Teoretyczna przyczyna SM (MS) - C.C.S.V.I.

Dla osób, które interesują się metodą leczenia niewydolności żył szyjnych.

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2010-02-24, 12:53

znalazłam to:
Federalny urząd zdrowia zatwierdził lek mający polepszać chodzenie w SM.
FDA podała w piątek (22.01.2010) że Ampyra to pierwszy zatwierdzony lek w SM mający pomóc chodzić pacjentom chorym na stwardnienie rozsiane.

Przeprowadzone dwa badania polegające na przejściu w określonym czasie 25 stóp wykazały że przeciętnie czas przejścia ulegał poprawie o 25% po braniu leku Ampyra.

Spółka podała że rozpocznie sprzedaż leku Ampyra w marcu w Stanach Zjednoczonych. Lek może być łączony z innymi lekami spowalniającymi postęp SM.

Ampyra będzie produkowana w Irlandzkich zakładach Elan Corp. na podstawie licencji. Acorda będzie sprzedawała lek na terenie USA.

FDA w swoim ogłoszeniu online ostrzega że Ampyra może powodować ataki w przypadku brania wyższej dawki niż zalecana wynosząca 10 mg. Badania pokazały że dawki powyżej 10 mg powiększyły ryzyko ataku ale nie powiększyły efektywności leku.

FDA podała także że lek nie powinien być stosowany u osób z chorobą nerek ponieważ zwiększa to ryzyko ataku.

FDA podała też inne efekty uboczne które występowały podczas badań, a były to: bezsenność, infekcje przewodu moczowego, zawrót głowy, ból głowy, nudności i ból gardła
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2010-02-24, 12:55

matula to ten link co podałam wczesniej ,to najnowsza wersja ,pokombinuj :-) a jak nie dasz rady ,to poczytaj to:

U pacjentów ze stwardnieniem rozsianym niemal zawsze zauważyć można zaburzony odpływ żylny w postaci przeszkód w pozaczaszkowych żyłach odprowadzających krew z ośrodkowego układu nerwowego. Te blokady żylne w odpływie nazywane są mianem przewlekłej mózgowo rdzeniowej niewydolności żylnej (CCSVI) i stwierdzenie parametrów CCSVI w ultrasonograficznym badaniu jest wysoce patognostyczne dla stwardnienia rozsianego.

Przeszkody żylne tamujące odpływ krwi z mózgu i rdzenia kręgowego mogą być bardzo zróżnicowane. Można znaleźć całą gamę patologii żylnych, w tym: zamknięcie (okluzja), stenoza, zwężenie, przegrody i odwrotne zastawki. Obecnie uważa się, że przeszkody żylne są przede wszystkim wrodzone, lecz także możliwe jest wystąpienie takich zmian pourazowo lub po zakrzepicy.

Jednakże, niezależnie od rzeczywistego pochodzenia tej niedrożności oraz zwężeń żylnych, by odpowiednio spojrzeć na wymienione patologie żylne za pomocą USG Doppler, konieczne jest zrozumienie hemodynamiczne zasad rządzących odpływem żylnym z mózgu i rdzenia kręgowego. Zarówno mózg i rdzeń kręgowy są zamknięte w komorach kostnych (czaszka – w przypadku mózgu, a kanał kręgowy – w przypadku rdzenia kręgowego). Dlatego naczynia bezpośrednio odprowadzające krew z mózgu i rdzenia kręgowego są: po pierwsze, nie zapadające się, co oznacza, że zawierają one mniej więcej taką samą objętość krwi, niezależnie od prędkości i kierunku przepływu, po drugie, nie mogą się kurczyć lub rozszerzać w skutek ucisku (presji) albo zmieniać w wyniku oporu odpływowego, jak w przypadku żylaków. Ponadto, żyły mózgowe i zatokowe, a także żyły rdzeniowe oraz sploty żylne nie posiadają zastawek, a charakter krążenia w tych naczyniach zależy niemal wyłącznie od poziom oporu krążenia w żyłach pozaczaszkowych i pozardzeniowych. Jednak pomimo bez zastawkowego charakteru tych żył, z racji ich lokalizacji w obrębie sztywnych jam kostnych, nie może występować reflux krążeniowy podobny do tego towarzyszącego żylakom. Oczywiście, mogą występować refluxy krążeniowe w żyłach odprowadzających krew z ośrodkowego układu nerwowego, ale są to raczej objawy zastępczych sztucznych przetok (krążenie omijające przeszkody) i różnią się znacznie od tych znalezionych w żylakach.
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

quba
Posty: 454
Rejestracja: 2008-04-30, 13:04
Lokalizacja: hm

Postautor: quba » 2010-02-24, 13:54

matula, to wątek o ccsvi. jak chcesz rozmawiać o Ampyr'ze, to załóz nowy wątek.
ten jest wystarczająco długi, nie zasmiecajmy go.
koncząc temat:
ampyra- trutka dla ptaków ;)
http://www.thisisms.com/ftopict-10369.html

The drug is by no means risk-free. Ampryra is a new formulation of a drug called fampridine, which was originally used as a bird poison.

Lek nie jest pozbawiony skutków ubocznych. Ampyra jest to nowa formuła leku zwanego fampridine, który pierwotnie był używany jako trutka dla ptaków.
Ostatnio zmieniony 2010-02-24, 14:55 przez quba, łącznie zmieniany 4 razy.

matula
Posty: 20
Rejestracja: 2010-02-23, 21:16
Lokalizacja: wa-wa

Postautor: matula » 2010-02-24, 14:07

quba pisze:matula, to wątek o ccsvi. jak chcesz rozmawiać o Ampyr'ze, to załóz nowy wątek.
ten jest wystarczająco długi, nie zasmiecajmy go.
koncząc temat:
ampyra- trutka dla ptaków ;)
http://www.thisisms.com/ftopict-10369.html


już wiem, i przepraszam :oops:
człowiek całe życie się uczy

ampyra- trutka dla ptaków - tak uważasz?
Jeśli coś więcej wiesz o ampyrze , to czy możesz mi napisać na priv?

pozdrawiam
m.
Życie jest formą istnienia białka, tylko w kominie czasem coś załka... - Agnieszka Osiecka

optymistka
Posty: 405
Rejestracja: 2008-10-22, 21:32
Lokalizacja: mazowieckie

Postautor: optymistka » 2010-02-24, 16:35

na poczatek witam wszystkich po dluuuuuugiej nieobecnosci :)

po namowach rodziny i tez z czystej ciekawosci tez wybralam sie do katowic :) okazuje sie ze faktycznie z zylami dobrze nie jest :roll:

mareksl pisze: wczoraj dwaj moi znajomi /jeden z realu, drugi z netu/ dostali telefony z EuroMedicu z propozycja MRV i zabiegu na 28.kwietnia ... po badaniu USG wykonanym na nich tak niedawno, bo 13.lutego


mialam badanie 12 lutego w katowicach i do tej pory nie dostalam telefonu od nich z terminem mrv. wg usg przeplywy krwi mam minimalne, wiec ciekawa jestem co jest kryterium ustawiania tych terminow... bylam przekonana ze 'kto pierwszy ten lepszy' albo wyniki usg

David
Posty: 6732
Rejestracja: 2009-07-16, 19:29
Lokalizacja: Śląsk :-)

Postautor: David » 2010-02-24, 20:53

właśnie dostałem odpowiedz z Ministerstwa Zdrowia co pisaliśmy petycje:

W odpowiedzi na Pana list z dnia 27 stycznia 2010 r., zawierający informację dotyczącą metody leczenia stwardnienia rozsianego Departament Zdrowia Publicznego wyjaśnia co następuje:
Wskazana w Pana liście metoda leczenia, czy nawet wyleczenia SM z zastosowaniem „stentowania układu żylnego mózgu” budzi dużo emocji. W chwili obecnej brak jest jednak jakichkolwiek danych klinicznych popierających słuszność jej stosowania. Należy podkreślić, iż obecnie w Polsce stosuje się najnowsze osiągnięcia medycyny w zakresie leczenia SM. Instytucją odpowiedzialną, za ich wdrażanie jest Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Pracownicy powyższego Instytutu, poprzez udział w konferencja, sympozjach, spotkaniach, mają stały kontakt z lekarzami z całego świata, co gwarantuje, iż propagowane przez nich metody leczenia są zgodne z najnowszymi osiągnięciami medycyny w tym zakresie.
Jednocześnie Departament Zdrowia Publicznego informuje, iż wprowadzenie w Polsce nowej metody leczenia, jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu przez nią pozytywnej oceny, wydanej przez Agencję Oceny Technologii Medycznych.

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2010-02-24, 22:23

David, też otrzymałam od nich taką odpowiedź :-/

joasssia
Posty: 276
Rejestracja: 2009-09-19, 22:43
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: joasssia » 2010-02-25, 00:09

Jeśli sm nie jest chorobą neurologiczną, to zajmujący się nią Instytut NEUROLOGII przecież :-? tego nie stwierdzi...
Ale i tak miło, że dostaliscie odpowiedź ;)
"Nie ma zdrowych, Szerszeń,
są tylko nieprzebadani."
www.fotoinblanco.pl

Iffonka
Posty: 2251
Rejestracja: 2008-06-30, 09:39
Lokalizacja: Ozimek
Kontaktowanie:

Postautor: Iffonka » 2010-02-25, 08:54

David pisze:Należy podkreślić, iż obecnie w Polsce stosuje się najnowsze osiągnięcia medycyny w zakresie leczenia SM.


Bez komentarza :evil: :evil: :evil:

David
Posty: 6732
Rejestracja: 2009-07-16, 19:29
Lokalizacja: Śląsk :-)

Postautor: David » 2010-02-25, 10:50

Iffonka pisze:
David pisze:Należy podkreślić, iż obecnie w Polsce stosuje się najnowsze osiągnięcia medycyny w zakresie leczenia SM.


Bez komentarza :evil: :evil: :evil:


Iffonko ja tego nie wymyśliłem tylko nasze Polskie Ministerstwo Zdrowia tak twierdzi :evil:

Pozdrawiam :-)

nati_1978
Posty: 2484
Rejestracja: 2009-03-12, 19:59
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: nati_1978 » 2010-02-25, 10:55

Ja też to dostałam!!!Całkowita porażka!!!!I te pierdoły,że w Polsce stosują najnowsze metody leczenia SM...ubawiłam się do łez....

A jak byśmy tak napisałi do Strassburga???Przecież chcemy godnie żyć i mamy do tego prawo....
Wkurza mnie ta nasza niemoc....
Nadzieja umiera ostatnia ...

Iffonka
Posty: 2251
Rejestracja: 2008-06-30, 09:39
Lokalizacja: Ozimek
Kontaktowanie:

Postautor: Iffonka » 2010-02-25, 11:35

Dawidku, właśnie chodziło mi o Ministerstwo Zdrowia, chyba sami wierzą w bajki, które opowiadają.

koczi230
Posty: 1808
Rejestracja: 2009-08-04, 21:57
Lokalizacja: Lublin

Postautor: koczi230 » 2010-02-25, 11:39

Natuś.Czy to porażka? chyba moim zdaniem nie,okopali sięPTSR i tuzy naszej medycyny) na z góry upatrzone pozycje a nam jeno zostaje czekać jakiś aż jakiś Laden sypnie granatkiem w to ichnie szambo,ale będzie fajnie...
pamiętajmy jednak że siamo CCSVI bywa pośrednio przyczyną SM(MS)a prowadzone badania studyjne,mają tę tezę potwierdzić ;-)
co w duszy,to i w oczach

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2010-02-25, 11:44

no ,ale trochę kasy na dodatkowe programy można by chyba wyłożyć ,sam dr Simka nie zdoła tego ogarnąć ,gdyby im zależało na tym :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Postautor: anula;) » 2010-02-25, 12:26

no ,ale trochę kasy na dodatkowe programy można by chyba wyłożyć ,sam dr Simka nie zdoła tego ogarnąć ,gdyby im zależało na tym


Reniu-to właśnie o to chodzi!Skoro nami zajmuje się instytut psychiatrii(!)i neurologii,
to nie dadzą ani złotówki angiologom na badania!Sprzeczność interesów :evil:

Może teraz napisać do Agencji Oceny Technologii Medycznych?Wiem że to głupota,bo odp.będzie taka sama(że metoda jest w trakcie badań bla bla bla),ale przed Strassburgiem trzeba wykorzystac wszystkie dostępne instancje w Polsce(o żesz ją ....)
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4


Wróć do „CCSVI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości