Teoretyczna przyczyna SM (MS) - C.C.S.V.I.

Dla osób, które interesują się metodą leczenia niewydolności żył szyjnych.

Moderator: Beata:)

krysia69
Posty: 62
Rejestracja: 2008-12-18, 09:02
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: krysia69 » 2010-09-20, 21:50

Kupiłam dziś w aptece lek na gardło bo cosik mnie zaczęło drapać i zaciekawiła mnie ulotka -lek o nazwie LARYNG UP.głównym składnikiem oprócz wit C i Mentolu jest Laktoferyna której działanie tak tu opisują - jest to białko naturalnie występujące w mleku .Posiada unikalne właściwości dzięki którym wykazuje działanie przeciwbakteryjne ,przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze.Jej działanie odbywa się na drodze złóżonego mechanizmu działania wynikającego m.in.z jej zdolności do wchodzenia w interakcje ze ścianą komórkową bakterii i strukturami powierzchniowymi wirusów .Jeden z przeciwbakteryjnych mechanizmów działania laktoferyny wynika z jej zdolności do chelatowania czyli wiązania jonów żelaza .Większość chorobotwórczych bakterii do wzrostu i metabolizmu wymaga obecności jonów żelaza w swoim środowisku.Usunięcie żelaza ze środowiska bakteriipoprzez jego związanie przez laktoferynęskutkuje zahamowaniem ich namnażania.
Tak mi się to skojarzyło z osadzaniem się żelaza na mózgu przy zwężonych żyłach jakie tam powstaje spustoszenie .
Witam !
w prezencie świątecznym otrzymałam dziagnozę ...SM

slackware
Posty: 466
Rejestracja: 2008-08-20, 22:25
Lokalizacja: ???

Postautor: slackware » 2010-09-20, 23:00

krysia69 pisze:Kupiłam dziś w aptece lek na gardło bo cosik mnie zaczęło drapać i zaciekawiła mnie ulotka -lek o nazwie LARYNG UP.głównym składnikiem oprócz wit C i Mentolu jest Laktoferyna której działanie tak tu opisują - jest to białko naturalnie występujące w mleku .Posiada unikalne właściwości dzięki którym wykazuje działanie przeciwbakteryjne ,przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze.Jej działanie odbywa się na drodze złóżonego mechanizmu działania wynikającego m.in.z jej zdolności do wchodzenia w interakcje ze ścianą komórkową bakterii i strukturami powierzchniowymi wirusów .Jeden z przeciwbakteryjnych mechanizmów działania laktoferyny wynika z jej zdolności do chelatowania czyli wiązania jonów żelaza .Większość chorobotwórczych bakterii do wzrostu i metabolizmu wymaga obecności jonów żelaza w swoim środowisku.Usunięcie żelaza ze środowiska bakteriipoprzez jego związanie przez laktoferynęskutkuje zahamowaniem ich namnażania.
Tak mi się to skojarzyło z osadzaniem się żelaza na mózgu przy zwężonych żyłach jakie tam powstaje spustoszenie .



Hmmm... to ciekawe bardzo.
Jedną z teorii tyczących przyczyny SM jest że w mózgu chorych rozwija się infekcja bakteryjna. Były jakieś badania mózgów osób zmarłych które chorowały na SM i wykazywano w nich obecność jakiś infekcji bakteryjnych.
Może środowisko bogate w jony żelaza które pochodzą ze złogów w wyniku złych przepływów krwi, sprzyja infekcją bakteryjnym.

Odyseusz
Posty: 102
Rejestracja: 2010-09-15, 12:41
Lokalizacja: dolnysląsk

Postautor: Odyseusz » 2010-09-21, 16:28

Witajcie, dziękuje Perso za odpowiedz na mego maila ;-) Mam jeszcze zapytanie do osób, które miały wykonywaną flebografie, czy też czuliście podrażnienie gardła po badaniu? aha mam jednak kontrole u dr Simki :-) może mi podpowie czemu po flebografii zaprzestano wykonywania zabiegu?

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2010-09-21, 18:15

waldi pisze: muszę z tobą porozmawiać prywatnie tylko nie chcę przeszkadzać


Waldi bardo chętnie pogadam z Tobą prywatnie. :-) Teraz jestem akurat na turnusie rehabilitacyjnym przez 2 tygodnie. Tu czytam i piszę z doskoku. :-)

Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę dużo zdrówka. :-D :-D

ilona1404
Posty: 5
Rejestracja: 2010-02-11, 11:49
Lokalizacja: Zduńska Wola

Postautor: ilona1404 » 2010-09-21, 21:42

Witam! Wczoraj mój mąż miał wykonany zabieg balonikowania prawej żyły wewnętrznej w Katowicach. Wcześniejsze usg nie wykazało żadnych nieprawidłowości w żyle a tu rezonans i flebografia pokazały ze przepływ jest słaby. Dzsijaj wrócilismy do domu póki co to jest osłabiony i na razie nie czuje żadnej poprawy ale bardzo wierzymy że ona nastąpi. Po zabiegu tak mu pulsuje w głowie i troche boli szyja, niektórzy jak czytam po zabiegu lepiej widza czy robią się ciepłe stopy ale mąż ma wzok dobry i stopy tez ciepłe więc to odpada czekamy za jakims znakiem że udrożnienie żyły zatrzyma ta wstrętną chorobę a może nawet cofnie :-)

slackware
Posty: 466
Rejestracja: 2008-08-20, 22:25
Lokalizacja: ???

Postautor: slackware » 2010-09-24, 22:02

Ania W. pisze:Nic tym w mediach nie słychać. W końcu gdyby to tak pomagało to doktor dostałaby nobla. ;-)


W dzisiejszych czasach nobla nie dostaje się za zasługi/odkrycia. Prezydent USA jest tego najlepszym dowodem ;-)

bialykit
Posty: 5
Rejestracja: 2010-03-15, 13:28
Lokalizacja: warm-mazur

Postautor: bialykit » 2010-09-25, 08:22

CCSVI a witamina C. Czy widzicie tu korelację?

Brak witaminy C powoduje,że nasze żyły robią się kruche i pękają, organizm broni się przed tym i wytwarza tzw. płytki cholesterolowe, które działają na pękającą żyłę jak plaster przyklejony na ranę. W miarę jak ilość pęknięć się zwiększa to organizm tych płytek zaczyna wytwarzać coraz więcej, aż dochodzi do zapchania żyły następuje zator - wynikiem czego jest zawał lub wylew. I jeszcze np. w wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kwas_askorbinowy
Kiedyś czytałem książkę dr Woyciechowskiej "Sobie moc" i tam była mowa o braniu dużych dawek rutinoscorbinu (tam jest dużo witaminy c) gdy poczujemy zbliżający się rzut choroby. Warto poczytać też m.in. o dr Paulingu.

amilo
Posty: 40
Rejestracja: 2010-01-15, 21:44
Lokalizacja: Rybnik
Kontaktowanie:

Postautor: amilo » 2010-09-26, 20:45

Bialykit.
Witamina C na pewno jest niezbędna dla zdrowia.
Twój opis procesu przedzawałowego jest logiczny tylko chyba zamieniłeś tętnice na żyły, a to już nie to samo.
http://www.pfm.pl/u235/navi/198681
Jak do tej pory nie znalazłem doniesień medycznych uzależniających CCSVI od braku witaminy C.

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 61
Lokalizacja: Podkarpacie

Postautor: homag » 2010-09-27, 16:59

Dzisiaj rano zadzwoniono do mnie z pytaniem czy mogę wcześniej,niż to było ustalone, przyjechać na badanie do Tych do dr.Kosteckiego.Oczywiście się zgodziłem.Czyli w Tychach praca wre. :-) Tylko nie wiem czy wcześniejsza wizyta oznacza zwiększenie liczby badanych pacjentów.Jeżeli tak,to byłoby super.Mam być 4-go pażdiernika i fajnie byłoby spotkać kogoś z forum. :-)
Wojtek

keyara
Posty: 692
Rejestracja: 2009-11-03, 10:06
Lokalizacja: Radlin

Postautor: keyara » 2010-09-27, 17:45

Ja jadę jutro na wizytę i sprawdzenie żyły w jakim jest stanie .Mam mieć drugi zabieg. Jeśli żyła prawa będzie ok. Bo wiadomo co mogło się stać po balonikowaniu. :-(
"...nie piję wody ,bo rybki się w niej piep..ą..." ;-)

"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli rozwiązanie nie istnieje, nie istnieje też problem" Obrazek

kujaw
Posty: 141
Rejestracja: 2010-05-29, 20:04

Postautor: kujaw » 2010-09-27, 18:58

Ja już mam wizytę, ale trochę później, bo na 20 października. Zobaczymy, co z tymi żyłkami ;)

perso
Posty: 253
Rejestracja: 2009-12-07, 14:37
Lokalizacja: Polska

Postautor: perso » 2010-09-28, 14:20

bialykit, amilo - chyba jest jakiś szerszy związek - czytałem o pozytywnym wpływie antyoksydantów ( witamina C ma dzialanie antyoskydacyjne ) na SM w modelu zwierzęcym ( czyli autoimmunologicznym ). Ponieważ antyoksydanty ( badanie o ktorym czytało mówiło o kwasie liponowym ) pozytywnie wpływają na stan naczyń krwionośnych to w świetle CCSVI wpływ wydaje się być bardziej oczywisty.

Wczoraj kupiłem sobie pierwsza partie tabletek z kwasem alfa-liponowym - trochę małe stężenie - ale już zrobiłem research-a i mam na oku tańsze i z większą dawką .

Nawiasem mówiąc tabletki z tym kwasem są stosowane w leczeniu polineuropatii cukrzycowej - ale te duże dawki 600 mg to już są na receptę.

Odyseusz
Posty: 102
Rejestracja: 2010-09-15, 12:41
Lokalizacja: dolnysląsk

Postautor: Odyseusz » 2010-09-29, 08:11

Witajcie, wczoraj byłem na badaniu kontralnym w Katowicach. Chciałem sprawdzić czy flebografia po której 13.09 wstrzymano wykonywanie zabiegu (ponieważ lekarz stwierdził ze mam idealny przepływ) wprowadziła jakieś zmiany w patologiach zylnych. Jak podpowiedział perso flebografia to wprowadzanie cewnika do zył, czyli jakaś interwancja była i dlatego liczyłem na zmiany w przepływie. Dodam tylko, że USG i rezonans potwierdziły patologie żylne . Czyli ogólnie czeski film :-) Jak macie jakąś wskazówke co robić mogę dalej będe wdzięczny za pomoc. Piszcie prosze na forum albo pw. Pozdrawiam

keyara
Posty: 692
Rejestracja: 2009-11-03, 10:06
Lokalizacja: Radlin

Postautor: keyara » 2010-09-29, 10:29

i po wczorajszym badaniu..Żyła jest zamknięta na amen ,ale zastawki prawdopodobnie nie są uszkodzone. :23: i da się wstawić stenta.
O mały włos miałabym 1.10 zabieg ,ale niestety .Matka natura jak zwykle się wtrąciła :-?
Teraz czekam na wyznaczenie kolejnego terminu. Praca w Tychach wre ,przynajmniej miałam takie wrażenie.Myślę ,że nareszcie.Teraz pójdzie szybciej. Zabiegi są co 2 tygodnie.
"...nie piję wody ,bo rybki się w niej piep..ą..." ;-)

"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli rozwiązanie nie istnieje, nie istnieje też problem" Obrazek

perso
Posty: 253
Rejestracja: 2009-12-07, 14:37
Lokalizacja: Polska

Postautor: perso » 2010-09-29, 12:18

Odyseusz - a co na taka sytuacje powiedział lekarza robiący kontrolne USG ? Coś sugerował albo jakoś to tłumaczył ? Czy oglądał płytkę z zabiegu ?
Kurcze ciężko coś tutaj wykombinować - no bo albo to zupełnie odpuścić i szukać innej przyczyny/rozwiązanie albo skonsultować jeszcze wyniki z innym fachurą . Dla pewności najlepsze byłoby skonsultowanie wyników - do głowy mi przychodzą takie osoby jak prof. Ziaja , dr. Scalfani ( z forum thisisms ) lub dr. F. Schelling . Niestety w kontakcie nie mam jak pomóc :| - ale może ktoś z forum podpowie jak to skonsultować.

Koniecznie napisz kto robił Ci USG kontrolne i co mówił na taką sytuacje.

@Keyara - a to chyba chodzi o siostrę matki ? :D


Wróć do „CCSVI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości