Teoretyczna przyczyna SM (MS) - C.C.S.V.I.

Dla osób, które interesują się metodą leczenia niewydolności żył szyjnych.

Moderator: Beata:)

Ania vel Rysiek
Posty: 221
Rejestracja: 2008-12-02, 14:18
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ania vel Rysiek » 2009-11-23, 18:31

a co z taka rozbieznoscia, ze w materiale wyemitowanym przez TVS doktor mowi, ze metoda wykorzystana przez Wlochow nie do konca zdala rezultat i nie byla trwala?
pozdrawiam,
Ania

Damis
Posty: 92
Rejestracja: 2009-10-31, 13:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Damis » 2009-11-23, 18:41

Ania vel Rysiek,
Nie ma rozbieżności.
Dr Simka miał na myśli, że angioplastyka balonowa (inaczej balonikowanie) zastosowana przez Włochów jest nie dla wszystkich trwała, dlatego oni preferują stentowanie (inaczej angioplastyka stent). W USA Dr Dake też stosuje stentowanie, choć przy jednej pacjentce - Samantha Wilkinson - zastosował 3 stenty i jedno balonikowanie. Rob wie, kto to jest Samantha W. (SammyJo).

http://www.youtube.com/watch?v=Q4lvSPzTki4

Pozdrawiam,
Damian
Choroba jest klasztorem, który ma swoją regułę, swoją ascezę, swoje cisze i swoje natchnienia
~Albert Camus

rob
Posty: 597
Rejestracja: 2007-08-08, 09:50
Lokalizacja: Pomorskie

Postautor: rob » 2009-11-23, 19:04

Uważam że na dzień dzisiejszy badanie USG Doppler color żył wewnętrznych szyjnych to u chorych na SM konieczność. Badanie jest nie inwazyjne więc praktycznie każdy (99%) może je wykonać. W razie wykrycia zwężenia w żyle/ach szyjnych dalsze postępowanie i ewentualnie zabieg. Co do samego zabiegu angioplastyki tu jestem zdania takiego jak Dr Zamboni czyli jeżeli nie ma konieczności czyli w 90% przypadków (jak dotychczas) wystarczy zabieg balonikowania bez wprowadzania stentu jest to tańsze (6-7 tyś. zł) i przede wszystkim nie mamy w ciele ciała obcego i nieusuwalnego jakim jest stent a wyniki jak dotychczas są praktycznie takie same. W przypadku gdy zajdzie potrzeba założenia stentu zawsze można to zrobić. W przyszłym roku mają zostać wprowadzone stenty rozpuszczalne które po pewnym czasie po prostu się rozpuszczą i wtedy mamy problem ciała obcego usunięty. Na dzień dzisiejszy wystarczy zabieg balonikowania. Takie jest moje zdanie :-).

Damian wysłałem do ciebie wiadomość na PW, co ty na to?.

Damis
Posty: 92
Rejestracja: 2009-10-31, 13:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Damis » 2009-11-23, 19:10

rob pisze:Uważam że na dzień dzisiejszy badanie USG Doppler color żył wewnętrznych szyjnych to u chorych na SM konieczność. Badanie jest nie inwazyjne więc praktycznie każdy (99%) może je wykonać. W razie wykrycia zwężenia w żyle/ach szyjnych dalsze postępowanie i ewentualnie zabieg. Co do samego zabiegu angioplastyki tu jestem zdania takiego jak Dr Zamboni czyli jeżeli nie ma konieczności czyli w 90% przypadków (jak dotychczas) wystarczy zabieg balonikowania bez wprowadzania stentu jest to tańsze (6-7 tyś. zł) i przede wszystkim nie mamy w ciele ciała obcego i nieusuwalnego jakim jest stent a wyniki jak dotychczas są praktycznie takie same. W przypadku gdy zajdzie potrzeba założenia stentu zawsze można to zrobić. W przyszłym roku mają zostać wprowadzone stenty rozpuszczalne które po pewnym czasie po prostu się rozpuszczą i wtedy mamy problem ciała obcego usunięty. Na dzień dzisiejszy wystarczy zabieg balonikowania. Takie jest moje zdanie .

Popieram w całej rozciągłości, też bym chciał mieć najpierw balonikowanie, niestety program do którego zamierzam się dostać, może tego nie przewidywać.

rob pisze:Damian wysłałem do ciebie wiadomość na PW, co ty na to?.

Jestem na tak, choć na PS LDN mały ruch ostatnio. :-)
Choroba jest klasztorem, który ma swoją regułę, swoją ascezę, swoje cisze i swoje natchnienia
~Albert Camus

rob
Posty: 597
Rejestracja: 2007-08-08, 09:50
Lokalizacja: Pomorskie

Postautor: rob » 2009-11-23, 19:34

Jeżeli sądzisz że fora FDSR i Biegusów (również strona ale tu ruch ale przede wszystkim użytkowników mało) mają większy ruch w dłuższym okresie czasu niż strona PS-LDN to ręczę ci że jesteś w błędzie po za tym to "tylko" fora. No i użytkownikami PS-LDN są również lekarze, rehabilitanci, radiolodzy co w tym wypadku jak sądzę nie jest bez znaczenia, taka pewna opinio twórczość w Polsce, więc może jednak warto :-).

danielsonn
Posty: 82
Rejestracja: 2009-01-29, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: danielsonn » 2009-11-23, 22:11

ja mam pyanie - czy to usg to trzeba koniecznie w Katowicach u dr Simki robic ??
czy mozna w innym osrodku ?? jaki to jest rodzaj doplera ??

marjusz
Posty: 10
Rejestracja: 2008-06-23, 07:57
Lokalizacja: C-n, śląsk

Postautor: marjusz » 2009-11-24, 00:26

badanie to USG Color Doppler żył szyjnych i kręgowych / Dr. Simka napisał prace na ten temat i ma praktykę jak badać te żyły u chorych na sm
start of game

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2009-11-24, 07:57

Bardzo wam dziekuje za opinie :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Damis
Posty: 92
Rejestracja: 2009-10-31, 13:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Damis » 2009-11-24, 14:28

Witam,
Dzisiaj ukazała się notka na stronie Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego (PTSR), następującej treści:

W związku z doniesieniami na temat zabiegu wszczepiania stentów w żyłach szyjnych
Dodany: 24.11.2009.

Informujemy, że Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego zwróciło się z zapytaniem o szczegóły dotyczące zabiegu wszczepiania stentów w żyłach szyjnych do NZOZ Euromedica w Katowicach, który wykonuje te zabiegi. Poprosiliśmy także o opinię członków Doradczej Komisji Medycznej działającej przy Polskim Towarzystwie Stwardnienia Rozsianego. Informacje na ten temat będziemy umieszczać na naszej stronie w miarę ich pozyskiwania. Stanowisko Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego przedstawimy po uzyskaniu opinii od Doradczej Komisji Medycznej.

Aktualnie nie jest możliwe finansowanie tego zabiegu w ramach Programu Leczenia i Rehabilitacji o czym prosimy informować osoby posiadające u nas subkonta.

Z poważaniem
Anna Gryżewska
Zastępca Sekretarza Generalnego
Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego

Źródło: http://www.ptsr.org.pl/centrum,informac ... h,szy.html

Pozdrawiam,
Damian
Choroba jest klasztorem, który ma swoją regułę, swoją ascezę, swoje cisze i swoje natchnienia
~Albert Camus

nati_1978
Posty: 2484
Rejestracja: 2009-03-12, 19:59
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: nati_1978 » 2009-11-24, 14:53

Witam!!!

Byłam dziś u dr Simki.Ludzi było dużo i to wszyscy chyba z SM.Po usg stwierdził,że musiałabym wydac mnóstwo kasy (12 tyś to w moim -przypadku za mało)na zabieg,więc zapytał się mnie czy może moje wyniki przesłać do Tychów,żebym miała szanse na bezpłatny zabieg...Pan doktor był w szoku ,że mam SM od 1,5 roku i tak słabo chodzę....może dlatego,że mam tyle zwężeń....
Nadzieja umiera ostatnia ...

agaciszon
Posty: 474
Rejestracja: 2008-11-14, 18:54
Lokalizacja: gdzieś koło Warszawy

Postautor: agaciszon » 2009-11-24, 15:29

Damis pisze:Poprosiliśmy także o opinię członków Doradczej Komisji Medycznej działającej przy Polskim Towarzystwie Stwardnienia Rozsianego. Informacje na ten temat będziemy umieszczać na naszej stronie w miarę ich pozyskiwania.


Mam nadzieję że opinie będą pozytywne. Może wtedy byłaby szasna na dofinansowanie jeśli nie z budżetu państwa to przynajmniej z subkont Programu Leczenia i Rehabilitacji.

Ja na razie do Simki się nie pcham, może znajdę jakiś doppler color na mazowszu i zrobię badanie z ciekawości.

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2009-11-24, 16:04

Damis pisze:
Jeśli jest potrzeba, mogę spróbować przygotować te filmiki (9 sztuk) z polskimi napisami. Tylko chciałbym wiedzieć, czy jest sens to robić. Dlatego proszę zainteresowanych o info na priva. Jeśli łącznie zbierze się ok. 25 osób z FDSR i Biegusów, postaram się to zrobić.


Witaj Damian!

Jestem zainteresowana filmikami z napisami polskimi i jeśli znajdziesz tylu chętnych to nie zapomnij o mnie. :-) Chętnie pokażę najważniejsze materiały na lokalnym spotkaniu chorych na sm.

Trochę zamilkłam w temacie CCSVI, bo aktualnie moje badania poszły troszkę w innym kierunku. Robię badania na ewentualną neuroboreliozę.

Obserwuję po pisanych postach, że wszyscy zainteresowani mają spore problemy ze zwężeniem żył. Jak wspominałam u mnie nie bardzo było widać. Potrzebne byłoby MRV, które chciałbym zrobić. Podejrzewam, że na ewentualny program badawczy nie mam szans, bo ta mało widoczna żyła po lewej stronie i dość duże EDSS.

Na razie czekam na wyniki z laboratorium CBDNA, a póżniej to chyba pozostaje mi prywatnie załatwiać ewentualne MRV i termin zaiegu.


Pozdrawiam serdecznie.
Ania.

PS> Przeczytałam Twoje wszystkie wypowiedzi na forum Biegusy. :-)

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2009-11-24, 16:07

A miało pójść na pw. Z wrażenia wysłałam do wiadomości wszystkich. :lol:

Ale pewno nic się nie stało.

Pozdrawiam Wszystkich czytających. <mikolaj>

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2009-11-24, 16:31

Właściwie, po ostatnich wydarzeniach na arrenie leczenia SM nasuwa mi się pytanie: skoro stwierdza sie u SM zastoje żylno limfatyczne w obrębie głowy to czy jednocześnie nie występuja one w innych miejscach ludzkiego ciała np. w kończynach?

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2009-11-24, 16:43

Aniu juz doszłam o co chodzi to CBDNA ,napisz prosze gdzie i co i jak I takie badanie mozna zrobic?
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.


Wróć do „CCSVI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości