Teoretyczna przyczyna SM (MS) - C.C.S.V.I.

Dla osób, które interesują się metodą leczenia niewydolności żył szyjnych.

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2010-04-05, 18:43

Zaczęłam stosować też tę metodę, lepiej mi się śpi i rano nogi mniej bolą :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

amilo
Posty: 40
Rejestracja: 2010-01-15, 21:44
Lokalizacja: Rybnik
Kontaktowanie:

Postautor: amilo » 2010-04-06, 01:46

perso
nie przeżywaj tak ćwiczeń Ryśka - jeśli mu to pomaga niech stosuje.

Być może Twoje przemyślenia na temat IBT też są (nie obraź się) obsesyjne. Najważniejsze chyba jest jednak udrożnienie, bo ono decyduje w przewadze o właściwych przepływach.
Dla zdrowego (to znaczy nie SM- owca) jakoś pozycja dla drenażu mózgu w czasie snu niema znaczenia, a przecież przyjmuje się przeróżne na brzuchu, embrionalne i inne zależne od samopoczucia np, u ciśnieniowców, przy bólach serca itd.

Myślę, że wszyscy wyznawcy CCSVI jesteśmy przeczuleni w temacie przepływów.

Chociażby na temat przeogromnej ważności niszczenia zastawek w czasie zabiegu, co ma mieć tak fatalne skutki uboczne.
A przecież angioplastycy w Euromedicu balonikują je, stentują (może tylko zastawki?)i jest to główną metodą poprawienia przepływów.
Przecież nie są idiotami i chyba nie robią nam na złość.

Natomiast na forum biegusów rozpętano nagonkę na niszczenie zastawek i udowadnia się jak to fatalnie wpływa na nasz stan zdrowia (przepływów).

Jakaś paranoja.
Jest przecież zupełnie odwrotnie - no chyba, że „udowadniając” to diabelskie założenie ma się jakiś określony cel.

Szermowanie określeniem reflux po włożeniu stenta w zastawkę przybiera miano gwoździa do trumny. a przecież właśnie ta niedrożna zastawka zatrzymywała wydostawanie się krwi z głowy.

Kichanie i kasłanie (reflux) przywołuje się jako corpus delicti do zatrzymania procederu udrażniania ze zniszczeniem zastawek (czytaj najlepiej w ogóle nie poddawać się zabiegom).

A gdzie złota maksyma "znaj proporcjum mocium panie"
Ja kichnąłem w zeszłym tygodniu 4 razy każde po 1 sekundzie, a kasłałem 130 razy też po sekundzie (chociaż kłamię, bo ani razu).
Resztę czasu tj. 23 godziny i pięćdziesiąt parę minut prawidłowo drenowałem mózg, więc o czym mowa.

Przy IBT to proporcjum przyznaję jest nieco inne, ale bez przesady nikomu z właściwymi przepływami to nie przeszkadza, a z niewłaściwymi niech je lepiej sobie udrożni.

Pozdrawiam i przepraszam perso za bezpośredniość.

perso
Posty: 253
Rejestracja: 2009-12-07, 14:37
Lokalizacja: Polska

Postautor: perso » 2010-04-06, 10:46

amilo - dzięki za bezpośredniość ;)

Temat ćwiczeń Ryśka jest w moim odczuciu strasznie istotny z co najmniej kilku względów:
1. spora grupa osób może je naśladować ( skoro robił je Rysiek - osoba z szerokimi kontaktami w świecie medycznym ) doprowadzając do szkodliwego cofania krwi do mózgu
2. te ćwiczenie mogą powodować rozszerzenie żyły ( chyba bardziej niż wszelkiego rodzaju sport - no może poza jogą - taką ze staniem na głowie )
3. naśladowanie tych ćwiczeń przez osoby po zabiegu , jeśli mam racje, może czynić duże szkody nie tylko w ich stanie zdrowia ale także w propagowaniu tej nowej teorii.

Mam nadzieje że jak będę na kontroli to dowiem się więcej na ten temat - chociaż skoro nie ma żadnych badań to raczej będą to ogólniki .

Zgadzam się z Tobą że zniszczona zastawka powinna być dużo mniejszym problemem niż zastawka blokująca odpływ krwi z mózgu. Nie mniej jednak jeśli ktoś bez zastawki staje do góry nogami to robi sobie krzywdę bo blokuje odpływ, zwiększa ciśnienie żyle a w konsekwencji rozszerza sobie żyły. A zbyt szerokie żyły i bez zastawki mogą powodować taki reflux przy każdym oddechu ( szczególnie jeśli ta żyła jest np. uciskana przez płuco przy oddychaniu ) .

Co do IBT - to nie mam obsesji - po prostu do mnie to przemawia. Tym bardziej że jest w opozycji do tych dziwnych ćwiczeń.

IBT wydaje się być szczególnie istotne u osób z poprawionymi przypływami ale bez zastawek blokujących cofanie się krwi do mózg - chociaż są też pozytywne doniesienia osób stosujących to bez wcześniejszego udrażniania.

Jeszcze jedna sprawa nasunęła mi się w czasie pisania:
Podobno w tej pozycji - drenowanie mózgu odbywa się głównie przez żyłę kręgową która jest rzadziej niedrożna. Niemniej jednak są osoby u których ta żyła jest niedrożna - czy takie osoby powinny stosować IBT ? Wydaje mi się że raczej nie.


Żeby była jasność : dzisiaj bez wahania podjąłbym taką samą decyzje o zabiegu - chociaż mam nadziej że nie będzie potrzebna poprawka.

quba
Posty: 454
Rejestracja: 2008-04-30, 13:04
Lokalizacja: hm

Postautor: quba » 2010-04-06, 12:24

Z dużą dozą prawdopodobienstwa, można przyjąć, że cwiczenia ryska nie pomagaja a szkodzą, mechaniz ładnie perso wyjasnił.

Burza z zastawkami jest chyba na wyrost. Wg dr Simki 50% zdrowych nie ma zastawki/ek (nie wiem , czy chodzi o brak w jednej żyle, czy obu), wg dr Sclafaniego, 15 % zdrowych nie ma obu zastawek, i nic złego się nie dzieje.

Kwestia niedroznych przykregowych jest ciekawa, dla tych pacjentów IBT nie jest chyba dobrym rozwiązaniem.

nati_1978
Posty: 2484
Rejestracja: 2009-03-12, 19:59
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: nati_1978 » 2010-04-06, 12:36

Dziś miałam telefon od Dr K.z Tychów.Nie kumam już nic-przecież ostatnio mówił mi ,że nie mam typowych zwęzeń-mam tylko lekkie przewężenie lewej żyły-a to nic takiego...Zrezygnowałam z zabiegu-zapewne są ludzie bardziej potrzebujący ...ja skupiam się na bb i chlamydii....
Nadzieja umiera ostatnia ...

irys2
Posty: 52
Rejestracja: 2009-08-26, 15:29
Lokalizacja: Poznań

Postautor: irys2 » 2010-04-06, 13:46

Coś tu mi nie gra najpierw mówi Ci że nic takiego nie znalazł Ty wykluczasz SM a teraz szuka chętnych?
Tak w ogóle jak się czujesz?
irys2

nati_1978
Posty: 2484
Rejestracja: 2009-03-12, 19:59
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: nati_1978 » 2010-04-06, 14:10

irys2 pisze:Coś tu mi nie gra najpierw mówi Ci że nic takiego nie znalazł Ty wykluczasz SM a teraz szuka chętnych?


no właśnie Irysie to wszystko jakoś podejrzanie mi wygląda....Też nie wiem o co chodzi...Wcześniej inna gadka,że po co zabieg jak nie ma zwężeń a teraz nagle zostałam sklasyfikowana....Jakieś to wszystko dziwne!!Coraz mniej ufam lekarzom....
Nadzieja umiera ostatnia ...

amilo
Posty: 40
Rejestracja: 2010-01-15, 21:44
Lokalizacja: Rybnik
Kontaktowanie:

Postautor: amilo » 2010-04-06, 14:49

nati_1978
wydaje mi się, że robisz błąd nie trzymając się dr K.
Zawsze możesz wycofać się.
On wie więcej niż my wszyscy razem wzięci do kwadratu, chociaż ja bardzo sceptycznie patrzę na poczynania lekarzy.
Jego powściągliwość wynika z zawodowej ostrożności, bo nic co związane ze zdrowiem nie jest tak zupełnie oczywiste.

Mój przypadek badany właśnie przez dr K (jak i innego chirurga naczyniowego z Euromedica) określony był na bez blokad żylnych i z prawidłowo działającymi zastawkami.
A wszystko to potwierdzone przez rezonans magnetyczny.
Już szukałem u siebie neuroboreliozy.
Dopiero na stole chirurgicznym okazało się, że lewa zastawka zaburza (utrudnia) przepływ, a prawa w mniejszym stopniu.

Może Twój stan nati_1978 nie goni Cię do interwencji, ale wiedz, uszkadzania neurologiczne są trudne do cofnięcia jeśli wogóle możliwe.
Utrwalonych ubytków neurologicznych nie cofniesz.

Wszystkie inne metody po zabiegu wydadzą Ci się proporcjonalnie mało skuteczne.
Co nie znaczy, że udrożnienie przepływów natychmiast wyprowadzi Cię z SM.

Ślę ukłony. Zaufaj dr K.

perso
Posty: 253
Rejestracja: 2009-12-07, 14:37
Lokalizacja: Polska

Postautor: perso » 2010-04-06, 16:02

@nati - myśle ze amilo może mieć racje - szczególnie że na biegusach jest raport Adama który na USG i na Rezonansie miał wszystko ok - a na stole podczas flebografi już niekoniecznie .

@amilo - napisz może raport np. swojego zabiegu - bo to kolejny przypadek potwierdzający że ostateczną weryfikacją jest zabieg ( hmm tylko po co w takim razie robić te badania ? - nie lepiej od razu na stół ? )

Tomo81
Posty: 102
Rejestracja: 2009-05-30, 06:28
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Tomo81 » 2010-04-06, 19:34

Nati, Myślę że dr Kostecki chce wykonać flebografie i sprawdzić czy na 100% nie ma zwężeń. Z tego co słyszałem to flebografia jest najbardziej wiarygodnym badaniem. USG i MRV czasami pomagają ale nie dają na 100% wiarygodnych wyników. Tylko flebografia jest pewnym badaniem. Szczęsciara z Ciebie że się załapałaś. :) Ja na Twoim miejscu bym korzystał.

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2010-04-06, 21:32

Nati, nawet nie zastanawiaj się jedż i zrób to badanie.Jak się powiedziało (a) , trzeba zrobić resztę do końca. :-) żebyś kiedyś nie żałowała
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

amilo
Posty: 40
Rejestracja: 2010-01-15, 21:44
Lokalizacja: Rybnik
Kontaktowanie:

Postautor: amilo » 2010-04-06, 21:33

Zgadzam się perso
"ostateczną weryfikacją jest zabieg ( hmm tylko po co w takim razie robić te badania ? - nie lepiej od razu na stół ? )"

tylko np. Ryszard opisuje
"Było to pionierskie podejście, trochę experymentalne i ... bez rezonansu. Okazało się, że lewa strona jest zamknięta i przy pomocy samej phlebografii widok jest niewystarczający do zrobienia operacji. Istniała obawa przebicia żyły. Leżałem na stole ponad 2 godziny. Zarządzono MRV. Po rezonansie okazało się, że przejście cewnika przez prawą stronę ją otworzyło"

A jest i tak:
jeden dzień przede mną do zabiegu wzięta była dziewczyna chyba z Ustki i mimo określenia we wcześniejszych badaniach zwężeń nie stwierdzono ich na stole.

Tak więc Twoja wersja perso w tym akurat przypadku jest prawdziwa.

Potwierdzenie na USG Dopllera przewężeń kwalifikuje do zabiegu i potwierdza dobry kierunek, że nie są to inne choroby np. borelioza.

nati_1978 nie buduj na jednym, czy dwóch przypadkach (margines statystyczny) teorii np. że lekarze działają zupełnie po omacku i są mało kompetentni. bo jak to w życiu nic nie jest jednoznaczne.

Na moje wyczucie, jeśli dr K. zaproponował Ci zabieg to wal w ślepo, bo:
-- wszyscy SM-owcy mają przewężenia, nie licząc błędu statyst.
-- ten lekarz kwalifikuje do programu badawczego, czyli darmocha,
-- taka okazja może nie trafić Ci się już, a w kolejce do płatnego zabiegu czeka się ponad rok.
-- jest to bułka z masłem (doskonale to przeprowadzają, bez bólu i bez komplikacji),
-- poczujesz zmianę, a bez zabiegu może dopaść Cię rzut i jesteś parę kroków do tyłu,
-- wszystkie inne metody leczenia oddziaływają na efekt końcowy (zniszczona mielina układu neurologicznego), a nie na przyczynę tegoż (złe krążenie),

Powodzenia.

nati_1978
Posty: 2484
Rejestracja: 2009-03-12, 19:59
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: nati_1978 » 2010-04-07, 08:02

amilo pisze:wszyscy SM-owcy mają przewężenia, nie licząc błędu statyst.


Tylko pytanie czy ja w ogóle mam SM???Przecież to może być neuroborelioza.Mam typowe objawy bb i chlamydii.Nie wierzę już w to całe SM...Musiałabym przerwać antybiotykoterapie a tego nie zrobię.
amilo pisze:ten lekarz kwalifikuje do programu badawczego, czyli darmocha


I ten sam lekarz kiedyś mówił mi ,że nie powinnam mieć zabiego bo zwężenie jest strasznie małe...A teraz co powiększyło się???

Zrobią zabieg komuś,komu od razu wyszły zwężenia :!:
Nadzieja umiera ostatnia ...

Eli
Posty: 23
Rejestracja: 2010-01-01, 17:05
Lokalizacja: lubelskie

Postautor: Eli » 2010-04-07, 08:07

Witam,
mam pytanie, czy zabiegi nadal się odbywają w Katowicach czy wszystko stoi w miejscu? Od paru miesięcy żadnego sygnału od ludzi przed czy po zabiegu.

Trochę z innej beczki, wiem, że we Włoszech nie robią jeszcze zabiegów, wszystko jest zablokowane ze względu "na bezpieczeństwo pacjentów". Tam dopiero organizują centra, w których chorzy mogliby robić ekodopler a i to nie jest jeszcze ewidentne.

Pozdrawiam, może ktoś ma osobisty kontakt z kimś po zabiegu. Jest lepiej?
Chora na sm od 2003 roku.

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2010-04-07, 08:14

Zajrzyj tutaj
http://42km195m.blox.pl/html
to bardzo świeża wiadomość od operowanego


Wróć do „CCSVI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości