[CCSVI] PO ZABIEGU keyara

Dla osób, które interesują się metodą leczenia niewydolności żył szyjnych.

Moderator: Beata:)

keyara
Posty: 692
Rejestracja: 2009-11-03, 10:06
Lokalizacja: Radlin

[CCSVI] PO ZABIEGU keyara

Postautor: keyara » 2010-01-10, 13:55

Zakładam temat po zabiegu stentowania czy balonikowania żeby łatwiej było znaleźć najważniejsze informacje. Osoby przed zabiegiem oraz interesujące się tym tematem będą miały bezpośrednie informacje. :-D
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez keyara, łącznie zmieniany 5 razy.
"...nie piję wody ,bo rybki się w niej piep..ą..." ;-)

"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli rozwiązanie nie istnieje, nie istnieje też problem" Obrazek

keyara
Posty: 692
Rejestracja: 2009-11-03, 10:06
Lokalizacja: Radlin

Postautor: keyara » 2010-01-10, 14:07

1. data zabiegu
22.12.2009
2. rodzaj zabiegu [balonikowanie/stentowanie]
balonikowanie żyły szyjnej prawej
3. dolegliwości przed zabiegiem
spastyka nóg,dłoni, bóle głowy trwające nawet tydzień bez przerw(nie migrenowe) ,zaburzenia wzroku, słuchu, męczliwość
4. dolegliwości po zabiegu
bezpośrednio po zabiegu spastyka zniknęła,po nocy sztywność również,przez kilka pierwszych dni wróciła "świadomość" 3 palców w dłoniach .
"...nie piję wody ,bo rybki się w niej piep..ą..." ;-)

"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli rozwiązanie nie istnieje, nie istnieje też problem" Obrazek

Awatar użytkownika
ania.m
Posty: 816
Rejestracja: 2007-06-30, 19:38
Lokalizacja: K-ce

Postautor: ania.m » 2010-01-10, 14:20

dobrze, że założyłaś taki temat - nie będzie mieszaniny w innych wątkach;)

bezpośrednio po zabiegu było ok. a powiedz, jak się czujesz teraz? niecały miesiąc po zabiegu? bo to dość istotne wg mnie.
**Nunca Diga Nunca**
http://aktiv-med.pl :good:

keyara
Posty: 692
Rejestracja: 2009-11-03, 10:06
Lokalizacja: Radlin

Postautor: keyara » 2010-01-10, 14:26

od września 2007 brałam betaferon w tym czasie miałam ok 5 rzutów być może słabszych ale tego wolałabym nie sprawdzać.Po zakończeniu programu w sierpniu 2009 -w listopadzie kolejny rzut zakończony szpitalem i solu (gdzie znalazła się zgoda nfz na przedłużenie leczeniawydana w sierpniu) Ostatnio odebrałam wyniki rezonansu rdzenia kręgowego - odcinek szyjny cały objety zmianami oraz odcinek th6-th8 również
"...nie piję wody ,bo rybki się w niej piep..ą..." ;-)

"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli rozwiązanie nie istnieje, nie istnieje też problem" Obrazek

Awatar użytkownika
ania.m
Posty: 816
Rejestracja: 2007-06-30, 19:38
Lokalizacja: K-ce

Postautor: ania.m » 2010-01-10, 14:33

ale Keyaro, nie pytałam o to co brałaś wcześniej, tylko jak teraz się czujesz po udrożeniu żył. na temat proszę;)
**Nunca Diga Nunca**
http://aktiv-med.pl :good:

quba
Posty: 454
Rejestracja: 2008-04-30, 13:04
Lokalizacja: hm

Postautor: quba » 2010-01-10, 14:38

proponuje załozyc nowy wątek, gdzie kazdy ma prawo do wpisania jednego postu i edytownia go w miare uplywu czasu, wszystkie inne posty powinny byc usuwane.

to pozwoli nam na monitorowanie przebiegu leczenia i porównywanie wyników

dobrze jest to zrobione na thisisms, tam maja taki schemat:

CCSVI TRACKING [Please use date format MM/DD/YYYY]

MS HISTORY
Name (if want to give other than TIMS login name):
Male/Female: (M/F)
Age:
Date(s) & type of neurological diagnosis (RRMS, SPMS, PPMS, CIS, or other):
Lesion locations (most affected side, if known), number:
MS treatments:
MS symptoms before stenosis intervention:
Number of relapses before intervention (if applicable):
EDSS before CCSVI intervention (self-assessed or physician-assessed?):
[To review EDSS rating, click the following link: http://www.mult-sclerosis...tatusscale.html ]
FSS before CCSVI intervention:
[To calculate FSS rating, click the following link: http://www.mult-sclerosis...erityscale.html ]
MSIS before CCSVI intervention:
[To calculate MSIS rating , click the following link: http://healingpowernow.com/msis.htm ]
Are you using Inclined Bed Therapy I.B.T? (Y/N)

Have you had testing (and possibly procedure) for blockage yet: (Y/N)
[Some patients may wish to start with a baseline report, if Y, continue with next section]

STENOSIS PROCEDURE HISTORY

Date/location of testing/procedure:
Type of venographic study: (MRV, Doppler)
Diagnosis:
Type of procedure:
Procedure/drug related symptoms:
[Repeat this section if there have been more than one procedure]

Number of relapses since first CCSVI intervention:
Impact on your MS symptoms in words (include date in brackets if there have been multiple updates):
EDSS as of this update (self-assessed or physician-assessed?)
FSS as of this update:
MSIS as of this update:

Awatar użytkownika
ania.m
Posty: 816
Rejestracja: 2007-06-30, 19:38
Lokalizacja: K-ce

Postautor: ania.m » 2010-01-10, 14:46

quba pisze:proponuje załozyc nowy wątek, gdzie kazdy ma prawo do wpisania jednego postu i edytownia go w miare uplywu czasu, wszystkie inne posty powinny byc usuwane.

to pozwoli nam na monitorowanie przebiegu leczenia i porównywanie wyników

a nie lepiej pozostawić możliwość pisania postów, a założyciel tematu będzie po prostu edytował swojego pierwszego posta? hmm?
**Nunca Diga Nunca**
http://aktiv-med.pl :good:

keyara
Posty: 692
Rejestracja: 2009-11-03, 10:06
Lokalizacja: Radlin

Postautor: keyara » 2010-01-10, 14:50

męczliwość jest na pewno mniejsza ,prawa noga bez spastyki ,w lewej nadal do kolana
Dr.Kostecki obawia się że moja żyła była tak bardzo niedrożna że może się zamknąć znowu
zaczęłam też pisać długopisem a miałam przerwę ok 3 lata bo nikt nie był w stanie odczytać tego co pisałam, a teraz już mogą
wiem ,że zgłosiłam się do programu badawczego i tak to traktuję.
starałam się nie mieć żadnych oczekiwań żeby spojrzeć na zabieg obiektywnie (w przeciwieństwie do mojej rodziny:))
myślę ,że i tak skończy się stentem
"...nie piję wody ,bo rybki się w niej piep..ą..." ;-)

"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli rozwiązanie nie istnieje, nie istnieje też problem" Obrazek

Ania vel Rysiek
Posty: 221
Rejestracja: 2008-12-02, 14:18
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ania vel Rysiek » 2010-01-11, 12:38

ania.m pisze:
quba pisze:proponuje załozyc nowy wątek, gdzie kazdy ma prawo do wpisania jednego postu i edytownia go w miare uplywu czasu, wszystkie inne posty powinny byc usuwane.

to pozwoli nam na monitorowanie przebiegu leczenia i porównywanie wyników

a nie lepiej pozostawić możliwość pisania postów, a założyciel tematu będzie po prostu edytował swojego pierwszego posta? hmm?


no ale bedziemy zakladac watki pojedynczo? w stylu Ania po zabiegu, Kasia, Wojtek etc.? Lepiej w jednym miejscu zdecydowanie;) I trzymac sie opisu (czas trwania choroby, EDSS etc., czyli elementow wspomnianych gdzies wyzej w tym watku:)
pozdrawiam,
Ania

quba
Posty: 454
Rejestracja: 2008-04-30, 13:04
Lokalizacja: hm

Postautor: quba » 2010-01-11, 13:57

załozyłem wątek z ankietą, neola go przykleiła powyżej.
http://stwardnieniesmrozsiane.ok1.pl/vi ... php?t=1461

keyara, mam prośbę o wpis, a potem edytowanie swojego postu, w miarę zmian na lepsze:)

oczywiscie wątki indywidualne są ok, każdy kto chce niech zakłada.

wątek "ankieta" pozowli na zebranie w jednym miejscu waznych informacji po zabiegu i moze być przydatny dla np lekarzy, którym na pewno nie bedzie się chciało czytać indywidualnych wątków.

keyara
Posty: 692
Rejestracja: 2009-11-03, 10:06
Lokalizacja: Radlin

Postautor: keyara » 2010-01-11, 14:31

temat założyłam na prośbę neoli .ale się dostosuję.pozdrawiam :-)
"...nie piję wody ,bo rybki się w niej piep..ą..." ;-)

"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli rozwiązanie nie istnieje, nie istnieje też problem" Obrazek

agaciszon
Posty: 474
Rejestracja: 2008-11-14, 18:54
Lokalizacja: gdzieś koło Warszawy

Postautor: agaciszon » 2010-02-01, 12:23

Właśnie keyara, co u Ciebie. Jak samopoczucie?

keyara
Posty: 692
Rejestracja: 2009-11-03, 10:06
Lokalizacja: Radlin

Postautor: keyara » 2010-02-01, 14:35

samopoczucie rewelacja!
Chociaż moja uparta żyła się zamkęła.Po kontroli u dr.Kosteckiego potwierdziło się tylko to co odczuwałam.stopniowo wracały dolegliwości sprzed zabiegu.Nie chciałam pisać na bieżąco żeby Was nie wystraszyć .Wiedziałam o takiej możliwosci.Z drugiej jednak strony wiem ,że to działa.Jestem takim przykładem.Lekarz neurolog ,który nas bada w programie nie wierzy ,ze tak szybko po zabiegu następuje poprawa. Ja czekam na kolejny zabieg -tym razem prawdopodobnie będzie to już stent ,ale tego dowiem się już w trakcie.Kolejna wizyta u dr.Kosteckiego w marcu.Być może już po kolejnym zabiegu.(jedyne co mnie przeraża to znowu cewnik 8-) )
pozdrawiam Wszystkich.będzie dobrze zobaczycie ,niech tylko wiosna już będzie ;-)
"...nie piję wody ,bo rybki się w niej piep..ą..." ;-)

"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli rozwiązanie nie istnieje, nie istnieje też problem" Obrazek

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2010-02-01, 18:31

Keyaro ,ja jestem pewna ze będzie dobrze :-) tylko cierpliwosci ,juz miałaś namiastke tego jak będzie to wiesz ,trzymam kciuki i pozdrawiam :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

evelina_23
Posty: 3
Rejestracja: 2010-01-21, 10:57
Lokalizacja: Złotów
Kontaktowanie:

Postautor: evelina_23 » 2010-02-10, 22:43

czy może mi ktoś powiedzieć czy zabiegi udrożniania żył przeprowadzane są tylko w katowicach? bo jestem z wielkopolski i to dość daleko... będę wdzięczna za odp.


Wróć do „CCSVI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości