Ziołolecznictwo.

Medycyna niekonwencjonalna, dieta, suplementy itp.

Moderator: Beata:)

Marika
Posty: 137
Rejestracja: 2013-03-24, 19:34
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: Marika » 2013-09-06, 13:18

tomi - bardzo dziękuję za info , szukałam książki Loren'a Cordain' w internecie - niestety w żadnej księgarni nie jest dostępna ( wersja drukowana ), szkoda też, że nie ma ksiązki Terry Wahls po polsku ; będę szperała po necie i może coś zdołam sklecić z okruchów na różnych stronach , dziękuję raz jeszcze
pozdrawiam

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Postautor: zosiako » 2013-09-06, 17:11

tomi pisze:sam przez długi czas jadłem pastę, ale im więcej poczytuje o chorobach autoimmuno tym bardziej kontrowersyjne wydaje się spożywanie nabiału, osobiście staram się iść w kierunku wyznaczanym przez Terry Wahls (chyba w marcu nowa książka) i Paleo


Tomi - do pasty stosuje ser biały chudy i jest to jedyny nabiał który obecnie spożywam. nie wiem czy to autosugestia , czy to działa ale generalnie jakoś mi lepiej. nie jest to ideał, ani chociaż dobre samopoczucie ale jest lepiej niż było, a dla mnie to już znaczy dużo.
do pasty budwigowej dodaję imbir, kurkumę ( tylko ociupinkę obu ze względu na wątrobę) oraz siemię lniane.

jak przybędzie ostropeścik planuje wprowadzic do pasty.

obecnie czekam na zamówioną książkę thiery walls (poprzednia zaginęła w dostawie) po zastosowaniu kuracji planuje opisać odczucia w odpowiednim wątku.

czy ktoś wie o jakichkoliwek przeciwskazaniach, wskazaniach do picia yerby przy SM, lub chorej wątrobie?
od kilku dni po zielonej herbacie mam nieziemską zgagę a dzisiaj w nocy to było apogeum, wypiłam ze 3 litry wody, czułam się jak smok wawelski tuz przed rozpadnięciem się :-D

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Postautor: Jukka » 2013-09-06, 19:16

O diecie dr Budwig przy SMie to czytałam, że jest dobra o ile ktoś nie ma nietolerancji mleka krowiego. Ja mam więc pewnie dlatego miałam przy tym odruch wymiotny.

O yerbie gdzieś był wątek i jakoś nikt nie wykazał się znajomością przeciwwskazań. Było o tym tyle dobrego, że sama powoli zaczynam dojrzewać do yerby, bo podobno dłużej trzyma na nogach niż kawa.

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Postautor: zosiako » 2013-09-06, 19:53

już znalazłam wątek o yerbie, nawet sama tam pisałam bo ją piję a właściwie piłam bo teraz mam obawy. dziękuję za przypomnienie :588:
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2013-09-06, 19:55

zosiako pisze: nawet sama tam pisałam

:mrgreen: Właśnie nad wyraz duże było moje zdziwienie ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Postautor: zosiako » 2013-09-06, 20:46

Beatko - to te dziury w mózgu :13:
a na poważnie piłam yerbę bez obaw bo nawet neuro zapytałam i nie widziała przeciwwskazań, a teraz bardziej chodzi mi o działanie yerby na wątrobę , bo w sumie yerba to ani ziele, ani herbata tylko ostrokrzew. a że hepatolog dał mi listę rzeczy które mogę, pozostałych definitywnie nie, na liscie nie ma yerby , kawy i czarnej herbaty, jest zielona ale takiej zgagi jaką mam po niej to już dawno nie miałam . stąd tak sobie dumam po tichonku :lol:
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

tomi
Posty: 44
Rejestracja: 2011-09-20, 17:30
Lokalizacja: mazowieckie

Postautor: tomi » 2013-09-10, 10:27

zosiako pisze:obecnie czekam na zamówioną książkę thiery walls (poprzednia zaginęła w dostawie) po zastosowaniu kuracji planuje opisać odczucia w odpowiednim wątku


Zosiu zwróć uwagę że T. Wahls zmieniła trochę swoje stanowisko, np. w sprawie tłuszczów nasyconych (co mnie akurat cieszy bo kolidowało to z tym co wcześniej czytałem np. o oleju kokosowym) teraz zaleca używanie zdrowych tłuszczów , takich jak właśnie olej kokosowy , masło (od krów karmionych trawą :-) )
Książka (którą masz chyba na myśli) zalecała chyba (nie mam jej) jedzenie produktów sojowych , ryżu i ziemniaków oraz generalnie miała to być dieta niskotłuszczowa . Obecny plan diety raczej wyklucza te pokarmy, a dieta jest bogata w zdrowe tłuszcze. Zaleca niski poziom cukru, bez skrobi, bez soi, bez mleka, ogranicza lub eliminuje ziarna, rośliny strączkowe, ziemniaki.
Rekomenduje jedzenie dziennie 9 filiżanek zawierających warzywa (bez skrobi) i owoce.
(3-zielenina, 3- warzywa zawierające siarkę, 3-kolorowe) itd. (tak jak wspominałem, planowane wydanie nowej książki to 03.2014)

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2013-09-10, 10:42

Zainteresowanym T.Wahls polecam >> ten << wątek.
Pozdrawiam :-)

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Postautor: zosiako » 2013-09-11, 08:38

melduję , że ostropeścik doszedł. będę pić i czekać na efekty :mrgreen:

Tomi - dziękuję za podpowiedź. jak ksiązka przyjdzie wymienimy uwagi w odpowiednim wątku :-)

Beatko :588:
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2013-09-12, 17:47

zosiako pisze:melduję , że ostropeścik doszedł. będę pić i czekać na efekty

Zosiu pomoże Ci , tylko cierpliwości a ja trzymam kciuki . :-)
Powiem Ci jak było i jest u mnie.
Brałam sylimarol przez ponad 2 tyg po sterydzie i spastyka zmniejszyła, nawet nie wiem kiedy . Poczułam wpływ/działanie wątroby i sylimarolu na chodzenie teraz, kiedy skończyły mi się tabletki. Jest gorzej, ból i spastyka nasiliła się i to znacznie.
Brałam 1 x dziennie 3 tab. 70mg. czyli 210mg.
Taką dawkę doradził mi dawno temu rob i miał rację. :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Postautor: zosiako » 2013-09-12, 20:59

Reniu :588:

ja biorę sylimarol 35mg do każdego głównego posiłku po 2 tabl + po 1 tabletce do przekąsek (jem 5 posiłków o wyznaczonych godzinach) czyli 3X2 + 2X1 =280mg, wg zalecen lekarza, + uzupełniam ostropeścikiem , który piję zamiast herbaty.

pocieszasz mnie Reniu z tą spastyką , i mam nadzieję że i u mnie podziała :-)
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway


Wróć do „Leczenie alternatywne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości