Teoretyczna przyczyna SM (MS) - C.C.S.V.I.

Dla osób, które interesują się metodą leczenia niewydolności żył szyjnych.

Moderator: Beata:)

David
Posty: 6732
Rejestracja: 2009-07-16, 19:29
Lokalizacja: Śląsk :-)

Postautor: David » 2010-03-07, 17:55

zabiegi z programu robione są na Ochojcu w Klinice na ul. Ziołowej

irys2
Posty: 52
Rejestracja: 2009-08-26, 15:29
Lokalizacja: Poznań

Postautor: irys2 » 2010-03-07, 20:02

Dokładnie z programu robią na ul.Ziołowej 45/47
Jest ok trzymam się dziękuje Wam wszystkim za te ciepłe słowa.
Ja też myślę że będzie lepiej.
Miałem bardziej lewą żyłę gorszą ale oby dwie mi balonikowali, tylko się wystraszyłem jak mi balonik pękł takie bum w szyji ale nie bolało doktor zaraz sprawdził USG i było ok, zaraz robili jeszcze raz mniejszym ciśnieniem i było dobrze doktor Kostecki monitował cały czas jaki przepływ jak stwierdził że jest ok to skończyli.
Doktor poklepał mnie po ręce i się uśmiechnął wtedy już wiedziałem że będzie dobrze. :-)
irys2

koczi230
Posty: 1808
Rejestracja: 2009-08-04, 21:57
Lokalizacja: Lublin

Postautor: koczi230 » 2010-03-07, 20:26

irysku2- ura,ura,ura
ze swej strony życzę Ci szybkiej poprawy samoczucia,i ...wracaj mnie na powórzec relacjonować własne odczucia ;-)
co w duszy,to i w oczach

tara40
Posty: 1
Rejestracja: 2010-03-07, 20:11
Lokalizacja: bytom

Postautor: tara40 » 2010-03-07, 20:44

witam wszystkich ,jestem nowa ,3 lata leczyli mnie na dyskopatię,2 tygodnie temu po rezonansie głowy okazało się ze toSM ,w tej chwili jestem jeszcze na metrypie chciałabym się dowiedziec co ja mam sobie kazac przepisac u lekarza zeby mnie wzmocniło i trochę przyczymało na remisji
atabet

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2010-03-07, 20:59

tara40, witaj, ale mam prośbę, napisz to wszystko w temacie:
http://stwardnieniesmrozsiane.ok1.pl/viewforum.php?f=8

Tak będzie prościej i jakoś tak "po kolei" :-)
Obrazek

koczi230
Posty: 1808
Rejestracja: 2009-08-04, 21:57
Lokalizacja: Lublin

Postautor: koczi230 » 2010-03-07, 21:28

Witaj nam na podwórcu,ale...Tuja ma rację -po kolei
ad libitum,medykowi nic się nie każe,ew.prosi...
Na PM ślę Ci odpowiedż na Twój wpis ;-)
co w duszy,to i w oczach

mareksl
Posty: 56
Rejestracja: 2009-12-26, 21:39
Lokalizacja: Gniezno

Postautor: mareksl » 2010-03-08, 21:03

czesc ... dzis mija juz tydzien od kiedy lezalem w katowickim EuroMedicu po zabiegu ... obiecalem raportowac Wam o sobie, moze tak co 2-3 tygodnie bede na ten temat pisac, OK? ... teraz, poki co, samopoczucie nadal bez zmian na plus, bo mecze sie tak, jak sie meczylem, odpoczywam wiec wciaz sporo, zakrecony jestem we lbie ani ciut mniej, a lewa noga i reka sa dalej tak samo napiete, jak zawsze ... efekt ten sam od lat: siedze jak ten dziad w chacie, kustykam o lasce, a samemu poza klatke wyjezdzam wylacznie na wozku czy skuterze ... nie zrozumcie mnie zle: to nie slowa rozgoryczenia czy zalu, bo wiedzialem, w co 'sie pakuje' ... po prostu dalej wiode takie zycie jw., czyli dziaduje ... moze zabieg pomaga mniej okaleczonym niz ja? ... czekam na jakas poprawe czegos kiedys tam /cieplejsze konczyny to ... hmmm? ... malo, no nie?/ no i bede pisac ... pozdrawiam wszystkich

koczi230
Posty: 1808
Rejestracja: 2009-08-04, 21:57
Lokalizacja: Lublin

Postautor: koczi230 » 2010-03-08, 21:28

Markusl,może obrałeś złą strategię i oczekiwania z wyższej półki...sia wiesz że pewnych uszkodzeń powstałych w organiżmie zabieg nie naprawi,jesteś na tym forum który po zabiegu nieodczówa oznak poprawy samopoczucia...3-m się czekamy na nowe wieści od Ciebie ;-)
co w duszy,to i w oczach

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2010-03-08, 21:46

mareksl, pisz i nic się nie przejmuj :-) Przecież nikt nie wymaga od Ciebie samych superlatyw, liczy się każda opinia i doświadczenie. Życzę Ci poprawy samopoczucia. Pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2010-03-08, 22:08

a_g_n_e_s pisze:mareksl, pisz i nic się nie przejmuj :-) Przecież nikt nie wymaga od Ciebie samych superlatyw, liczy się każda opinia i doświadczenie. Życzę Ci poprawy samopoczucia.Pozdrawiam


Zgdadzam się całkowicie z opinią Agnieszki.A więc Marku pisz jak Twoje samopoczucie i w ogóle :-)

Pozdrawiam :607:

gosc
Posty: 189
Rejestracja: 2010-02-25, 11:24
Lokalizacja: Jelenia Gora

Postautor: gosc » 2010-03-09, 07:25

mareksl ja czytalam troche o tym zabiegu na niemieckim forum dziewczyna opisywala ze jest po zabiegu i czula sie podobnie jak Ty. Jezeli chcesz poczytac strona niemiecko jezyczna.

http://csvi-ms.net/forum/viewtopic.php? ... 0d3465ee06

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Postautor: anula;) » 2010-03-09, 13:14

gosc pisze:na niemieckim forum dziewczyna opisywala ze jest po zabiegu


Ta dziewczyna to Erica,którą widać na filmie: http://www.tvs.pl/tv/video,na_wage_zdrowia,5244.html
Był już tutaj ten link-to tak tylko dla przypomnienia.

Zabieg miała 3 listopada.Do dzisiaj po zabiegu obserwuje u siebie:
szybsze ruchy
15% lepszy wzrok przy patrzeniu w dal
po 6/7 tygodniach poprawił się chód
nie "ciągnie" jej na wymioty(było to tylko wrażenie)
w 80% zniknęło uczucie zmęczenia :mrgreen: :mrgreen: (Dla mnie bomba)
unormował się puls-rzadko bierze tabletki-przed zabiegiem miała wrażenie że 3 x dziennie przechodzi atak serca
zaraz po zabiegu zniknęło na dobre wrażenie ze się prewróci-idzie patrząc przed siebie
ból głowy się zmniejszył
50 % poprawy przy uczuciu gorąca-zaczęła normalnie sie pocic
prawie zniknęło "puchnięcie brzucha",kiedyś musiała "wyciskać"nagromadzone powietrze uciskiem rąk

Dalej ma lekkie uczucie bycia "na rauszu", jak też "zamglone myślenie"-ale mniejsze!

Jej historia:Chora od 13 lat w czasie których miała 12 rzutów Postac PRMS Od 2004 pogorszenie,ale jakaś poprawa też-bierze LDN.
Przez ostatnie 5 lat przeważnie siedziała,więc mięśnie nóg ciut zanikły-stąd potrzeba czasu na ocenę poprawy.
W lewej żyłe w którą wszczepili stenta jest niestety mniejszy przepływ-nie pracuje tak mocno,natomiast przed zabiegiem był...0%

Po 33 dniach przechodziła grypę-źle to na nia wpłynęło,na zasadzie że długo dochodziła do siebie.
Choruje też na :...."Skutki wystąpienia rozszczepu kręgosłupa są ściśle zależne od stopnia zaawansowania wady i jej umiejscowienia. Następstwami tej wady mogą być czasami tylko łagodne bóle czy pewne trudności w poruszaniu się powodowane zaburzeniem unerwienia mięśni, ich zmęczeniem lub osłabieniem (niepodparte lub źle zawieszone mięśnie muszą wykonywać kilkukrotnie większą pracę niż mięśnie zdrowego człowieka) ale również tak poważne jak i ich porażenie mogące być powodem całkowitego unieruchomienia."
-stąd problemy przy postawieniu prawidłowej diagnozy w jej przypadku.

Przechodzi teraz badania hematologiczne.Poziom żelaza jest u niej za wysoki,natomiast ferrytyny(jest to białko słuzące do przechowywania żelaza w nietoksycznej dla nas formie)-za niski.Bierze Ferroni sulfas,natomiast może ten niedobór być związany z niedoczynnością tarczycy kt.ma.

Ogólnie-przy ostatnim wpisie 112 dni po zabiegu była zadowolona z rezultatów i czekała na wiosnę :lol:
Sorry że się rozwlokłam ,ale może nie wszyscy niemieckojęzyczni... :-)
Ostatnio zmieniony 2010-03-09, 15:06 przez anula;), łącznie zmieniany 2 razy.
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2010-03-09, 14:03

Anulko fajnie, że podałaś cenne informacje o samopoczuciu Eriki. :-)

Ja też muszę uzbroić się w cierpliwość, może jeszcze poprawa nastąpi... Dla mnie to ważne, by chorobę poskromić. :-?

alexandra
Posty: 74
Rejestracja: 2009-02-06, 16:23
Lokalizacja: Ozorków, woj Łódź
Kontaktowanie:

Postautor: alexandra » 2010-03-09, 16:36

Ja też Anulko, dziękuję za wiadomość z niemieckiego forum:) Czyli jest nadzieja,że do polepszenia stanu neurologicznego po zabiegu, potrzeba jednak czasu.
oleńka1

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Postautor: anula;) » 2010-03-09, 20:38

Nie ma sprawy dziewczyny :-)
Cieszę się że komuś te wiadomości się przydały ;-)
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4


Wróć do „CCSVI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości