Teoretyczna przyczyna SM (MS) - C.C.S.V.I.

Dla osób, które interesują się metodą leczenia niewydolności żył szyjnych.

Moderator: Beata:)

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2010-05-20, 08:50

Renia bo tylko cierpliwość i nadzieja nam pozostały. :-)

Również serdecznie pozdrawiam. :-)

mareksl
Posty: 56
Rejestracja: 2009-12-26, 21:39
Lokalizacja: Gniezno

Postautor: mareksl » 2010-05-20, 09:10

witam ... pisalem o probie badawczej ccsvi w poznaniu 11.kwietnia br. ... sam w niej mialem szczescie byc ... wczoraj dotarly do mnie pierwsze podsumowania wynikow prac mlodych medykow ... oto one:

'60% spośród wszystkich pacjentów z SM miało przynajmniej jedną zmianę o
charakterze "patologicznym", wśród osób zdrowych u 42% doszukalismy się
jakichkolwiek nieprawidlosci. U niektórych osób zdrowych
zaobserwowaliśmy więcej zmian uznawanych za patologiczne przez profesora
Zamboniego niż u części osób z SM, nawet w zaawansowanym stadium
choroby. W żadnej grupie nie stwierdzilismy nieprawidłowych zastawek a
część opisywanych zaburzeń wystąpiła wyłącznie u osób zdrowych. Również
zwężenia naczyń nie występowały z częstością, którą sugerowały badania
innych autorów'

... czyli bez entuzjazmu, prawda? ... bede czekac za badaniami w innych miejscach swiata ... pozdrawiam wszystkich

perso
Posty: 253
Rejestracja: 2009-12-07, 14:37
Lokalizacja: Polska

Postautor: perso » 2010-05-20, 10:16

Te wyniki mogą byc nie miarodajne z kilku czynników:

1. dobór grupy kontrolnej ( bo jeśli za osoby zdrowe ) uznawano np. krewnych osóba chorych- to tak grupa będzie zła . Osoby z rodziny mogą mieć także zaburzenia - tyle ze np. mniejsze - albo tak naprawde są chorzy - tylko są to początki albo choroba przebiega łagodnie. Wiele osób długo czeka na potwierdzenia diagnozy. Nie wiem czy przypadkiem tak nie było w Poznaniu że chory musiał tez przyprowadzić osobę zdrową - na konrolę -i pewnie czesto były to osoby z rodziny

2. badanie USG Doppler Color nie daje gwarancji postawienia prawidłowej diagnozy - zarówno w jedną jak i drugą stronę . Są osoby ktore mimo zmian w USG na stole były ok ale też i odwrotnie.

3. badanie zył trzeba umieć wykonać - nie bez kozery na każdej wizycie u dr. Simki zawsze był ktoś kto sie przyglądał jego pracy . Gdyby wystaczyło przeczytać instrukcje nikt by sie nie fatygował.

4. czy kontrolna grupa osób "zdrowych" miała robiony RMI głowy ktore wykluczyloby istnienie małych zmian demielinizacyjncych - czyli musieliby mieć to robione na aparacie co najmniej 3Teslowym

5. Jestem przekonany że SM ze wzlędu na swój różnorodny charakter może być mylony z innymi chorobami jak np. zespól antyfosfolipidowy czy choćby neruoboreliozę ( którą wcale nie jest tak łatwo wykluczyć jak sie większości osób wydaje )

Reasumując: do każdego badania należy podchodzić z dystansem - niestety badania prowadzone w USA też mają podobne wady ( brak weryfikacji podczas flebografii + wątpliwości co do umiejętności badania zył via USG )
Jak już gdzieś pisałem - w szpitalu w Lublinie robiono próbne badanie żył i problemy wyszły tylko u 15% osób . Dr. Simka pytany o to sugerował że mogą nie wiedzą czego i gdzie szukać - że jest to dosyć specyficzna sprawa.

Ja osobiście to za najbardziej miarodajne wynik będe uważał te z zabiegów przeprowadzanych w Kuwejcie - bo tak naprawdę to dopiero zabieg odpowiada na pytanie czy są zaburzenia czy nie. I jeśli u większość osób chorych będą znalezione zwężenia - to dla mnie będzie to potwierdzało związek. I mało mnie obchodzi to że ktoś znajdzie zwężenia też u osób zdrowych - bo ktoś dzisiaj może być zdrowy a jutro już mieć SM.
Jak to ktoś pisał - zdrowie to krótka przerwa miedzy chorobami .

sans
Posty: 41
Rejestracja: 2008-02-12, 17:22
Lokalizacja: podkarpackie
Kontaktowanie:

Postautor: sans » 2010-05-20, 12:34

perso pisze:Te wyniki mogą byc nie miarodajne z kilku czynników:

2. badanie USG Doppler Color nie daje gwarancji postawienia prawidłowej diagnozy - zarówno w jedną jak i drugą stronę . Są osoby ktore mimo zmian w USG na stole były ok ale też i odwrotnie.

3. badanie zył trzeba umieć wykonać - nie bez kozery na każdej wizycie u dr. Simki zawsze był ktoś kto sie przyglądał jego pracy . Gdyby wystaczyło przeczytać instrukcje nikt by sie nie fatygował.


oprócz wszystkich wymienionych przez Perso powyżej podstawowe warunki jak dla mnie

JD
Posty: 137
Rejestracja: 2010-03-22, 17:18
Lokalizacja: Ząbki

Postautor: JD » 2010-05-20, 13:17

perso pisze:Ja osobiście to za najbardziej miarodajne wynik będe uważał te z zabiegów przeprowadzanych w Kuwejcie - bo tak naprawdę to dopiero zabieg odpowiada na pytanie czy są zaburzenia czy nie. I jeśli u większość osób chorych będą znalezione zwężenia - to dla mnie będzie to potwierdzało związek. I mało mnie obchodzi to że ktoś znajdzie zwężenia też u osób zdrowych - bo ktoś dzisiaj może być zdrowy a jutro już mieć SM.


niedokładnie, lepiej porównać wyniki dla osób w tym samym wieku dla próby dowolnie wybranej i próby ludzi chorych. Podstawy statystyki
potwierdzi zdecydowana rozbieżność pomiędzy tymi wynikami. bo jeśli w obu tych grupach wyniki są zbieżne, to tylko oznacza, że nie ma to żadnego wpływu, nawet jeśli 90% chorych ma takie zmiany, gdy np podobna ilość zdrowych też.
to tylko tak na marginesie.
Nie zakładajmy, że znamy dziś odpowiedź, bo to nie jest prawda. w niektórych przypadkach warto zaryzykować bo, niewielkie ryzyko, w porównaniu do ewentualnych korzyści. Każdy sam musi podjąć decyzję. Bardzo bym sobie życzył aby ta metoda okazała się przynajmniej częściowo skuteczna. ;-)

pozdrawiam Jarek
Nienawidzę hipokryzji i działania za plecami,
Szanuję osoby mówiące wprost to co myślą bez pośredników.

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2010-05-20, 13:19

Ja zgadzam się z tym co napisał perso w 100%
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 61
Lokalizacja: Podkarpacie

Postautor: homag » 2010-05-20, 13:55

Też podpisuję się pod tym co napisał perso..bo to ma sens..
Wojtek

danek
Posty: 3
Rejestracja: 2010-05-20, 18:21
Lokalizacja: Nibyllandia

Postautor: danek » 2010-05-20, 18:26

http://www.ameds.pl/


Co myslicie o tym ??

Jest to cos warte ?

Jest to jakas nowa klinika warta zainteresowania .ktos cos wie o tym?
Ostatnio zmieniony 2010-05-20, 21:48 przez danek, łącznie zmieniany 1 raz.

quba
Posty: 454
Rejestracja: 2008-04-30, 13:04
Lokalizacja: hm

Postautor: quba » 2010-05-20, 20:32

Z tego co Marek piszesz, nie można w sensowny sposób odnieść się do tych badań.

90-95% pacjentów z ccsvi i sm w badaniach Zamboniego i Simki wynika z przeprowadzonej flebografii , a nie tylko USG.

W badaniach z USA z USG ten % wynosił 80.

Poza tym badania poznaniskie obarczone są błędem braku umiejętnosci posługiwania się USG i wykrywania ccsvi.

Potwierdzam, na każdej wizycie u dr Simki, byli obecni zagraniczni lekarze uczący się wykonywania badania pod kątem ccsvi.

Gdyby to było takie poroste, ze student z koła naukowego by to robił od razu dobrze, to by lekarze z całego swiata do Simki nie jeżdzili.

koczi230
Posty: 1808
Rejestracja: 2009-08-04, 21:57
Lokalizacja: Lublin

Postautor: koczi230 » 2010-05-24, 12:57

Witam drogich parafian po moim niebycie.
Rehabilitacja mojego jestestwa powiodła się,łapki prawie wróciły do dawnej świetności
podwozie troszku lepiej,sam tachałem furkę po schodach,przed reh. musiałem pomocnych rączek szukać ;-)
ale mnie się nazbierało czytania... ;-)
co w duszy,to i w oczach

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2010-05-24, 13:21

Witaj koczi, miło Ciebie czytać :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2010-05-24, 14:57

koczi230, witaj :-)
Fajnie,że rehabilitacja przyniosła efekty :-)

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Postautor: anula;) » 2010-05-24, 19:49

Hej koczi230 !! Fajnie że już jesteś z nami :-) Reha to super sprawa-powinniśmy korzystać jak najczęściej -tylko czemu trzeba tyle czekać ? Pozdrawiam Wszystkich piszących w tym wątku,i dziękuję za cenne info i przemyślenia :517:
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

koczi230
Posty: 1808
Rejestracja: 2009-08-04, 21:57
Lokalizacja: Lublin

Postautor: koczi230 » 2010-05-24, 22:14

Dzięki za przygarnięcie marnotrawnego.Po wstępnej lekturze,widzę że mam sporo zaległości
chyba z badania w Katowicach muszę zrezygnować.Pukaweczka dała o sobie znać,cóż ta młodość... ;-)
co w duszy,to i w oczach

nati_1978
Posty: 2484
Rejestracja: 2009-03-12, 19:59
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: nati_1978 » 2010-05-25, 07:03

Witaj koczi230, !!!Fajnie,że jesteś znowu z Nami ;)
Nadzieja umiera ostatnia ...


Wróć do „CCSVI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości