Kwas liponowy

Medycyna niekonwencjonalna, dieta, suplementy itp.

Moderator: Beata:)

Adria
Posty: 586
Rejestracja: 2007-07-12, 23:28
Lokalizacja: :)

Postautor: Adria » 2008-04-16, 00:13

Ania, benfogamma działa wzmacniająco ? Mnie neurolog przepisał to na drętwienie ręki, taki lekki niedowład miałam.
Każdy dzień jest zaproszeniem do szczęścia...
Obrazek

Awatar użytkownika
krzyn
Posty: 1742
Rejestracja: 2007-06-23, 21:14
Kontaktowanie:

Postautor: krzyn » 2008-04-16, 13:36

Ja łykam colostrum i omega3 ,kiedyś zgłupiałem i namówiłem się na sok z noni ,no ale cena mnie otrzeźwiła. Nie samym lekiem czlowiek żyje ;-)

Adria
Posty: 586
Rejestracja: 2007-07-12, 23:28
Lokalizacja: :)

Postautor: Adria » 2009-02-03, 14:57

Na forum była już wzmianka o diecie dr. Budwig...

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /925273031
Każdy dzień jest zaproszeniem do szczęścia...
Obrazek

danielsonn
Posty: 82
Rejestracja: 2009-01-29, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: danielsonn » 2009-02-04, 18:44

czy ktos ma dokladna rozpiske tej diety tj co trzeba a czego nie wolno jesc itp + ten olej ....


ps.

a ten kwas liponowy to ktory konkretnie kupic ??
i jaka dawke spozywac dziennie??

maria_xx
Posty: 776
Rejestracja: 2008-02-21, 14:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: maria_xx » 2009-02-04, 22:17

Tu jest dosć dokładnie: http://budwig.vegie.pl/
PS Sama nie stosuję.

Adria
Posty: 586
Rejestracja: 2007-07-12, 23:28
Lokalizacja: :)

Postautor: Adria » 2009-02-06, 23:29

mario_xx, a będziesz stosowała? dla mnie to co podałaś jest przekonywujące, może warto poddać się tej diecie. Co o tym myślicie?


Olej lniany odbudowuje i regeneruje włókna mielinowe i zatrzymuje proces demielinizacji występujący właśnie w stwardnieniu rozsianym...



Hmm, jakoś widzę, że mało jest zainteresowanych dietą dr. Budwig.
Każdy dzień jest zaproszeniem do szczęścia...
Obrazek

danielsonn
Posty: 82
Rejestracja: 2009-01-29, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: danielsonn » 2009-02-06, 23:37

Cytat:
Olej lniany odbudowuje i regeneruje włókna mielinowe i zatrzymuje proces demielinizacji występujący właśnie w stwardnieniu rozsianym...


skad ten cytat ??

rob
Posty: 597
Rejestracja: 2007-08-08, 09:50
Lokalizacja: Pomorskie

Postautor: rob » 2009-02-07, 00:27

O, mamy lekarstwo na SM, tylko szkoda że nic o tym nie wie medycyna ;-). Niestety ale nic takiego nie ma miejsca, ta kwestia została dość dokładnie zbadana i nie stwierdzono takiego działania oleju lnianego. Jednak nie oznacza to że spożywanie oleju lnianego nie ma pozytywnych działań. Zgodnie jednak z wynikami badań, należy zwrócić uwagę, że kwasy wielonienasycone powinny być stosowane raczej dodatkowo niż zamiennie z innymi zaleceniami dietetycznymi. Spożywanie kwasów tłuszczowych omega-3, zawartych w tłuszczu ryb morskich, orzechach, oleju rzepakowym, sojowym i lnianym, zmniejsza stężenie triglicerydów, działa hipotensyjnie, przeciwkrzepliwie, przeciwzapalnie i przeciwarytmicznie.

Adria
Posty: 586
Rejestracja: 2007-07-12, 23:28
Lokalizacja: :)

Postautor: Adria » 2009-02-07, 08:32

robciu, ależ nie wyśmiewaj się i nie neguj medycyny alternatywnej 8-)

rob pisze:tylko szkoda że nic o tym nie wie medycyna


no właśnie, neurolog, który wyraził swoją opinię na temat oleju lnianego i podejrzewam, że wielu również wie jak powinno wspierać się leczenie sm.


olej lniany w diecie dr. Budwig;

http://www.olejlniany.zdrowe-produkty.p ... p?go=dieta
Każdy dzień jest zaproszeniem do szczęścia...
Obrazek

maria_xx
Posty: 776
Rejestracja: 2008-02-21, 14:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: maria_xx » 2009-02-07, 14:40

Nie, nie bedę stosowała, bo za dużo z tym 'zachodu', nie wiem, gdzie sprzedaja w okolicy olej lniany, nie mam urządzenia, które wytrzymaloby 5 min miksowania. Może gdyby ktoś mi podał pod nos.. Diet zalecanych w przypadku SM jest bardzo dużo, naczytałam na ten temat się na poczatku choroby, ale jakoś zawsze przypadki polepszeń były pojedyncze. Zresztą, gdy ktoś ma postac RR, polepszenia nie są niczym niezwykłym.

rob
Posty: 597
Rejestracja: 2007-08-08, 09:50
Lokalizacja: Pomorskie

Postautor: rob » 2009-02-08, 21:52

Adria, z diety się nie wyśmiewam nie nazywam ją medycyną alternatywną jak zresztą już wielu medyków, tylko ze słów przesadnych i robiących czasem płonną nadzieję do tego drenujących kieszenie.
Co do diety ktoś kiedyś powiedział że „ Jesteśmy tym co zjemy” może jednak nie całkowicie ale w dużym stopniu tak bo przecież to co jemy i pijemy zostawia ślady w naszych organizmach to woda drążąca skałę prędzej czy później decyduje o naszym zdrowiu lub problemach z nim, to nie uniknione i trzeba z tego ciągle sobie zdawać sprawę. I co najważniejsze mamy na to spory wpływ tak jak na aktywność fizyczną i nigdy nie należy z tego rezygnować niezależnie od sytuacji ale wielu ludzi jest po prostu zbyt leniwych i wygodnych, jednak to już historia na inną opowieść. Korzystajmy z tego póki możemy bo warto a czasu nigdy nie jest wiele w innym wypadku pewnie pozostanie zaśpiewać „Do stracenia już mam, tylko...” ;-) :-).

Składnik żywności może być powodem choroby autoimmunologicznej

kati
Posty: 347
Rejestracja: 2008-02-26, 13:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: kati » 2009-02-10, 12:13

Witam Was,

1. odnośnie tego właściwego oleju lnianego - propagowano tę dietę u mnie w stowarzyszeniu, kupiłam więc olej, jednakże z powodu braku blendera do dziś stoi nietknięty,

2. Kwas alfa-liponowy też mam i prawie zjadłam jeden pojemnik 50 szt (2 razy dziennie powinno się brać) ale trwało to długo ze względu na brak zdyscyplinowania,

3 noni - cud natury jak dla mnie - osobiście przekonałam się o jego nadzwyczajnych właściwościach. Miałam już krytyczny poziom białych krwinek w wyniku brania Betaferonu i wtedy przeczytałam o noni - że reguluje morfologię itp. Kupiłam, piłam 2 tyg, po czym wyniki bardzo się poprawiły, natomiast po 4 tygodniach wartość WBC z 2,8 wzrosła do 5,0! Dla mnie noni zdziałało wiele.
"Wszystko ma swój czas, każda sprawa pod niebem ma swoją porę".

Karusiap
Posty: 270
Rejestracja: 2009-07-22, 23:42
Lokalizacja: z tąd

Postautor: Karusiap » 2010-04-05, 23:02

kati pisze:1. odnośnie tego właściwego oleju lnianego - propagowano tę dietę u mnie w stowarzyszeniu, kupiłam więc olej, jednakże z powodu braku blendera do dziś stoi nietknięty,


Nie wiem kiedy kupiłaś olej, ale nawet właściwie przechowywany, czyli w lodówce, w ciemnej szklanej butelce, wytrzymuje 2-3 mies. Jest tak aktywny biochemicznie, ze po tym czasie jelczeje. Gwałtownie zmienia smak na bardzo gorzki (bo gorzkawy może być po jakimś czasie i nie jest to zjełczenie) i zapach na zjełczały.

Jeśli nie masz blendera - po prostu dodawaj go do surówek :)

stratus
Posty: 166
Rejestracja: 2009-06-01, 20:18
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: stratus » 2010-05-18, 19:03

Czy ktos bral dluzszy czas Neurex 600 ? Jesli tak to jakie opinie o dzialaniu ?

perso
Posty: 253
Rejestracja: 2009-12-07, 14:37
Lokalizacja: Polska

Postautor: perso » 2010-11-04, 10:05

Ja biorę Zomarin 1000 - wydaje mi się że ma dobry skład ( wysokie stężenie ( 280 mg/kapsułka ) kwasu alfa-liponowego + inne tłuszcze i witaminę E ).

Czy ktoś kojarzy może jaka jest różnica miedzy kwasem alfa - liponowym a kwasem alfa-linolenowym - zdaje się że zamiennie bywają określane tym samym skrótem ALA. Z tego co ja doczytałem to źródłem kwasu alfa-linolenowego jest olej lniany - pytanie co z kwasem alfa-liponowym ? Z ulotki Zomarinu wychodzi że składa się on z po 1/3 oleju z lnu , oleju z ryb morskich i oleju z nasion ogórecznika. Czyli wychodzi ( na zasadzie eliminacji ) że za obecność kwasu alfa-liponowego w kapsułkach odpowiada olej z ryb morskich ?

Nie wiem czy dobrze kombinuje - a taka wiedza pozwoliła by zamienić część tabsów na rzecz odpowiedniej diety .


Wróć do „Leczenie alternatywne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 304 gości