Teoretyczna przyczyna SM (MS) - C.C.S.V.I.

Dla osób, które interesują się metodą leczenia niewydolności żył szyjnych.

Moderator: Beata:)

slackware
Posty: 466
Rejestracja: 2008-08-20, 22:25
Lokalizacja: ???

Postautor: slackware » 2011-03-30, 17:13

Znowu rewelacje od osoby która napisała na tym forum tylko jedną wiadomość.

kujaw
Posty: 141
Rejestracja: 2010-05-29, 20:04

Postautor: kujaw » 2011-03-30, 17:37

A to na innym forum napisała duuuużo więcej wiadomości :) Generalnie, jeśli ktoś chce się dowiedzieć więcej o CCSVI to jest polskie forum: www.ccsvi-ms.pl
Tam wszystko dzieje się na bieżąco. To co napisał Zbynio to prawda, rozmawiałem z Ryszardem o tym, tylko trochę pokręciłem :)

slackware
Posty: 466
Rejestracja: 2008-08-20, 22:25
Lokalizacja: ???

Postautor: slackware » 2011-03-30, 17:52

Nie uczestniczę w życiu "niezależnego forum"

Odyseusz
Posty: 102
Rejestracja: 2010-09-15, 12:41
Lokalizacja: dolnysląsk

Postautor: Odyseusz » 2011-03-30, 18:19

Witam, słuchajcie czy ktoś skorzystał z pomocy finansowej NFZ jeżeli chodzi o zabieg CCSVI? dużo się o tym czyta na tym forum i innych że podobno mamy takie prawo, ale chyba cisza

slackware
Posty: 466
Rejestracja: 2008-08-20, 22:25
Lokalizacja: ???

Postautor: slackware » 2011-03-30, 18:38

Odyseusz pisze:Witam, słuchajcie czy ktoś skorzystał z pomocy finansowej NFZ jeżeli chodzi o zabieg CCSVI? dużo się o tym czyta na tym forum i innych że podobno mamy takie prawo, ale chyba cisza


Zabieg może być zrefundowany jeżeli lekarz, zgodnie ze sztuką lekarską uzna że jest potrzebny. Resztę możesz dopowiedzieć sobie sam.

koczi230
Posty: 1808
Rejestracja: 2009-08-04, 21:57
Lokalizacja: Lublin

Postautor: koczi230 » 2011-03-30, 21:13

Potwierdzam literki Michała.
Mójci szpec od połączeń nerwowych za nic w świecie,nie da skierowania na zabieg
udrożnienia ... ;-)
co w duszy,to i w oczach

kujaw
Posty: 141
Rejestracja: 2010-05-29, 20:04

Postautor: kujaw » 2011-03-30, 23:17

U nas w PL to jest po prostu niemożliwe. NFZ nie refunduje tego zabiegu. Minister Zdrowia to tylko jakiś dopisek do rozporządzenia dała, ale nie zobowiązuje to NFZ do niczego. Poza tym neurolodzy nigdy nie dadzą skierowania na zabieg udrożnienia żył, prędzej naczyniowiec.
slackware - czemu napisałeś w cudzysłowie? Nie chcę nic mówić, ale gdyby nie osoby z tego niezależnego forum to nie mielibyśmy tylu możliwości, co mamy, a tym bardziej tych, które będziemy mieć! :) co więcej, być może dzięki temu forum moja niemożliwa operacja się odbędzie w niezbyt odległym czasie..

quba
Posty: 454
Rejestracja: 2008-04-30, 13:04
Lokalizacja: hm

Postautor: quba » 2011-03-31, 07:46

kujaw, tamto forum robi złą robotę. poziom agresji i dskusji jest rodem z radia maryja.
każdy, kto śmie mieć ciut odmienne zdanie jest mieszany z błotem. ten post zapwene też znajdzie się tam pod ostrzałem ;)))

dobrą robotę robi forum thisisms, gdzie nie ma agresji, a wielu forumowiczów pcha do przodu temat szukając prace naukowe i nowych lekarzy.

agresją nic się nie zdziała, jedynie zrazi tych co nam sprzyjają.

lekarze, którzy są nam przychylni w kwesetii ccsvi, po przeczytaniu kilku postow nie chcą mieć nic wspólnego z tamtym towarzystwem.

zresztą ono nie jest do niczego potrzebne, bo temat sam się pcha do przodu, a kroki milowe nie stawiane są w Polsce tylko na zachodzie, gdzie rozwija się diagnostykę i robi rzetelne badania naukowe.

jako przyjaciel metody, miałem zabieg jako 10 osoba w Pl, więc mam jedno z większych doświadczeń w temacie (dobrych i złych, ale złe poczytywane są jako atak i współpraca z neurologami), zostałem tam zmieszany z błotem, za zwrócenie uwagi o to by nie robić byków ortograficznych w oficjalnych pismach urzędowych, bo to zmniejsza wiarygodność piszącego.

dajesz wiarę?

skończyło się likwidacją przeze mnie mojego konta tam.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez quba, łącznie zmieniany 2 razy.

kujaw
Posty: 141
Rejestracja: 2010-05-29, 20:04

Postautor: kujaw » 2011-03-31, 08:14

Gdyby nie ten poziom agresji, to nie byłoby pewnie zabiegów za 8 tys. :) I wielu innych rzeczy, które niebawem nadejdą. Na tych neurologów, szczególnie specjalistkę od wylewów w mózgu, która chce decydować o SM trzeba najeżdżać najmocniej, jak się tylko da! Jakbym był lekarzem to bym się interesował innymi metodami leczenia, a nie obsmarowywał lekarzy, którzy zajmują się tymi żyłami. Osobiście jadę na wizytę do mojej neurolog, op...ć ją za kłamstwo, które mi chciała wcisnąć.
Gdybyś dostał nowotworu skóry od jakiegoś syfiastego lekarstwa, a potem nie miał żadnej możliwości odszkodowania to inaczej byś pisał.
Myślę, że na każdym forum szuka się naukowych pism. Niech Ci przychylni lekarze udowodnią swoją przychylność, wtedy nikt nie będzie miał o nich takiej opinii :)
Nie znam Twojej sprawy, nie czytałem (albo nie pamiętam) postów, także nie mam zdania.
I jeszcze raz piszę - gdyby nie ten poziom agresji, to nie byłoby zabiegów za 8 tys (2x mniej, niż dotychczas). I wywalczyła to znana wszystkim osoba.

koczi230
Posty: 1808
Rejestracja: 2009-08-04, 21:57
Lokalizacja: Lublin

Postautor: koczi230 » 2011-03-31, 10:20

...Mości Panowie ! nie uchodzi tak...
drogi Kujaw,możliwe że specyfik którym dopingował się (wiadomo kto) uaktywnił
gen czy może pobudził uśpionego bakcylka ,którego dotychczas R.nawet sobie sprawy nie zdawał...
Siam chyba wiesz,jak to z nowotworami bywa ;dopóki go nie tkniesz,możesz funkcjonować
aż po drewniany uniform...a tkij go tylko ...
raczej nie o...aj medyceuszki za wiedzę ,z czasem i tak podpełzniesz po pomoc
:-/
co w duszy,to i w oczach

kujaw
Posty: 141
Rejestracja: 2010-05-29, 20:04

Postautor: kujaw » 2011-03-31, 12:49

No to niech nieuaktywnia genu.
koczi230 pisze:raczej nie o...aj medyceuszki za wiedzę

Wiedzę! xD Wiedzę ma, ale niech nie kłamie w żywe oczy. Do niej na pewno nigdy nie pójdę po pomoc, jeżeli w ogóle takowej będę potrzebował. Już kiedyś próbowałem :]

kujaw
Posty: 141
Rejestracja: 2010-05-29, 20:04

Postautor: kujaw » 2011-04-01, 21:32

ech.. nie będę się kłócił. Wiem 100x lepiej od Ciebie co jest powodem faktu, że w Medicover robią zabiegi akurat w takiej cenie. Gratuluję propagowania niewiedzy..
A jak udowodnić, żę to od leku? No nie da się. Wg tego, co jest napisane w dokumentacji programu Fingolimodu jednym z efektów ubocznych brania leku jest właśnie rak skóry. Poza tym to jest ogromnie potężna chemia, branie tego leku nie może pozostać niezauważone przez nasz organizm. Ale nie chcę rozmawiać o tym nowotworze, ja mogę się pokłócić o siłę przebicia p. Ryszarda.

Zbynio
Posty: 10
Rejestracja: 2011-03-29, 17:12
Lokalizacja: z netu

Postautor: Zbynio » 2011-04-05, 15:23

quba pisze:kujaw, tamto forum robi złą robotę. poziom agresji i dskusji jest rodem z radia maryja.
każdy, kto śmie mieć ciut odmienne zdanie jest mieszany z błotem. ten post zapwene też znajdzie się tam pod ostrzałem ;)))

dobrą robotę robi forum thisisms, gdzie nie ma agresji, a wielu forumowiczów pcha do przodu temat szukając prace naukowe i nowych lekarzy.

agresją nic się nie zdziała, jedynie zrazi tych co nam sprzyjają.

lekarze, którzy są nam przychylni w kwesetii ccsvi, po przeczytaniu kilku postow nie chcą mieć nic wspólnego z tamtym towarzystwem.

zresztą ono nie jest do niczego potrzebne, bo temat sam się pcha do przodu, a kroki milowe nie stawiane są w Polsce tylko na zachodzie, gdzie rozwija się diagnostykę i robi rzetelne badania naukowe.

jako przyjaciel metody, miałem zabieg jako 10 osoba w Pl, więc mam jedno z większych doświadczeń w temacie (dobrych i złych, ale złe poczytywane są jako atak i współpraca z neurologami), zostałem tam zmieszany z błotem, za zwrócenie uwagi o to by nie robić byków ortograficznych w oficjalnych pismach urzędowych, bo to zmniejsza wiarygodność piszącego.

dajesz wiarę?

skończyło się likwidacją przeze mnie mojego konta tam.

quba
wobec tego pozwolę Cię spytać, czy to Ty otrzymałeś pismo od Departamentu Urzedu Zdrowia?, Czy to Ty spowodowałeś, że Pani profesor Ryglewicz pojechała na kongres do Katowic (może to Ty wysłałeś jej pieniądze na udział w tym kongresie i to był Twój pomysł?). Czy to Ty quba zaprosiłeś do Polski dr Schellinga i zorganizowałeś jego odczyt?. Czy to Tu quba byłeś już w Medicover w listopadzie 2010?, czy to ty teraz współorganizujesz szkolenia radiologów w Medicover i kontakt z dr Schellingiem odbywa się za twoim pośrednictwem http://tnij.org/k88d ?. Czy to Ty udowodniłeś, że konsultant wojewódzki neurologii z Gdańska jest kłamcą?. Czy to Ty nagłośniłeś sprawę CCSVI w Polsce?. Ja akurat o CCSVI nie dowiedziałem się z Twoich postów. Czy to Ty piszesz maile do Ministerstwa Zdrowia i rozmawiasz z tym ministerstwem?
Tak, na tym innym forum bez owijania w bawełnę nazywa się rzeczy po imieniu. Jak można nazwać, kiedy ktoś z pobudek finansowych unika merytorycznej dyskusji i tkwi celowo w błędzie?. Mamy dalej pozwalać grzecznie się omamiać przez neurologów i być trybikiem grzecznie w tej machinie fermaceutyczno - neurologicznej?. Polubownie chcesz rozmawiać z neurologami, którzy stracą przez teorię CCSVI miliony dochodów?. Czy wiesz, że w deklaracji, którą trzeba podpisać przy testach na fingolimod jest możliwość dostania raka skóry i są regularne wizyty u dermatologa?
Odnośnie zwrócenia uwagi przez Ciebie o błędach ortograficznych, to miałeś częściowo rację, z tym, że mogłeś wysłać PM. W to jednak nie będę wnikał. To kwestia taktu. Z tego co czytałem, to moderator zwrócił ci honor. Miałeś z nim sprzeczkę, nie z Ryszardem, a właśnie mocno atakujesz tu Ryszarda.
Zbynio
Choruję na S.M. 15 lat. Od 10 lat jestem więźniem w swoim ciele.

Zbynio
Posty: 10
Rejestracja: 2011-03-29, 17:12
Lokalizacja: z netu

Postautor: Zbynio » 2011-04-06, 12:35

quba pisze:
Tak więc masz Zbyniu problem ze mną. Jako zwolennik ccsvi i odrzucający farmę, nie godzę się z taką formą jaką tam próbuje się sprawę przedstawić. mam nadzieję, że moderatorzy nie pozwolą na rozkwit tamtej atmosfery tu.

Jest ona przeciw skuteczna.

Z tego co widzę, to ty quba raczej masz problem, ale sam ze sobą. Ja na pewno nie. Pozostań wobec tego przy swojej racji, skoro jest ci ciężko przyznać się, że nietaktem było oficjalne zwrócenie przez ciebie uwagi dziewczynie odnośnie błędów ort, a nie w PM. To nie było oficjalne pismo urzędowe, a odpowiedź do profesor Ryglewicz odnośnie przesłanych jej pieniędzy. Wiem też, o błędach profesor Ryglewicz w mailu do Ryszarda. On pomimo swego zdania na temat neurologów tekstu tego maila na forum nie opublikował. Wiesz też, że "obrońcy farmacji i neurologów" tam się logowali i zabierali głos. Kłamstwa ich były jednak stosunkowo szybko wykryte (n.p. nurek co schodzi na takie głębokości i jest chory na S.M. oraz inne przypadki). Moderator i admin są tam czujni na takie przypadki.
Nie reagował bym na twój post i jego ton, ale nie otwiera się strona "tnij" Przesyłam więc nieskróconą wersję linku:
http://www.ccsvi-ms.pl/forum/viewtopic. ... fb5204d287
Nie mam zamiaru "wpuszczać się" w dalszą dyskusję z tobą na ten temat. To czy ty kogoś próbujesz zdyskredytować, czy nie, niech osądzą inni. Nie bądź sędzią we własnej sprawie.
Zbynio
p.s. Po kropce zaczyna się z wielkiej litery. Jest to traktowane jako błąd. 5 na dyktandzie za taką pisownie się nie dostaje: " przedstawić. mam nadzieję". Na tamtym forum, tylko się zalogowałeś i zacząłeś w taki sposób. Twój wybór.
Choruję na S.M. 15 lat. Od 10 lat jestem więźniem w swoim ciele.

perso
Posty: 253
Rejestracja: 2009-12-07, 14:37
Lokalizacja: Polska

Postautor: perso » 2011-04-06, 15:03

Słuchajcie ta dyskusja jest trochę jałowa - pewnie każdy ma na ten temat swoje zdanie.
Fajnie byłoby gdyby każdy mógł je swobodnie wyrażać bez narażania się na ostracyzm , dołączenie do grona wrogów metody lub też traktowania jak osoby po praniu mózgu.

W mojej opinii cel nie uświęca środków - osobiście miałbym wyrzuty sumienia uczestnicząc w publicznym stawianiu zarzutów opartych jedynie na przesłankach i/lub wnioskach podciągniętych pod jakąś tezę.

Mam takie wewnętrzne przeczucie graniczące z pewności że cena zabiegów w Medicover jest skalkulowania poprawnie - czyli nie dokładają do tego interesu. No chyba żeby na początek zdecydowali się na cenę dumpingową - ale w to wątpię .

Podsumowując: moim zdaniem quba ma sporo racji.

Pozdrowienia dla wszystkich czytających :)


Wróć do „CCSVI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości