Teoretyczna przyczyna SM (MS) - C.C.S.V.I.

Dla osób, które interesują się metodą leczenia niewydolności żył szyjnych.

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2010-09-01, 20:57

Ania W. pisze:że zabieg najczęściej pomaga tym z 1.


Mam 6,5 i stąd te obawy, bo również zauważyłam sporą zależność-im mniejsze ubytki, tym większa poprawa.Obym się myliła i w przypadku reszty nie działało jak placebo, choć często - dobre i to.Poza tym, zabieg zapewne pomaga na inne dolegliwości ( zimne stopy itp).

Czyli czekamy na resztę odpowiedzi, choć część już widać w ankietach.
Obrazek

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Postautor: anula;) » 2010-09-01, 21:17

A ja tak...nie do końca....odwieszam nadzieję na kołku,bo gdyby te filmiki były mistyfikacją,to wtedy już naprawdę straciłabym wiarę w ludzkość ;-) A jednak-wierzę w szlachetność gatunku :-) ...Niestety zakładam też, że ...ilu ludzi tyle możliwych ścieżek którymi smek zechce sobie podążyć...Wielka loteria ...

Ten filmik zamieszczony przez bialykit chodzi sobie cały czas u mnie jako podkład muzyczny na dzień dobry :arrow: http://www.youtube.com/watch?v=RX_QMzJ_ ... re=related -dla mnie to 7 minut nadziei-a czy się spełni :13: -nie mam pojęcia..

Te filmiki tez są fajne :-) ...chyba że są mistyfikacją...
http://www.youtube.com/watch?v=C5Zqunef ... re=channel

http://www.youtube.com/watch?v=5an5I6Dgpks

http://www.youtube.com/watch?v=Hn6p9R6f ... re=related

A edss...aaa-wolę mu zbyt głeboko nie spoglądać w oczy- zaczyna niebezpiecznie zmierzać ku nieskończoności ;-)
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2010-09-01, 21:35

:lol: :lol: Też dlatego cieszę się niezmiernie, że ta loteria istnieje :lol: Każdy sam sobie wybiera własną drogę do nadziei oraz sposobu na leczenie :-)
Oby tych dróg było jak najwięcej.
Obrazek

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2010-09-01, 21:48

Anulko powiem szczerze mam wielu znajomych którzy są po zabiegu w Katowicach. Prawda jest taka, że Ci którzy są na wózku są strasznie zawiedzeni nic, a nic im zabieg nie dał. Mam też Kolegę, który ma 1 w skali edss i jest zachwycony efektami. Czyli im mniejsze edds to jest jakaś szansa....Mi tez zabieg nie wiele dał, ale gdybym jeszcze raz miała poddać się to z pewnością zrobiłabym to. Moim zdaniem zabieg jest bezpieczniejszy niż leki które są oferowane.

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Postautor: anula;) » 2010-09-01, 21:58

Buziaki Aniu - :lol: -
Ania W. pisze: Prawda jest taka, że Ci którzy są na wózku są strasznie zawiedzeni nic, a nic im zabieg nie dał
- nic a nic ;-) Ja ..Jakbym np.poczuła wewn.częśc ud,to chociaż seks miałby dla mnie więcej kolorków :lol: Może nie sprawdzali? ;-) Pewnie to drobnostka-ale dla mnie milutka :-P
Ania W. pisze:Moim zdaniem zabieg jest bezpieczniejszy niż leki które są oferowane.

A za to stwierdzenie masz buziaka extra :3:
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

slackware
Posty: 466
Rejestracja: 2008-08-20, 22:25
Lokalizacja: ???

Postautor: slackware » 2010-09-01, 22:13

No właśnie.. jak z tym bezpieczeństwem...? jakie są konsekwencje posiadania stedu?
Wiem że trzeba brać leki zmniejszające krzepliwość krwi, ale chyba nie do końca życia? Czy takie zabieg wyklucza np. wysiłek fizyczny? Czy wiąże się z utrzymywanie jakiejś określonej diety do końca życia?

zibide
Posty: 53
Rejestracja: 2009-03-27, 12:52
Lokalizacja: radom

Postautor: zibide » 2010-09-01, 23:31

Ania W. pisze:miKaKa, zibide niestety możemy podać sobie ręce. Ja już 7 miesięcy po zabiegu i nie ma poprawy.:-(. Do tej pory przepływy miałam w porządku, niedługo jadę na kontrolę i okażę się.
Chyba zabieg nie na każdego działa.

Napiszcie jaki rodzaj macie sm, bo ja postępujący.....

Czesc.Ja tez mam postepujacyZdrowka

miKaKa
Posty: 246
Rejestracja: 2009-03-17, 11:01
Lokalizacja: lubelskie

Postautor: miKaKa » 2010-09-02, 10:32

Choruje od ok 7lat i mialam 3 rzuty. Od 2008 brałam Avonex ale w czerwcu tego roku powiedziałam ze wystarczy, chociaz lekaz powiedział ze moze przedłuzyc mi jeszcze na rok. Po leku tym tydzien w tydzien przez dwa lata zle sie czułam i wcale nie zatrzymał mi choroby(w tym czasie miałam jeden rzut). Tak pozatym brałam nilogrin, amantix i inne leki od drzenia,teraz biore tylko witB6 i nie trzese sie. Doszłam do wniosku ze wszystkie te "chemiczne" specyfiki nic nie daja.

miKaKa
Posty: 246
Rejestracja: 2009-03-17, 11:01
Lokalizacja: lubelskie

Postautor: miKaKa » 2010-09-02, 10:39

Po zabiegu stentowania trzeba brac zastrzyki przez 7 dni, AREPLEX(wedłog zalecen lekaza - ok 2 mies.) i polocard na stałe(do konca zycia)

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2010-09-02, 10:48

miKaKa, staraj się nie pisać postu pod postem, szczególnie w tak krótkim czasie. Opcja EDYTUJ pozwala na dopisanie brakującej treści.
Pozdrawiam.
Obrazek

mateusz
Posty: 87
Rejestracja: 2009-12-24, 19:58
Lokalizacja: wrocław

Postautor: mateusz » 2010-09-02, 12:27

Witam wszystkich, tak pokrewnie do wyników CCSVI, ktoś z was może wie jak prawidłowo zrobić badania na borelioze?
mat83

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2010-09-02, 12:54

mateusz, poczytaj trochę forum, czasem wystarczy same tematy
:arrow: http://stwardnieniesmrozsiane.ok1.pl/vi ... +bolerioze
Tam znajdziesz odpowiedzi i linki, które kierują dalej.
Obrazek

waldi
Posty: 72
Rejestracja: 2008-11-07, 17:54
Lokalizacja: środkowo-pomorskie
Kontaktowanie:

Postautor: waldi » 2010-09-02, 15:34

anula;) pisze:Buziaki Aniu - :lol: -
Ania W. pisze: Prawda jest taka, że Ci którzy są na wózku są strasznie zawiedzeni nic, a nic im zabieg nie dał
- nic a nic ;-) Ja ..Jakbym np.poczuła wewn.częśc ud,to chociaż seks miałby dla mnie więcej kolorków :lol: Może nie sprawdzali? ;-) Pewnie to drobnostka-ale dla mnie milutka :-P
Ania W. pisze:Moim zdaniem zabieg jest bezpieczniejszy niż leki które są oferowane.

A za to stwierdzenie masz buziaka extra :3:
Wielu pisze że nie czuje poprawy po zabiegu , jestem po , prawie o,5 roku choruje około 15 lat i mam postać postępującą nie nastawiałem sie na cud . Ale czy poprawą nie jest już samo zatrzymanie choroby i niewielkie przebłyski poprawy , ja też czasem zapominam jak sie przewracałem jak mówiłem , jeden bełkot i inne problemy fizjologiczne o których nie bedę wspominał a które zniknęły . Jest poprawa tylko tak mała , że my chorzy jej czasami nie dostrzegamy za to inni widzą POZDRAWIAM / anula brawo i dzięki za posta
harnaś

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2010-09-03, 09:34

Waldi napisałeś to co i ja myślę...brawo.
Jestem po badaniu w Tychach, mam zwężenie prawej żyły i patologiczną zastawkę
czekam na zabieg i te
waldi pisze:niewielkie przebłyski poprawy

mam postępujący SM, EDES 6,5 :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 61
Lokalizacja: Podkarpacie

Postautor: homag » 2010-09-03, 21:10

Waldi i Reniu macie wielką rację..jeżeli zabieg przyczyni się do zastopowania choróbska to znaczy ,że to właściwe leczenie..a dla wielu z nas ważnym jest to aby choroba już nie postępowała..czasem już nie chcę być zdrowy chcę tylko aby wszystko zatrzymało się tak jak jest..brałem udział w programie jako królik przy testowaniu nowego leku ale tu nie chodzi o nas,o nasze wyzdrowienie - liczą się miliardy na koncie w konsorcjach farmaceutycznych..moje króliko-leki wylądowały w koszu,bo czułem sie coraz gorzej..mam sm postępujące,edss według mojej oceny 4,5 i wierzę w CCVSI..
Wojtek


Wróć do „CCSVI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości