Petycja CCSVI - POLSKA

Dla osób, które interesują się metodą leczenia niewydolności żył szyjnych.

Moderator: Beata:)

primosz
Posty: 375
Rejestracja: 2009-09-21, 13:42
Lokalizacja: LBN
Kontaktowanie:

Postautor: primosz » 2009-12-24, 01:11

imek101,nadal sugerujesz wyniki (konkretnie w nastepnym zdaniu wciaz zawarta ta sugestia).
nie jestem przeciwny samej petycji ale niech to bedzie zrobione pozadnie,prosze. jaka petycja,taki skutek :-) (mam nadzieje :-D)

co do Betaferonu-nie straszcie innych ludzi :!: nie podzialal na was-przykro mi. ale moze powinniscie wiedziec (i dopisywac),ze ma on skutecznosc tylko 30% :?: w tych 30% miesci sie naprawde szeroki 'wachlarz' tej skutecznosci. faktem jest,ze zdazaja sie skutki odwrotne do pozadanych a takze te po zakonczeniu kuracji oraz komplikacje w postaci przeciwcial i cala mase innych ubocznych :-/ no i przede wszystkim nie jest to lek na SM (media oglupiaja ludzi). teoretycznie mial byc kiedys-pudlo. moze wprowadzacie panike w glowach ludzi przyjmujacych ten lek a nie majacych zbytniego pojecia o tym :roll: macie takie a nie inne zdanie na jego temat,ok.bdb,ze piszecie o tym ale nie macie prawa ogolnie oceniac leku i ludzi przyjmujacych go.nt Betaferonu sa inne tematy-poczytajcie tam,ile i jak na kogo dzialal (badz nie ale to akurat niektorzy z was wiedza,nad czym i ja ubolewam).jestescie zwolennikami stentowania ale nie daje wam to prawa do az takiego negowania wszelkich innych metod walki z choroba (nie mylic z leczeniem). nie zrozumcie mnie zle-chodzi mi o maximum obiektywizmu,nic wiecej :-) kazdy z Nas chce byc w koncu zdrowy,prawda :-) a niektore posty zalatuja arogancja :-(
pozdrawiam wszystkich i zycze Nam duuuzo zdrowia,a coooo :-)

imek101
Posty: 30
Rejestracja: 2009-12-03, 14:26
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: imek101 » 2009-12-24, 01:47

Primoszu,
daruj, ale nie zgadzam się z Tobą. Z obecnego zapisu:

"DOMAGAMY SIę, ABY RZĄD RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ NIEZWŁOCZNIE URUCHOMIŁ SZEROKI PROGRAM BADAWCZY, W CELU OBIEKTYWNEJ I RZETELNEJ OCENY SKUTECZNOŚCI TEJ NOWEJ METODY, A NASTęPNIE DOPROWADZIŁ DO SZYBKIEGO UZNANIA TEJ METODY."

jasno wynika, że o uznaniu może być mowa jedynie wtedy, gdy metoda okaże się naprawdę skuteczna. Jest tu skrót myślowy, ale zależność przyczynowo-skutkowa jest oczywista. "Łopatologiczny" zapis w rodzaju:

"DOMAGAMY SIę, ABY RZĄD RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ NIEZWŁOCZNIE URUCHOMIŁ SZEROKI PROGRAM BADAWCZY, W CELU OBIEKTYWNEJ I RZETELNEJ OCENY SKUTECZNOŚCI TEJ NOWEJ METODY, A NASTęPNIE - JEŻELI TA METODA NAPRAWDę OKAŻE SIę SKUTECZNA - DOPROWADZIŁ DO SZYBKIEGO UZNANIA TEJ METODY."

jest "przegadany", a poza tym obraża inteligencję czytelnika, a w tym i, a nawet przede wszystkim, adresata petycji.

Życzę Ci wesołych Świąt oraz tego, byś nie był nadmiernie drobiazgowy i nie szukał dziury tam, gdzie jej nie ma.

primosz
Posty: 375
Rejestracja: 2009-09-21, 13:42
Lokalizacja: LBN
Kontaktowanie:

Postautor: primosz » 2009-12-24, 01:59

po prostu napisz tak,jak napisales w 2j wersji i po klopocie,prosze :-) nie zostawiaj luki na jakiekolwiek domysly i tyle,nooo

prowokujesz takimi 'zyczeniami',wiec pozwol na riposte: zycze ci umiejtnosci tworzenia wszelkich pism

imek101
Posty: 30
Rejestracja: 2009-12-03, 14:26
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: imek101 » 2009-12-25, 11:09

W Polsce na SM choruje kilkadziesiąt tysięcy ludzi, a petycję podpisało jak dotąd zaledwie 600 osób, a przecież są wśród nich także ludzie zdrowi i obcokrajowcy.

Może te pozostałe kilkadziesiąt tysięcy w ogóle nie wie o tej naszej petycji?
Trudno inaczej zrozumieć to, że tak wielu chorych milczy, gdy być może dokonuje się przełom w leczeniu SM.

Ty podpisałeś petycję – bardzo dobrze, ale ilu ludziom przekazałeś apel o poparcie petycji?

Jeśli Ty wiesz o petycji, ale nie masz zamiaru jej podpisywać – Twoja sprawa, ale może w Twoim otoczeniu są ludzie, którzy pomyślą inaczej?

primosz
Posty: 375
Rejestracja: 2009-09-21, 13:42
Lokalizacja: LBN
Kontaktowanie:

Postautor: primosz » 2009-12-25, 12:29

teraz bedzie 'mielone' to zdanie ale w kilku formach-super sposob.chcesz dotrzec do 'pozostalych kilkudziesiecu tysiecy' spamujac na tym forum :?: to nie tyle ambicja,co groteska ale zycze powodzenia :-)

imek101
Posty: 30
Rejestracja: 2009-12-03, 14:26
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: imek101 » 2009-12-26, 03:08

Po raz drugi doprecyzowałem konkluzję petycji, teraz brzmi ona:

DOMAGAMY SIę, ABY RZĄD RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ NIEZWŁOCZNIE URUCHOMIŁ SZEROKI PROGRAM BADAWCZY, W CELU DOKONANIA OBIEKTYWNEJ I RZETELNEJ OCENY SKUTECZNOŚCI TEJ NOWEJ METODY, A NASTęPNIE - JEŻELI TA METODA OKAŻE SIę NAPRAWDę SKUTECZNA - DOPROWADZIŁ DO SZYBKIEGO JEJ UZNANIA. LICZY SIę CZAS, GDYŻ LICZBA CHORYCH NA SM JEST BARDZO DUŻA I STALE ROŚNIE.

Mam nadzieję, że teraz już nikt nie będzie miał zastrzeżeń do formy i treści petycji.

imek101
Posty: 30
Rejestracja: 2009-12-03, 14:26
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: imek101 » 2009-12-29, 22:29

Rozesłałem e-maile do kilkudziesięciu osób, z których znaczna część jest związana z PTSR, z apelem o podpisywanie naszej petycji. Liczba popierających petycję nieco wzrosła (aktualnie to 747 osób), a na stronie ptsr.org.pl, w wątku dotyczącym stentów, http://www.ptsr.org.pl/pl/?poz=Top/B/B50 została zamieszczona informacja o istnieniu tej naszej e-petycji.
Miejmy nadzieję, że dzięki temu więcej zainteresowanych będzie mogło zapoznać się z jej treścią i podjąć swoją decyzję.
Pozdrawiam,
imek101

kasia37
Posty: 211
Rejestracja: 2009-02-02, 23:59
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: kasia37 » 2009-12-31, 09:14

Witam :)

Podpisałam, jestem 829.
Kanadyjską też podpisałam.

Teraz pozostaje tylko czekać aż coś się w tej sprawie ruszy :)

Kajra
Posty: 16
Rejestracja: 2009-12-29, 20:59
Lokalizacja: podlasie

Postautor: Kajra » 2009-12-31, 15:26

też podpisałam... pozycja 845 :-) mam nadzieję że to coś nam pomoże...

gęś nomadzka
Posty: 3
Rejestracja: 2010-01-06, 17:00
Lokalizacja: Kalisz

Postautor: gęś nomadzka » 2010-01-06, 20:11

1227 ;)

luna
Posty: 16
Rejestracja: 2009-10-28, 21:58
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Postautor: luna » 2010-01-06, 20:46

Meduję się w pełni gotowości numerek 1231. Ciekawa jestem bardzo do jakiej liczby ta petycja dobije.
luna

sans
Posty: 41
Rejestracja: 2008-02-12, 17:22
Lokalizacja: podkarpackie
Kontaktowanie:

Postautor: sans » 2010-01-07, 00:44

1255

pado
Posty: 83
Rejestracja: 2009-02-06, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: pado » 2010-01-08, 18:38

podpisane 1322

imek101
Posty: 30
Rejestracja: 2009-12-03, 14:26
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: imek101 » 2010-01-08, 23:48

Dzisiaj odkryłem, że jest jeszcze trzecia petycja - "amerykańska". Jest jak "kanadyjska", ale ma znacznie dłuższą preambułę. Na razie "raczkuje" - w tej chwili ma 188 podpisów, czyli jest daleko za „kanadyjską” i za „naszą” (teraz 1354 podpisy). Myślę, że warto podpisywać i tę "amerykańską", link do niej: http://www.gopetition.com/online/32789.html

Pozdrawiam wszystkich, którzy podpisali, zwłaszcza "naszą",
imek101

P.S. Dla tych wszystkich, którzy chcieliby podpisać, ale nie bardzo wiedzą jak, załączam instrukcję.
Instrukcja, jak podpisać petycję
Jeśli chcesz podpisać się pod „polską” petycją, to wejdź na stronę: http://www.gopetition.com/online/32851.html i przeczytaj samą petycję (tak na wszelki wypadek, żebyś wiedział, co podpisujesz). Petycja jest w prostokącie ogrodzonym zieloną linią, warto też przeczytać preambułę, która jest nad petycją. Następnie kliknij prostokątny przycisk "Sign the petition", który znajduje się tuż pod petycją. Otworzy się wtedy nowa strona, z rubrykami do wypełnienia. Trzeba wtedy wypełnić te rubryki, przy których jest gwiazdka, czyli:
"First Name:" - należy wpisać swoje imię;
"Last Name:" - należy wpisać swoje nazwisko;
"Email Address:" - należy wpisać swój adres emailowy;
"City or Town:" - należy wpisać swoje miasto (ta rubryka nie jest obowiązkowa, ale warto ja wypełnić;
"Country:" - należy z listy wybrać "Poland" (lub inny kraj, gdy nie jesteś z Polski);

W rubryce "Short Comment to Target:" można wpisać swój komentarz, ale nie może to być więcej niż 500 liter.

Następnie w rubryce "Verification Code:" należy wpisać w prostokąciku pod obrazkiem te litery i cyfry, które widzisz na obrazku.

Na koniec należy kliknąć przycisk "Sign", który jest u dołu strony.

Otwiera się nowa strona, a na niej komunikat. Jeśli wszystkie rubryki zostały wypełnione poprawnie, jest to informacja, ze znalazłeś na liście tych, którzy poparli petycję. Jeśli natomiast nie wypełniłeś którejś z obowiązkowych rubryk, albo wpisałeś nie to dokładnie, co jest na obrazku, pojawia się czerwony napis informujący, co zostało zrobione nieprawidłowo - należy poprawić i jeszcze raz kliknąć przycisk "Sign".

Po zrobieniu tego wszystkiego wejdź na stronę z petycją (czyli na stronę http://www.gopetition.com/online/32851.html) i naciśnij przycisk "Signatures" w prawym górnym rogu strony - wtedy otworzy się nowa strona z listą tych, którzy podpisali. Ty powinieneś być u samej góry, chyba że w międzyczasie już ktoś inny zdążył się podpisać - wtedy Twoje nazwisko będzie trochę niżej.

Jeśli chcesz podpisać petycję "kanadyjską", to wejdź na stronę: http://www.gopetition.com/petitions/the-liberation-procedure.html ,
a jeśli petycję „amerykańską” – to na stronę:
http://www.gopetition.com/online/32789.html
i powtórz te czynności, o których wyżej. Tekst petycji i preambuły jest tu po angielsku, ale znaczy mniej więcej dokładnie to samo (jeśli idzie o samą petycję, bo preambuła "amerykańska" jest znacznie bardziej rozbudowana). Jeśli stronę z petycją kanadyjską (lub amerykańską) otworzysz jako drugą, bez zamykania strony z petycją polską, to zaoszczędzisz sobie sporo pracy - na stronie drugiej (tej, która otworzy się po kliknięciu w przycisk "Sign the petition" ) wszystko będzie już wypełnione, trzeba będzie tylko wpisać kod weryfikacyjny, bo on za każdym razem jest inny

Amber
Posty: 35
Rejestracja: 2010-02-12, 01:00
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Amber » 2010-02-19, 08:02

Podpisałam :-) mój podpis jest 2703.


Wróć do „CCSVI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości