Dieta

Medycyna niekonwencjonalna, dieta, suplementy itp.

Moderator: Beata:)

primosz
Posty: 375
Rejestracja: 2009-09-21, 13:42
Lokalizacja: LBN
Kontaktowanie:

Postautor: primosz » 2010-04-06, 20:19

do wspomnianych 'lepszych' slodzikow dorzuce jeszcze ten watek:
http://stwardnieniesmrozsiane.ok1.pl/vi ... 3679#63679

prawda jest,ze nalezy 'sluchac' organizmu i np.gdy ktos ma ochote na czekolade,to moze sobie zjesc ale nie cala tabliczke :-P


anula;) pisze:Życzę wszystkim smacznego-niezależnie od tego co jecie..,nie sugerujcie się tym co napisałam-ten zestaw jest dobry dla mnie!Każdy musi znaleźć swoją drogę...
Acha-dodam jeszcze że od jakiegoś czasu śpię z głową wyżej,i ...jakby fajniej ogólnie sie czuję Polecam!
dzieki - wzajemnie :-) i rowniez polecam takie chocby lezakowanie ale dodatkowo odrobine podniesione nogi (np.jakas twarda poduszka)

lilianka
Posty: 296
Rejestracja: 2009-12-02, 18:01
Lokalizacja: poznań

Postautor: lilianka » 2010-04-07, 16:02

primosz pisze:gdy ktos ma ochote na czekolade,to moze sobie zjesc ale nie cala tabliczke :-P


:lol:
To się uśmiałam :P Lecę po zajączka z czekolady, zjem CAŁEGO, SAMA :P
"Większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę." Frank Zappa

o
Posty: 259
Rejestracja: 2009-12-15, 10:40
Lokalizacja: nigdzie

Postautor: o » 2010-04-07, 22:18

jak ja uwie :oops: lbiam czekolade, dla mnie nic innego nie moze istniec, ale jak zjem poł, nie często, to mam straszne wyrzuty sumienia...
ooooo

inka
Posty: 742
Rejestracja: 2008-03-31, 15:11
Lokalizacja: Krk
Kontaktowanie:

Postautor: inka » 2010-06-05, 23:21

Ja żadnych drakońskich diet nie stosuję i nigdy nie stosowałam,chyba organizm sam mówi mi czego chce a ja staram się go słuchać. Ostatnio żywię się po króliczemu czyli z przewagą warzyw i owoców, ale rybką czy kurczakiem w grilla od czasu do czasu nie pogardzę. Mam czasem wrażenie że wyłączył mi się apetyt, bo np. nie miewam ochoty na chipsy, czekoladę czy czerwone mięso, które kiedyś uwielbiałam, za to ciągnie mnie do zielonego, ostatnio nawet szpinaku. Chyba trafiłam na dobrze zbilansowaną dietę bo schudłam z 8kg i czuję się świetnie, jedyny mój grzeszek to smażone ziemniaki z majonezem od których się chyba uzależniłam :-P

katarzyna1974
Posty: 150
Rejestracja: 2010-10-07, 18:18
Lokalizacja: sieradzkie
Kontaktowanie:

Postautor: katarzyna1974 » 2010-10-22, 15:08

WITAM
bardzo mnie interesuje czy stosujecie jakieś diety i jakie, co jecie a czego nie
bo podobno takie racjonalne żywienie wpływa na chorobe
ja osobiście lubie słodycze i jem ich chyba sporo a jeszcze większym moim nałogiem jest kawa i pije jej bardzo dużo a wiem że kawa wypłukuje magnez z organizmu i tak dalej
ale co zrobić jak lubię
bardzo was proszę o odpowiedz
pozdrawiam :21:

marta-k8
Posty: 54
Rejestracja: 2010-10-20, 21:17
Lokalizacja: Olsztyn
Kontaktowanie:

Postautor: marta-k8 » 2010-10-22, 16:06

Obilo mi się kiedyś o uszy,że dieta bogata w jajka ma pozytywny wpływ na chorobę.Słyszałam o tym, gdy ktoś opowiadal o kobiecie , która nie leczyła się wogóle ale jadła duzo jajek i bardzo jej to pomagało.

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2010-10-22, 16:39

katarzyna1974 pisze:lubie słodycze i jem ich chyba sporo a jeszcze większym moim nałogiem jest kawa i pije jej bardzo dużo a wiem że kawa wypłukuje magnez z organizmu


ja też lubię kawę i słodycze i żadnego z nich sobie nie odmawiam.
Słodycze powodują zaparcia, więc należało by wzbogacić dietę w otręby,
kawa wypłukuje magnez,więc uzupełniam suplementami .
Jajek nie lubię [chodzi mi o nabiał ;-) ], więc nt. nic mi nie wiadomo. :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

perso
Posty: 253
Rejestracja: 2009-12-07, 14:37
Lokalizacja: Polska

Postautor: perso » 2010-10-22, 21:18

Ja napiszę, niestety jeszcze nie mojej diecie ale o tym, co uważam że warto zastosować.
Uważam że w SM warto zastosować zalecenia stosowane w przypadku chorób kardiologicznych. Chodzi mi o dietę ogrniaczającą poziom cholesterolu LDL i podnoszącej poziom frakcji HDL.
Uważam że ta dieta broni się zarówno w świetle teorii CCSVI ( poprawa kondycji naczyń krwionośnych) - ale też w świetle obecnie znanych badań. Udowodniony jest pozytywny wpływ witaminy D na przebieg SM. A niski poziom dobrego cholesterolu HDL odpowiada za obniżone wytwarzanie i wchłanianie właśnie tej witaminy. Zresztą na konferencji ECTRIMS też chyba coś było o związku cholesterolu z SM - ale słyszałem tylko jakieś krótkie podsumowanie.
Nawet już zacząłem ją stosować - ale niestety awaria rowerka stacjonarnego spowodowała rozbicie mojego rytmu dnia. Mam nadzieje ze jak odzyskam rowerek to uda mi się ponownie złapać odpowiedni rytm :|. ćwiczenia są bardzo ważne miedzy innymi dlatego że pomagają podnieść poziom dobrego cholesterolu ( który ja mam w tej chwili dosyć niski :|).
Za dwa miesiące planuje ( od odzyskania rowerka ) zweryfikować poziom HDL.

kujaw
Posty: 141
Rejestracja: 2010-05-29, 20:04

Postautor: kujaw » 2010-10-22, 21:36

Generalnie to to TRZEBA się zdrowo odżywiać. Nie lubię określenia dieta... po prostu - zdrowe odżywianie. Nawet dla zachowania sylwetki, dobrego samopoczucia i codziennej energii do życia.
U mnie samo odstawienie słodyczy (chociaż miód wpierniczam ostro, bo można), chleba, cukru spowodowało spadek wagi o 5 kg w tydzień, czy dwa. Nie robiłem nic! Dodatkowo odstawiłem też smażone rzeczy. Jem dużo rybek, warzyw i owoców. Wydaję więcej na jedzenie, niż przedtem. Ale zauważyłem kolosalną poprawę w samopoczuciu i 100x więcej energii każdego dnia. Kiedyś spałem po 8,9h i byłem niewyspany, teraz śpię po 6 i wstaję jak nowo narodzony. Także polecam zdrowe odżywianie - portfel troszkę się uszczupli, ale niekoniecznie - więcej energii w pracy też daje efekt materialny.

katarzyna1974
Posty: 150
Rejestracja: 2010-10-07, 18:18
Lokalizacja: sieradzkie
Kontaktowanie:

Postautor: katarzyna1974 » 2010-10-23, 15:51

Czyli rozumiem że mam odstawić słodycze.
Nie jeść pieczywa, mięso gotowane, i dużo warzyw i owoców.
pozdrawiam

__Ewa__
Posty: 16
Rejestracja: 2010-06-22, 11:19
Lokalizacja: łódź

Postautor: __Ewa__ » 2010-10-27, 12:28

Każdy organizm jest inny i każdy ma inne spalanie i takie tam.

Ale faktem jest, że tłuszcze nasycone (słodycze) są szkodliwe. Ja też się staram zdrowo odżywiać. Dużo warzyw, warzyw i jeszce raz warzyw. Jaka pyszna jest surowa marchewka!!! Dużo owoców. Tylko chude mięso i ryby, chudy nabiał. Zero pieczywa, mało mąki.
No i oczywiście tłuszce wielonienasycone (np. olej lniany).
Co prawda lubie używki :) Dużo kawy ( z chudym mlekiem) i zielonej herbaty.

Ja na takej diecie tez sie czuje świetnie i mam wiecej energii, a mniej dokucza mi zmęczenie i ospałość.

PS1 Ale jak jest ochota na cukierka no nigdy nie można sobie odmówić (oczywiście tego pierwszego)!!!

PS2 Jeżeli chodzi o jajka to we wszystkich dietach dla sm-ków zaleca się nie więcej niż 2 jaja tygodniowo. Poza tym jaja to bomba cholesterolowa i generalnie jaja i jajecznica to danie raczej dla Pudziana.

katarzyna1974
Posty: 150
Rejestracja: 2010-10-07, 18:18
Lokalizacja: sieradzkie
Kontaktowanie:

Postautor: katarzyna1974 » 2010-10-27, 17:10

EWA
super że napisałaś co jesz - dzięki

__Ewa__
Posty: 16
Rejestracja: 2010-06-22, 11:19
Lokalizacja: łódź

Postautor: __Ewa__ » 2010-10-28, 17:01

Mnie naprawde wciagnelo zdrowe odzywianie,
mam male dziecko i tak czy inaqczej musze gotowac tak zeby on jadl zdrowo.

Ostatnio kupilam ksiazke Dieta Malucha ( z gatety Dziecko) jest tam dużo suuuuper, prostych !!!! z malej ilości składników!!!! przepisów. Bez tłustego mięcha i wywarów i takich tam...Dla mnie i dla dziecka:)
Mąż się czasej buntuje, ale wrazie co mamy pod blokiem chinczyka :P

PS jak ktoś lubi słodycze to polecam kakao, miód, sezamki i batoniki z musli, oczywiściwe bez czekolady!!! Dodatkowo zamiast chipsów wsuwam z dzieckiem chrupki kukurydziane :)

kujaw
Posty: 141
Rejestracja: 2010-05-29, 20:04

Postautor: kujaw » 2010-10-28, 22:39

Odstaw chrupki kukurydziane, puste kalorie! Tak samo bezwartościowe jak biały chleb, czy mąka. Cukier idzie na maxa w górę, kalorii trochę mają, żadnych witamin itp., generalnie kolejny bezwartościowy zapychacz. Same węglowodany..
Zamiast chipsów dobrym wyborem (ale droższym, jak już napisałem wcześniej zdrowe odżywianie = droższe odżywianie) są orzechy! Włoskie, laskowe, migdały. Świetne źródło zdrowego tłuszczu i wcale tak nie tuczą - jedząc po pół kg dziennie laskowych o dziwo schudłem! Może to związane z ogólną zmianą żywienia, ale mimo wszystko nie utuczyły mnie. Albo musli - ale robione przez siebie. Można kupować w sklepie rodzynki, żurawinę, orzechy, jakieś płatki z bananów, czy jabłek itp., ale one mają jakieś dziwne dwutlenki siarki itp., ja jestem antychemiczny i omijam to wielkim łukiem :P

katarzyna1974
Posty: 150
Rejestracja: 2010-10-07, 18:18
Lokalizacja: sieradzkie
Kontaktowanie:

Postautor: katarzyna1974 » 2010-10-29, 06:37

DZIęKI :10:


Wróć do „Leczenie alternatywne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości