Teoretyczna przyczyna SM (MS) - C.C.S.V.I.

Dla osób, które interesują się metodą leczenia niewydolności żył szyjnych.

Moderator: Beata:)

slackware
Posty: 466
Rejestracja: 2008-08-20, 22:25
Lokalizacja: ???

Postautor: slackware » 2011-04-06, 15:21

quba pisze:Business is business.



No właśnie, żeby to tylko w tym jednym kierunku się nie rozwinęło.

slackware
Posty: 466
Rejestracja: 2008-08-20, 22:25
Lokalizacja: ???

Postautor: slackware » 2011-04-06, 18:37

quba pisze:a w jakim ma się rozwinąć?

medycyna to biznes jak każdy inny i tylko wtedy będzie dobrze pacjentom, gdy będzie się rozwijała w tym kierunku.
od tego by było większość stać jest rynek ubezpieczeń, któego u nas nie ma bo państwo go skutecznie blokuje.

czy piekarz sprzedaje chleb dla idei czy żeby mieć na ....chleb?

czy slackware pracuje dla idei czy aby zarobić tyle ile się da najwięcej?

czy jak ktoś Ci proponuje 200zł więcej, to grzecznie odmawiasz przyjęcia, bo się niegodzi?

czy lekarz to jest jakiś inny człowiek jak slackware? innymi zasadami ma się kierować w biznesie, bo ty tak chcesz?


Jak tylko państwo macza paluszki w medycynę, to zobacz co się robi. Kolejki, korupcja, limity, do lekarza dotrą najzdrowsi i najsilniejsi.

Zabiegi udrażniania CCSVI są od roku na wolnym rynku i cena spadła o blisko połowę!!!!

Tylko wolny rynek jest to w stanie sensownie regulować.

Gdy tylko pacjenci odwrócili się od interferonów, farma od razu cenę obni,zyła o 50% a neurolodzy wydłużyli program do 5 lat.

Angiolodzy mają robić zabiegi dla kasy nie dla idei. Ale mają to robić dobrze. Dla idei to leczył dr Judym, tyle że robił to szpatułką i dobrym słowem i nikogo nie wyleczył.



Mam wrażenie że dzisiaj się przewróciłeś boleśnie i to jest powodem tych rzygowin które są w tej wiadomości od Ciebie.

Przepraszam moderatorów

quba
Posty: 454
Rejestracja: 2008-04-30, 13:04
Lokalizacja: hm

Postautor: quba » 2011-04-06, 19:04

spróbuję Ci to spokojnie wyjaśnić (Twój język świadczy o Tobie nie o mnie).

gdyby biznes nie był biznesem a zarabianie pieniędzy nie było jedną z głównych (nie jedyną, podkreślam) motywacji do działania, to nikt by w Polsce nie robił tych zabiegów. Było by to korzystne dla pacjentów?

Zamboni pracował nad koncepcją ccsvi z pobudek rodzinnych (chora żona), dr Simka pewnie z powodu miłości do nauki, ale to zespół Euromedic (potem Ameds i Medicover) upowszechnił te zabiegi. A robią je po to by zarabiac i nic w tym złego.

Gdyby Euromedic, Ameds, Medicover nie chceli zarabiać to nikt by tych zabiegów w Polsce nie robił.

Dzięki żyłce (nomen omen) do biznesu tak się to u nas rozwinęło. Biznes to nic złego. Im ośrodków będzie więcej, im konkurencja większa, tym cena ustabilizuje się na jak najniższym poziomie. Może to poziom 8 tyś ,może 5tyś. zobaczymy.

Spokojnie spytam, jaki inny kierunek propagowania zabiegów ccsvi byłby korzystniejszy dla pacjentów?

Elżbieta
Posty: 58
Rejestracja: 2007-11-20, 19:17

Postautor: Elżbieta » 2011-04-06, 20:19

A ja spokojnie spytam "Dać Wam noże??" :16:
Koniecznie chcecie zakłócić to spokojne forum? Tutaj się przedstawia swoje argumenty za równo na tak jak i na nie. Myślę, że nie stanie się to forum, na którym wszyscy będą się obrzucać błotem za to, że mają inne zdanie, albo za to, że zbierają jeden procent, albo, że biorą lub brali interferony, albo, że piszą książki. Każdy ma prawo do własnego zdania i może sobie robić z własnym życiem, co tylko zechce. Nie interesuje mnie, czy to się podoba Zbyniowi, Rysiowi, czy innemu panu, mnie interesują fakty i tylko to należy tu przedstawiać, a nie jakieś bezsensowne kłótnie.
Jeśli ktoś chce kogoś obrażać za to, że brał leki, a jeszcze nie dostał raka albo innego dziadostwa to zapraszam na inne forum :-D

A tak swoją drogą quba ma rację, medycyna to biznes i nie ważne czy to leki, czy zabiegi pieniądze się płaci za wszystko, czasami większe, czasami mniejsze, ale kasa rządzi.

slackware
Posty: 466
Rejestracja: 2008-08-20, 22:25
Lokalizacja: ???

Postautor: slackware » 2011-04-06, 20:48

quba pisze:Spokojnie spytam, jaki inny kierunek propagowania zabiegów ccsvi byłby korzystniejszy dla pacjentów?


Refundowany przez państwo. I jeszcze żeby był wykonany dobrym państwowym szpitalu.

Wiesz jaka jest główna funkcja biznesu?

Jeżeli tak, to tylko dla przypomnienia powiem: ZARABIANIE PIENIęDZY

W takim przypadku dobro pacjenta schodzi nie na drugi plan ale gdzieś tam dalej. Jak będzie pacjent miał szczęście to znajdzie się na trzecim planie.

Czemu?

Bo drugi plan zajmowany będzie przez zabiegi. One dla firmy są tylko marchewką którą trzeba dobrze sprzedać.

W każdej większej firmie jest jakiś zarząd który musi przedstawić sprawozdanie finansowe, i z całą pewnością będzie chciał żeby wyglądało jak najlepiej. Bo dla zarządu jest to: być lub nie być.

Zastanów się gdzie w tym wszystkim jest pacjent.

Oczywiście że czasami jest zbieg okoliczności, że na rynku wytworzy się konkurecja i cena produktu spada. Ale jak chcesz zobaczyć jak przeważnie działa taka konkurencja to przejdź się na wizytę prywatną do zwykłego internisty. Prywatnych przychodni jest dużo, przynajmniej w miastach. Jak zorientujesz się w cenach to zobaczysz na czym polega "konkurencja".

PS Mój język świadczy o mnie, a treść twoich wypowiedzi o tobie

PS2 Zobacz jak działa konkurencja na rynku tak lubianej przez niektórych "farmy", która z pewnością wszystko robi dla idei.

Awatar użytkownika
aisza
Posty: 7601
Rejestracja: 2008-08-09, 20:04
Wiek: 56
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski
Kontaktowanie:

Postautor: aisza » 2011-04-06, 21:21

"....poco swary,po co kłótnie,wnet i tak zginiemy w zupie....." :-)
Przestań mieć pretensje do innych. Bierz odpowiedzialność za każdy swój krok...

Bolek1
Posty: 9
Rejestracja: 2011-02-17, 22:01
Lokalizacja: W-wa

Postautor: Bolek1 » 2011-04-06, 22:58

slackware pisze:Wiesz jaka jest główna funkcja biznesu?

Jeżeli tak, to tylko dla przypomnienia powiem: ZARABIANIE PIENIęDZY

W takim przypadku dobro pacjenta schodzi nie na drugi plan ale gdzieś tam dalej.


tylko że zarabianie pieniędzy jest możliwe wyłącznie dzięki pacjentom, więc działanie na ich szkodę to raczej słaba strategia.
To taka oczywista oczywistość :)

slackware
Posty: 466
Rejestracja: 2008-08-20, 22:25
Lokalizacja: ???

Postautor: slackware » 2011-04-07, 17:59

quba pisze:
slackware pisze:PS2 Zobacz jak działa konkurencja na rynku tak lubianej przez niektórych "farmy", która z pewnością wszystko robi dla idei.


jaka konkurencja?
monopolista wyprodukowal lek i narzucił cenę państwu, często przekupując urzędnika, bo co urzędnikowi wisi zapłacić ze wspólnej kasy 6 tyś za dawkę? nie płaci ze swoich.

tak działa państwo. państwo jest cholernie drogie nie niewydolne. połowa kasy się marnuje.

rok temu skończyła się wieloletnia ochrona patentowa interferonów. i co? zadziałała konkurencja. pojawiły się generyki i cena dawki z 3 tyś zł spadła do 1700.

więc nie mów mi ,że konkurencja jest zła.

tyle z moje strony, tłumaczenia jak to działa.

zamiast leków wstaw sobie bułki czy cokolwiek innego. i zastanów się ile by kosztowła bułka i jakiej była by jakości, gdyby była produkowana przez jedną pańswową piekarnię.


Dodaj że tak działa nasze państwo. Na Słowacji Interferon refundowany jest do 67 roku życia, małe państwo a jakże inaczej działa.

Spadek ceny interferonów jest spowodowany bardziej tym że coraz mniej ludzi chce go brać. To już jest stary lek i są bardziej znośne zamienniki.

Nigdy nie mówiłem że konkurencja jest zła. Jak ktoś nie przeczyta całego wątku to jeszcze gotów ci uwierzyć że tak napisałem.
Chciałem zwrócić uwagę że firmy dawno już zauważyły że nie wychodzą dobrze na konkurencji. Przestały konkurować i starają się egzystować obok siebie, jedna drugiej krzywdy nie robiąc.

No i tak to mi "wytłumaczyłeś", dobrze że tu jesteś i tłumaczysz :)

Nie jestem zwolennikiem "tamtych czasów" ale kiedyś właśnie państwowe piekarnie piekły chleb.
Nie będę się wypowiadał co do jego ceny, bo nie ja za niego płaciłem, tylko moi rodzice. Jednak z całą pewnością mogę powiedzieć: był dużo smaczniejszy niż ten który pieką prywatne teraz, a przecież taka konkurują ze sobą.

quba
Posty: 454
Rejestracja: 2008-04-30, 13:04
Lokalizacja: hm

Postautor: quba » 2011-04-07, 19:30

slackware pisze:Dodaj że tak działa nasze państwo. Na Słowacji Interferon refundowany jest do 67 roku życia, małe państwo a jakże inaczej działa.


ile zabiegów leczących ccsvi wykonano na Słowacji? w Polsce >2000.
Ile działa tam ośrodków? W polsce cztery.

slackware
Posty: 466
Rejestracja: 2008-08-20, 22:25
Lokalizacja: ???

Postautor: slackware » 2011-04-07, 20:43

quba pisze:
slackware pisze:Dodaj że tak działa nasze państwo. Na Słowacji Interferon refundowany jest do 67 roku życia, małe państwo a jakże inaczej działa.


ile zabiegów leczących ccsvi wykonano na Słowacji? w Polsce >2000.
Ile działa tam ośrodków? W polsce cztery.


I co???

Ile zabiegów wykonano w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii? Może tam nie ma wolnego rynku?

perso
Posty: 253
Rejestracja: 2009-12-07, 14:37
Lokalizacja: Polska

Postautor: perso » 2011-04-08, 09:52

Opublikowano ciekawe wyniki badań dowodzące istnienie związku niedoboru witaminy D z nieprawidłowym działaniem systemu krwionośnego ( niedobór zwiększa ryzyko chorób sercowo- naczyniowych ) . Uczestnicy badania którzy zwiększyli u siebie poziom witaminy D uzyskali poprawę kondycji naczyń oraz doprowadzili do obniżenia ciśnienia krwi.

Moim zdaniem to bardzo ważne wyniki które stanowią kolejną przesłankę przemawiającą za teorią CCSVI. Dotychczas uważano że niedobór witaminy D wpływa modulujące na układ immunologiczny i w ten sposób pozytywnie działa na przebieg SM. A tu proszę - wygląda na to że jednak przełożenie jest prostsze - witamina D ma wpływ na kondycje i stan naczyń krwionośnych. Co w świetle teorii żylnej powinno przekładać się na uszczelnienie bariery krew -mózg a tym samym zmniejszenie przenikania przeciwciał do OUN oraz do zmniejszonego odkładania żelaza w mózgu.

Hmm chyba muszę wrócić do odłożonych na półkę kropelek.

Link do artykułu w wersji anglojęzycznej:
http://www.sciencedaily.com/releases/20 ... +Health%29

perso
Posty: 253
Rejestracja: 2009-12-07, 14:37
Lokalizacja: Polska

Postautor: perso » 2011-04-14, 12:48

Ameds opublikował wyniki swojej dotychczasowej działalności:
http://ameds.pl/ftp/CCSVI_Raport_Medycz ... entrum.pdf -

Wszystko wygląda bardzo ciekawie i budująco.

Mnie zaciekawił komentarz prof. Kotowicza który w polskiej neurologii jest to ważną postacią ( a przynajmniej był ).

Wydaje mi się że w jakieś mierze to właśnie dzięki niemu ciągle nie ma oficjalnego stanowiska Komisji Doradczej przy PTSR ( tak jak oczekiwali jej niektórzy członkowie np. prof. Członkowska ).
A to w efekcie może być przyczyna dla której zabiegi w Polsce są "relatywnie" łatwo dostępne.

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2011-04-14, 13:26

tiziano1959 pisze:http://bravedreams.ccsvi-sm.org/


Otrzymałam wiadomość od naszego forumowego kolegi z Włoch, który zaprasza na podaną wyżej stronę wszystkich zainteresowanych.
Obrazek

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2011-04-14, 14:23

Tuja, dzięki za linka :-)


INFO dla wszystkich będących w tyskim programie:dzwoniłam dzisiaj do Tych aby się dowiedzieć czy coś się ruszyło w programie badawczym,powiedziano mi,że na razie zabiegi wstrzymano ze względu na brak kasy :-( Robione są tylko badania kontrolne u tych osób,które miały już zabiegi.Czekają na fundusze,wtedy zabiegi ruszą,niestety nie są w stanie określić za ile tygodni/miesięcy :?: to będzie :-/ Echhh no cóż,pozostaje dalsze czekanie :-(

Lucy
Posty: 1
Rejestracja: 2011-04-13, 20:43
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Postautor: Lucy » 2011-04-14, 21:41

Witam!
Piszę po raz pierwszy,czytałam na forum ,że w Medicovar można zrobić zabieg CCSVI za 6800 zł ,tylko trzeba wykupić pakiet za 92 zł. Czy ktoś wie coś więcej. Konsultant z Centrum nie potrafił pomóc. Zabieg w czerwcu.Pozdrawiam.


Wróć do „CCSVI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości