Teoretyczna przyczyna SM (MS) - C.C.S.V.I.

Dla osób, które interesują się metodą leczenia niewydolności żył szyjnych.

Moderator: Beata:)

Damis
Posty: 92
Rejestracja: 2009-10-31, 13:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Damis » 2009-11-21, 19:04

6 godzin różnicy:
http://24timezones.com/pl_czas/toronto_czas_lokalny.php
Jak w Toronto będzie 19:00, to u nas będzie 01:00 w nocy - młoda godzina

Pzdr.
Damian
Choroba jest klasztorem, który ma swoją regułę, swoją ascezę, swoje cisze i swoje natchnienia
~Albert Camus

jaszczurka
Posty: 588
Rejestracja: 2009-01-25, 00:37
Lokalizacja: chwilowo ok.Rabki

Postautor: jaszczurka » 2009-11-21, 19:07

no tak wlasnie myslałam!

Grzegorz76
Posty: 113
Rejestracja: 2009-05-15, 10:29
Lokalizacja: Islandia

Postautor: Grzegorz76 » 2009-11-21, 20:29

na ktorym programie to bedzie i dokladnie o ktorej?
bo juz sie pogubilem :(
pozdrawiam
UPADAMY aby POWSTAć i IŚć przed SIEBIE

jaszczurka
Posty: 588
Rejestracja: 2009-01-25, 00:37
Lokalizacja: chwilowo ok.Rabki

Postautor: jaszczurka » 2009-11-21, 22:00

kanadyjska tv o 7 PM kilka postow wyzej masz link od Damisa :-)

marjusz
Posty: 10
Rejestracja: 2008-06-23, 07:57
Lokalizacja: C-n, śląsk

Postautor: marjusz » 2009-11-22, 10:55

linki do dzisiejszego programu na CTV

CTV W5

CTV News


de facto jest tak jak napisał Damian 9 odcinków

po prawej stronie okna odtwarzacza jest 9 segmentów materiału



pada tam stwierdzenie game over :-) oby
Ostatnio zmieniony 2009-11-22, 15:53 przez marjusz, łącznie zmieniany 1 raz.

sans
Posty: 41
Rejestracja: 2008-02-12, 17:22
Lokalizacja: podkarpackie
Kontaktowanie:

Postautor: sans » 2009-11-22, 11:39

.?
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez sans, łącznie zmieniany 1 raz.

Persefona
Posty: 432
Rejestracja: 2008-09-25, 20:46
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Persefona » 2009-11-22, 11:39

Dostałam maila od dr Simka, żeby odezwać się w styczniu, bo teraz już nie są w stanie skonsultować więcej pacjentów.

Damis
Posty: 92
Rejestracja: 2009-10-31, 13:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Damis » 2009-11-22, 13:18

De facto nie 8 minut po angielsku, lecz łącznie prawie godzina programu i wywiadów (9 filmików):

The Liberation Treatment: A whole new approach to MS

W sekcji "CTV News Video" po prawej stronie okna odtwarzacza jest 9 segmentów materiału:

W5: The Liberation Treatment, part one
It is a scientific breakthrough, inspired by love. A experimental procedure called 'The Liberation Treatment' may help reduce some of the symptoms of Multiple Sclerosis.

W5: The Liberation Treatment, part two
Dr. Paolo Zamboni found the veins that flush blood from the brain were narrowed or blocked in MS patients. He and his team began experimental treatments, and their preliminary results were encouraging.

W5 Extended: The Discovery
Explaining the theory behind 'The Liberation Treatment' and how Dr. Paolo Zamboni discovered CCSVI.

W5 Extended: The Treatment
Dr. Paolo Zamboni explains what happens to patients after treatment, including during MS attacks.

W5 Extended: Angioplasty
The use of a common medical technique opens veins, but Dr. Paolo Zamboni explains whether relapses are possible

W5 extended: Urgency
Delaying treatment means MS patients will only get worse, says Dr. Paolo Zamboni.

W5 Extended: Family Reasons
The 'Liberation Treatment' began as Dr. Zamboni looked for ways to heal his wife.

W5 Extended: Canadian View
Canadian researcher Mark Haacke, from McMaster University in Hamilton, and Wayne State University in Detroit, explains how the Italian theory of iron build-up in the brains of MS patients matches research being done in other laboratories.

W5 Extended: The Study
What do scientists hope to discover in their ongoing studies of the 'liberation treatment?' Mark Haacke explains.

WOW! Oglądałem to już 3 razy i to jeszcze nie koniec.

Persefona,
Szkoda, że tak to teraz wygląda. Pewnie lekarze będą teraz bardziej zajęci rozkręcającym się programem badawczym. Poza tym w grudniu przyjeżdza na badania i zabieg sporo osób z zagranicy, głównie z Anglii.
Dziękuję, że jesteś z nami na bieżąco. I nie przegap swojej szansy w styczniu. :-)

Pozdr
Damian
Choroba jest klasztorem, który ma swoją regułę, swoją ascezę, swoje cisze i swoje natchnienia
~Albert Camus

Damis
Posty: 92
Rejestracja: 2009-10-31, 13:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Damis » 2009-11-22, 19:07

The Liberation Treatment: A whole new approach to MS - po polsku (tłumaczenie z googla)

Jeśli jest potrzeba, mogę spróbować przygotować te filmiki (9 sztuk) z polskimi napisami. Tylko chciałbym wiedzieć, czy jest sens to robić. Dlatego proszę zainteresowanych o info na priva. Jeśli łącznie zbierze się ok. 25 osób z FDSR i Biegusów, postaram się to zrobić.

Pozdr
Damian
Choroba jest klasztorem, który ma swoją regułę, swoją ascezę, swoje cisze i swoje natchnienia
~Albert Camus

quba
Posty: 454
Rejestracja: 2008-04-30, 13:04
Lokalizacja: hm

Postautor: quba » 2009-11-22, 20:04

bardzo ciekawe i przekonywujące. naprawdę jest nadzieja. oglądałem i słuchałem z zapartym tchem, aż mi transfer ograniczyli (ciągnąłem na komórce:)).

wywiad z dr Zambonim rewelacja, widać,ze ma to poukładane i że nie są to pierwsze kroki, tylko efekt 5 lat badań.

opowieść o żonie wzruszająca.

znamienny opór świata neurologów, o któym wspominał, ale mysle, ze z tądeterminacją jest w stanie się przebić.

sam dr, jest chyba po udarze?

marjusz
Posty: 10
Rejestracja: 2008-06-23, 07:57
Lokalizacja: C-n, śląsk

Postautor: marjusz » 2009-11-22, 21:26

Ja zwróciłem uwagę na ten fragment

MS Stowarzyszeń Polska i USA są niechętny do pomocy Zamboni teorie. Twierdzą oni, że: "Na podstawie wyników opublikowanych o tych ustaleń do dnia dzisiejszego nie ma wystarczających dowodów, aby stwierdzić, że niedrożność żył powoduje MS ... to nie jest jeszcze jasne, czy zwolnienie żylnej przeszkód byłoby korzystne.


.....mam nadzieje ten film coś zmieni

a i jeszcze

Czy na tym etapie jeśli to teoretyczna przyczyna SM można coś dla siebie zrobić ?
- jak pozbyć się tych złogów żelaza?
- jak starać się usprawnić przepływ krwi?
start of game

quba
Posty: 454
Rejestracja: 2008-04-30, 13:04
Lokalizacja: hm

Postautor: quba » 2009-11-23, 11:34

czy może ktoś podać namiary na dr Simkę, @ lub www?

marjusz
Posty: 10
Rejestracja: 2008-06-23, 07:57
Lokalizacja: C-n, śląsk

Postautor: marjusz » 2009-11-23, 11:59

tu znajdziesz wszystko

http://strona.simka.nazwa.pl/
start of game

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2009-11-23, 12:26

Czy moglibyscie odpowiedziec na post mariusza? ,zalezy mi aby ci ,którzy widzieli program wyrazili swoje opinie .Proszę oczywiscie i pozdrawiam z Mazur :-)
Synapsa teraz przydałaby sie twoja opinia .
Rob a ty co o tym myślisz?
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Damis
Posty: 92
Rejestracja: 2009-10-31, 13:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Damis » 2009-11-23, 18:12

Witam,
quba pisze:bardzo ciekawe i przekonywujące. naprawdę jest nadzieja. oglądałem i słuchałem z zapartym tchem, aż mi transfer ograniczyli (ciągnąłem na komórce:)).

wywiad z dr Zambonim rewelacja, widać,ze ma to poukładane i że nie są to pierwsze kroki, tylko efekt 5 lat badań.

opowieść o żonie wzruszająca.

znamienny opór świata neurologów, o któym wspominał, ale mysle, ze z tądeterminacją jest w stanie się przebić.

Mam dokładnie te same odczucia, co quba.
Ja bardzo wierzę w ogromne znaczenie krążenia krwi w mózgu przy naszej chorobie. Jestem już po badaniu u Dr-a Simki i wiem, że mam zwężenie w jednej żyle szyjnej.
Z związku z powyższym zamierzam robić za królika doświadczalnego i wziąć udział w programie badawczym finansowanym przez Ministerstwo Nauki. Po zabiegu moje wypowiedzi na temat skuteczności tej metody będą bardziej wiarygodne.
Dr Zamboni uważa, że jest pilna potrzeba, aby ludzie chorzy na SM mieli jak najszybciej przywrócone właściwe przepływy żylne w mózgu. Zgłasza się do niego mnóstwo ludzi z prośbą o interwencję, jednak on ze smutkiem musi odmawiać. Nie ma wystarczających środków, nie ma zasobów, nie ma sił fizycznych (sami widzieliście, że Dr Zamboni jest chory). Do tej pory, jego zespół przeprowadził zabiegi angioplastyki balonowej u ok. 120 osób. Jedną z jego pierwszych pacjentek była jego żona chorująca na SM, której przeprowadził zabieg ok. 4 lata temu. To właśnie dzięki chorobie żony dokonał tego odkrycia. Dziś mówi, że jego żona już nie ma SM. To jest dla niego najlepsza nagroda za to odkrycie.
My w tej sytuacji powinniśmy naciskać naszych lekarzy, aby dali nam możliwość badania USG Doppler color żył wewnętrznych szyjnych. Powinna być jak największa ewidencja, że CCSVI (przewlekła mózgowo-rdzeniowa niewydolność żylna) występuje w parze z SM. Takie jest zalecenie Prof Haacke dla chorych z USA i Kanady. Jeden ośrodek nie jest w stanie przebadać wszystkich chorych. Najlepiej zacząć od swoich lekarzy rodzinnych.

quba pisze:sam dr, jest chyba po udarze?

W filmie było powiedziane, że to rzadka choroba neurologiczna.

marjusz pisze:Czy na tym etapie jeśli to teoretyczna przyczyna SM można coś dla siebie zrobić ?
- jak pozbyć się tych złogów żelaza?
- jak starać się usprawnić przepływ krwi?

Pozbywanie się złogów żelaza i usprawnianie przepływu krwi to taka trochę syzyfowa praca, jeśli nie usuniemy przyczyny.

Na złogi żelaza:
- ekstrakt z zielonej herbaty EGCG, ewentualnie porządna liściasta zielona herbata
Green tea epigallocatechin-3-gallate mediates T cellular NF-kappa B inhibition and exerts neuroprotection in autoimmune encephalomyelitis.

Green tea epigallocatechin-3-gallate mediates T cellular NF-kappa B inhibition and exerts neuroprotection in autoimmune encephalomyelitis. - tłumaczenie z googla

About EGCG

O EGCG - tłumaczenie z googla

- dieta niskożelazowa - wątpliwa sprawa, zawartość żelaza we krwi nie ma związku z gromadzeniem się żelaza w mózgu. Dieta niskożelazowa może doprowadzić do niedokrwistości z niedoboru żelaza.

Usprawnienie przepływu krwi:
- aktywność fizyczna
- ruch, ruch i jeszcze raz ruch
- gimnastyka Ryszarda Wiercińskiego (nie dla wszystkich)
- angioplastyka balonowa
- stentowanie

renia1286 pisze:Synapsa teraz przydałaby sie twoja opinia .
Synapsa - młody neurolog - to qrst z Biegusów i PS LDN. Pytaliśmy go już na Biegusach. Nie odpowiedział.

Pozdrawiam
Damian
Ostatnio zmieniony 2009-11-23, 19:48 przez Damis, łącznie zmieniany 1 raz.
Choroba jest klasztorem, który ma swoją regułę, swoją ascezę, swoje cisze i swoje natchnienia
~Albert Camus


Wróć do „CCSVI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości