Dieta

Medycyna niekonwencjonalna, dieta, suplementy itp.

Moderator: Beata:)

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2011-01-22, 15:06

Tak, masz rację i jeszcze trzeba zakupić książkę, by się dokładnie z tą dietą zapoznać.
I tak właśnie zrobię... :-) Przepisy na forum i blogu również podane, jak na tacy. :-)
Najlepiej to z kimś przejść na dietę... Niestety wokół mnie wszyscy chudzi. :lol:

Już i tak od paru dni wyeliminowałam słodycze, makarony i chleb. Piję więcej wody.
Najgorsze, że jestem osłabiona, ale dam radę, bo muszę. :-)

zofija
Posty: 803
Rejestracja: 2009-03-31, 14:05
Lokalizacja: lubelskie

Postautor: zofija » 2011-01-22, 15:24

Ania W., -ksiązka to podstawa.A masz nadwagę? Ta dieta to właściwie dla tych co mają sporą nadwagę,jeżeli parę kilo chcesz zgubić to wystarczy wyeliminować tak jak piszesz słodycze,jasny chleb dużo pic no i nie jeśc po 18.
Ta dieta to uczy właśnie takich nawyków(dużo pic,otręby codziennie i niezbyt póżna kolacja)
Ja mam tylko dukanowe czwartki,a i tak chudnę.
Życzę powodzenia.....i na zakupy :568:
Miłego dnia [you]!

"Lepiej iść i upadać niż całe życie klęczeć"

antea
Posty: 136
Rejestracja: 2010-03-05, 15:20
Lokalizacja: Olsztyn
Kontaktowanie:

Postautor: antea » 2011-01-22, 18:34

ja się kiedyś nad tą dietą zastanawiałam i nawet parę dni się poodchudzałam ;-) efekt był natychmiastowy
ale przyszło mi do głowy coś takiego, że według teorii dr Budwig brakuje nam kwasów omega 3, a ograniczać powinniśmy omega 6 i 9
a nabiał i mięso zawierają niestety większość 6 i 9 :-?

dorman
Posty: 58
Rejestracja: 2010-12-27, 14:56
Lokalizacja: podkarpacie

Postautor: dorman » 2011-01-23, 08:23

Ja dzisiaj zaczynam 4 dzień i jest 1.5 kg mniej,zobaczymy co będzie dalej :!:
agnieszka

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2011-01-23, 14:45

Zosiu niestety mam nadwagę. :-/ Jak dla mnie to dość sporą. Chciałabym też i sporo schudnąć.
Jutro rozejrzę się za książką, a jak nie będzie to pozostaje alledrogo. ;-)

Dziś mam lekki kryzys, zjadałbym coś kalorycznego, a najlepiej jakieś dobre ciasto. :7:
Ale....Nie....muszę, dla swojego zdrowia wytrwać.

Już wielokrotnie bywałam na diecie i nawet były efekty. Najdłużej 4 miesiące, ale święta, słodycze i inne frykasy, a później człowiek się zapuścił. :evil:

Niedługo wiosna, a później lato, chcę dobrze wyglądać, a przede wszystkim odciążyć nogi.

No nic jak powiedziałam a to musi być i be, :lol:

kujaw
Posty: 141
Rejestracja: 2010-05-29, 20:04

Postautor: kujaw » 2011-01-23, 18:10

Ech, co Wy wszyscy w te dziwne diety się bawicie? :/
Nie lepiej po prostu się zdrowo odżywiać? To chyba lepsze, niż jakaś magiczna dieta. Szczególnie te wysokobiałkowe, po których dużo dziewczyn w szpitalu ląduje.. Nie ma czegoś takiego jak "dieta cud", po której schudniesz i zachowasz tę wagę. Cały czas powinno się zdrowo odżywiać, a nie stosować jakieś wymyślne diety, jakieś fazy i nie wiadomo co jeszcze. No i sport - sama dieta to tylko zrzucone kilogramy, nie oznacza wcale, że zachowacie ładną sylwetkę.
I jeszcze te fazy! Pytania typu "co jeść w fazie 2?" - z krzesła można spaść! :D
dorman Słodycze, ziemniaki i chleb to kalectwo dla organizmu - musisz wytrzymać. Do tego dorzuć jeszcze sól, cukier i SŁODZIK! To jest czysta chemia, już wolałbym wodę z kranu pić.
No i jeszcze raz - nie jedzcie dużo białka bo to jest idiotyzm - poczytajcie o możliwościach naszego organizmu. Mamy próg ilościowy, jeśli zjemy za dużo białka to to nie zostanie w ogóle wchłonięte przez organizm. Jakby wziąć książkę i po kolei zjadać jej kartki.. No i aminokwasy mocno obciążają nasz układ trawienny.

dorman
Posty: 58
Rejestracja: 2010-12-27, 14:56
Lokalizacja: podkarpacie

Postautor: dorman » 2011-01-23, 20:30

Och kujaw to ty nie wiesz,że kobieta się całe życie odchudza :!: :!: :!:
Ja muszę tylko ze 4 kg zrzucic :mrgreen: dla własnego dobrego samopoczucia :lol:

A tak na poważnie ja chciałam sprubowac tej diety bo wcześniej nie jadłam wcale nabiału i prawie wcale nie piłam może nie uwierzysz ale były takie dni że dziennie wypijałam tylko kawę,po prostu nie chce mi się pic.To nie jest tak że jesz sam nabiał ja jem mięso ryby tylko pieczone albo gotowane,za 2 dni będą też warzywa i owoce a potem pomału wprowadza się inne produkty.Mam nadzieję że już na stałe przejdzie mi ochota na słodkie, chleb i smażone :10:
agnieszka

zofija
Posty: 803
Rejestracja: 2009-03-31, 14:05
Lokalizacja: lubelskie

Postautor: zofija » 2011-01-23, 20:44

Ania W., -podaj adres na pw. to jeżeli nie kupisz książki odstąpię swoją.
Najlepsze efekty uzyskuje się jedząc nie serki i jogurty,a chude mięsko i duuużo ryb.
No i bardzo wazna jest ta woda.To jak mój"kochanek"-stoi nawet przy moim łózku :lol: :lol: :lol:
Miłego dnia [you]!

"Lepiej iść i upadać niż całe życie klęczeć"

forsycja
Posty: 7
Rejestracja: 2010-12-14, 10:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: forsycja » 2011-01-24, 00:14

Drogie Panie,
jestem tu nowa i nie chcę się mądrzyć tak od razu ale chciałabym delikatnie przestrzec przed dietą Dukana.
Sama zaczęłam ją w sieprniu i robiłam do listopada. Efekty były rewelacyjne, czułam sie cudownie, schudłam 18 kilo i chciałam jeszcze;) (Miała gigantyczną nadwagę) Niestety w listopadzie dostałam rzutu. Gdy w szpitalu dowiedziano się co zrobiłam (w sensie, że schudłam) panie doktor zmieszały mnie z błotem i stwierdziły, że to dieta wywołała rzut. Co prawda ordynator nie był tak surowy, nawet mi pogratulował wyniku a badania krwi i moczu były w normie, zastanawiając się nad tym doszłam do wniosku, że coś w tym może być. I to chyba skuteczność tej diety stała się moim największym wrogiem. Organizm przeżył szok, zrzucając zbędne kilogramy podjął zbyt duży wysiłek. Dlatego przestrzegam przed szybkim chudnięciem.

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Postautor: anula;) » 2011-01-24, 09:12

Witanko w temacie :-D Czytam czytam...diety Panie dziejku-a ja chcę przytyć :lol:

Do rzeczy-będąc w szpitalu,pani doktor poleciła mi...karczochy :shock: Pierwsze słyszę,w życiu nie jadłam,ale w lecie zacznę. Podobno zawierają "coś" ważnego dla nas...
Z jakimś dobrym sosikiem powinny być zjadliwe.
Pzdr!
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

kujaw
Posty: 141
Rejestracja: 2010-05-29, 20:04

Postautor: kujaw » 2011-01-26, 23:25

dorman pisze:Och kujaw to ty nie wiesz,że kobieta się całe życie odchudza :!: :!: :!:
Ja muszę tylko ze 4 kg zrzucic :mrgreen: dla własnego dobrego samopoczucia :lol:

A tak na poważnie ja chciałam sprubowac tej diety bo wcześniej nie jadłam wcale nabiału i prawie wcale nie piłam może nie uwierzysz ale były takie dni że dziennie wypijałam tylko kawę,po prostu nie chce mi się pic.To nie jest tak że jesz sam nabiał ja jem mięso ryby tylko pieczone albo gotowane,za 2 dni będą też warzywa i owoce a potem pomału wprowadza się inne produkty.(...)


No wiem, wiem, ale to bez sensu, staram się każdą koleżankę wyprowadzić z tego nadmiernego odchudzania się - chyba, że faktycznie ma co zrzucać.
Jeszcze jedna rada - waga to nie wszystko, najlepiej sobie zrobić takie badania na zawartość (masę) tłuszczu w ciele. Możemy ważyć 60kg, ale w tym będzie za dużo tłuszczu, albo 80, ale bez tłuszczu. I co jest lepsze? Waga jest skłonna do kłamstwa.
Oprócz tego mierzenie obwodów w talii, biodrach, na udach - to też jest dobry wyznacznik.

No ja w poprzednim tygodniu tyle owoców jadłem, że z kupionego sześciopaka Cisowianki wypiłem zaledwie pół butelki. Po prostu nie chciało mi się pic :) Może to i nie zdrowe, ale tak naprawdę nikt tego nie wie.

dorman pisze:(...) Mam nadzieję że już na stałe przejdzie mi ochota na słodkie, chleb i smażone :10:

To już zależy tylko i wyłącznie od Twojej psychiki - jeśli jesteś wytrzymała to sobie poradzisz.

krowa
Posty: 74
Rejestracja: 2011-05-07, 13:51
Lokalizacja: wodzislaw

Postautor: krowa » 2011-05-19, 13:43

Słyszeliście coś na temat szkodliwości psiankowatych (pomidory, papryka) przy sm? Wiem że zdecydowanie odradza się je przy chorych stawach, ale ostanio przeczytalam ze chrzy na sm tez powinni je ograniczyc. Szkoda by mi bylo... Wiecie cos?

kropla
Posty: 16
Rejestracja: 2010-11-01, 17:53
Lokalizacja: lubuskie

Postautor: kropla » 2011-10-21, 23:24

witam wszystkich serdecznie ;-) dużo tego o tych dietach jest ja ostatnio przechodziłam jakis kryzys emocjonalny i co mi pomogło dieta cukrowa wciągałam co tylko miałam słodkiego pod ręką ha ha to zawsze mi poprawia humor :) nie ma związku z powyższymi dietami ale człowiek zadowolny zaraz lepiej sie czuje
kropla

zibide
Posty: 53
Rejestracja: 2009-03-27, 12:52
Lokalizacja: radom

hm?

Postautor: zibide » 2011-11-24, 14:18


tipi
Posty: 82
Rejestracja: 2011-07-27, 11:06
Lokalizacja: pl/uk
Kontaktowanie:

Postautor: tipi » 2011-11-24, 15:15

fajny filmik- ja tez wierze ze dieta ma duzy wplyw na nasze zdrowie-odstawilam gluten za namowa znajomego (tez z SM) i nie budze juz w nocy dlatego ze rece mi zdretwialy


Wróć do „Leczenie alternatywne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 191 gości