Teoretyczna przyczyna SM (MS) - C.C.S.V.I.

Dla osób, które interesują się metodą leczenia niewydolności żył szyjnych.

Moderator: Beata:)

bucia
Posty: 2
Rejestracja: 2009-11-06, 17:06
Lokalizacja: Rybnik

Postautor: bucia » 2010-01-13, 14:50

bucia pisze:Wczoraj mój M. zapisał się na wizytę do K-c na połowę września ??
To strasznie dłuuuugo...
Jeśli ktoś będzie miał szybszy termin a nie będzie mógł skorzystać to błagam o inf...
To dla mnie baaardzo ważne


Zaglądajcie na biegusy, tam pojawiają się informacje na temat innych miejsc w Polsce, gdzie takie badanie można wykonać - co prawda jeszcze nic superpewnego, ale dwóch forumowiczów w taki sposób dowiedziało się o zwężeniach żył szyjnych - zgłosili się z instrukcjami od doktora Simki (również zamieszczone na biegusach). Chodzi o Trójmiasto i Białystok. Biegusek vulcan ;-) z okolic Białegostoku podał nawet bezpośredni kontakt do siebie, więc jeśli bliżej Wam do Białego, może warto się z nim skontaktować? Leszek ma na imię :-)
Nie wiem, czy tu linki mogę wrzucać do konkurencyjnego forum, jeszcze mnie administrator-ka zawiesi :-P

Pozdrawiam!


Dziękuje za inf.
My czekamy na pierwsze badanie i Katowice są dla nas idealne (60 km od Rybnika)
Pozdrawiam

samurajka
Posty: 53
Rejestracja: 2010-01-05, 21:11
Lokalizacja: Olsztyn
Kontaktowanie:

Postautor: samurajka » 2010-01-13, 15:13

irys2 pisze:samurajka , tak jestem w programie , trochę szybko zareagowałem wsiadłem w samochód wziołem sobie ziomka ze soba i ponad 400 kilometrów dałem radę.


irys2, ja też szybko zareagowałam, tylko "niestety" do moich żył szyjnych nie można się przyczepić :-( Pozostaje żyła nieparzysta (badanie za tydzień), jak ona jest w porządku, albo będę zaprzeczeniem teorii CCSVI jako przyczynie SM (lub że nie w 100% przypadków to właśnie zwężenia żył są przyczyną SM), albo nie mam SM - a nad tym się poważnie zastanawiam. Pisałam zresztą o tym w innych wątkach, więc nie będę się powtarzać :-)

bucia pisze:Dziękuje za inf.
My czekamy na pierwsze badanie i Katowice są dla nas idealne (60 km od Rybnika)
Pozdrawiam


bucia, Twoje rozczarowanie w kwestii terminu badania było dla mnie pretekstem do poinformowania o innych możliwościach wszystkich forumowiczów tu zaglądających zainteresowanych badaniem USG żył szyjnych :-)
Poza tym dla wielu odległość nie gra tak dużej roli jak czas - to on jest zdecydowanie naszą największą przeszkodą.
A Podlasie i Pomorze to piękne okolice, zapraszamy :-)

Pozdrawiam!
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą.

kati
Posty: 347
Rejestracja: 2008-02-26, 13:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: kati » 2010-01-13, 17:24

Ciekawa jestem, ile badań usg robionych jest dziennie, skoro czas wizyty dla jednej osoby to 10 minut. To chyba niemożliwe, aby zrobić dokładne badanie. Proszę, niech napisze ktoś, kto miał badanie - ile trwa i czy w każdy dzień tygodnia są robione badania, bo czas oczekiwania naprawdę bardzo długi. I jeszcze jedno - kto robi t0o usg - dr Simka czy ktoś inny? :roll: :-)
"Wszystko ma swój czas, każda sprawa pod niebem ma swoją porę".

eval
Posty: 15
Rejestracja: 2009-12-06, 16:38
Lokalizacja: mazowsze

Postautor: eval » 2010-01-13, 19:44

Witam

Zdiagnozowana rok temu. Jedyne objawy to mrówki w nogach i lekkie pieczenie w lewym udzie. Czy jest ktoś kto nie ma problemu z nogami ani z rękoma a był na badaniu lub jest już po zabiegu?. Chodzi mi o to w jaki sposób u takiej osoby zostanie/zostało stwierdzone, że zabieg pomógł?

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 52
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2010-01-13, 19:46

quba pisze:agens, czynikiem kwalifikującym do zabiegu jest potwierdzone usg, mrv lub flebografią fakt ccsvi.
inne rozpoznanie nie ma tu wiele do rzeczy.


Dzięki za info :-)
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

Emi
Posty: 9
Rejestracja: 2010-01-10, 15:44
Lokalizacja: Polska

Postautor: Emi » 2010-01-13, 21:55

Witam!
Moja mama, która jest chora od roku na SM, ma jako jeden z objawów krwawienia z nosa, często poprzedzone bólem głowy. Czy ma ktoś z Was taki objaw? (wydaje nam się, że to też wskazywałoby na to, że przyczyna SM jest w układzie krwionośnym)

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2010-01-13, 22:09

Emi pisze:Moja mama, która jest chora od roku na SM, ma jako jeden z objawów krwawienia z nosa, często poprzedzone bólem głowy. Czy ma ktoś z Was taki objaw? (wydaje nam się, że to też wskazywałoby na to, że przyczyna SM jest w układzie krwionośnym)


Moim pierwszym objawem sm orócz zawrotów głowy były właśnie częste krwawienia z nosa :-/ Też uważam,że jest wielce prawdopodobne iż przyczyna sm leży w układzie krwionośnym :shock:

Pawel
Posty: 8
Rejestracja: 2009-12-17, 23:09
Lokalizacja: śląsk

Postautor: Pawel » 2010-01-13, 22:24

eval pisze:Witam

Zdiagnozowana rok temu. Jedyne objawy to mrówki w nogach i lekkie pieczenie w lewym udzie. Czy jest ktoś kto nie ma problemu z nogami ani z rękoma a był na badaniu lub jest już po zabiegu?. Chodzi mi o to w jaki sposób u takiej osoby zostanie/zostało stwierdzone, że zabieg pomógł?


Witam,

Jestem identycznym przypadkiem, tyle, że z mrówkami w rękach ;) Mam stwierdzone CCSVI i jestem po zabiegu. Liczę, że choroba już nie da o sobie znać i to będzie dowód a stwierdzać będą poprzez MRI głowy, pozdrawiam

Grzegorz76
Posty: 113
Rejestracja: 2009-05-15, 10:29
Lokalizacja: Islandia

Postautor: Grzegorz76 » 2010-01-13, 22:25

Pawel, napisz cos wiecej
jaka poprawa? co minelo?
pozdrawiam
UPADAMY aby POWSTAć i IŚć przed SIEBIE

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2010-01-13, 22:36

No właśnie Pawel, proszę napisz nam coś więcej :-) Jak dokładnie czujesz się po zabiegu?

Pozdrawiam :-)

Pawel
Posty: 8
Rejestracja: 2009-12-17, 23:09
Lokalizacja: śląsk

Postautor: Pawel » 2010-01-13, 23:01

Tak jak pisałem w moich wcześniejszych postach, czuje się cały czas tak samo - czyli świetnie. Nic nie minęło, bo nie miało co. Mam zapaćkany MRI. Rzuty miałem rok temu. Wierzę, że już nigdy!!! nic!!! się nie pojawi :) Za kilka dni kontrola drożności żył (mija prawie miesiąc od zabiegu) Wiem, że dostałem drugie życie! Życzę tego sobie i Wam wszystkim.

samurajka
Posty: 53
Rejestracja: 2010-01-05, 21:11
Lokalizacja: Olsztyn
Kontaktowanie:

Postautor: samurajka » 2010-01-14, 00:14

Hej, Pawel!

Balonikowanie czy stentowanie? :-)
I jak tam Twoja żyła nieparzysta? :-P Wiem, monotematyczna i nudna z tą żyłą jestem, ale kurcze nie mam na jej temat żadnych "praktycznych" informacji - mam na myśli częstotliwość zmian w tej żyle u poddanych zabiegowi osób z SM. A może znasz kogoś takiego?

Pozdrawiam serdecznie i dalszego niekończącego się zadowolenia z drugiego życia życzę :-)
samurajka
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą.

samurajka
Posty: 53
Rejestracja: 2010-01-05, 21:11
Lokalizacja: Olsztyn
Kontaktowanie:

Postautor: samurajka » 2010-01-14, 01:51

Emi pisze:Witam!
Moja mama, która jest chora od roku na SM, ma jako jeden z objawów krwawienia z nosa, często poprzedzone bólem głowy. Czy ma ktoś z Was taki objaw? (wydaje nam się, że to też wskazywałoby na to, że przyczyna SM jest w układzie krwionośnym)


Emi, może to dziwaczny mój prywatny objaw (na dodatek w sumie nie wiadomo czego), ale też miewam krwawienie z nosa - choć nie jakieś silne, czasem znikome, ale jednak. Na dodatek zauważyłam dziwną prawidłowość w jego występowaniu - pojawia się zawsze tuż przed miesiączką. Dziewczyny, macie tak?
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą.

mama kangurzyca
Posty: 115
Rejestracja: 2009-11-29, 20:39
Lokalizacja: prawie łódź

Postautor: mama kangurzyca » 2010-01-14, 08:56

samurajka, krwawienie w okolicach miesiączki jest pewnie spowodowane tym, że wtedy właśnie hormony rozrzedzają nam bardzo krew, w wiadomym celu.
dlatego właśnie podczas miesiączki nie można np. wyrywać zębów.

mareksl
Posty: 56
Rejestracja: 2009-12-26, 21:39
Lokalizacja: Gniezno

Postautor: mareksl » 2010-01-14, 10:49

hej ... co do samego badania usg-color doppler zyl szyjnych w euromedic'u w katowicach ... robil mi je dr t.ludyga ... trwało - uwaga - 1 minute ... skad takie kolejki teraz???


Wróć do „CCSVI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości