Teoretyczna przyczyna SM (MS) - C.C.S.V.I.

Dla osób, które interesują się metodą leczenia niewydolności żył szyjnych.

Moderator: Beata:)

ilona1404
Posty: 5
Rejestracja: 2010-02-11, 11:49
Lokalizacja: Zduńska Wola

Postautor: ilona1404 » 2010-04-26, 22:24

Może mógłby mi ktos napisać czy przed badaniem w Katowicach dzwonia, czy raczej trzeba próbować samemu? Mamy badanie w lipcu a zapisywalismy sie w styczniu, boimy sie czy wyznaczona wizyta jest czy nadal aktualna. Wielu z Was juz miało badanie, jak to wyglądało w waszym przypadku.

Eli
Posty: 23
Rejestracja: 2010-01-01, 17:05
Lokalizacja: lubelskie

Postautor: Eli » 2010-04-27, 07:22

Witaj Ilona,
ja miałam badanie 16 kwietnia. Zadzwoniłam tylko raz, tydzień po zarejestrowaniu. Pani zdecydowanie potwierdziła, że jestem zarejestrowana i od grudnia ja już nie dzwoniłam.
Myślę, że jak zadzwonisz to nie zaszkodzi. Będziesz spokojniejsza i tyle.
pozdrawiam...

mateusz
Posty: 87
Rejestracja: 2009-12-24, 19:58
Lokalizacja: wrocław

Postautor: mateusz » 2010-04-27, 11:02

Cześć :-) powiedz Eli czy badania wykazały zwężenia i czy masz termin zabiegu?
Pozdrawiam!
mat83

Eli
Posty: 23
Rejestracja: 2010-01-01, 17:05
Lokalizacja: lubelskie

Postautor: Eli » 2010-04-27, 11:33

Mateusz,
w pozycji siedzącej było ok, ale leżąc stwierdzili, że mam zapadniętą lewą żyłę z lekkim refluksem.
Jeśli chodzi o termin zabiegu to jeszcze go nie mam. Podobnie jak opisywała Ziuta (3 posty wyżej) czekam na telefon. Wtedy mają ustalić termin rezonansu i zabiegu.
Wnioskuję z kilku wypowiedzi na forum, że od badania doplerowskiego do zabiegu trzeba czekać około 3 miesięcy.
Eli

ilona1404
Posty: 5
Rejestracja: 2010-02-11, 11:49
Lokalizacja: Zduńska Wola

Postautor: ilona1404 » 2010-04-27, 12:34

Dziękuję Eli za informację, masz rację jak zadzwonię to się upewnie. Pozdrawiam serdecznie :-)

Thibault
Posty: 42
Rejestracja: 2010-03-02, 16:31
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Thibault » 2010-04-28, 07:12

Wczoraj to dostałem od znajomego - przywiózł specjalnie dla mnie (dziękuję)
Dziennik Bałtycki z 2 kwietnia
http://gdansk.naszemiasto.pl/artykul/36 ... egoria=675

do tego jest jeszcze rozmowa z prof Walentym Nyką oczywiście sceptyk co do CCSVI nie mogę znaleźć wydania netowego ,ale jak będziecie chcieli to przestukam ręcznie,tylko napiszcie czy jest taka potrzeba i czy ktoś chce naprawdę to przeczytać ..
I NEED MY MEDS FOR I AM A PLACEBO ADDICT

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2010-04-28, 07:41

Thibault dzięki wielkie za artykuł. :-)

A jak chciałoby Ci się przestukać artykuł z rozmową to byłoby super. :-) Warto poznawać różnie opinie.

Thibault
Posty: 42
Rejestracja: 2010-03-02, 16:31
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Thibault » 2010-04-28, 07:58

ufff jestem ..stwierdziłem,że trzeba to przestukać i oto jest ,ale z lenistwa wrzuciłem to na bloga (przynajmniej uwolni mnie to od dzisiejszej notki) pewnie zaraz pojawi się na planecie ,a jak ktoś chce szybciej to proszę
http://www.beautyfullie.blog.interia.pl/
miłego czytania ..
I NEED MY MEDS FOR I AM A PLACEBO ADDICT

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2010-04-28, 08:11

Dzięki za dobrą robotę... :-)

Już się zabieram do czytania.
Pozdrawiam. :516:

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2010-04-28, 08:49

Thibault pisze:ufff jestem ..stwierdziłem,że trzeba to przestukać i oto jest ,ale z lenistwa wrzuciłem to na bloga (przynajmniej uwolni mnie to od dzisiejszej notki) pewnie zaraz pojawi się na planecie ,a jak ktoś chce szybciej to proszę
http://www.beautyfullie.blog.interia.pl/
miłego czytania ..

Przeczytałam; nie musisz tego przepisywać jeszcze raz, wystarczy zrobić 'kopiuj - wklej'.
Swoją drogą pan profesor wyrażnie nie chce się pożegnac z pacjentami. (Ale to moje odczucie!!!)
Ostatnio zmieniony 2010-04-28, 09:06 przez Halina, łącznie zmieniany 1 raz.

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2010-04-28, 09:01

Halina pisze:Swoją drogą pan profesor wyrażnie nie chce się pożegnac z pacjentami. (Ale to moje odczucie!!!)


Nie tylko Ty masz takie odczucia.

Argumenty.które przedstawił, wielokrotnie wałkowane. Dla mnie to takie bla, bla, bla.
Jedyne z czym sie zgadzam to fakt, że trzeba badań, by mieć jasną i klarowną opinię na temat CCSVI. Tylko skąd na te badania pieniądze brać. (?) :roll:

I kolejny pozytyw, dobrze, że o tej metodzie się pisze. :-)

Thibault
Posty: 42
Rejestracja: 2010-03-02, 16:31
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Thibault » 2010-04-28, 10:25

Halina pisze:
Thibault pisze:ufff jestem ..stwierdziłem,że trzeba to przestukać i oto jest ,ale z lenistwa wrzuciłem to na bloga (przynajmniej uwolni mnie to od dzisiejszej notki) pewnie zaraz pojawi się na planecie ,a jak ktoś chce szybciej to proszę
http://www.beautyfullie.blog.interia.pl/
miłego czytania ..

Przeczytałam; nie musisz tego przepisywać jeszcze raz, wystarczy zrobić 'kopiuj - wklej'.
Swoją drogą pan profesor wyrażnie nie chce się pożegnac z pacjentami. (Ale to moje odczucie!!!)


wiem wiem ..kopiuj wklej ...
ale ja to przepisywałem z papierowego wydania gazety..bo w necie niestety wywiadu nie było .
pozdro
I NEED MY MEDS FOR I AM A PLACEBO ADDICT

mila0707
Posty: 12
Rejestracja: 2008-12-11, 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: mila0707 » 2010-05-01, 00:13

Troszkę tu ucichło na tym wątku więc, żeby odświeżyć temat pochwalę się, że w poniedziałek miałam zabieg udrażniania żył w Euromedic w Katowicach.

Choruję od 12 lat, ale dotychczas przebieg choroby był bardzo łagodny: 10-letnia przerwa od pierwszego rzutu (zapalenie nerwu wzrokowego w prawym oku), a później 3 delikatne rzuty czuciowe (głównie zdrętwienie rąk).

Nie jestem miarodajnym przykładem działania tej metody bo w momencie gdy "wjeżdżałam" na stół operacyjny nie miałam żadnych objawów stwardnieniowych, charakterystyczne dla SMowców zmęczenie też mnie jeszcze nie dopadło więc nie mogę stwierdzić czy zabieg mi pomógł czy nie. Czuję coś lekko odwrotnego bo tuż po zabiegu pojawiło się zdrętwienie prawej dłoni (niezbyt mocne, ale troszkę niepokojące), które utrzymywało się z różnym natężeniem przez 3 dni, teraz już jest spokój.

Co mnie zdziwiło to, że przy tak "nisko-objawowym" stwardnieniu rozsianym jak moje, prawa żyła była na tyle zwężona, że po balonikowaniu nie było za bardzo widać efektu i zaproponowano mi stenta, na którego się zgodziłam. W lewej żyle sytuacja przedstawiała się nieco lepiej i można było poprzestać na balonikowaniu. Dla przykładu koleżance z sali (również polka) zrobiono tylko balonikowanie obu żył szyjnych pomimo iż fizycznie była w dużo gorszym stanie.

Kolejna rzecz, która zwróciła moją uwagę to badanie okulistyczne, w którym wyszło, że nerwy w moim lewym oku są w dużo gorszym stanie niż w prawym pomimo, że lewym okiem czytam wszyściuteńkie linijki a prawym może 4 pierwsze i to w prawym miałam zapalenie nerwu wzrokowego 12 lat temu. Czy to nie dziwne? No cóż, ale tak wykazał komputer.

Jak już mówiłam nie jestem w stanie powiedzieć, czy zabieg mi pomógł czy nie, przekonam się na badaniu okulistycznym za 3 miesiące i na badaniu MRI za pół roku.

Pozdrawiam
Mila

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2010-05-01, 09:08

Dzięki Emilko za info :-) , zdrówka życzę
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Eli
Posty: 23
Rejestracja: 2010-01-01, 17:05
Lokalizacja: lubelskie

Postautor: Eli » 2010-05-01, 10:10

Witam,
chcę podzielić się moimi wątpliwościami.
Gdzieś na forum przeczytałam (chyba na Biegusach), że przed 40 stentów nie zakładają. Teraz jednak coraz częściej "słyszę", że zakładają stenty bardzo młodym ludziom, tak jak to pisze Mila, która ma 29 lat. Czy nie jest to trochę ryzykowne???
We Włoszech jak na razie zabiegi nie są wykonywane. Sam prof. Zamboni zaleca jednak przede wszystkim balonikowanie.
Piszę to wszystko, bo mam 35 lat i najprawdopodobniej będę miała zabieg za kilka miesięcy, na stent jednak nie mam odwagi się zgodzić.
Pozdrawiam...


Wróć do „CCSVI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości