Teoretyczna przyczyna SM (MS) - C.C.S.V.I.

Dla osób, które interesują się metodą leczenia niewydolności żył szyjnych.

Moderator: Beata:)

mama kangurzyca
Posty: 115
Rejestracja: 2009-11-29, 20:39
Lokalizacja: prawie łódź

Postautor: mama kangurzyca » 2010-02-08, 15:24

mateusz,
żadne rewelacje, jedyna informacja nowa to to że konferencja dla prasy zapowiedziana na dziś rano, ale tam teraz jest blady świt, więc cierpliwości ;-)

WojtaZ71
Posty: 102
Rejestracja: 2009-03-23, 17:21
Lokalizacja: Gliwice
Kontaktowanie:

Postautor: WojtaZ71 » 2010-02-08, 15:49

dzieki quba - rozumie ze 2-3 dni po zabiegu mozna normalnie dziewczyny "podrywac"?;)

mama kangurzyca
Posty: 115
Rejestracja: 2009-11-29, 20:39
Lokalizacja: prawie łódź

Postautor: mama kangurzyca » 2010-02-08, 17:22


mama kangurzyca
Posty: 115
Rejestracja: 2009-11-29, 20:39
Lokalizacja: prawie łódź

Postautor: mama kangurzyca » 2010-02-08, 17:27

to jest video- wywiad z zambonim po warsztatach w kanadzie

Ania vel Rysiek
Posty: 221
Rejestracja: 2008-12-02, 14:18
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ania vel Rysiek » 2010-02-08, 17:27

mateusz pisze:Witajcie, jakby ktoś kto zna angielski mógł przetłumaczyć tekst, który zamieściła mama kangurzyca to będe wdzieczny ;-) pozdrawiam

Totalnie na szybko, bo z pracy…
[przypisy wlasne, na megaszybko, sorry za niedokladnosc i literowki, ale chodzi o zarys]

Kontrowersyjna teoria traktujaca SM jako chorobe naczyniowa jest krokiem we wlasciwym kierunku, ale nie panaceum – mowi profesor Uniwersytetu McMaster.
Dr Mark Haacke, dyrektor diagnostyki obrazowej na wydziale inzynierii biomedycznej na wyzej wspomnianym Uniwersytecie, twierdzi, ze nazywanie teorii dra Zamboniego lekarstwem na te chorobe nie jest dobrym pomyslem.

„mysle, ze kluczem w sprawie jest fakt, iz u osob chorych na SM potrzeba czasu, zeby zniknely problemy w glowie" [nie wiem o co chodzi – pelne wyleczenie? moze metaforycznie – niech ktos mocniejszy w ang. doradzi] – powiedzial Haacke, rowniez profesor Stanowego Uniwersytetu Wayne. „Pacjenci/chorzy nadal moga wymagac konwencjonalnych metod leczenia, ktore dotychczas otrzymywali”.

Zamboni stwierdzil, ze SM jest raczej choroba naczyniowa, ktora moze byc leczona niz zaburzeniem autoimmunologicznym, ktore ma kilka opcji leczenia. Jego teoria nosi nazwe CCSVI. Wczoraj wzial udzial w spotkaniu/[warsztatach naukowych], ktore odbyly sie w centrum zdrowia Swietego Jozefa w Hamilton.

W spotkaniu wzielo udzial ok. 200 osob, w tym profesjonalisci [ludzie z branzy], lekarze, naukowcy i chorzy na SM. Miting był zamkniętym spotkaniem. Jak mowi Kevin Smith, dyrektor generalny z centrum zdrowia Swietego Jozefa, spotkanie sie udalo.
„Spotkanie to bylo okazja, by spoleczenstwo naukowe moglo porozmawiac z profesorem Zambonim nt. obserwacji poczynionych przez niego [i innych zwolennikow jego teorii]”.
Dodatkowo zaistniala mozliwosc interkontynentalnej wymiany doswiadczen [miedzy osobami wykonujacymi podobna „prace” w tym temacie co Zamboni].

Doktor Ian Rodger, zastepca dyrektora do spraw badan w centrum zdrowia Sw. Jozefa, powiedzial, ze warsztaty dowiodly, iz niepodwazalnie zostaly juz wykonane zabiegi bazujace na teorii Zamboniego, poprawiajace przeplyw krwi; zabiegi ktore szybko doprowadzily do uwolnienia pacjentow/chorych od niektorych objawow choroby, takich jak przewlekle zmeczenie lub szumy w uszach.
„Niewiadomą pozostaje jednak fakt, jak dlugo utrzymaja sie efekty. [Czas, jaki uplynal od wiekszosci zabiegow jest zbyt krotki], ale ciagle naplywanie [wynikow/informacji/statystyk] dobrze rokuje. Rodger dodal takze, ze Zamboni nie zaprezentowal czegos bardzo zaskakujacego, totalnie odkrywczego, poniewaz temat dotyczacy problemow naczyniowych, ktore prowadza do SM, jest znany od blisko 100 lat.

Potem mowa o tym, ze towarzystwo chorych na SM w Kanadzie otwiera pewna furtke badaniami; ze centrum tego swietego Jozefa juz wykonalo nieco diagnostyki obrazowej dotyczacej CCSVI, ze ma odzew odnosnie checi wziecia udzialu w badaniach od blisko
22 tysiecy chorych na SM…
pozdrawiam,
Ania

WojtaZ71
Posty: 102
Rejestracja: 2009-03-23, 17:21
Lokalizacja: Gliwice
Kontaktowanie:

Postautor: WojtaZ71 » 2010-02-08, 17:46

"...Rodger dodal takze, ze Zamboni nie zaprezentowal czegos bardzo zaskakujacego, totalnie odkrywczego, poniewaz temat dotyczacy problemow naczyniowych, ktore prowadza do SM, jest znany od blisko 100 lat" - to dla czego odrazu chorym nie robiono zabiegów poprawiających przepływy tylko szprycowano chemią?- najlepiej skazac człowieka na kalectwo bo wtedy bedzie płacił bez oporów za kazda "cud" tabletke! :evil: :evil: :evil:

mateusz
Posty: 87
Rejestracja: 2009-12-24, 19:58
Lokalizacja: wrocław

Postautor: mateusz » 2010-02-08, 18:15

Wojta masz racje, sami siebie obrazują jako tumoki, które wolały i dalej wolą truć chorych chemią!! Rodger to musi być skur..el jak takie rzeczy mówi publicznie! Krew sie gotuje i mam nadzieje, że ktoś z tym trafi do sądu!
mat83

primosz
Posty: 375
Rejestracja: 2009-09-21, 13:42
Lokalizacja: LBN
Kontaktowanie:

Postautor: primosz » 2010-02-08, 20:42

>TUTAJ< jest nieudolne tlumaczenie z google,jakby komus bylo malo. mozna polaczyc ciezka prace Ania vel Rysiek (dzieki Ania :!:) z tym ochlapem

moge wstawic ten caly text ale chyba kazdy umie sobie kliknac

mareksl
Posty: 56
Rejestracja: 2009-12-26, 21:39
Lokalizacja: Gniezno

Postautor: mareksl » 2010-02-08, 21:29

witam ... odzywam sie znowu, bo mam chyba dobre wiesci ... w EuroMedicu maja dla mnie termin zabiegu /1.marca/ juz, a nie po 2 latach czekania /jak mi pisali po USG/ ... wpierw jednak musze udac sie do zabrza /w ten czwartek, 450km w jeedna strone stad/ na rezonans zylny /mrv/ ... potem zaplacic i ... no mam nadzieje, ze udrozniona lewa zyla doda mi sil ... bede pisac co i jak ze mna ... hej

tymbarkowna
Posty: 32
Rejestracja: 2010-02-05, 14:51
Lokalizacja: wrocław

Postautor: tymbarkowna » 2010-02-08, 22:56

hmm.. jakby okazało się, że od dawna "medycy" wiedzieli o prawdopodobieństwie CCSVI przy SM wywołało by to ogólne wku!wienie. Moje z całą pewnością przynajmniej. Kretyni bez szkoły nawet do tarcia chrzanu się nie nadają!
"strasznie nie lubię obierać ziemniaków"

David
Posty: 6732
Rejestracja: 2009-07-16, 19:29
Lokalizacja: Śląsk :-)

Postautor: David » 2010-02-08, 23:22

mareksl, fajnie że przyspieszyli Ci i nie będziesz musiał tak długo czekać na zabieg :-) trzymaj się...

mama kangurzyca
Posty: 115
Rejestracja: 2009-11-29, 20:39
Lokalizacja: prawie łódź

Postautor: mama kangurzyca » 2010-02-09, 07:52



mama kangurzyca
Posty: 115
Rejestracja: 2009-11-29, 20:39
Lokalizacja: prawie łódź

Postautor: mama kangurzyca » 2010-02-09, 08:13

jest jeszcze takie cóś, ale....parle italiano :-P

http://www.mediapolitika.com/wordpress/archives/5463

mama kangurzyca
Posty: 115
Rejestracja: 2009-11-29, 20:39
Lokalizacja: prawie łódź

Postautor: mama kangurzyca » 2010-02-09, 08:22

nie wiem, czy jest sens wszystko tłumaczyć, często się powtarzają informacje, ale w kazdym art. jest coś ciekawego, może by ktoś taki wyciąg tylko najw. informacji tylko dał radę machnąć?
pozdrawiam ;-)

http://www.theglobeandmail.com/news/nat ... le1374954/

zalikowałam was, a teraz lecę do roboty, pa ;-)


Wróć do „CCSVI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości