Medycyna alternatywna

Medycyna niekonwencjonalna, dieta, suplementy itp.

Moderator: Beata:)

Paszczak
Posty: 1
Rejestracja: 2010-01-05, 17:44
Lokalizacja: Warszawa

Medycyna alternatywna

Postautor: Paszczak » 2010-01-05, 17:53

Witajcie :-)
Czy ktoś z Was korzysta z medycyny alternatywnej w leczeniu/łagodzeniu objawów esemu? Czy może polecić jakieś zabiegi, masaże, ziołolecznictwo, makrobiotykę ?...lub zdecydowanie odradzić?
Dzięki za opinie.

Iffonka
Posty: 2251
Rejestracja: 2008-06-30, 09:39
Lokalizacja: Ozimek
Kontaktowanie:

Postautor: Iffonka » 2010-01-06, 13:03

wcześniej były poruszane takie tematy. Jest np. temat dotyczący klawiterapii.

Awatar użytkownika
ania.m
Posty: 816
Rejestracja: 2007-06-30, 19:38
Lokalizacja: K-ce

Postautor: ania.m » 2010-01-09, 00:26

przez pół roku piłam ziółka. ale to chyba za krótko żeby mówić tu o jakimś konkretnym ich działaniu.
mikstury przygotowywała mi Pani doktor, której chyba "znudziło się" leczenie konwencjonalne i zeszła na drogę medycyny alternatywnej.
jedno mogę powiedzieć - po 6 miesiącach picia ziół nie czułam żadnej różnicy jeśli chodzi o samopoczucie.
**Nunca Diga Nunca**
http://aktiv-med.pl :good:

wladyslaw
Posty: 2
Rejestracja: 2010-02-01, 15:41
Lokalizacja: Kraków

Postautor: wladyslaw » 2010-02-01, 16:19

Docierają do mnie informacje, że masaż wieloigłowymi aplikatorami Lyapko przynosi w wielu przypadkach pozytywne skutki w leczeniu objawój sm. Nie wiem w jakim stopniu. Od strony teoretycznej metoda wydaje się ciekawa. Tutaj jeden z skróconych cytatów co to jest terapia igłowo-refleksologiczna: „Jej istota polega na oddziaływaniu poprzez określone aktywne punkty ciała na odpowiadające im narządy wewnętrzne. Umiarkowane drażnienie zakończeń nerwowych, skupionych w określonych punktach skóry, mięśni i innych tkanek, a za ich pośrednictwem – pni nerwowych, odbudowuje regulację nerwową w organizmie, normalizuje siłę, zdolność poruszania się i równoważenie procesów pobudzania i hamowania. I właśnie dlatego, że oddziaływanie lecznicze terapii igłowej odbywa się za pomocą odruchu, poprzez układ nerwowy, kontrolujący działalność całego organizmu, to nie ogranicza się ono do jednego punktu czy nerwu, ale najczęściej w sposób pozytywny wpływa na narządy, które są oddalone od miejsca oddziaływania”. Jeżeli ktoś miał styczność z tą metodą Lyapko proszę o info nt. jej skuteczności.

alpork
Posty: 7
Rejestracja: 2009-03-18, 11:27
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontaktowanie:

Postautor: alpork » 2010-02-14, 21:53

Witam,

Ja przez przypadek trafiłem do lekarza, który stosuję akupunkturę i nazwijmy to "dietę".

"Dieta" nie jem słodyczy, nabiału, makaronów, "0" alkoholu, nie łączę ziemniaków z mięsem, staram się jeść "0" produktów z konserwantami, utleniaczami i innymi E300, soków z kartonów.
Jem za to płatki owsiane, otręby, chleb na naturalnym zakwasie, na obiad staram jak najczęściej zupy, jak jem ziemniaki to bez mięsa, owoce i warzywa normalnie, oraz wszelkiego rodzaju kaszy i ryże. Ostatni posiłek maksymalnie do 18:00.
Wieczorem piję kielicha min 25ml oleju lnianego + szklana soku z cytryny.

Jem tak już 4 miesiące. Co się zmieniło z moim SM-em. Nie boli mnie głowa, ma więcej energii, mogę dłużej pracować przy kompie, nie czuję się zmęczony aha straciłem na wadze ok 7-8 kilo. Trzy razy w miesiącu mam akupunkturę.
Wydaje mi się że moje dolegliwości czuciowe w nogach się troszkę zmniejszyły ale może to tylko moja głowa mi tak "podpowiada", bo chcę w to wierzyć.
Generalnie jestem sceptyczny w stosunku do takiego hmmm ..."leczenia".

Pozdrawiam Tomasz.

Wodzu
Posty: 614
Rejestracja: 2011-01-04, 21:35
Lokalizacja: Końskie
Kontaktowanie:

Postautor: Wodzu » 2011-01-17, 14:30

A może rosyjski i żydowski złoty środek:
http://www.fakt.pl/Sposob-na-czosnek,ar ... 405,1.html

Mój tata po operacji miał przepisaną nalewkę czosnkową - zero infekcji przez 2 lata.
Dla mnie się robi. :mrgreen:
50ml co wieczór dla zdrowotności ponoć dopuszczalne przy SM
Pozdrawiam :lol:

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2011-01-17, 15:04

Brzmi intrygująco... Wojtku czy oprócz właściwości leczniczych ta nalewka jest znośna w smaku? A może podasz sprawdzony już przepis? ;-)
Obrazek

Wodzu
Posty: 614
Rejestracja: 2011-01-04, 21:35
Lokalizacja: Końskie
Kontaktowanie:

Postautor: Wodzu » 2011-01-17, 16:00

Szału nie ma.
Ale to ma być Lek nie używka!!!!!!!!! :mrgreen:
Rewelacyjnie rozgrzewa,
Ja dwa razy zażyłem jak byłem u rodziców i grypsko przeszło, skutków ubocznych nie było. Mogą być przy przedawkowaniu :23:
Przepisu nie mam, postaram się go załatwić, a nie chce z głowy podawać, aby zachować odpowiednie (aptekarskie) proporcje :mrgreen: :mrgreen: .
Skład:
Spirytus
Woda
Czosnek (koniecznie polski, chiński-trujący patrz art. prasowe)
chyba miód.

Postaram się dziś o przepis :-)

Wodzu
Posty: 614
Rejestracja: 2011-01-04, 21:35
Lokalizacja: Końskie
Kontaktowanie:

Postautor: Wodzu » 2011-01-17, 16:49

JEST jeszcze jeden przepis ponoć niezły. Gościu w szpitalu mi o nim mówił.
http://www.najlepsze-przepisy.pl/przepi ... etanskich/
Mam ochotę go sprawdzić. Na pewno nie zaszkodzi. :-D
Tylko nie wiem jak z jazdą samochodem. :-(
Alternatywa CCSVI.

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2011-01-17, 21:52

Poszperałam w necie, coś w tym jest. Całe życie słuchałam o czosnku, ale nie wyobrażałam go sobie inaczej niż jako przyprawy.Względy, wiadomo jakie. Jednak w połączeniu z mlekiem może być całkiem znośny.
Obrazek

Awatar użytkownika
aisza
Posty: 7601
Rejestracja: 2008-08-09, 20:04
Wiek: 56
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski
Kontaktowanie:

Postautor: aisza » 2011-01-18, 06:24

Ja wcinam czosnek na surowo :-D pokrojony w plasterki i ładnie ułozony na kanapce :-) ,ale jem go tylko wtedy kiedy czuję sie niewyraźnie ;-) .
Przestań mieć pretensje do innych. Bierz odpowiedzialność za każdy swój krok...

Wodzu
Posty: 614
Rejestracja: 2011-01-04, 21:35
Lokalizacja: Końskie
Kontaktowanie:

Postautor: Wodzu » 2011-01-18, 10:48

Na samopoczucie niewyraźne może spir być dobrym lekiem :lol:

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2011-01-18, 16:34

to ja coś zapodam na nie chorowanie, dla całej rodziny
polecam, zacznijcie pić już wczesną jesienią,
wymiata szczepionki p. grypie. :-)
-------A to przepis na tą nalewkę

40 ząbków czosnku
3 cytryny
8 łyżek miodu
1 litr ostudzonej przegotowanej wody

Czosnek obrać, cytrynę obrać i pokroić w cząstki. Potem czosnek i cytrynę zmielić w maszynce. Dodać 5 łyżek miodu,wymieszać i przełożyć do litrowego słoika. Wszystko zalać wodą tak aby słoik był pełny. Zakręcić i włożyć do lodówki. Musi stać dwa tygodnie. Po dwóch tygodniach wymieszać, przecedzić i dodać 3 łyżki miodu. Miksturka jest gotowa do picia. Dorośli-jedna najwyżej dwie łyżki dziennie, najlepiej wieczorem bo wiadomo, że czosnek ma intensywny zapach. Dzieciom wystarczy jedna łyżeczka(mała) dziennie- :-)
-----
można zrobić połowę porcji
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Wodzu
Posty: 614
Rejestracja: 2011-01-04, 21:35
Lokalizacja: Końskie
Kontaktowanie:

Postautor: Wodzu » 2011-01-18, 17:20

Czy tą miksturę trzyma się cały czas w lodówce?

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2011-01-18, 17:37

tak , bo to bez alkoholu :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.


Wróć do „Leczenie alternatywne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 307 gości