CCSVI Euromedic czy Medicover???

Dla osób, które interesują się metodą leczenia niewydolności żył szyjnych.

Moderator: Beata:)

malgoska
Posty: 3
Rejestracja: 2011-04-30, 23:25
Lokalizacja: Białystok

CCSVI Euromedic czy Medicover???

Postautor: malgoska » 2011-05-13, 16:26

Czy lepiej poddać się zabiegowi w Katowicach (Euromedic ponad 1500 wykonanych zabiegów) czy może w Warszawie (Medicover zabiegi wykonywane od 02.2011roku)???

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2011-05-13, 16:46

Bez wahania wybrałabm Medicover.Nie ma znaczenie,że robią dość krótko zabiegi.Ale robią je bardzo dobrze,profesjonalnie,mają dobrych lekarzy.Mają też lepsze warunki w szpitalu,jesli chodzi o pokoje,wyposażenie sal szpitalnych niż w Euromedicu.No i są znacznie tańsi niż w Katowiach.Zabieg można już wykonać za ok.8 tys.Czasem nawet trochę mniej.Nie miałam tam zabiegu ale z tego co czytam w necie i slyszę od ludzi to Medicover ma bardzo pozytywne opinie.Wciąż czekam na program w Tychach,jeśli zabiegi nie ruszą w tym roku to też zastanowię się na Medicoverem.

menfis
Posty: 47
Rejestracja: 2008-03-22, 17:43
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: menfis » 2011-05-13, 16:52

Ja również miałem mieć zabieg w Tychach, ale wciąż nie wiedzą kiedy i czy w ogóle program dalej ruszy :-( . Jeśli przez najbliższy miesiąc będzie taka sytuacja to zdecyduje się na zabieg w Medicover

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2011-05-13, 17:13

Menfis, witaj w klubie czekająch :-(

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 60
Lokalizacja: Podkarpacie

Postautor: homag » 2011-05-13, 17:19

To jest nas już troje.Też jestem w programie w Tychach a tam cisza i nikt nie wie kiedy coś ruszy.Nie chcę czekać w nieskończoność.Pewnie Medicover będzie trzeba odwiedzić.To połowa taniej niż w Katowicach.
Wojtek

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2011-05-13, 17:28

Menfis, Homag, kiedy mieliście usg i mri w ramach programu? Ja miałam usg(Tychy) w czerwcu zeszłego roku,mri (Zabrze) w sierpniu i do tej pory czekam na tel.w sprawie terminu zabiegu :-/ Parę tygodni temu dzwoniłam do Tych aby się dowiedzieć kiedy zabiegi ruszą.Poinformowano mnie,że na razie,z powodu braku pieniędzy zabiegi są wstrzymane.Nie wiadomo kiedy ruszą :-(

malgoska
Posty: 3
Rejestracja: 2011-04-30, 23:25
Lokalizacja: Białystok

Postautor: malgoska » 2011-05-13, 17:39

Chyba cena za zabieg czy wyposażenie kliniki nie jest w tej kwestii najważniejsze, ponieważ chodzi tu o nasze zdrowie? Myślę, iż kompetencja lekarzy wykonujących zabieg liczy się o wiele bardziej. Przecież chodzi tu o nasze być albo nie być.

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2011-05-13, 17:56

Oczywiście,że wyposażenie pokojów nie jest bardzo ważne!Najważniejsze to profesjonalizm oraz kompetencja lekarzy.Napisałam tylko,że oprócz tego,że pracują tam naprawdę dobrzy chirurdzy(dr Kielar,dr Jaworski) to szpital jest nowocześnie wyposażony(ot,taki dodatek ;-) )

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 60
Lokalizacja: Podkarpacie

Postautor: homag » 2011-05-13, 18:07

Byłem w Tychach w październiku 2010 i w tym samym miesiącu miałem usg i rezonans żył
.
malgoska pisze:cena za zabieg czy wyposażenie kliniki nie jest w tej kwestii najważniejsze

Jasne,że nie.Ale skoro Medicover jest dobrze oceniany pod względem poziomu leczenia(udrażniania) to cena zabiegu ma jakieś znaczenie.Zresztą każdy podda swoje żyłki do naprawy tam gdzie zechce. :-)
Wojtek

menfis
Posty: 47
Rejestracja: 2008-03-22, 17:43
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: menfis » 2011-05-13, 18:25

Na usg byłem pod koniec września, a rezonans miałem 1 października. Dzwoniłem wczoraj do Tych i nadal niestety nic nie wiedzą. Jestem już zapisany na zabieg w Medicover na drugą połowę lipca.

malgoska
Posty: 3
Rejestracja: 2011-04-30, 23:25
Lokalizacja: Białystok

Postautor: malgoska » 2011-05-13, 18:33

Dziś ustalałam termin w Medicover i odbędzie się w pierwszej połowie czerwca, natomiast Euromedic zaproponował drugą połowę 2011 roku. Czy dłuższa kolejka nie jest wyznacznikiem jakości oferowanych usług (więcej chętnych zgłasza się do Katowic)?

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2011-05-13, 18:51

To,że w Euromedic jest większa kolejka może znaczyć to,że jest on dłużej na rynku,więcej ludzi o nim slyszało( w końcu byl pionierem jeśli chodzi o zabiegi udrażniania zyl,przecierał szlaki) a Medicover dopiero się rozkręca.Wielu tez chorych nie słyszało jeszcze o Medicoverze.Nie uważam,że mniejsza kolejka w Medicover świadczy o gorszej jakości i kompetencji lekarzy tam pracujących.
Decyzja gdzie zdecydujesz się na zabieg należy tylko i wyłącznie do Ciebie.Ja osobiście wybrałabym Medicover.

David
Posty: 6732
Rejestracja: 2009-07-16, 19:29
Lokalizacja: Śląsk :-)

Postautor: David » 2011-05-13, 20:31

ja jak czekałem na zabieg z programu w Tychach to dzwoniłem i jeszcze parę razy pisałem e-maila do doktora aż w końcu zlitowali się i zadzwonili :lol:
na zabieg czekałem 8miesięcy

Karusiap
Posty: 270
Rejestracja: 2009-07-22, 23:42
Lokalizacja: z tąd

Postautor: Karusiap » 2011-06-30, 21:43

Bylismy z mężem (chorym) w Medicoverze. Obiecałam, że zdam relacje. Może pomoże to komuś podjąć decyzje, czy zdecydować się na ten ośrodek. Oczywiście nasza opinia jest wysoce subiektywna.
Pakiet http://www.medicover.com/plpl/szpital/1027,CCSVI.htm składa się z dwóch dni pobytu w szpitalu. Trzeciego dnia powinno się klinikę opuścić. Pierwszego dnia - diagnostyka, która obejmuje badanie USG dopler, rezonans z kontrastem pod kątem przepływów w mózgowiu, standardowe badania krwi przed zabiegami operacyjnymi itp. Jeśli po diagnostyce okaże się, że pacjent kwalifikuje się do zabiegu, jest on wykonywany drugiego dnia. Trzeciego dnia, tak jak pisałam wcześniej, po nocy, jeśli nic złego się nie dzieje, pacjent wychodzi.
My wyszliśmy drugiego dnia, po diagnostyce. Zyly okazały się sprawidłowe, zastawki też, przepływy niezaburzone. I tu własnie się zastanawiam, bo dr. Kostecki w Tychach po doplerze stwierdził zmniejszony przepływ po lewej stronie. Niestety rezonansu nie omawialismy z nim (nie było okazji, ciągle czekamy na kontakt z Tych). Płytke pokazaliśmy jednak w Medicoverze. Porównali ją z wykonanym u nich rezonansem i twierdzą, że zaburzenie które widać w lewej żyle jest zjawiskiem normalnym, niepatologicznym i wynika z bliskiego sąsiedztwa zyły i tętnicy. Generalnie, lekarze wyglądają na zaangażowanych w każdego pacjenta, wyjaśniają i co ważne - nie widać parcja na kasę. W sensie, jeśli uważają ze zabieg nie ma sensu, nie robią go za wszelką cenę. Pieniadze zwracają.
W ogole jestem pod wrażeniem tej prywatnej kliniki. Warunku super, bardzo miły personel, wszystko przebiega sprawnie i z poszanowaniem pacjenta.
Nie wiem co jeszcze napisać. Jeśli macie pytania, piszcie.

Zbynio
Posty: 10
Rejestracja: 2011-03-29, 17:12
Lokalizacja: z netu

Postautor: Zbynio » 2011-07-02, 23:02

Aśka pisze:Oczywiście,że wyposażenie pokojów nie jest bardzo ważne!Najważniejsze to profesjonalizm oraz kompetencja lekarzy.Napisałam tylko,że oprócz tego,że pracują tam naprawdę dobrzy chirurdzy(dr Kielar,dr Jaworski) to szpital jest nowocześnie wyposażony(ot,taki dodatek ;-) )

Cześć
Nie tylko to!
W Medicover byli pacjenci, co byli wcześniej w Euromedic. Tam w Katowicach nie znaleźli deformacji, które znajdują i usuwają w Medicover. Tu jest dowód jak wysoko usuwają deformacje, których nie widzą w Euromedic: http://www.ccsvi-ms.pl/foto/14201.jpg , na dodatek nie niszczą zastawek. Był w Katowicach i poprawka w Medicover: http://www.ccsvi-ms.pl/forum/viewtopic. ... 7ef2101ab5 Tu jest relacja pacjenta co był tu i tu. Jest takich pacjentów już więcej. W Euromedic i AMEDS za poprawkę chcą znowu całą kasę bez zniżki. Z tego co wiem, to na dodatek bojkotują dr Schellinga w Euromedic, a w Medicover z nim współpracują http://www.ccsvi-ms.pl/foto/Dr.Schelling%20002.jpg . Dr Schelling był teraz w Warszawie na spotkaniu z prof. Ryglewicz. Ryszard przygotował całe spotkanie. W Euromedic to jest taśma na kasę. W AMEDS też: http://www.ccsvi-ms.pl/forum/viewtopic. ... 7ef2101ab5 . Aż dziw bierze, że są lepsze warunki, technika to jeszcze taniej w Medicover. Ja będę musiał też być w Medicover po zepsutej żyle przez Euromedic. Byłem w szpitalu ze względu na ciśnienie. Przepraszam za nieobecność.
Zbynio
p.s. zapomniałem dodać, że w Medicover nie chcą wpłaty miesiąc z góry. Dopiero dajesz kartę przy przyjęciu. Nic więc nie tracisz jak nie przyjedziesz. Wystawiają też proforma fakturę na PLiR
Choruję na S.M. 15 lat. Od 10 lat jestem więźniem w swoim ciele.


Wróć do „CCSVI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości