Spinalpep- produkty z wieprzowego rdzenia kręgow

Medycyna niekonwencjonalna, dieta, suplementy itp.

Moderator: Beata:)

Smocza
Posty: 17
Rejestracja: 2011-03-22, 21:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Spinalpep- produkty z wieprzowego rdzenia kręgow

Postautor: Smocza » 2011-04-05, 22:44

Witam ponownie!

Dowiedziałam się dzisiaj przedziwnej nowinki, na temat... nowatorskiego sposób na walkę SM. Ma ona polegać na specjalnej diecie to znaczy dodawania do diety świńskich rdzeni kręgowych, podobno organizm atakuje wtedy te komórki, które się dostarcza. Szukałam czegoś w internecie na ten temat i szukałam czegoś na forum, znalazłam tylko szczątkowe informacje.
Pomysłodawcą jest prof. dr hab. Andrzej W. Lipkowski, badania nad produktem prowadzi co najmniej od 2005 roku (między 2005 a 2008 dostał dotacje na badania)....
Znalazłam krótki opis:
„Zalety oferowanej technologii

Dzięki połączeniu drożdży z mieszaniną krótkich peptydów Spinalep może być stosowany jako produkt odżywczy lub wspomagający terapie stwardnienia rozsianego. Krótkie peptydy mogą przechodzić przez barierę jelitową do krwioobiegu i tam pełnić specyficzną rolę biologiczną. Dlatego też otrzymywanie i zastosowanie krótkich peptydów jako komponentów nutraceutyków ma ogromne potencjalne zastosowanie zarówno w żywieniu organizmów zdrowych, jak i we wspomaganiu terapeutycznym.

Konkurencyjność na rynku

Preparat ma właściwości wspomagające terapię stwardnienia rozsianego. Technologia pozwala na otrzymywanie mieszanin peptydów z dowolnych frakcji białkowych. Doboru białek i powstających z nich peptydów można dokonywać w zależności od pożądanego efektu końcowego. Brak na rynku podobnego preparatu.”


Czy ktoś wie coś więcej na ten temat? Jakie są wasze opinie?
Ostatnio zmieniony 2011-04-06, 10:38 przez Smocza, łącznie zmieniany 1 raz.

antea
Posty: 136
Rejestracja: 2010-03-05, 15:20
Lokalizacja: Olsztyn
Kontaktowanie:

Postautor: antea » 2011-04-10, 22:06

różne elementy świni już jadłam, ale nie wiem, czy spróbowałabym rdzenia :-P


Wróć do „Leczenie alternatywne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 283 gości