Akupunktura

Medycyna niekonwencjonalna, dieta, suplementy itp.

Moderator: Beata:)

graneta5
Posty: 3
Rejestracja: 2009-07-25, 12:16
Lokalizacja: Gdansk

Akupunktura

Postautor: graneta5 » 2009-07-26, 14:39

Witam.Czy ktos korzystal z akupunktury i z jakim skutkiem?
Ostatnio zmieniony 2011-05-30, 13:15 przez graneta5, łącznie zmieniany 1 raz.
graneta5

nati_1978
Posty: 2484
Rejestracja: 2009-03-12, 19:59
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: nati_1978 » 2009-07-26, 17:53

Ja byłam raz i po tym razie rzut miałam.Nie wspominam tego dobrze-facet wbił mi te igły a potem nimi kręcił-bolało.Rozmawiałam z innymi ludźmi co chodzą na akupunkture ale nikomu nikt igłami nie kręci-także mogłam trafić na jakiegoś oszusta :evil:
Nadzieja umiera ostatnia ...

agak-29
Posty: 102
Rejestracja: 2009-03-20, 09:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: agak-29 » 2009-07-26, 18:33

Witam. Ja osobiście nie korzystałam z akupunktury , ale kiedy jeszcze żyła moja mama to była stałą bywalczynią gabinetów medycyny niekonwencjonalnej. Po pewnym czasie stwierdziła , że to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Ani to nie pomogło , ani nie zaszkodziło więc po co :) Pozdrawiam
Życie nie daje nam tego co chcemy, tylko to co dla nas ma.

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 51
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2009-07-26, 20:43

Nigdy nie korzystałam z akupunktury, do której- podobnie jak do bioenergoterapii- mam "mieszane" uczucia. Moim zdaniem te metody mogą pomóc przy mniejszych dolegliwościach np. bólowych, ale w SM nie zdaje to egzaminu, a wręcz może zaszkodzić. Pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

graneta5
Posty: 3
Rejestracja: 2009-07-25, 12:16
Lokalizacja: Gdansk

Postautor: graneta5 » 2009-07-27, 13:14

Bardzo Wam dziękuję za te opinie.Ja tez nigdy nie korzystalam, ale mialam zamiar, zapisalam sie juz i zrezygnowalam, bo kolezanka powiedziala mi, ze mozna rozlegulowac sobie system immunologiczny.Chce Was zapytac jeszcze, czy ktos slyszal albo zna tego lekarza do ktorego wlasnie bylam zapisana.Nazywa sie on Vladimir Sokur, jest z Ukrainy, albo Bialorusi.Widzialam go w TV, w programie ,, Strefa tajemnic,,.Program beznadziejny, ale w reportazu byl chlopak, ktory po skoku do wody przerwal sobie rdzen kręgowy i po pol roku zabiegow akupunktury u tego doktora siedzi i rusza rękoma, a wczesniej byl zupelnie nieruchomy.Slyszeliscie o tym lekarzu?
graneta5

greg5
Posty: 205
Rejestracja: 2009-03-27, 19:25
Lokalizacja: Wałbrzych

Postautor: greg5 » 2009-07-27, 16:34

graneta5, Moja rada ostrożnie z akupunkturą.Koleżanka ma rację i popieram Agnes
Zwyciężyć i lec na laurach to K l ę s k a/SM/, Być zwyciężonym a nie ulec to Z w y c i ę s t w o/ to My/

Casey
Posty: 1050
Rejestracja: 2008-08-29, 21:56
Lokalizacja: tutejsza

Postautor: Casey » 2009-07-27, 16:45

Moja teściowa chyba oglądała ten program, bo potem dzwoniła do mnie i kazała mi go szukać :roll: Znalazłam go gdzieś we Wrocławiu: Vladimir Sokur
http://wroclaw.naszemiasto.pl/forum/wia ... 34828.html
ale nic oprócz znalezienia tego fachmana nie robiłam... :lol:
Co nas nie zabije to nas wzmocni
------------------------------------------
Ale i tak najbardziej nam do twarzy z uśmiechem!

graneta5
Posty: 3
Rejestracja: 2009-07-25, 12:16
Lokalizacja: Gdansk

Postautor: graneta5 » 2009-07-27, 17:26

Niepotrzebne mi namiary na niego, bo jak napisalam bylam juz do niego zapisana.Przyjmuje razem z zoną w Lesznie Wielkopolskim.Zapisalam sie i odwolalam to z powodu wątpliwosci.Dzisiaj caly dzien szukam w internecie informacji o leczeniu u niego, ale jak do tej pory nie znalazlam zadnej pozytywnej.Moze ktos jednak moglby podzielic sie wrazeniami ze spotakania z nim, jesli korzystal juz z tej akupunktury u dr Sokura?
graneta5

Aszka
Posty: 6
Rejestracja: 2011-07-02, 05:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Aszka » 2011-08-26, 15:53

Ja chodzę i bardzo, bardzo sobie chwalę! Oczywiście nie wierzę w cudowne wyleczenie, ale na moje problemy to jest to! chodzę już drugi miesiąc najpierw 3 razy w tyg teraz 2 a potem już sporadycznie...
Po pierwsze nikt mi nie kręci igłami, to chyba straszne, bo samo już wbicie boli (taki prąd)! Pół godzinki miło się leży i nic wielkiego sie nie dzieje:)
Mnie głównie chodzi o nerwy, bo nie radziłam sobie ze stresem i to mnie wykończyło. Po silnym stresie miałam ostry rzut i czułam że to głównie dlatego....Czuję (już po 2 miesącach) że moje ciało wraca do naturalnego rytmu. Miałam tez problemy z oczami i też po jakimś czasie zauważyłam że jest lepiej. Akupunktura pomogło mi też po sterydach bo organizm strasznie mi się rozchwiał...
oczywiście że to nie bedzie bum trach i nagle wróci zdrowie :3: chodzi mi raczej o uregulowanie systemu nerwowego i wierzę, że to pomaga.
Piję też dodatkowo zioła. Wydaje mi się że trzeba trafić na naprwdę dobrego specjalistę, a nie szarlatana, których przecież u nas nie brakuje. Mnie się udało i bardzo się cieszę, leczy się u niego wiele osób z sm, które chorują od lat :)
pozdrawiam ;-)

zosia_cz_wa
Posty: 1010
Rejestracja: 2009-07-13, 17:51
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:

Postautor: zosia_cz_wa » 2012-07-16, 21:56

Witam i pozdrawiam ;-) Mam pytanie czy ktoś z Was próbował leczenia się metodą chińską
tj akupunktura i zioła chińskie ?
Ja jestem obecnie po tym leczeniu i w trakcie i mam bardzo dobre zdanie , moje samopoczucie jest o 100% lepsze , lepiej chodzę , myślę , właściwie nic mnie nie boli , polecam ,naprawdę polecam .
Nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy , całkiem przypadkowo dostałam namiary na lekarza który tak mi pomógł !!!
zosieńka3

zosia_cz_wa
Posty: 1010
Rejestracja: 2009-07-13, 17:51
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:

Postautor: zosia_cz_wa » 2012-07-19, 19:19

Beatko dziękuję że skierowałaś mój post na prawidłowe tory :-)

Czytam co pisze Aszka i patrzę że ona też jest z Częstochowy i pewnie ten sam lekarz nas leczy .
Dodam że też jestem w trakcie picia ziół , moje objawy to właśnie gorące stopy , zawsze były czerwone i paliły już nie mówiąc o uderzeniach ( klimakterium )
co teraz zauważyłam ,stopy wracają do normy , nie są zaczerwienione , nie palą i uderzeń gorąca mam może cztery razy w ciągu dnia a miałam ich tak dużo że nie sposób policzyć .
Lekarz studiował medycynę chińską w Pekinie i naprawdę jest w temacie , polecam !!!
zosieńka3

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Postautor: anula;) » 2012-07-19, 20:36

Bardzo lubię akupunkturę ! :-) Jak tylko mam możliwosć ,to korzystam z zabiegów,niestety u mnie ...we wsi :lol: nie ma dobrego akupunkturzysty .. Szkoda..
Jeżeli ktoś ma ...zdolnosci,samozaparcie i ...czas na naukę,to sam moze poznać (przynajmniej niektóre ) meridiany i ... pacjencie- lecz się sam :lol: ;-) ...np.jak głowa boli.
Od dziecka znam tą metodę.Już moja mama chorująca na zanik mięśni jeździła do prof.Garnuszewskiego do Warszawy.Bardzo chwaliła sobie te zabiegi. :-)
A co mi tam...znalazłam art.o profesorze... warto chociażby przeczytać o tak wybitnej postaci ...lekarzu który leczył kompleksowo - ciało i ducha :-)
http://medycynatybetanska.wordpress.com ... j-postaci/

arronia
Posty: 240
Rejestracja: 2011-06-11, 11:06
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: arronia » 2012-10-03, 11:21

Informacja z poważnego źródła: http://pulsmedycyny.pl/2667591,62910,po ... kupunktury - czyli potwierdza się to, co znam z własnego doświadczenia: akupunktura pomaga radzić sobie z bólem.
It doesn't get any easier; you just go faster.

leonardo
Posty: 128
Rejestracja: 2012-03-14, 20:29
Lokalizacja: Ww

Postautor: leonardo » 2012-10-07, 21:50

jak dla mnie akupunktura to takie "silne placebo" (jesteśmy chorzy, coś tam nam majstrują, na pewno będzie lepiej...)

arronia
Posty: 240
Rejestracja: 2011-06-11, 11:06
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: arronia » 2012-10-08, 18:35

Jako że okazała się u mnie ostatnio skuteczniejsza od ketonalu, to niech jej będzie ;) Przynajmniej szkodzi mniej. Ot, jedna z opcji.
It doesn't get any easier; you just go faster.


Wróć do „Leczenie alternatywne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 324 gości