Kwas liponowy

Medycyna niekonwencjonalna, dieta, suplementy itp.

Moderator: Beata:)

rob
Posty: 597
Rejestracja: 2007-08-08, 09:50
Lokalizacja: Pomorskie

Kwas liponowy

Postautor: rob » 2007-11-19, 21:20

Kwas liponowy jako ALA jest doskonałym antyoksydantem (przeciwutleniaczem) nawet 100 razy silniejszym niż wit. C czy E. W skojarzeniu z witaminami z grupy B wpływa na metabolizm w komórkach nerwowych, ma działanie neuroprotekcyjne (neuroochronne). Zwiększa stężenie glikogenu w wątrobie co z kolei działa ochronnie na wątrobę. Informacje dotyczące kwasu liponowego w tym artykule:

Kwas liponowy – charakterystyka i zastosowanie w terapii

Zacytuję tylko dość istotny fragment:
"Badania na mysich modelach stwardnienia rozsianego sugerują, że hamowanie przez kwas liponowy demielinacji, odpowiedzialnej za rozwój choroby, wiąże się z obniżeniem napływu limfocytów T i makrofagów do ośrodkowego układu nerwowego, mniejszym wydzielaniem cytokin prozapalnych: interferonu g (INF-g) i interleukiny 4 (IL-4) przez limfocyty T oraz hamowaniem aktywności wydzielanych przez leukocyty metaloproteinaz."

Stosowany do leczenia zaburzeń czucia w polineuropatii cukrzycowej. Stosowany również w leczeniu uszkodzeń wątroby po przebytym zapaleniu wątroby (wskazanie niezarejestrowane w Polsce). Nazwa leków to Neurex 600 oraz Thiogamma 600 (również dożylnie).

Kwas alfa liponowy jest także dostępny jako suplement diety jak sądze produkt ALA 200 ® firmy Olimp to najlepszy dostępny obecnie jako suplement diety kwas alfa liponowy. Zawarty tam kwas alfa liponowy to produkt firmy Degussa zarejestrowany na całym świecie jako Alipure tm i jest stosowany na rynku farmacełtycznym. Do tego nie jest specjalnie drogi 36-39 zł, opakowanie zawiera 90 kap. i przy dawce leczniczej 600 mg na dobę wystarcza na miesiąc.

Arturo
Posty: 158
Rejestracja: 2007-07-22, 14:23
Lokalizacja: Mielec
Kontaktowanie:

Postautor: Arturo » 2007-11-21, 20:51

Dzieki rob za ciekawe informacje! Kolejna bron do naszego arsenalu! ;-)

Awatar użytkownika
krzyn
Posty: 1742
Rejestracja: 2007-06-23, 21:14
Kontaktowanie:

Postautor: krzyn » 2007-11-22, 10:56

Rob ,bardzo super . Fajnie ,że poszerzasz moje skostniałe horyzonty. Dzięki

Awatar użytkownika
Myszona
Posty: 1494
Rejestracja: 2007-10-17, 18:17
Lokalizacja: Łódż

Postautor: Myszona » 2007-11-22, 15:04

Super, będę miała "coś" na dzieńdobry dla swojego lekarza!Ha ha!
"Nie zawsze jest miło...ale ja się nie poddaję!"

rob
Posty: 597
Rejestracja: 2007-08-08, 09:50
Lokalizacja: Pomorskie

Postautor: rob » 2007-11-22, 20:27

Powiem jeszcze tylko na swoim przykładzie że łykam z małymi przerwami ALA od blisko 2 lat i jest wszystko ok (może nawet trochę odmłodniałem ;-)) i zamierzam go nadal łykać :-).

Awatar użytkownika
Myszona
Posty: 1494
Rejestracja: 2007-10-17, 18:17
Lokalizacja: Łódż

Postautor: Myszona » 2007-11-22, 23:10

Chyba też zacznę łykać, nie po to ,by odmłodnieć, bo przecież jestem MLODA, metrykę mi mpodrobili, bo ja w zyciu nie koncze niebawem 50 lat!Ja po prostu w ramach solidarności.....
"Nie zawsze jest miło...ale ja się nie poddaję!"

Arturo
Posty: 158
Rejestracja: 2007-07-22, 14:23
Lokalizacja: Mielec
Kontaktowanie:

Postautor: Arturo » 2007-11-23, 01:13

Mysle ze ALA dobrze byloby polaczyc z witamina E. Z tego co czytalem w artykule przytoczonym przez roba ALA regeneruje zuzyta w procesach przeciwutleniania witamine E wiec dodatkowo obie te substancje wzmacniaja swoje dzialanie.

Agnieszka
Posty: 67
Rejestracja: 2008-02-28, 11:39

Postautor: Agnieszka » 2008-03-01, 16:31

Hejka, dzieki za ten artykul! Troche mi ulzylo jak to przeczytalam :mrgreen: Wreszcie dzisiaj udalo mi sie zrealizowac recepte od mojej p. doktor, biore pudelko do reki (drakonsko drogie, ale co tam!) i co czytam na opakowaniu? Ano "Thiogamma 600"! Nie majac zielonego pojecia co to zaczelam ryc w ulotce i co tam czytam?:"Wskazany do leczenia zaburzeń czucia w polineuropatii cukrzycowej". Ludzie na bank sie wystraszylam, ze jeszcze moze cukrzyce mi wykryli i ja o tym nic nie wiem!!! :-D Co robi przecietny SM-owiec w takiej sytuacji??? Udaje sie do swojej forumowej "poradni" :mrgreen: no i znalazlam ten temacik. A wiec cos juz zaczyna sie u mnie dziac w kierunku poskramiania tej zlosnicy (czyt. SM)!!! Jupijej!! :lol:

Eloe
Posty: 30
Rejestracja: 2008-03-26, 12:57

Postautor: Eloe » 2008-04-01, 12:19

Z nieba spadł mi ten teamt, prawdę mówiąc sama chciałam go załozyć pod trochę innym tytułem
Jestem na samym początku (jezeli to wogóle ejst jakis początek bo nie mam diagnozy) i w oczekiwaniu na dalsze badania i wizytę u neurologa zaczęłam się zastanawiać co moge sama dla siebie zrobić. Zanim jeszcze ten temat stał sie dla mnie interesujący spotkałam sie z dietą dr Budwig (moja mam też choruje na chorobe autoimmunologiczną ale zdecydowanie inną). i zamierzam ja u sibie zastosować,gdyż wsród dolegliwości na które ejst polecana sm zajmuje wysokie miejsce a nawet jeśli to nie sm to nie zaszkodzi.
Informacji w internecoie na ten temat jest masa ale przybliże te najwazniejsze idee:
Dr budwig za swoje odkrycie była 7-krotnie nominowana do nagrody Nobla, zauwazyła że w chorobach przewlekłych chrym brakuje fosfatydów we krwi, mają wadliwą budowe i kolor hemoglobiny, braki te wynikają z nieprawidłowego stosunku kwasów tłuszczowych omega2 (kwas alfa-linolowy ALA) do omega 6 (te ostanie sa podejrzewane o działanie kancerogenne.
Dieta a własciwue terapia opiera sie na całkowitym wyeliminowaniu z diety tłuszczy innych niż olej lniany zawierający ogromne ilości omega3. Obostrzenia są dramatyczne (zakaz spozywania cukru, tłuszczu i mięsa a to wszystko popijane3 olejem zmieszanym z twarożkiem ale wyniki są rewelacyjne. Olej zmiksowany z chudym twarozkiem wiąze białka i czyni tłuszcz rozpuszczalnym w wodzie (lepsze wchłanianie w kosmkach jelitowych. Za granicą w onkologii ta dieta ejst aplikowana pacjentom w szpitalach i są kliniczne przebadane przypadki ze ludzie wychodzą zre stanów paliatywnych. Spotkałam się również z badaniami (pubmed według których u chorych na sm zanotowano dramatyczny spadek tego nieszczęsnego omega3).
Poprawa ejst natychmiastowa, sama znam na gruncie zawodowym osobe której medycyna nie dawała szans a żyje 20 lat po wypisaniu ze szpitala do domu na spokojne umieranie ( inna sprawa ze ta osoba ma tez straszna sile przetrwania)
mam tu mała prośbe; ja dopieor zaczynam z tą dietą, mam mase informacji na temat tej diety i jej działania natomiast mało WIADOMOSCI O JEJ DZIAŁANIU W PRZYPADKU SM (DOTARŁAM DO INFORMACJI ZE PONIEWAŻ MÓZG LUDZKI SKŁADA SIę W 60 % Z OMEGA 3 spozywanie oleju lnianego moze u chorych na wczesnym stadium powodowac odbudowe mieliny- TO INFORMACJA NIEZALEZNA OD TEJ DIETY Z ZUPEŁNIE INNEGO ŹRÓDŁA). jezeli macie jakies wiadomosci na temat tej diety w sm to bardzo bardzo porsze podzielcie sie nimi ze mna -szczegolnie mnie interesuje czy przy tej diecie mozna przyjmowac witaminy syntetyczne)Planuje tu załozyc (jak sie Neola zgodzi) osobny post gdy tylko zaczna to stosować żeby zdawac relacje czy i jak to na mnie działa- będzie to dobrze udokumentowane bo moge robic rezonans tak czesto jak chce jezeli tylko lekarz nadąży wystawiac mi skierowania :mrgreen: )
JELI MACIE JAKIEŚ ALTENRATYWNE UWAGI NA TEMAT ODŻYWIANIA TO RÓWNIEŻ jestem otwarta (na przyklad czego mi jesc nie wolno )
Postanowiłam że zrobie cos dla siebie bo powoli fiksuje od tego siedzenia i czekania na diagnoze i dobór leczenia. najpierw chciałam się rzucić w wir pracy ( itak też zrobiłam) al obawiam się że to tylko dodatkowe żródło stresu i chyba lepiej przejśc na postawę easy going by mojej domniemanej choroby nie rozjuszyć ;-) Pozdrawiam
pozdrawiam ;-)
[/i]

Beta
Posty: 36
Rejestracja: 2008-02-25, 16:11

Postautor: Beta » 2008-04-01, 15:59

Czytalam wiele o Omega 3 i 6. Podobno bardzo skuteczny, przez jakis czas go lykalam lub jadlam produkty zawierajace ten olej ale nie zauwazylam nic szczegolnego. Jadlam tez olej z wiesiolka, podobno czyni cuda. Nies stosowalam go dlugo, poniewaz jest drogi. Wiem natomiast z wielu publikacji, ze NIE WOLNO nam jesc czekolady ani zadnych produktow zawierajacych kakao. Dziala uczulajaco, alergicznie i moze spowodowac nastepny rzut. Czasami zjem kawalek czekolady - w mysl zasady - trucizna w malych dawkach moze byc lekarstwem. Wiem sporo na temat diety dla ludzi z SM ale nie sadze aby byla ona alternatywna. Pozdrawiam.

rob
Posty: 597
Rejestracja: 2007-08-08, 09:50
Lokalizacja: Pomorskie

Postautor: rob » 2008-04-01, 20:10

Co do Omega 3:

Immunomodulacyjne działanie kwasów tłuszczowych pożywienia w organizmie człowieka

Tłuszcze rybie zwiększają objętość istoty szarej mózgu

Więc omega 6 jest nie wskazany ponieważ działa prozapalnie.

Co do czekolady pozwolę się nie zgodzić, wręcz przeciwnie:

Gorzka czekolada wygrywa z zespołem chronicznego zmęczenia

Czekolada lepsza niż pocałunki

Osobiście wolę jednak pocałunki :mrgreen:. Czekolada sama w sobie nie wywołuje uczuleń tylko może wywoływać je jak wszystko inne, nawet woda. Jedzenie ciemnej czekolady (min. 74% kakao, najlepiej 90%) w ilości nie większej niż 12 g dziennie jest wskazane poza uczulonymi oczywiście. Beta podaj źródła tych informacji szczególnie te o powodowaniu rzutu bo jakoś nie mogę znaleźć.

Beta
Posty: 36
Rejestracja: 2008-02-25, 16:11

Postautor: Beta » 2008-04-01, 21:06

Chetnie Ci podam zrodlo informacji tylko troche pozniej. Za trzy tygodnie mam egzaminy i jeszcze sporo nauki. Mam niewiele czasu. Pozdrawiam.

lina
Posty: 327
Rejestracja: 2007-08-30, 23:14
Lokalizacja: a gdzietam
Kontaktowanie:

Postautor: lina » 2008-04-01, 21:21

Wydaje mi się, że sama prawdziwa czekolada nie szkodzi ale dodatki, utwardzacze.. ?
No i skoro lepsza niż pocałunki to może być uzależniająca dla niektórych.
Nie przepadam za słodyczami ale czasem mam chęć na dobrą czekoladę choć wiem, że ona i tak mi nic nie daje. Zdrowiej i smaczniej byłoby zjeść jabłko albo truskawki.
Czekolada to używka. Każdy ją lubi. Producenci czekolady nigdy by się nie przyznali, że może szkodzić :mrgreen:

Słyszałam, że tłuszcz roślinny utwardzany jest niezdrowy ponieważ tłuszcz roślinny w naturze występuje tylko pod postacią płynu. Nikt nie jadł margaryny 1000 ani 1000000 lat temu. Często jest reklamowana, że zdrowa bo posiada jakieś witaminy ale nikt nie mówi w jaki sposób jest wchłaniana przez organizm i jak się odkłada itp.. ja jestem ciekawa.. a w telewizji i w necie zazwyczaj same reklamy..
eh :]

Beta
Posty: 36
Rejestracja: 2008-02-25, 16:11

Postautor: Beta » 2008-04-01, 22:46

Witaj Rob!
Jak juz wczesniej pisalam, nie mam zbyt duzo czasu ale moj maz sie zawzial i poszukal cos na wlasna reke. On rowniez wiele razy czytal i nawet slyszal od mojego neurologa o szkodliwym wplywie czekolady dla ludzi z SM. Oto co znalazl:

http://home.early.com/~rciferri/Index.html

Po egzaminie poszukam bardziej szczegolowo. W internecie jest wiele informacji na ten temat. Wystarczy wyszukac po hasle : ms lub sm, czekolada, chocola, itd. Nie wiem czy ten link pochodza od "renomowanych" instytutow naukowych ale nie za bardzo mnie to interesuje. Moze lek na SM bedzie wynaleziony wlasnie w "nie-renomowanej" placowce naukowej, co sie czesto zdarza. Nie smiem twierdzic, ze wszyscy lekarze czy naukowcy poza tymi renomowanymi placowkami nie maja racji. To sa wyksztalceni i inteligentni ludzie i korzystaja rowniez z wiedzy i doswiadczen "renomowanych" placowek, o ktorych wczesniej wspominales. Inaczej rozwoj nauki stalby w miejscu lub posuwal sie w slimaczym tempie. Pozdrawiam w nie-naukowym tonie.

Eloe
Posty: 30
Rejestracja: 2008-03-26, 12:57

Postautor: Eloe » 2008-04-02, 06:39

No ja jestem w tej szcżęsliwej sytuacji że ejstem uzalezniona od czekolady białej a ona kako nie zawiera, najwyżej przerzucę się z 3 bitow na te inverso. oCzywiscie jak juz nie będę pić oleju lnianego bo przy tym nie wolno zadnych cukrów, ale tak na rozluxnienie powiem Wam jak Moj P. skomentował pomysł tej diety, ja sie dowiedział że zadnego mięsa, tłuszczu cukru za to sok z buraka i selera: " Sąsiedzi będą nas mieć po ślubie za dziwaków:)" A niech mają :mrgreen:


Wróć do „Leczenie alternatywne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 118 gości