Dieta

Medycyna niekonwencjonalna, dieta, suplementy itp.

Moderator: Beata:)

gam
Posty: 87
Rejestracja: 2010-09-04, 02:55
Lokalizacja: Poznań

Postautor: gam » 2010-12-23, 18:38

Dlatego wciąż budujemy nowe szpitale, coraz wspanialsze, nowocześniejsze i coraz liczniej zapełniane chorymi. Bo ciągle za mało dbamy o swoje zdrowie!
Sofokles powiedział 2 tysiące lat temu "nie umieramy, ale popełniamy powolne samobójstwo".
Medycyna jest tak zajęta leczeniem, :shock: że niemal w ogóle nie zwraca uwagi na profilaktykę. Jesteśmy zdani sami na siebie i tylko od nas zależy stan naszego organizmu. Odpowiednim żywieniem nie tylko można utrzymać zdrowie i wyleczyć z wielu chorób. Racjonalne odżywianie pomaga nie poddawać się stresom i skutkom skażonego środowiska.
Niewiedza nie oznacza głupoty,
podobnie jak ciemność nie oznacza ślepoty

Marciuchna
Posty: 130
Rejestracja: 2010-12-31, 02:51
Lokalizacja: Lubin

Postautor: Marciuchna » 2011-01-04, 11:52

Jakiś czas temu moja znajoma zainteresowała się kuchnią pięciu przemian. Jest to sztuka gotowania wykorzystywana w Chinach i oparta o filozofię jing i jang. Więcej o tym temacie nie wiem. Kilka razy miałam okazję rozmawiać z tą znajomą i dowiedziałam się, że kurkuma, imbir, tymianek i lukrecja mają działanie przeciwzapalne. Zaczełam stosować te przyprawy: pierwsze trzy dodaję do wszystkiego co gotowane ale na tyle żeby nie zmieniało smaku potraw a ostatnią można kupić w gotowych mieszankach herbacianych bo jest naturalnie słodka.
Jako skutek uboczny stosowania takich przypraw występuje zupełny brak problemów trawiennych.
Czasem słońce czasem deszcz

dorman
Posty: 58
Rejestracja: 2010-12-27, 14:56
Lokalizacja: podkarpacie

Postautor: dorman » 2011-01-20, 10:28

Witam mam pytanie czy ktoś z was stosował dietę Dunkana? :lol:
agnieszka

zofija
Posty: 803
Rejestracja: 2009-03-31, 14:05
Lokalizacja: lubelskie

Postautor: zofija » 2011-01-20, 12:43

dorman, -czy chodzi o dietę Dr.Pierre Dukana?
Jeżeli tak to ja jestem w trakcie (4 fazy)
Miłego dnia [you]!

"Lepiej iść i upadać niż całe życie klęczeć"

Łukasz
Posty: 3317
Rejestracja: 2010-04-06, 16:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Łukasz » 2011-01-20, 17:39

Moja znajoma stosuje dietę Dukana i muszę powiedziec, że faktycznie jest efekt i to nawet w niedługim czasie.
"Siła człowieka nie polega na tym, że nigdy nie upada ale na tym, że potrafi się podnosić."

zofija
Posty: 803
Rejestracja: 2009-03-31, 14:05
Lokalizacja: lubelskie

Postautor: zofija » 2011-01-20, 18:00

To prawda .Ja w przeciągu 2 miesięcy schudłam 8 kilogramów,ale jestem zadowolona. :lol:
Miłego dnia [you]!

"Lepiej iść i upadać niż całe życie klęczeć"

dorman
Posty: 58
Rejestracja: 2010-12-27, 14:56
Lokalizacja: podkarpacie

Postautor: dorman » 2011-01-21, 17:47

zofija czy mogłabyś napisac jak się czujesz (czy nie ma przeciwwskazań przy sm).Czy mogłabyś mi napisac na pw jakie produkty jadłaś w 1 fazie i w jakich ilościach?Byłabym ci wdzięczna.Podzielisz się ze mną twoim doświadczeniem,bo już chwilę ją stosujesz?
agnieszka

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2011-01-21, 18:29

dorman pisze:Czy mogłabyś mi napisac na pw jakie produkty jadłaś w 1 fazie i w jakich ilościach?

Może nie tylko na pw?
Zosiu, może napiszesz nam wszystkim coś więcej?
Obrazek

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2011-01-21, 19:10

zofija pisze:Ja w przeciągu 2 miesięcy schudłam 8 kilogramów,ale jestem zadowolona. :lol:


No właśnie, Zosiu napisz coś więcej... Mnie również temat zainteresował.

Gratuluję zrzucenia zbędnych kilogramów. :-)

perso
Posty: 253
Rejestracja: 2009-12-07, 14:37
Lokalizacja: Polska

Postautor: perso » 2011-01-21, 22:07

To ja dołożę swoje 5 groszy - swego czasu przymierzałem się do tej diety. Ale doszedłem do wniosku, czytając możliwe oddziaływanie na organizm w I fazie, że nie jest to najlepsze rozwiązanie przy SM- ie . W tej diecie totalnie eliminuje się węglowodany - a głównym składnikiem odżywczym mózgu jest zdaje się glukoza. Domyślam się że w dłuższej perspektywie organizm potrafi dostarczać odpowiedniej ilości glukozy z innych źródeł niż tylko z węglowodanów. Natomiast obawiam się o skutki I fazy - czyli tego uderzenia. Gdzieś doczytałem że w tej fazie mogą pojawić się między innymi zawroty głowy.
To mnie zniechęciło do tej diety i skupiłem się na ćwiczeniach.

Acha - niezależnie od tego uważam że ograniczanie węglowodanów jest raczej krokiem w dobrym kierunku.

dorman
Posty: 58
Rejestracja: 2010-12-27, 14:56
Lokalizacja: podkarpacie

Postautor: dorman » 2011-01-22, 08:08

Chyba nie glukoza tylko białko.Ja dzisiaj zaczynam 3 dzień diety,nie jest lekko bo ja bez chleba,słodyczy i ziemniaków życ nie mogę.Można jeśc jogurty 0%,serki homogenizowane,mleko,otręby,wędliny chude,mięso ,kawa,herbata,słodzik,najmniej 1.5 l wody niegazowanej.To w 1 fazie która nie może trawc dłużej niż 10 dni.Czytałam różne wypowiedzi i wszystkie są dobre.Jestem dopiero w trakcie czytania na internecie,bo książki jeszcze nie mam,i dlatego o nią pytam.Ja jeszcze dodatkowo biorę witaminy.
agnieszka

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2011-01-22, 13:24

Dorman dzięki, że podzieliłaś się z nami swoimi przemyśleniami . :-)

O diecie Dukana już dawno czytałam, wiedziałam, ale na tym się kończyło. :7: Niestety leń ze mnie. :8: Jak czytam, że ludziki gubią 18, nawet 30 kilo, to szczerzę zazdroszczę. ;-)
Ale powiedziałam sobie dość !. Muszę zgubić zbędne kilosy, nogom będzie lżej, przynajmniej znowu spróbuję. Koniec z węglowodanami!

A tu dla chętnych blog do poczytania: :arrow: http://protal.wordpress.com/
Jeszcze znalazłam: :arrow: http://www.dietadukana.net.pl/
:arrow: http://www.uroda-wdziek.pl/dieta/diety/ ... ukana.html

zofija
Posty: 803
Rejestracja: 2009-03-31, 14:05
Lokalizacja: lubelskie

Postautor: zofija » 2011-01-22, 13:39

Ja rozpoczełam dietę po kilkakrotnym przeczytaniu książki"Nie potrafię schudnąć"
Znalazłam forum http://forum.dieta-dukan.pl/viewtopic.php?f=27&t=1020
które czytam do dzisiejszego dnia.Zrobiła test,i strażnika diety.
Pierwsza faza trwała 3 dni-zgubiłam 4 kg.(czyste proteiny)
Druga-2 tygodnie-następne 4 kg.(proteiny naprzemiennie z warzywami 1 dzień na 1)Trzecia fazautrwalająca wage również trwała tylko 2 tygodnie,chociaż powinna 10 dni na kazdy utracony kilogram.Ja przeszłam na faze ostatecznej stabilizacji,bo zmuszona byłam brać antybiotyk.
Mam wiele przepisów na każdą z faz,więc moje menu było fajne.
Nie chciałam więcej chudnąć.Waga stoi od ponad 2-mcy.
Dziewczyny czułam się wspaniale,no może ciężkie były pierwsze dni(zaparcia)
ale i na to jest na forum wiele rad.
Podjęłam to ryzyko chociaż mam swoje latka i nie żałuję.
Służę pomocą-gdyby ktoś chciał.
Miłego dnia [you]!

"Lepiej iść i upadać niż całe życie klęczeć"

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2011-01-22, 13:50

Zosiu jak wspominałam....zaczynam tą dietę.... Czy mogłabyś napisać co mogłabym jeść przez pierwsze trzy dni?....Proszę o rady, przepisy, sugestie. :-D

Dzięki za namiar na forum...Biorę się zaraz za czytanie i przeglądanie. :-)

zofija
Posty: 803
Rejestracja: 2009-03-31, 14:05
Lokalizacja: lubelskie

Postautor: zofija » 2011-01-22, 14:41

Pewnie ze podam,ale na tym forum jest właściwie wszystko co potrzeba,aby bezpiecznie przejść .
Ps:Dietę zaczełam z przyjaciólką ktora chce zgubić ok.30 kg,i muszę przyznać idzie jej super.
Ania W., -najpierw jezeli mogę coś zasugerowac to zrób test.

Wyjdzie ci wtedy ile optymalnie możesz zgubic i w jakim czasie,ile mogą trwać poszczególne fazy.
Powodzenia :-)
:564: -zabronione
Ostatnio zmieniony 2012-03-23, 21:10 przez zofija, łącznie zmieniany 1 raz.
Miłego dnia [you]!

"Lepiej iść i upadać niż całe życie klęczeć"


Wróć do „Leczenie alternatywne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 114 gości