Witamina D

Medycyna niekonwencjonalna, dieta, suplementy itp.

Moderator: Beata:)

quba
Posty: 454
Rejestracja: 2008-04-30, 13:04
Lokalizacja: hm

Postautor: quba » 2013-04-02, 20:53

Czy Diagnostyka robi je sama, czy odsyla dalej?
Ostatnio zmieniony 2013-04-02, 21:59 przez quba, łącznie zmieniany 1 raz.

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 61
Lokalizacja: Podkarpacie

Postautor: homag » 2013-04-02, 21:55

Tu gdzie mieszkam są tylko punkty pobrania materiału do badań, a samo badanie jest robione gdzie indziej, ale w Diagnostyce, bo z tego co wiem, oni takie badanie wykonują.

tomakin
Posty: 316
Rejestracja: 2008-12-08, 09:18
Lokalizacja: jelenia góra
Kontaktowanie:

Postautor: tomakin » 2013-04-03, 04:29

Jaga2013 pisze:Ja nie choruję na SM, ale też mam niedobór wit. D. Nie mogę jej suplementować, bo mam wapnice nerek. Czy macie jakieś sposoby, żeby podnieść jej poziom?


uh, czekaj, moment, jeśli nie wolno Ci brać witaminy D, nie wolno dlatego, że suplementy podniosą poziom, a nie dlatego, że jest to suplement. Powinnaś unikać podnoszenia poziomu, w ogóle nie wychodzić na słońce, nie jeść pokarmów z witaminą D i musisz żyć z niedoborem - jednocześnie będziesz mieć kilka razy wyższe ryzyko nowotworów, chorób autoimmunologicznych, depresję, problemy ze stawami, zagrożenie cukrzycą, problemy z krążeniem i tak dalej, i tak dalej

Kiedyś jednej znajomej lekarka wmówiła, że należy unikać słońca, bo to źle wpływa na bielactwo. Lekarka w ogóle niezła kretynka, jakie historie o niej już słyszałem, przyjmuje gdzieś na wsi, każdemu pacjentowi opowiada jaką jest super lekarką, a potem daje rady czy diagnozy które już nawet nie studentowi medycyny, ale porządnie rozgarniętemu gimnazjaliście muszą wydać się podejrzane. Szczytem jej osiągnięć było zdiagnozowanie torbieli nerki poprzez... pomacanie pacjenta i wysłuchanie objawów. I zastosowanie na to jakiegoś skomplikowanego leczenia farmakologicznego. Oczywiście żadnej torbieli nie było, no ale mniejsza. Miałem o tej dziewczynie mówić. Po 6 czy 7 latach całkowitego unikania słońca dziewczyna była wrakiem człowieka, tak totalnie miała zapchane naczynia krwionośne wapniem (tak, niedobór witaminy D powoduje zwapnienia - w tym również w nerkach!), że wejście na 2 piętro kończyło się zadyszką, do tego zaćmienie umysłu, zero pamięci, zero samopoczucia, ciągła depresja, myśli samobójcze... kilka miesięcy uzupełniania niedoborów witaminy D i jakoś stanęła na nogi, ale dalej jest z nią źle.

Dobra, co możesz zrobić, jeśli chcesz uniknąć takiego losu:

weźmiesz i spróbujesz sobie poradzić z wapnicą nerek jakoś inaczej. Proponowałbym duże dawki magnezu, bardzo duże dawki witaminy K2 (w formie metabolicznej MK4, nie do kupienia w Polsce) i zwykły ocet jabłkowy. I całkiem możliwe, że w parę tygodni problem z nerkami zniknie.

I jesteś pewna, że nie możesz mieć wysokiego poziomu witaminy D? To naprawdę jest bardzo niezdrowe, nie wiem do czego to porównać, do palenia trzech paczek papierosów dziennie może, na dodatek niedobory witaminy D powodują zwapnienia tak samo, jak jej nadmiar. Skonfrontuj to może z innym lekarzem.

tomakin
Posty: 316
Rejestracja: 2008-12-08, 09:18
Lokalizacja: jelenia góra
Kontaktowanie:

Re: Vit D - gdzie zbadać poziom?

Postautor: tomakin » 2013-04-03, 04:32

quba pisze:Gdzie można zbadać poziom vit D?


jesteś pewien, że chcesz zbadać poziom witaminy D? Ja kiedyś zbadałem i to było wyrzucone do śmietnika 150 zł. Zjadłem 100 000 IU i bałem się, że mam nadmiar bo jakieś tam dziwne rzeczy zaczęły się dziać z organizmem, zrobiłem badanie... 8 ng/ml, przy normie 50-70.

I każdemu z tego forum, kto nie uzupełnia suplementami, wyjdzie w zimie poniżej 30, nie ma bata żeby było inaczej. U Ciebie też, zobaczysz, tylko się wkurzysz że kasę wydałeś.

No ale jeśli już muuusisz, pamiętaj żeby zbadać metabolit D(25)OH, nie badaj 1(25)OH bo on jest od czego innego.

rob
Posty: 597
Rejestracja: 2007-08-08, 09:50
Lokalizacja: Pomorskie

Postautor: rob » 2013-04-16, 21:32

Kolejne badania dowodzące korzyści z posiadania właściwego poziomu witaminy D tym razem dla pań :) :

Witamina D zmniejsza ryzyko mięśniaków macicy

I jeszcze coś warto badać poziom wit. D (metabolit) mimo tego o czym pisze tomakin i wydaje się mało sensowne na pierwszy rzut oka, bo zawsze warto robić coś niż nic i czekać z założonymi rękami.

leonardo
Posty: 128
Rejestracja: 2012-03-14, 20:29
Lokalizacja: Ww

Postautor: leonardo » 2013-04-16, 23:32

rob pisze:Kolejne badania dowodzące korzyści z posiadania właściwego poziomu witaminy D tym razem dla pań :) :

Witamina D zmniejsza ryzyko mięśniaków macicy

I jeszcze coś warto badać poziom wit. D (metabolit) mimo tego o czym pisze tomakin i wydaje się mało sensowne na pierwszy rzut oka, bo zawsze warto robić coś niż nic i czekać z założonymi rękami.


ale jemu chodziło o to że jeśli ktoś nie suplementuje witaminy D to na bank ma niedobór i nie ma sensu robić badania tylko zacząć suplementacje. A nie żeby nic nie robić.
Może po dwóch, trzech miesiącach warto zrobić test.

W naszych warunkach niedobór wczesną wiosną czyli teraz ma chyba każdy. To dlatego że przez jakieś 4 miesiące nie ma szans uzyskać wit D ze słońca, pada ono pod zbyt małym kątem. Chyba że ktoś je kilo ryby dziennie.

Elwi
Posty: 161
Rejestracja: 2013-02-13, 12:03
Lokalizacja: Krakow

Postautor: Elwi » 2013-05-29, 19:01

Pisze informacyjnie :-) Robilam badania krwi ostatnio i oczywiscie wyszedl mi niedobor witaminy D. Lekarz przepisal mi jednorazowa dawke w ampulce 100 000 IU i powiedzial ze ewentualnie za kilka miesiecy powtorzymy :-) Troche sie balam brak tak wysoka dawke ale w koncu to przepisal lekarz wiec chyba wie co robi. Zazylam i zyje ;-)

leonardo
Posty: 128
Rejestracja: 2012-03-14, 20:29
Lokalizacja: Ww

Postautor: leonardo » 2013-06-03, 22:21

tą ampułkę to sie spożywa czy zastrzyk robi?

poczułaś cos po przyjęciu tej dawki? polepszenie/pogorszenie?

Elwi
Posty: 161
Rejestracja: 2013-02-13, 12:03
Lokalizacja: Krakow

Postautor: Elwi » 2013-06-04, 15:09

Trzeba zmieszac z niewielka iloscia wody i wypic. Za trzy miesiace mam badanie kontrolne jesli poziom witaminy D nadal bedzie za niski to kolejna dawke mi dadza. Nie poczulam szczerze mowiac zadnej roznicy nic sie nie poprawilo nic sie nie pogorszylo :-)

Generalnie tutaj podaja takie dawki jak ma sie niedobor i po trzech miesiacach kolejna jesli nadal jest jej za malo.

zagoplanka
Posty: 55
Rejestracja: 2013-04-17, 15:18
Lokalizacja: kruszwica

Postautor: zagoplanka » 2013-06-07, 11:35

Podobno witamina D jest bardzo dobrym wskaźnikiem wysokiego stopnia niesprawności. oraz bardziej gwałtownego postępu choroby. Poziom witaminy D może wskazywać wiec na dynamikę procesu SM. Witamina D3 w dawce 10 000 jednostek dziennie jest bezpieczna, zwalnia postęp choroby oraz zmniejsza stopień niesprawności. Coś w tym jest skoro większość nas chorych na sm zażywa tą witaminę. Mi lekarz przepisał Vigantol.
zagoplanka

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2013-06-07, 11:47

Ja biorę kropelki Devicap,10 kropelek dziennie ;-)

Ri
Posty: 164
Rejestracja: 2009-04-05, 18:51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ri » 2013-06-07, 12:17

Że tak się wtrącę... :) Jeśli dobrze rozumiem mówicie o 25OH, czy tak? Podczytuję ostatnio ten wątek, ale nie mam pewności czy dobrze rozumiem.
Ja robiłam 25OH i 1,25OH. 1,25OH w normie, 25OH wyszło 13 co jest ponoć poniżej normy.
Prowadzi mnie od lat niewidzialna siła, która nadaje sens i każe trwać...

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2013-06-07, 12:21

Ri, tak,tu chodzi o 25OH.

Robiłam poziom 25OH i mam 15,a norma jest od 30 do 80 :-/

Ri
Posty: 164
Rejestracja: 2009-04-05, 18:51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ri » 2013-06-07, 13:13

No właśnie... To bardzo źle czy tylko trochę? ;)
Prowadzi mnie od lat niewidzialna siła, która nadaje sens i każe trwać...

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2013-06-07, 14:58

Raczej bardzo źle :-/ Dużo poniżej normy :-(

Ale myślę,że suplementacja wit. D coś pomoże ;-)


Wróć do „Leczenie alternatywne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości