Magnez -jego suplementacja w SM

Medycyna niekonwencjonalna, dieta, suplementy itp.

Moderator: Beata:)

Karusiap
Posty: 270
Rejestracja: 2009-07-22, 23:42
Lokalizacja: z tąd

Postautor: Karusiap » 2013-07-22, 22:36

Tylko, że ja brałam normalne, a nawet połowe normalnych dawek magnezu, zalecanych przez producenta suplementu. I na takich dawkach zaczęły mi się te skurcze. Dokładnie też rzuciło mi się na stopy - przedostatni palec (ten zaraz obok małego) masakrycznie mi przyginało pod spodnią część stopy i czułam jakby aż od kolana kurczyło mi jakieś ścięgną. Wiem, że opis bardzo nieprofesjonalny, ale profesjonalistką w tej dziedzinie nie jestem, wybaczcie ;) No i jak tak się zaczęło dziać, to ja tego magnezu jeszcze więcej, i jeszcze aspargin (czyli z potasem), i wtedy już było naprawdę ciężko chodzić nawet, zaczęly mi też drżeć powieki. Czyli objawy jakby niedoboru, a ja tu waliłam już podwójne dawki (bo i jeden i drugi suplement brałam w zalecenaj dawce). No zupełnie odwrotna zależność. Dla mnie trochę to niepojęte :/

kuczuś
Posty: 344
Rejestracja: 2013-06-09, 19:24
Lokalizacja: Łódzkie

Postautor: kuczuś » 2013-07-22, 22:45

Sprawdźcie elektrolity. :)
Też myślałam, że mam niedobory magnezu, bo skurcze w udach nie dawały mi żyć. Ale elektrolity mam w normie, okazało się, że mi masaże pomogły :)
Nie można przeginać w drugą stronę, bo może to mieć baaaardzo złe skutki. Szczególnie nadmiar potasu. Z resztą wszystkiego co za dużo to niezdrowo :)

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2013-07-22, 22:46

Hmm,faktycznie nieco to dziwne...po mg teoretycznie powinny ustąpić drżenia itp.,ale tylko teoretycznie tak jest :-/

Może po prostu tak reagujesz na magnez i potas :13:

A ten mg był z witaminą b6? Bo czytałam,ze ta witamina w nadmiarze może powodować różne nieprzyjemne skutki uboczne: http://portalaktywni.pl/aktualnosci/sku ... taminy-b6/

Magnez w suplementach często jest w połączeniu z tą witaminą.

Jakub_Rzeszów

Postautor: Jakub_Rzeszów » 2013-08-11, 12:54

A czy brał ktoś cytrynian magnezu? Pisaliście tutaj o chelatowanej formie, ale (przynajmniej na iherb.com) jest stosunkowo droga, a do OLIMPU naszego jakoś (nie wiem dlaczego) nie mam zaufania. Słyszałem, że cytrynian też jest bardzo dobrze wchłaniany i nie obciąża naszych wnętrzności :lol: Ja zamówiłem coś takiego i zobaczymy czy będą jakieś rezultaty:

Now Foods, Magnesium Citrate, 200 mg, 250 Tablets

Dla przykładu forma chelatowana:

Solgar, Chelated Magnesium, 250 Tablets

kuczuś
Posty: 344
Rejestracja: 2013-06-09, 19:24
Lokalizacja: Łódzkie

Postautor: kuczuś » 2013-08-11, 13:20

Ależ OLIMP to bardzo dobra firma :) biorę od nich witaminy i jestem baaardzo zadowolona :) suplementy też są bardzo dobre.

Cytrynian i mleczan to są najlepiej przyswajalne organiczne formy magnezu. Sama nigdy nie brałam chelatu, ale te formy bardzo dobrze zdają egzamin (przynajmniej u mnie :) ).
Jeśli nie masz jakichś wielkich niedoborów, tylko poprostu uzupełniasz magnez to to w zupełności wystarczy.

a no i na przyszłość: nigdy, ale to przenigdy nie używać tabletek musujących! (może ktoś coś pisał o tym, ale ja też napiszę :D)

sk
Posty: 167
Rejestracja: 2013-04-05, 15:20
Lokalizacja: Rybnik

Postautor: sk » 2013-08-11, 14:45

O jaaaa... A ja ostatnio, z okazji masowo wypadających włosów, kupiłam sobie żelazo+multiwitamina z Plusza właśnie w formie tabletek do rozpuszczania. To miała być taka miła odmiana od kilkunastu innych kapsułek w żelatynowej otoczce, które codziennie pochłaniam. Czy to mi cokolwiek da, czy lepiej od razu zaopatrzyć się cuś innego? :zly2: :zly:

kuczuś
Posty: 344
Rejestracja: 2013-06-09, 19:24
Lokalizacja: Łódzkie

Postautor: kuczuś » 2013-08-11, 15:52

Dać to pewnie da, ale chodzi o to, że ma to tyle świństw dodatkowo, że po co się tym faszerować.. substancje słodzące (często szkodliwy aspartam), smak, regulatory kwaskowości itp. itd.
po prostu taka tabletka 'normalna' nie ma żadnych zbędnych dodatków :)

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Postautor: Jukka » 2013-08-11, 17:06

Niby teraz to wiem, ale pamiętam jak kiedyś brałam na drętwiejące palce magne b6 i po zjedzeniu paru listków palce nadal drętwiały to sobie kupiłam jakiś musujący magnez z b6 forte i po 2-3 dniach brania i tak ponadnormatywnych dawek drętwienia ustąpiły. Do pastylek musujących nie wróciłam, właśnie z uwagi na aspartam, ale teraz jak mi palce u rąk zaczynają drętwieć to piję muszyniankę. Kiedyś też piłam słotwinkę, ale potem znikła z rynku, a jak się na powrót pojawiło, to już nie było to. Nawet smakowała jak normalna woda a nie jak wyskokozmineralizowane.

leonardo
Posty: 128
Rejestracja: 2012-03-14, 20:29
Lokalizacja: Ww

Postautor: leonardo » 2013-09-05, 23:35

Ja miałem objawy opisywane w sieci jako niedobór magnezu no i sobie stosowałem różne tablety z magnezem, w sumie w ciągu 2-3 lat zjadłem jakieś 15-20 opakowań różnych magnezów. Ostatnio stosowałem olimp chela mag forte i olimp mzb (mg+cynk+b6). Ostatnio po tym magnezie czułem się bardzo źle, z początku trudno było się zorientować o co chodzi bo jak czułem się ogolnie źle to zwiększałem dawkę magnezu i powstawało jakieś błędne koło.
Teraz już wiem że dodatkowe objawy były spowodowane nadmiarem magnezu, objawy takie jak:
- gigantyczna senność w południe, szczególnie po obiedzie
- uczucie słabości, jakbym miał zaraz zemdleć,
- słabość, wiotkość mięśni
- niskie ciśnienie potęgujące w/w objawy.

Ciężko jest odróżnić niedobór od nadmiaru magnezu, przy niedoborze występuje głównie sztywność, skurcze mięśni przy nadmiarze odwrotnie.

Podsumowując, należy się zastanowić nad suplementacją mg a nie brać go na oślep w mega dawkach tak jak ja robiłem. Uważam że ta nagonka w mediach że wszyscy mamy niedobór i musimy brać mg to tylko taki chwyt marketingowy....

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Postautor: Jukka » 2013-09-06, 00:26

Do niedawna obok tego, co mi zapisywał neuro zjadałam magnez w ilości odpowiadającej ilości wypitych w ciągu dnia kaw. Jak mi zapisał w końcu magnez w ilości 1 tabletki (magneb6 konkretnie) to się tego trzymałam. Ostatnio nie zaleca mi magnezu i też go nie zażywam. Tylko piję muszyniankę - kiedy przyjdzie mi na nią ochota. Uznaję, że przychodzi kiedy potrzebuję magnezu. I jakoś nie odczuwam szczególnego pogorszenia od kiedy nie zażywam.

Marika
Posty: 137
Rejestracja: 2013-03-24, 19:34
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: Marika » 2013-09-06, 08:54

Dawkę magnezu ustaliłam sobie sama :566: jest bardzo duża ale nie czuję się ani lepiej ani gorzej niż przed suplementacją, pomyślałam, że gdy skończę opakowanie to zrobię przerwę w braniu mg - sama nie wiem - takie domowe metody lecznia czy ściślej suplemantacji nie zawsze są dobre ale coś muszę robić skoro nie mam szans na żaden program leczenia SM.

pszemko
Posty: 72
Rejestracja: 2011-07-01, 09:22
Lokalizacja: krasnystaw

Postautor: pszemko » 2013-10-18, 09:52

Witam. Przetestuje na sobie działanie kupionego na allegro siarczanu magnezu. Biegunki na pewno będą...... :-(
pszemko

pszemko
Posty: 72
Rejestracja: 2011-07-01, 09:22
Lokalizacja: krasnystaw

Postautor: pszemko » 2014-03-21, 19:38

I po wszystkim- poprawy nie było. Czyli nie warto dalej eksperymentować. :-/

Na szczęście skutków ubocznych też brak...
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez pszemko, łącznie zmieniany 1 raz.
pszemko


Wróć do „Leczenie alternatywne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości