Teoretyczna przyczyna SM (MS) - C.C.S.V.I.

Dla osób, które interesują się metodą leczenia niewydolności żył szyjnych.

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
ania.m
Posty: 816
Rejestracja: 2007-06-30, 19:38
Lokalizacja: K-ce

Postautor: ania.m » 2010-02-23, 21:30

renia1286 pisze:To nawet tak powinno być na forum,że są różne zdania odnośnie czegoś ,jest to forum dyskusyjne -wskazane są różne opinie :-)

nawet bardzo wskazane. odmienne zdania na spokojnie przekazywane i tak samo odbierane! :-)
**Nunca Diga Nunca**
http://aktiv-med.pl :good:

mareksl
Posty: 56
Rejestracja: 2009-12-26, 21:39
Lokalizacja: Gniezno

Postautor: mareksl » 2010-02-23, 21:39

hej ... moze juz o tym wiecie ... dr j.kostecki najwyrazniej 'przyspiesza', skoro po lutowym badaniu USG informuje swoich pacjentow o mozliwosci przeprowadzenia zabiegu juz pod koniec kwietnia ... wczoraj dwaj moi znajomi /jeden z realu, drugi z netu/ dostali telefony z EuroMedicu z propozycja MRV i zabiegu na 28.kwietnia ... po badaniu USG wykonanym na nich tak niedawno, bo 13.lutego ... to baaardzo dobrze, ze metoda usuwania CCSVI w SM staje sie coraz bardziej dostepna, prawda? ... pozdrawiam

mareksl
Posty: 56
Rejestracja: 2009-12-26, 21:39
Lokalizacja: Gniezno

Postautor: mareksl » 2010-02-23, 21:39

hej ... moze juz o tym wiecie ... dr j.kostecki najwyrazniej 'przyspiesza', skoro po lutowym badaniu USG informuje swoich pacjentow o mozliwosci przeprowadzenia zabiegu juz pod koniec kwietnia ... wczoraj dwaj moi znajomi /jeden z realu, drugi z netu/ dostali telefony z EuroMedicu z propozycja MRV i zabiegu na 28.kwietnia ... po badaniu USG wykonanym na nich tak niedawno, bo 13.lutego ... to baaardzo dobrze, ze metoda usuwania CCSVI w SM staje sie coraz bardziej dostepna, prawda? ... pozdrawiam

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Postautor: anula;) » 2010-02-23, 21:43

i to jest baaardzo fajny i wartościowy news! :-)
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

JustGirl
Posty: 95
Rejestracja: 2007-07-27, 17:27
Lokalizacja: Lubin
Kontaktowanie:

Postautor: JustGirl » 2010-02-23, 21:45

ja już się pogubiłam..

dr Kostecki - to Wojewódzki Szpital Specjalistyczny
a
dr Simka to EuroMedic

Co mają wspólnego?

matula
Posty: 20
Rejestracja: 2010-02-23, 21:16
Lokalizacja: wa-wa

Witam - nie jestem chora

Postautor: matula » 2010-02-23, 22:02

lecz choruje mój syn. A ja czytam Wasze forumowe rozmowy od pewnego czasu. Dają mi one wiele nowych wiadomości oraz podtrzymują na duchu. Jesteście tak pełni nadziei i wiary, że i na mnie troszkę tej nadziei spływa gdy Was czytam. Bardzo dziękuję, że jesteście i, że takie rozmowy prowadzicie.

Mój syn miał w W-wie robiony Color Doppler - nie potrafiłam się porozumieć z lekarzem - ja chciałam doppler żył a on twierdził, że tylko tętnic można robić. Nie wiem, nie znam się.
Miał równiez angio MR - też nic - może po prostu ci lekarze nie mają takiego doświadczenia w szukaniu jak p.dr Simka.
Czytam Wasze rozmowy i widzę, że muszę dalej szukać. Może niżej, a nie w głowie lub szyi.

Czy możecie mi powiedzieć jak się można skontaktować z p. dr Simką na Śląsku - aby zapisać się na wizytę? Ja Wy to robiliście?
Muszę sama się pytać - bo mój syn jest na etapie rezygnacji - brak mu ochoty do życia - mam nadzieję, że mu przejdzie.
Pozdrawiam was serdecznie
matula

mama kangurzyca pisze:dla objaśnienia z prawej ten robaczek to kręgosłup podzielony na odcinki od góry:
C- szyjne, TH piersiowe, L -lędźwiowe niżej to już mniej istotne.
czerwone paski to miejsca zwężeń. od góry:
szyjne-IJV, żyła nieparzysta- azygot i......HAZY-co?
niewiem, ale jak dla mnie kusząco nisko...... :-)


Jeśli żyła nieparzysta (łac. vena azygos) - skrót AZY
to może HAZY to skrót od nazwy żyły nieparzystej krótkiej (vena hemiazygos)
cytat z Wikipedii:
Podobnie do żyły nieparzystej zaczyna się biegnąca po lewej stronie kręgosłupa żyła nieparzysta krótka (vena hemiazygos), będąca lewostronnym odpowiednikiem dolnego odcinka żyły nieparzystej, która wpada ona do żyły nieparzystej na wysokości pomiędzy X a VII kręgiem piersiowym.
Życie jest formą istnienia białka, tylko w kominie czasem coś załka... - Agnieszka Osiecka

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Postautor: anula;) » 2010-02-23, 22:36

Bardzo pomocne tłumaczenie!...zawsze cos wyjaśniło :-)

Tutaj namiar na dr.Kosteckiego:gab.pryw.

http://www.gabinety-majewski.pl/gabs.html

http://strona.simka.nazwa.pl/multiple-sclerosis.html -Euro medica Pszczyna(dzwonić 13-15) jest tam też mail do dr Simki.On jednak zawsze zaznacza:nie jestem neurologiem-ja badam zyły!

szpital MSWi A Katowice,ul Głowackiego 10 (tam też jest oddział kliniki Euro Medica)
tel.32 7827206

Katowice,ul.Rolna 18 lel.32 3540 587-tam robią usg doppler żył szyjnych.

Kurcze-mam nadzieję że nie pomieszałam.W każdym bądź razie zrobione musi być usg żył-nie tętnic,a czasami potrzebna jest flebografia-dokładniejsze badanie.

dokładna instrukcja dr.Simki jak wykonywać badanie-dla zaintresowanych: http://www.biegusy.zgora....hp?cid=2&lid=31

Powodzenia i zdrówka życzę!
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Postautor: anula;) » 2010-02-23, 22:59

i jeszcze...-ponieważ jest Pani z Warszawy-może w tym wątku znajdzie Pani ciekawe dla siebie informacje
:arrow:
http://stwardnieniesmrozsiane.ok1.pl/vi ... php?t=1542
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

matula
Posty: 20
Rejestracja: 2010-02-23, 21:16
Lokalizacja: wa-wa

Postautor: matula » 2010-02-24, 03:26

anula;) pisze:i jeszcze...-ponieważ jest Pani z Warszawy-może w tym wątku znajdzie Pani ciekawe dla siebie informacje
:arrow:
http://stwardnieniesmrozsiane.ok1.pl/vi ... php?t=1542


Wielkie dzięki za informacje i wszystkie namiary. Muszę teraz się 'wczytać'
aby poznać co, jak i gdzie.
I znów mam nadziei troszkę więcej...
Pozdrawiam
m.
ps. i bardzo proszę nie tak oficjalnie, bez 'pani',
stara jestem ciałem ale duchem ciągle w mojej młodości
Życie jest formą istnienia białka, tylko w kominie czasem coś załka... - Agnieszka Osiecka

mama kangurzyca
Posty: 115
Rejestracja: 2009-11-29, 20:39
Lokalizacja: prawie łódź

Postautor: mama kangurzyca » 2010-02-24, 08:21

matula,
dzięki za wytropienie żyłki nieparzystej;)
mam nadzieję, że Twój syn odzyska trochę nadzieję, bo badania, które miał robione w kierunku CCSVI, na pewno nie były prawidłowe,
długo Twój syn choruje? na pewno sm?

moi drodzy, którzy mieliście już MRI- czy opisywano wam tą właśnie żyłkę równierz?
czy tylko ja mam wrażenie, że badanie sięgało tylko mniej więcej do poziomu serca?

co do statystyk:
link, który podałam wcześniej jest do prezentacji dr simki, przebadał 250 osób z sm,
95% miało jakieś nieprawidłowości żylne,
zresztą, podam link do strony, gdzie są wszystkie(simki, zivadinova, , deka itd)prezentacje z hamilton, łącznie z wątkiem jordańskim;)

http://ms-mri.com/news.php

czasem, to mam wrażenie, że niektórzy czytacie piąte przez dziesiąte.
oczywiście mam na myśłi posty, bo dokumenty są po angielsku, i nie każdy da radę ;-) ;-)
pozdrawiam was, i lecę

EvE25
Posty: 67
Rejestracja: 2010-01-13, 18:37
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: EvE25 » 2010-02-24, 10:27

Dobra to mam pyt. bo mnie zaczęło męczyć od kiedy ten temat czytam.Ja podczas diagnostyki, która nic nie rozstrzygnęła miałam usg tętnic kręgowych kręgosłupa szyjnego i wyszło że mam prawą połowę węższą od lewej.Czy to ma jakieś znaczenie?Wiem że w CCSVI chodzi o żyły ale jak tu mam patologię to może tam też..? :-?
Boże użycz mi pogody ducha, abym godziła się z tym, czego nie mogę zmienić, odwagi, abym zmieniała to, co mogę zmienić i szczęścia, aby mi się jedno z drugim nie popieprzyło.

mateusz
Posty: 87
Rejestracja: 2009-12-24, 19:58
Lokalizacja: wrocław

Postautor: mateusz » 2010-02-24, 10:49

Renia dzięki za wiadomość na skrzynce ;-)
Eve słuchaj, wczoraj byłem na badaniu we Wrocławiu i wyszło, ze wogóle zdrowy jestem i mało poważny wierząc w CCSVI. Tak więc rób wszystko, aby zrobic badania w Katowicach, ja chciałem szybciej, bo niby lekarz zainteresowany, a się okazało g...o!
Pozdro
mat83

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2010-02-24, 10:51

mateusz mnie lekarz też wyśmiał ,ale mam to głęboko -róbmy swoje ;-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

matula
Posty: 20
Rejestracja: 2010-02-23, 21:16
Lokalizacja: wa-wa

Postautor: matula » 2010-02-24, 11:51

mama kangurzyca pisze:matula,
długo Twój syn choruje? na pewno sm?

Niestety, na pewno. Juz szósty rok choruje - to znaczy sześć lat minęło gdy zdiagnozowali u niego tę chorobę.


A tu pytanie do wszystkich Forumowiczów.

Czy słyszeliście o tym leku? Pomaga na spastykę.
Na razie jest dopuszczony w Stanach Zjed. ale może i w Europie będzie?

AMPYRA

MS Drug Ampyra

a tu firmowa stronka

ampyra.com

pozdrawiam
m.
Życie jest formą istnienia białka, tylko w kominie czasem coś załka... - Agnieszka Osiecka

matula
Posty: 20
Rejestracja: 2010-02-23, 21:16
Lokalizacja: wa-wa

Postautor: matula » 2010-02-24, 12:05

anula;) pisze:
dokładna instrukcja dr.Simki jak wykonywać badanie-dla zaintresowanych: http://www.biegusy.zgora....hp?cid=2&lid=31

Powodzenia i zdrówka życzę!


a ta strona się nie otwiera, niestety
jak inaczej mogę tę instrukcję odnaleźć na portalu biegusy.zgora.pl?
Bo portal wielki i jakoś nie mogę sama instrukcji dr. Simki odszukać.
m.
Życie jest formą istnienia białka, tylko w kominie czasem coś załka... - Agnieszka Osiecka


Wróć do „CCSVI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości