Teoretyczna przyczyna SM (MS) - C.C.S.V.I.

Dla osób, które interesują się metodą leczenia niewydolności żył szyjnych.

Moderator: Beata:)

keyara
Posty: 692
Rejestracja: 2009-11-03, 10:06
Lokalizacja: Radlin

Postautor: keyara » 2010-04-18, 15:28

quba pisze:najwyższy czas przestać się dziwić. tak ten świat jest urządzony


Ale swoją drogą szlag mnie trafia jak pojawiają się takie hieny...Mało nam kłopotów z jakimkolwiek leczeniem....A tu sobie znaleźli doskonałe źródełko kasy.Każdy kto nie ma wyboru jakoś uzbiera te pieniądze żeby dostać się na zabieg.Tylko właśnie gdzie doświadczenie ? Gdzie badania i dokumentacja ,że wiedzą co robią?
"...nie piję wody ,bo rybki się w niej piep..ą..." ;-)

"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli rozwiązanie nie istnieje, nie istnieje też problem" Obrazek

aneczkiz
Posty: 10
Rejestracja: 2009-11-27, 23:20
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: aneczkiz » 2010-04-18, 18:48

Mam pytanie do osób które już przeszły zabieg w katowicach lub są na niego zapisane. Jak wyglądają płatności?? A dokładniej czy płaci się coś za same badania, czy tylko za zabieg?? Rozumiem, że na sam zabieg czeka się bardzo długo, czy na badania również? Czy w momencie kiedy idę na badania jestem zobowiązana coś zapłacić??
Pytam ponieważ na ich stronie nie odnalazłam takich informacji, przejrzałam również ten wątek ale wśród tych 137 stron mogłam coś przegapić. :)
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
na Extavi

quba
Posty: 454
Rejestracja: 2008-04-30, 13:04
Lokalizacja: hm

Postautor: quba » 2010-04-18, 19:30

keyara pisze:Ale swoją drogą szlag mnie trafia jak pojawiają się takie hieny...Mało nam kłopotów z jakimkolwiek leczeniem....A tu sobie znaleźli doskonałe źródełko kasy.


keyara, proszę, nie w ten sposób!
dobrze, że są i będzie jeszcze lepiej jak będzie takich amedsów 200. Dopiero wtedy będzie szansa na to,że może koszty spadną, choć nie liczyłbym na duże spadki.
W USA ten zabieg kosztuje 80tyś $. Porównaj to do naszych cen (5tyś$). Mimo takiej ceny w USA, nie znalazłem na TIMS takiej reakcji jak Twoja. Wręcz przeciwnie, ludzie są wdzięczni.


w kazdym razie wyzywanie od hien jest nie na miejscu.

Karusiap
Posty: 270
Rejestracja: 2009-07-22, 23:42
Lokalizacja: z tąd

Postautor: Karusiap » 2010-04-18, 20:41

quba pisze:dobrze, że są i będzie jeszcze lepiej jak będzie takich amedsów 200. Dopiero wtedy będzie szansa na to,że może koszty spadną, choć nie liczyłbym na duże spadki.
W USA ten zabieg kosztuje 80tyś $. Porównaj to do naszych cen (5tyś$). Mimo takiej ceny w USA, nie znalazłem na TIMS takiej reakcji jak Twoja. Wręcz przeciwnie, ludzie są wdzięczni.


Jeśli sądzisz, że średnie zarobki w USA są porownywalne do Polskich, to faktycznie Twoja wypowiedź ma sens ;)

Prawda jest taka, że bez regulacji prawnych, odgórnych, to jest wolny rynek i to on kształtuje cene. Popyt znacznie przewyższa podaż i stąd ta cena. Jeśli powstanie więcej ośrodkó, będą musiały dzialać na zasadach konkurencji. Swoja drogą, to czy w tej sytuacji sprawą nie powinien zajć się Urząd Ochrony Konsumentów i Konkurencji?

quba
Posty: 454
Rejestracja: 2008-04-30, 13:04
Lokalizacja: hm

Postautor: quba » 2010-04-18, 21:40

Karusiap pisze:Jeśli sądzisz, że średnie zarobki w USA są porownywalne do Polskich, to faktycznie Twoja wypowiedź ma sens


sądzisz , że w USA średnie zarobki są 16x wieksze(tam zabieg jest 16x droższy)? wątpię.
ludzie z SM w USA, są tak samo biedni jak my. Też bez pracy, albo z marną i te 80tys$ zdobywają, pożyczają, ale od hien nie wyzywają.

Karusiap pisze:Swoja drogą, to czy w tej sytuacji sprawą nie powinien zajć się Urząd Ochrony Konsumentów i Konkurencji?


oni nie mają nic do tego. Gdyby była zmowa cenowa, to co innego, ale zmowy nie ma bo nie ma się z kim zmawiać. ;-)

Nie zaglądajmy innym do kieszeni.

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2010-04-19, 08:11

quba pisze:
homag pisze:To co mnie zastanawia i warte jest dyskusji, to to ,że zespół nie ma żadnych dokonań na polu ccsvi i że nie ma w nim neurologa. Nie wzbudza mojego zaufania.

Dla mnie takie informacje o zespole i kwalifikacjach zaprezentowane na stronie
http://www.ameds.pl/Our_people_Medical_Team
brzmią zachęcająco:
Dr n. med. MACIEJ ZARęBIńSKI -
Dr Maciej Zarębiński jest samodzielnym operatorem kardiologii interwencyjnej w zakresie zabiegów diagnostycznych i terapeutycznych na naczyniach wieńcowych: koronarografia , angioplastyka wieńcowa, implantacja stentów wieńcowych, leczenie zabiegowe ostrych zespołów wieńcowych. Przeprowadza również zabiegi leczenia wrodzonych wad serca, ubytków w przegrodzie międzyprzedsionkowej (ASD) i przetrwałego otworu owalnego (PFO). Wykonuje również implantacje filtrów do żyły głównej dolnej w profilaktyce zatorowości płucnej oraz biopsje mięśnia sercowego. Wieloletnia praktyka kliniczna przekłada się za znaczące doświadczenie w leczeniu zachowawczym choroby wieńcowej, nadciśnienia tętniczego, wad serca i innych chorób układu sercowo-naczyniowego.
Dr AGNIESZKA ANDRZEJCZAK-SOBOCIńSKA
Posiada specjalizację w dziedzinie neurologii oraz wieloletnie doświadczenie w pracy w Klinicznym Oddziale Neurologicznym Szpitala Bielańskiego w Warszawie. Od ponad 10 lat jest pracownikiem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, zajmuje się działalnością naukowo-dydaktyczną. Jest wykładowcą w Zakładzie Anatomii Prawidłowej i Klinicznej Centrum Biostruktury WUM. Obecnie kończy pisanie pracy doktorskiej.
Dr PIOTR PAWLUCZUK
Specjalizuje się w endowaskularnym leczeniu chorób tętnic obwodowych oraz w fizjologicznych metodach oceny zaburzeń przepływu krwi w naczyniach krwionośnych.
Dr n. med. JACEK JANCZAK
Wcześniejsze stanowiska pracy obejmują Kierownictwo Pracowni Hemodynamiki Kliniki Kardiologii WIM w Warszawie, oraz Asystenturę w Klinice Kardiologii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie jak również w Klinice Hematologii i Chorób Wewnętrznych Centralnego Szpitala Klinicznego WAM w Warszawie.
Zajmuje się endowaskularnym leczeniem chorób tętnic obwodowych oraz intensywną terapią kardiologiczną.
Dr WIOLETTA LOSKA
Ukończyła Wydział Lekarski Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach w 2001 roku. Pracowała w Pracowni Kardiologii Inwazyjnej Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie; na Oddziale Kardiologicznym w Bielsku Białej oraz w Dąbrowie Górniczej (dyżury zawałowe) w Polsko-Amerykańskich Klinikach Serca oraz na Oddziale Kardiologii z Pracownią Hemodynamiki Serca w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu.
Specjalizuje się w endowaskularnym leczeniu tętnic obwodowych.

Uważam, że umiejętności i znajomości tematu odmówić temu zespolowi nie można.

keyara
Posty: 692
Rejestracja: 2009-11-03, 10:06
Lokalizacja: Radlin

Postautor: keyara » 2010-04-19, 08:17

quba ok.Ale weź pod uwagę ile osób ma tylko rentę ,ile pracuje za średnią krajową ?Nasze realia nie są porównywalne do innych krajów.Oni wyczuli interes ,pewnie jak metoda będzie poparta wynikami ,ośrodki ,które ją badają same zrobią szkolenia.Postęp medycyny pod każdym względem idzie do przodu.Mogli równie dobrze mieć ceny porównywalne do Katowic...
Stanów nie ma co porównywać do nas bo tam rządzą leczeniem ubezpieczalnie i to one zgadzają się bądź nie na zabieg.Dlatego łatwiej i bez ich zgody przylecieć do nas.
Ja naprawdę popieram nowe możliwości ,ale nie zarabianie kosztem ludzi szukających nadzieji.Sorki za OT

dzięki wielkie Halina przynajmniej już wiadomo ,że to nie przypadkowi ludzie.
"...nie piję wody ,bo rybki się w niej piep..ą..." ;-)

"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli rozwiązanie nie istnieje, nie istnieje też problem" Obrazek

Karusiap
Posty: 270
Rejestracja: 2009-07-22, 23:42
Lokalizacja: z tąd

Postautor: Karusiap » 2010-04-19, 09:36

quba pisze:sądzisz , że w USA średnie zarobki są 16x wieksze(tam zabieg jest 16x droższy)? wątpię.
ludzie z SM w USA, są tak samo biedni jak my. Też bez pracy, albo z marną i te 80tys$ zdobywają, pożyczają, ale od hien nie wyzywają.

Karusiap pisze:Swoja drogą, to czy w tej sytuacji sprawą nie powinien zajć się Urząd Ochrony Konsumentów i Konkurencji?


oni nie mają nic do tego. Gdyby była zmowa cenowa, to co innego, ale zmowy nie ma bo nie ma się z kim zmawiać. ;-)

Nie zaglądajmy innym do kieszeni.


Tu nie chodzi o zaglądanie do kieszeni ale o przestrzeganie prawa i upominanie się o to przestrzeganie.
Zajrzyj proszę do Ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, rozdziału 2 - Zakaz nadużywania pozycji dominującej:

1. Zakazane jest nadużywanie pozycji dominującej na rynku właściwym przez jednego
lub kilku przedsiębiorców.

2. Nadużywanie pozycji dominującej polega w szczególności na:
1) bezpośrednim lub pośrednim narzucaniu nieuczciwych cen, w tym cen nadmiernie
wygórowanych
albo rażąco niskich, odległych terminów płatności lub
innych warunków zakupu albo sprzedaży towarów;
(...)
3. Czynności prawne będące przejawem nadużywania pozycji dominującej są w całości
lub w odpowiedniej części nieważne.


Co do Amrykanów - nie dość, że zarabiają kilka razy więcej, to jeszcze prawie WSZYSTKO jest u nich tańsze - zaczynając od benzyny a kończąc na żywności. Rozwinięty jest również system ubezpieczeń zdrowotnych. Moje prywatne ubezpieczenie medyczne w konfrontacji z SM stało się bezużyteczne.

koczi230
Posty: 1808
Rejestracja: 2009-08-04, 21:57
Lokalizacja: Lublin

Postautor: koczi230 » 2010-04-19, 11:31

Witam po niebycie.
Zmojej habilitacji nici ,cały ubiegły tydzień pojawiałem się na oddziale i "proszę przyjść jutro",dam sobie spoko z habilitacją i udam się na zajęcia FAR-u.
Dostałemci i ja zaproszenie z AMEDS-, ale po konsultacji z familią odpuszcam mu ;-)
Moja rączka nr.2 coraz słabsza,dlatego ograniczam czas bytności na forumowych schodach
3-mta się mi dzielnie ;-)
co w duszy,to i w oczach

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2010-04-19, 12:42

aneczkiz, usg doppler w Katowicach kosztuje 200 zł.Nie wiem ile teraz się czeka,ja się zapisywałam na usg na początku grudnia a badanie mialam 16 marca.Najlepiej będzie jak zadzwonisz do Euromedicu,do Katowic i się zapytasz na kiedy teraz są terminy usg :-) Tak więc za usg płaci się osobno 200 zł,potem rezonans w Zabrzu kosztuje 450 zł a sam zabieg ok.10 tys.

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2010-04-19, 12:45

koczi230, trzymam kciuki za Twoje zdrówko oraz mam nadzieję,że wkrótce Ci się polepszy i wrócisz na forum ;-)
Pozdrawiam :-)

quba
Posty: 454
Rejestracja: 2008-04-30, 13:04
Lokalizacja: hm

Postautor: quba » 2010-04-19, 14:46

keyara pisze:quba ok.Ale weź pod uwagę ile osób ma tylko rentę ,ile pracuje za średnią krajową ?Nasze realia nie są porównywalne do innych krajów.


ale co to ma do rzeczy? jasną sprawą jest, że na zabieg za 15 tyś zł mało kogo stać, ale jeśli koszty tego zabiegu są takie a nie inne, to co mają ci lekarze zrobić? przestać wykonywać? dokładać?

keyara pisze:Oni wyczuli interes


keyara, czym ty się zajmujesz? powiedzmy, że jesteś hydraulikem ;) czy nie dlatego, że wyczułaś interes?

mnie drażni ten język. to język pomówień. brak w nim zrozumienia, że dzieki takim ludziom jak lekarzom z Euromedici czy niedługo Amdsu rozwija się wiedza lekarzy na temat ccsvi.

To nasze wielkie szczęscie, że są chętni zapłacić za zabieg 20-30 tys zł. Oni sami stawiają sięw roli królików doświadczalnych. Dzięki nim, lekarze zdobywają wiedzę i doświadczenie, która będzie przydatna do leczenia nas. I może wtedy bedzie to zabieg refundowany.


keyara pisze:Stanów nie ma co porównywać do nas bo tam rządzą leczeniem ubezpieczalnie i to one zgadzają się bądź nie na zabieg.


jak to nie ma co porównywać? 80-90tyś $ jest faktem. myslisz, że chorzy tam to milionerzy? sądzę, że sytuacja wielu jest gorsza od naszej.
prawie jestem pewien, że ubezpieczalnie nie refundują im tego zabiegu.

Karusiap pisze:1. Zakazane jest nadużywanie pozycji dominującej na rynku właściwym przez jednego
lub kilku przedsiębiorców.
2. Nadużywanie pozycji dominującej polega w szczególności na:
1) bezpośrednim lub pośrednim narzucaniu nieuczciwych cen, w tym cen nadmiernie
wygórowanych


i zastanów się chwilę, który z tych punktów jest łamany?
wg mnie żaden.

Euromedic nie ma pozycji dominującej na rynku chirurgii naczyń.

aneczkiz
Posty: 10
Rejestracja: 2009-11-27, 23:20
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: aneczkiz » 2010-04-21, 19:43

Yoasia82 dziękuję za odpowiedź. Na razie zastanawiam się jeszcze czy tak naprawdę tego chcę. Ale jak się zdecyduję to będę dzwonić :). Pozdrawiam
na Extavi

mateusz
Posty: 87
Rejestracja: 2009-12-24, 19:58
Lokalizacja: wrocław

Postautor: mateusz » 2010-04-26, 11:20

Alleee ciisszza ;-) nikt nie ma jakiś ciekawych informacji o CCSVI, albo obserwacji po zabiegu?
Pozdrawiam
mat83

Ziuta
Posty: 10
Rejestracja: 2010-04-03, 17:33
Lokalizacja: Stolica

Postautor: Ziuta » 2010-04-26, 14:39

Byłam w zeszłym tygodniu w Euromedic, żeby zobaczyć jak się maja moje żyły. W tejże placówce podobno są dzikie tłumy ludzi non stop.15 minut przed umówiona godzina wizyty zadzwoniła pani recepcjonistka z zapytaniem czy przyjdę, bo dr czeka już na mnie. Faktycznie czekał. Może mu się nawet nudziło, bo innych pacjentów nie było. Ani przede mną, ani po mnie. Dziwne.

Pan dr wyglądał jakby miał ironiczny uśmiech na twarzy, mówiący „no trudno, jak już przyszła naiwna baba, coś jej znajdę w żyłach, to się będzie cieszyć, ale mogłaby przeprosić, że mi przeszkadza w nicnierobieniu”. Nie specjalnie był chętny do opowiadania o przeprowadzanym badaniu i ew. zabiegu, ani do odpowiadania na pytania („A czemu to panią interesuje, po co chce pani to wiedzieć”), a jak spytałam czy dostanę wyniki badania spytał po co mi to i czemu chcę to mieć. Po różnych wyjaśnieniach, ostatecznie otrzymałam wynik (niezbyt szczegółowy).

Musiałam jeszcze wypełnić ankietę na temat samopoczucia, na podstawie którego oni sobie będą obliczać mój EDSS (tez nie chcieli dać xero) – wydawało mi się, że to się robi na podstawie neurologicznego badania, a nie papierowej ankietki. Może mało wiem.

Generalnie badanie trwało króciutko i wskazało, że żyły nie są do końca ok.

Kolejny krok przeglądania żyłek to rezonans, bo nie wszędzie można dotrzeć badaniem usg. W przeciągu 3 tyg., jakaś tajemnicza p. Marta ma się skontaktować ze mną w celu ewentualnego ustalenia/wskazania terminu. To sekretna procedura, której nie można załatwić na miejscu.

I tak to było. Generalnie jestem zdegustowana podejściem pana do obsługi klienta. I jakoś tak zapał do poddawania się zabiegowi chwilowo mi zmalał....


Wróć do „CCSVI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 135 gości