Teoretyczna przyczyna SM (MS) - C.C.S.V.I.

Dla osób, które interesują się metodą leczenia niewydolności żył szyjnych.

Moderator: Beata:)

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2009-11-14, 04:51

Myszona pisze:Czyli co? Kolejna ściema, aby nabić kasę,żerując na naszej bezradności?Ohyda.

ale kierunek poszukiwania zaznaczony, posuwając się dalej, chyba należałoby zastanowić się nad czynnością serca. Jakby nie patrzeć trzeba brać pod uwagę cały układ krążenia. Pewnie też ktoś nad tym myśli.
Ostatnio zmieniony 2009-11-14, 17:45 przez Halina, łącznie zmieniany 1 raz.

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2009-11-14, 11:01

Tomku po wizycie miałam dokładnie takie odczucia jak Ty.
Doktor miły, ale jak dla mnie mało przekonywujący. W ogóle nie wiele dowiedziałam się na wizycie. Ale mam jednak nadzieję, że to dobry trop. Tylko pozstał mi niedosyt. Tłukałam się prze pół Polski i wróciłam z niczym....

W TVS będzie emitowany program. Spróbuję go nagrać. :-)

Chciałbym poprawić swój stan zdrowia i jestem skłonna pójść na zabieg. Nie łudzę się, że w najbliższym czasie będzie refundowany. Ale trzeba próbować, by sie ratować skoro leki na mnie nie działają, a na Tysabri mnie nie stać.

koczi230
Posty: 1808
Rejestracja: 2009-08-04, 21:57
Lokalizacja: Lublin

Postautor: koczi230 » 2009-11-14, 14:00

Halinko ,chiba zbyt radykalnie podchodzisz do tej tezy.to że coś drgnęło
w leczeniu to +
co w duszy,to i w oczach

koczi230
Posty: 1808
Rejestracja: 2009-08-04, 21:57
Lokalizacja: Lublin

Postautor: koczi230 » 2009-11-14, 14:18

No dobra , temat CCSVI nabrał kolorków,pora spadać.
Mło mi było z Wami poskrobać. ;-)
co w duszy,to i w oczach

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2009-11-14, 23:23

Mirek każdy boi się czegoś nowego.
Po pierwszej euforii pojawiają się dylematy. :-?
Ale.........
Zaczęłam czytać wrażenia Eriki ze Słowacji na forum thisisms,com

Niestety nie wiemy jak organizm zareaguje, czy nastąpi oczekiwana poprawa, czy to dobry trop?
Niestety musimy być małymi króliczkami. ;-)

Tomo81
Posty: 102
Rejestracja: 2009-05-30, 06:28
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Tomo81 » 2009-11-15, 00:19

Aniu, ja również byłbym skłonny pójść na zabieg, bo nie mozna zostawić choroby samej sobie tylko trzeba próbować coś robić. Ale najpierw chciałbym usłyszeć konkrety. Gnałem przez całą Polskę (Gdańsk - Katowice), aby usłyszeć, że mam troche przytkane żyły. Nie mam nic do doktora, ale mógłby być odrobinę bardziej rzeczowy. Jeśli np mam przytkane zyły tylko w 10% to nie sądzę, aby zabieg mi pomógł i wówczas wolałbym zostawić pieniądze na inne formy leczenia.

Zdobyłem namiar na chirurga naczyniowego w Gdańsku, który przy badaniu określa zatkanie żył w %. Wybiore sie do niego i niech sprawdzi jak bardzo mam zatkane żyły i porozmawiam o ewentualnym zabiegu. Mam nadzieję, że zabieg nie jest jakiś bardzo specyficzny i każdy lekarz chirurg naczyniowy sobie z tym poradzi.

Nadal wierze, że zatkane żyły i SM mogą mieć związek i ze to dobry trop. Jest jakiś krok w przód i jak media nagłośnią sprawę to może wreszcie coś sie ruszy w temacie.

Jak uda Ci sie Aniu nagrać ten program emitowany w TVS to gorąca prośba o umieszczenie na necie. Niestety u mnie nie ma TVS, a chętnie bym obejrzał.

Pozdrawiam

Damis
Posty: 92
Rejestracja: 2009-10-31, 13:46
Lokalizacja: Gdańsk

CCSVI i stentowanie w mediach (telewizja, radio, prasa, ...)

Postautor: Damis » 2009-11-15, 02:10

Uwaga esemowcy! Mam ważny komunikat! :lol:

Z cyklu:
CCSVI i stentowanie w mediach (telewizja, radio, prasa, ....)

Chciałbym wszystkim przypomnieć o najbliższych emisjach programów o CCSVI i stentowaniu, o których mi wiadomo:

17 listopada 2009 - wtorek
Obrazek
TV Silesia (TVS)
g.16:40 Na wagę zdrowia - zdrowie i medycyna (program http://www.telemagazyn.pl/wyszukiwarka/ ... o,cpr.html )

Jeśli ktoś nie ma telewizji UPC cyfrowej, Cyfry+ czy też ma problemy z nagrywaniem, to nie ma tragedii.
Ten odcinek znajdzie się najpewniej jeszcze tego samego dnia (najpóźniej dnia następnego) w archiwum na stronce programu:
http://www.tvs.pl/tv/program,na_wage_zdrowia,50.html
Dodatkowo:
marjusz pisze:Odbiór TVS jest niekodowany w EU wystarczy mieć TV sat
HotBird częstotliwość 12303,88 MHz, polaryzacja V
Europa
Stany
Niemcy

21 listopada 2009 - sobota
Obrazek
CTV (Canadian Television)
g.19:00 W5 - "The Liberation Treatment" - ALL-NEW EPISODE* (wg czasu w Toronto, a w Polsce do będzie już niedziela g.01:00 w nocy; program http://shows.ctv.ca/schedule.aspx )

*CTV's medical reporter Avis Favaro investigates a radical new theory of what causes Multiple Sclerosis and discovers a novel way to treat the symptoms that may provide relief for millions of suffers - a medical discovery made through love
/Reporter medyczny telewizji CTV Avis Favaro bada całkowicie nową teorię na temat przyczyny stwardnienia rozsianego i odkrywa nowy sposób leczenia objawów, które mogą zapewnić pomoc dla milionów chorych - medyczne odkrycie dokonane poprzez miłość

CTV można oglądać na żywo w internecie, ale to chyba kosztuje.
Mam nadzieję, że ten odcinek znajdzie się szybko w archiwum programu:
http://www.ctv.ca/w5/
A jeśli tam tego nie znajdziemy, to na pewno nasi natowscy sojusznicy z USA czy Kanady zadbają o to, abyśmy to mogli obejrzeć na Youtubie.

Pozdrawiam,
Damian
Ostatnio zmieniony 2009-11-15, 14:35 przez Damis, łącznie zmieniany 1 raz.
Choroba jest klasztorem, który ma swoją regułę, swoją ascezę, swoje cisze i swoje natchnienia
~Albert Camus

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2009-11-15, 08:07

koczi230 pisze:Halinko ,chiba zbyt radykalnie podchodzisz do tej tezy.to że coś drgnęło
w leczeniu to +

koczi - w leczeniu w poznawaniu przyczyn i przede wszystkim powoli "nadgryziona" zostaje nieuleczalność tej choroby. Jaki będzie finał, okaże się z czasem, może wcale nie do neurologa będziemy z tym wędrować?

marjusz
Posty: 10
Rejestracja: 2008-06-23, 07:57
Lokalizacja: C-n, śląsk

Postautor: marjusz » 2009-11-15, 12:00

Odbiór TVS jest niekodowany w EU wystarczy mieć TV sat
HotBird częstotliwość 12303,88 MHz, polaryzacja V


Europa
Stany
Niemcy

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2009-11-15, 17:37

Tomku całkowicie się z Tobą zgadzam. Wyjąłeś mi słowa z ust.... Ale śledzę temat i już niedługo skontaktuję się ponownie z doktorem.

Mam nadzieję, a tonący się.............. ;-)

Myślę jednak, że doktor i jego zespół potrafią dobrze wykonać zabieg. Nie chciałabym u innego lekarza, bo inni pewno dopiero uczyliby się. Rozumiem, że jesteś z bardzo daleka, ale i tak chyba mamy szczęście, że doktor S. jest z POLSKI. :-)

Grzegorz76
Posty: 113
Rejestracja: 2009-05-15, 10:29
Lokalizacja: Islandia

Postautor: Grzegorz76 » 2009-11-15, 17:49

Ania W.,
czy moglabys podac dokladnego linka do wrazen Eriki?
dziekuje i pozdrawiam
UPADAMY aby POWSTAć i IŚć przed SIEBIE

agaciszon
Posty: 474
Rejestracja: 2008-11-14, 18:54
Lokalizacja: gdzieś koło Warszawy

Postautor: agaciszon » 2009-11-15, 17:59

Ponieważ jesteście bardziej zorientowani w tym temacie powiedzcie mi czy zapchane żyły czymś specjalnym się objawiają? Pomijając objawy przypisywane SM. Czy są problemy z ciśnieniem, palpitacjami lub kołataniem serca?

Aniu W. wyślij mi proszę artykuł dr Simki, jestem bardzo ciekawa co tam pan dr opisuje. Oto mój adres: agata.em@wp.pl
Z góry dziękuję.

Damis
Posty: 92
Rejestracja: 2009-10-31, 13:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Damis » 2009-11-15, 18:04

Grzegorz,
Wszyskie posty Eriki na forum ThisisMS.com:
http://www.thisisms.com/fsearch-author- ... vakia.html
Najnowszy wątek Eriki:
http://www.thisisms.com/ftopic-8640-day ... asc-0.html

Pozdrawiam,
Damian
Choroba jest klasztorem, który ma swoją regułę, swoją ascezę, swoje cisze i swoje natchnienia
~Albert Camus

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2009-11-15, 18:06

Grzesiu już Ci wysłałam na PW.
Agatko zaraz wysyłam. :-)


Trzymajcie cię ciepło.

Damis
Posty: 92
Rejestracja: 2009-10-31, 13:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Damis » 2009-11-15, 18:28

Agaciszon,
Na mój "chłopski" rozum, niedrożne żyły szyjne, kręgowe i żyła nieparzysta (bo o takich żyłach mówimy w CCSVI), nie mają wpływu, na problemy kardiologiczne.
Na ciśnienie ogólnoustrojowe, CCSVI też nie powinno mieć wpływu, ale lokalnie może ewentualnie powodować wahania ciśnienia wewnątrzczaszkowego (tak sobie głośno myślę). Generalnie w medycynie do tej pory mówiliśmy o ciśnieniu tętniczym, a nie o ciśnieniu żylnym.
Powiązywanie CCSVI z problemami sercowymi, czy też problemami krążeniowymi nóg, to chyba jest zbyt daleko idąca interpretacja.
Do SM jest przypisanych tak wiele objawów, że trudno sobie wyobrazić jeszcze jakieś inne objawy charakterystyczne tylko dla CCSVI.
Może ktoś mądrzejszy jeszcze coś od siebie doda.
Pozdrawiam,
Damian
Choroba jest klasztorem, który ma swoją regułę, swoją ascezę, swoje cisze i swoje natchnienia
~Albert Camus


Wróć do „CCSVI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 100 gości