Teoretyczna przyczyna SM (MS) - C.C.S.V.I.

Dla osób, które interesują się metodą leczenia niewydolności żył szyjnych.

Moderator: Beata:)

koczi230
Posty: 1808
Rejestracja: 2009-08-04, 21:57
Lokalizacja: Lublin

Postautor: koczi230 » 2009-11-04, 16:10

i snowu ,wsie na mnie ura!!!,jamci tylko jazyka chciał sięgnąć.Sprężynkę CCSVI
rozkręcił Ryśków chopak na biegusków forum...temat tyn sprawdzałi Damis...
co do medyka.onci po specjalizacyi,nawet wąs mu się nie postawił...będzieci on
chiba tak leczył kak co poniektórzy i dziś leczom-żółte od pasa cyrwune do pasa.przyznam szczerze ,że teraz jakby cisza serwerowa po tamtej stronie potoku,
teraz prym chodzi gryppen...
;-)
co w duszy,to i w oczach

Damis
Posty: 92
Rejestracja: 2009-10-31, 13:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Damis » 2009-11-04, 19:39

Witam wszystkich,
Przekazuję info w imieniu Ryśka - pierwszego Polaka po zabiegu.
Dziś ukazał się wywiad z Ryśkiem w Dzienniku Łódzkim. Trochę ta dziennikarka przesadzila pisząc, że Rysiek czuje się jak nowonarodzony.
Telewizja Silesia będzie puszczać film w dniu 17 XI o godzinie 16:40.

Artkuł do sciągnięcia:
http://www.sendspace.com/file/9agq0n

Pozdrawiam,
Damian
Choroba jest klasztorem, który ma swoją regułę, swoją ascezę, swoje cisze i swoje natchnienia
~Albert Camus

Damis
Posty: 92
Rejestracja: 2009-10-31, 13:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Damis » 2009-11-04, 19:40

Nati,
To świetnie, że zdecydowałaś się na badanie. Pamiętaj, nie zawsze USG żył potrafi wykazać wszystkie nieprawidłowości. Dużo dokładniejszm badaniem jest badanie MRV, czyli flebografia/wenografia rezonansu magnetycznego. Im będzie nas więcej, tym szybciej potwierdzimy lub obalimy teorię. Ja mam badanie w ten piątek, a wyjazd już jutro z rańca, bo niestety 580 kilosów w jedną stronę mam. Gdybym mieszkał na Śląsku, już dawno bym był po badaniu ;-)

Wentilo,
Błogosławiony dzień, kiedy wstąpiłeś na to forum. Zobacz jak momentalnie się ożywiło. Ty to potrafisz zagrzać społeczeństwo. Tylko nie trać animuszu, proszę!

Pozdrawiam,
Damian
Ostatnio zmieniony 2009-11-04, 20:57 przez Damis, łącznie zmieniany 1 raz.

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2009-11-04, 20:27

Damis dzięki za artykuł.
Już wydrukowany i przekazuję dalej. :-)

David
Posty: 6732
Rejestracja: 2009-07-16, 19:29
Lokalizacja: Śląsk :-)

Postautor: David » 2009-11-04, 20:56

ciekawy artykuł :-)
drogi zabieg i skąd tu kasę na to zebrać hmm...

koczi230
Posty: 1808
Rejestracja: 2009-08-04, 21:57
Lokalizacja: Lublin

Postautor: koczi230 » 2009-11-04, 22:04

Spasiba za pismo Damis,temat jeży z ciekawością na równi z notką o zabiegu,fakt,
pismarka przesadziła z tym narodzeniem na novo,ale...
ta siama,beceć mi się kciało bo snowu zaliczyłem glebę w łazience,moje koty miałcały zmnie że... przecie nie będę z nimi kuwetował.Italiano nie gawari więc nawet tam nie wchodzę.narazie wyszukuję info o jakieś maszynie do wanny,aby na spoko wnijść do niej i wywlec szlachetne jestestwo.
"okarzemy się godni epoki" ;-)
co w duszy,to i w oczach

quba
Posty: 454
Rejestracja: 2008-04-30, 13:04
Lokalizacja: hm

Postautor: quba » 2009-11-06, 22:19

Poniżej przetłumaczyłem interesujący, jak sądzę, post marie (mrhodes40) z forum thisissm.
http://www.thisisms.com/ftopic-6670-0.html

Wiąże ona powstawanie CCVI z bakterią, Chlamydie Pneumonie.


mrhodes40
Family Elder
Joined: Sep 24, 2004
Posts: 1831
Location: USA
Posted: Fri Jan 30, 2009 12:13 pm Post subject: CCVI / CPn

Zakładam ten wątek, aby przedyskutować możliwe powiązania między CCVI a Cpn.
Zamiast cytować 16 stron z forum CCVI

http://www.thisisms.com/ftopict-6488.html

streszczę tę dyskusję:

1.Zamboni wykazał w trzech badaniach (ze ślepą próbą) na dużej grupie pacjentów zaburzenia żylne u wszystkich pacjentów z SM. Wykazał zwężenia w żyle nieparzystej lub szyjnej, które powodowały cofanie się krwi, w ten sam sposób jak zwężenie w żyle udowej co wywołuje owrzodzenie żył.

2.Zamboni i Schelling nie wiedzą co jest przyczyną powstawania zwężeń żylnych.

3.Niektórzy badacze sądzą, że zmiany w SM i owrzodzenia żył, są tego samego typu, a rola nawrotu żylnego ma znaczenie.

4.Owrzodzenia żylne, które jak wiadomo wiążą się ze zwężeniami żyły udowej nie zostały dobrze poznane. Nie wiadomo co powoduje niewielkie zmiany, które ostatecznie określa się owrzodzeniem żylnym, natomiast wiadomo, że leczenie zwężeń jest bardzo pomocne.

Jestem przekonana, że SM jest powiązane z CPn i że intrygujące wyniki badań Zamboniego pokazują, że chorzy na SM mają problem z naczyniami żylnymi. Postrzegam te powiązania jako nie zupełnie się wykluczające.
Poniżej fragment, który pokazuje, że dr Stratton (lekarz leczący SM antybiotykami, uważający infekcję Cpn jako przyczynę SM) pracował nad owrzodzeniami żylnymi:

http://www.nature.com/jidsp/journal/v6/ ... 0063a.html

Streszczenie:

Rodzaj, Chlamydophilia, jako konieczny wewnątrzkomórkowy patogen, wywołujący chroniczne owrzodzenie. Chlamydia Pneumonie, powszechna przyczyna zapalenia płuc, infekuje wewnątrzkomórkowo i krążące makrofagi. Szukamy dowodów że C. pneumonie jest oportunistycznym patogenem w miażdżycy analogicznie do zapalnych chorób skóry.


To było w wątku, gdzie NAPAY (forumowicz pewnie)pytał o badania Strattona dot. owrzodzeń żylnych i CPn.
Stratton zakłada powiązanie między owrzodzeniem żylnym a CPn. Jeżeli owrzodzenia żylne, są takie jak uszkodzenia w MS, jak proponuje Zamboni, to jak można się nie spodziewać związku?

Cytat:
Jest wiele powodów aby wyobrazić sobie jak CPn może wpływać na tę patologię (zwężenia żylne i „podobne do owrzodzeń żylnych” uszkodzenia w SM).
CPn jest obecna w blaszce miażdżycowej i przez lata była uważana za patogen w chorobach serca.
Tak więc CPn jest dobrym kandydatem wiążącym się z kilkoma sprawami w patologii, o której mówimy w tym wątku: śródbłonek jest bezpośrednio zagrożony przez CPn, CPn jest znany ze związku z płytką miażdżycową, itd.,itd.
Mam nadzieję , że szukają tego i usunięte tkanki z obszaru zwężenia żył wysyłają na badania histopatologiczne gdy jest to niezbędne w konkretnym przypadku.

Brak oznak i CPn i płytka miażdżycowa stąd:
http://circ.ahajournals.org/cgi/content ... 102/9/1039

Cytat: Wnioski: CPn osłabia funkcje śródbłonka, i żaden kierunek nie jest z góry nakazany. Produkty cyclooxygenazo zależnego ucisku naczyniowego mogą także wyjaśniać wywołan infekcją zaburzenia relaksacji. Te odkrycia wykazują rolę infekcji CPn w rozwoju miażdżycy.


Tak więc jeśli chodzi o Cpn/MS/zwężenia żylne uważam, że:
1.zwężenia mogą być spowodowane CPn. Blaszka miażdżycowa jest związana z CPn, dlaczego by nie z jedną z żył?
2.Jeżeli owrzodzenie żylne może być spowodowane przez CPn w niektórych badaniach jak Stratton'a i Mitchell'sa i my wiemy że uszkodzenia MS są spowodowane przez Cpn w ten sam sposób, nie ma powodu, by nie zakładać że całkowity obraz patologii nie jest podobny...zarówno zwężenia i wywoływane przez CPn uszkodzenia obszarze mózgu.

Oczywiście, niektórzy ludzie dochodzą do zdrowia tylko za pomocą antybiotyków. Nie ma powodu negować, że MS nie jest uleczalne za pomocą antybiotyków, oczywiście Sarah, Katman, Mack (forumowicze z http://www.thisisms.com/index.php ) i inni mają wspaniałe rezultaty w leczeniu. Może oni (za pomocą antybiotyków) rozpuszczają płytkę miażdżycową, która jest przyczyną zwężeń a także hamują „coś nieznanego” co jest przyczyną uszkodzeń w SM.

Ale Stratton wspomina powyżej że blizna jest spowodowana przez Cpn, to jest możliwe, że niektórzy chorzy na SM mają za dużo blizn (zmian) tak że zmiany żylne uparcie pozostają w miejscu, mimo leczenia antybiotykami.
TAK WIęC, SPEKULUJę, ŻE TEN NIEZBADANY MECHANIZMJEST POWODEM DLACZEGO NIEKTÓRZY LUDZIE NIE PODDAJĄ SIę LECZENIU Cpn. Jestem jednym z nich.

Widzę możliwość takiego postępowania:
1.ocena stanu żył i sprawdzenie czy nie ma zwężeń, o których pisze Zamboni
2.leczenie poprawiające przepływ krwi
3.kontynuacja antybiotykoterapii i spodziewanie się lepszych wyników, gdy przepływ krwi jest prawidłowy.

Może okazać się, że w moim przypadku nie ma żadnego sposobu na sukces: ludzie od Zamboniego sukces widzą w naprawieniu żył a antybiotyki są postrzegane jako wątpliwej wartości. I jestem pewna, że inni będą mieli rację przypominając mi, że antybiotyki działają przeciwzapalnie.

Leczenie doświadczalne obfituje w problemy, ponieważ nie możesz udowodnić przyczyny poprawy: po prostu to ,że czuję się lepiej nie oznacza że poprawiam się z powodu, którego się zpodziewam.
Ale w końcu, kogo obchodzi dlaczego się poprawiam (ważne ,że się poprawiam).

Mam swój pogląd na leczenie SM, moim głównym kryterium jest bezpieczeństwo terapii, rozsądna hipoteza, a skutki uboczne są warte efektów terapii. Właśnie standardowe terapie CRABS (Copaxone, Rebif, Avonex, Betaferon,) okazały się być porażką. Oferują minimalne korzyści przy dużych skutkach ubocznych.

Nikt nie weźmie 100 chorych na SM i nie zbada poziomu bezpieczeństwa w grupie leczonej antybiotykami przez 4 lata. (takiego badania nikt nie sfinansuje, bo sięto nie opłaca)

Dodanie antybiotyku wykazało skuteczność w terapiach, gdzie minocycline połączona z copaxone lub interferonem ,co jest powodem aby patrzeć na nie w pozytywnym świetle.

Mam nadzieję,że dodacie swoje pomysły, do tych, które tu przedstawiłam. Marie.
Ostatnio zmieniony 2009-11-10, 11:48 przez quba, łącznie zmieniany 1 raz.

nati_1978
Posty: 2484
Rejestracja: 2009-03-12, 19:59
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: nati_1978 » 2009-11-06, 22:45

quba, mam wrażenie,że przed chwilką czytałam Twój post w innym temacie....
Nadzieja umiera ostatnia ...

quba
Posty: 454
Rejestracja: 2008-04-30, 13:04
Lokalizacja: hm

Postautor: quba » 2009-11-06, 22:53

tak było, umiesciełem go w wątku o antybiotykoterapii ,bo wydaje mie się wazne wiązanie tych faktów, czyli zwężeń żylnych i infekcji bakteryjnej. to pewnie nie koniec układanki :(

nati_1978
Posty: 2484
Rejestracja: 2009-03-12, 19:59
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: nati_1978 » 2009-11-06, 22:58

coś musi w tym być....
Nadzieja umiera ostatnia ...

Adria
Posty: 586
Rejestracja: 2007-07-12, 23:28
Lokalizacja: :)

Postautor: Adria » 2009-11-06, 23:20

Dzisiaj w teleexpressie wypowiadali się chirurdzy z Katowic na temat właśnie tej metody wszczepiania stentów w żyłę szyjną.

Tak coś przeczuwałam, że w przyszłości leczenie sm nie obejdzie się bez ingerecji chirurgicznej :-P jeśli pomaga, to myślę że warto zaryzykować <boi sie>
Każdy dzień jest zaproszeniem do szczęścia...
Obrazek

koczi230
Posty: 1808
Rejestracja: 2009-08-04, 21:57
Lokalizacja: Lublin

Postautor: koczi230 » 2009-11-07, 11:46

Ado kosztowna.wsiewo skalpelkiem nie naprawisz,już diś przyszli adepci medycynki
mają kłopot bo brakuje materiału do badań.Jak narazie obecny "kwiat"medyków
z wielkim sceptyzmem spogląda na tego typu"nowinkę".
Poczkajmy do n.r. może ...pomoże... ;-)
co w duszy,to i w oczach

jaszczurka
Posty: 588
Rejestracja: 2009-01-25, 00:37
Lokalizacja: chwilowo ok.Rabki

Postautor: jaszczurka » 2009-11-07, 12:24

Quba radzę przeczytac dokładnie materiały dotyczace CCSVI-nie wprowadzaj ludzi w bład pisząc tylko polowę prawdy! u niektórych ludzi refluks jest spowodowany przez wymienione przez Ciebie owrzodzenia,blaszkę itd.,ale u wiekszosci przebadanych osób jednak sa to malformacje zylne(skrecenia,zwęzenia itp) powstałe prawdopodobnie juz w zyciu plodowym.Dlatego cześc lekarzy uwaza,że CCSVI jest przyczyną sm a nie objawem.Mechanizm jaki wskazuja to :Malformacja/deformacja-refluks-zaleganie krwi w mózgu-odkładanie sie żelaza-stan zapalny wokól nerwów i w samych naczyniach-plaki -diagnoza sm.Oczywiscie istotna czescia tego procesu jest stan zapalny,wiec antybiotykoterapia wydaje sie jak najbardziej sluszna,ale to nie wszystko,nie we wszystkich przypadkach.Ja sie akurat przebadałam i okazało sie ,ze mam zastawki niesprawne,co powoduje refluks,wiec antybiotyki tak,ale najpierw dokładna diagnostyka ! na Timsie jest watek poswięcony badaniom,jest tam prezentacja Dr Simki dotyczaca mozliwych zwężen,z której jasno wynika,ze moze to byc blaszka ale tez i inne przyczyny.Obecnie uzytkownicy Timsa sklaniaja sie ku takiemu modelowi postepowania:Diagnostyka-zabieg-antybiotyki lub ldn . pozdrawiam serdecznie

quba
Posty: 454
Rejestracja: 2008-04-30, 13:04
Lokalizacja: hm

Postautor: quba » 2009-11-07, 13:00

jaszczurko, nikogo w błąd nie wprowadzam. bardzo mi się nie podoba ta forma, którą prezentujesz.

na 8 stronach tego wątku, było dość miejsca by przedstawić wrodzoną przyczynę CCVI.

tłumacząc post marii, chciałem przedstawić drugą możliwosc. NIKOGO W BŁĄD WPROWADZAC NIE ZAMIERZAM.

różnica w dyskusji na polskim forum a na thisissm, jest taka, że tam ludzie szukają ,wertują czytają. u nas prędzej spotka cię bezpodstawne oskarżenie.

my Polacy, jesteśmy zaklajstrowani na wizytę u lekarza i to co on powie jest święte.
mało w nas ciekawości świata, tym bardziej to dziwi, gdy chodzi o nasze zdrowie i życie. wolimy pogaduszki o bzdetach. nasi lekarze to nasze odbicie, też w większości są mało ciekawi świata.

zacytowałem pierwszy post z wątku marii, aby wzbudzić waszą ciekawość. w dalszej części jest oczywiscie mowa o wrodzonej etiologii zwężeń. każdy kogo to zainteresowało by znalazł by te opinie. pytanie jak rozróżnic zwężenia wrodzone od zapalnych.
na this is sm temat CCVI dyskutowany jest intensywnie od stycznia 2009. 99% neurologów w Polsce wogóle nie słyszało o tej metodzie. Na lekarskich forach neurologicznych temat ten ukazał się niedawno i w zasadzie nie jest podejmowany.

jak nie popęzicie swoich lekarzy do nauki, to zostaniecie z rebifami i betaferonami. zamiast krytykować się wzajemnie, lepiej ruszmy do czytania, studiowania, tłumaczenia innym.

pozdrawiam.q.

zgredek
Posty: 1438
Rejestracja: 2008-08-13, 14:20
Lokalizacja: Łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: zgredek » 2009-11-07, 13:06

Zapraszam do Łodzi na sympozjum lekarskie, nauczysz wszystkich jestem ciekaw tylko który z nich na nie przyjdzie by Cię wysłuchać. ;-) :-)
Bob budowniczy zawsze da rade.


Wróć do „CCSVI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 112 gości