Sativex

Medycyna niekonwencjonalna, dieta, suplementy itp.

Moderator: Beata:)

AlicjaXYZ
Posty: 262
Rejestracja: 2012-12-27, 22:03
Lokalizacja: Kalisz

Postautor: AlicjaXYZ » 2013-07-11, 10:13

pchla, ojć rozumiem. Moja spastyka to tylko sztywność, bólu nie ma, na szczęście. Baclofen biorę od 5-iu lat i tylko on działa; inne usypiają a na to nie mogę sobie pozwolić.
Swoją drogą nie rozumiem tak wysokiej ceny sativexu. Na prawdę aby chorować (w sensie leczyć), trzeba mieć olbrzymie zaplecze finansowe i to chyba tylko u nas w Pl, gdzie indziej jest refundacja; widzę to po leku np. też fampyra.

pchla
Posty: 803
Rejestracja: 2008-07-28, 21:44
Kontaktowanie:

Postautor: pchla » 2013-07-11, 10:48

haniutek pisze:Przed chwilą pozbyłam się złudzeń. Zadzwoniłam do jednej z podanych na liście aptek.
Koszt 1 pojemnika o pojemności 10ml to bagatela 2 700 złociszy, można bardzo niewielki rabat uzyskać przy płatności gotówką.

Koszt przesadzony to na pewno. 10ml=90 dawek. Ponizej zalecenia od lekarza jakie dostalam od jednego z forumowiczow dawno temu na priv. Mial przepisane na recepte w Niemczech, tamtejszy koszt.... aby nie denerwowac czytelnikow nie podam, bo jest tam refundowany. Mam nadzieje iz Kolega nie poczuje sie urazony za podanie publiczne tej inf

Cytuje pisze: Przyjmowanie dawki przedpoludniowej- po pobudce do godz 12
Przyjmowanie dawki popoludniowej-po 16 do polozenia sie spac.
1dzien-0-1
2dzien-0-1
3dzien-0-2
4dzien-0-2
5dzien-1-2
6dzien-1-3
7dzien-1-4
8dzien-2-4
9dzien-2-5
10dzien-3-5
11dzien-3-6
12dzien-4-6
13dzien-4-7
14dzien-5-7
Ja przyjmuje 2x do 12godz i 3-4x po poludniu.Psikam caly czas pod jezyk i zadnych stanow zapalnych nie mam.A wiec dawka 6x jest dla mnie optymalna.na poczatku przy dawce 10x bylem juz nacpany. Musisz znalezc swoja optymalna dawke.


pzdr.
p.

Awatar użytkownika
haniutek
Posty: 1429
Rejestracja: 2008-04-07, 08:43
Lokalizacja: spod dachu nieba

Postautor: haniutek » 2013-07-11, 10:49

AlicjoXYZ, jestem na wysokich dawkach Baclofenu i na Sirdaludzie. Do tego koktajlu dołączy kolejny specyfik. Pragnę, by pomógł, bo zacznę hodować maryśkę albo poszukam dilera, jestem coraz bardziej zmęczona bólem, który towarzyszy spastyce i spazmom spastycznym. Rozumiem bardzo dobrze desperację Pchły. Osobiscie, nie ograniczam się tylko do tabletek, próbują pomóc i fizjoterapeuci- trudny to bój w moim przypadku, niestety zwycięstwa są krótkotrwałe. Chwile poprawy cenię sobie szczególnie:) i wyciskam z nich tyle ile się da.
Masz rację
AlicjaXYZ pisze:trzeba mieć olbrzymie zaplecze finansowe
.

Próbowałam kiedyś LDN-u, może w obecnej sytuacji byłoby lepiej niż wówczas.

Pchła,kolega nie może być urażony , taki schemat ustalania dawki podaje producent, to są 2 pierwsze tygodnie. Miałam okazję rozmawiać z osobą, która zużywała 6 pojemników miesięcznie. Ustalanie potrzebnej ilości rozpyleń jest bardzo indywidualne. Wg charakterystyki produktu, "Mediana dawki optymalnej u pacjentów z SM w badaniach klinicznych wynosi 8 rozpyleń na dobę" . Czyli pojemnik 10 ml wystarczałby na ok. 11 dni.
<center> <i>"Idź dalej niezłomnie,(...)Nic nie jest stracone, skończone też nie "</i> </center>

AlicjaXYZ
Posty: 262
Rejestracja: 2012-12-27, 22:03
Lokalizacja: Kalisz

Postautor: AlicjaXYZ » 2013-07-11, 12:58

Rozumiem bardzo dobrze desperację Pchły.

Przestań, to nie żadna desperacja, tylko, skoro taki lek jest, NORMALNE LECZENIE.
Nie chcę w politykę brnąć ale czasem mnie trzęsie jak widzę brak refundacji w poszczególnych chorobach (np. rzadkich). O sm nie wspomnę, bo sama doświadczam.
Dopinguję brania sativexu bo rozumiem, że w takich bolących spastykach jest jedyną deską ratunku.

pchla
Posty: 803
Rejestracja: 2008-07-28, 21:44
Kontaktowanie:

Postautor: pchla » 2013-07-11, 13:27

desperacja byla bo..... lek sciagniety z Kanady ponad 1,5 roku temu. Wtedy nie bylo nawet opcji sciagniecia do Polski jako import docelowy. Wolalam nie kupowac na "wolnym" rynku bo balam sie zanieczyszczonej chemicznie. Sama nie odwazylabym sie wyhodowac :evil:

Awatar użytkownika
haniutek
Posty: 1429
Rejestracja: 2008-04-07, 08:43
Lokalizacja: spod dachu nieba

Postautor: haniutek » 2013-09-04, 19:38

Zainteresowana czy coś się zmieniło w cenniku za Sativex sprawdziłam dwie apteki w miejscu zamieszkania. Oto jakie otrzymałam informacje: 1opakowanie zawierające 3 atomizery po 10ml to koszt: 2600zł albo 2500zł(wcześniej w tym miejscu podawano cena za 1 atomizer -2700zł, czyżby tym razem odpowiedzi udzielała bardziej kompetentna osoba :13: ).
<center> <i>"Idź dalej niezłomnie,(...)Nic nie jest stracone, skończone też nie "</i> </center>

David
Posty: 6732
Rejestracja: 2009-07-16, 19:29
Lokalizacja: Śląsk :-)

Postautor: David » 2013-11-12, 18:28

tydzień temu byłem u lekarza i pytałem o Sativex, odp: ok3000zł na miesiąc, lek jest w Polsce tylko nierefundowany. Postanowiłem zostać jak na razie przy Baclofenie.

frania-ania
Posty: 23
Rejestracja: 2010-01-31, 22:28
Lokalizacja: łódzkie

Postautor: frania-ania » 2014-02-20, 11:13

Witam

W Łodzi kupiłam Sativex za 2480 zł, ale na mnie nie działa. Lekarz powiedział, że u 40% pacjentów nie działa i ja się oczywiście łapę. Od samego początku niezależnie ile dawek brałam to chodziłam jak naćpana, nieobecna, ciągle źle się czułam i byłam bardzo śpiąca i co najgorsze doszły okropne bóle głowy. Zużyłam dwa opakowania, trzeciego już się bałam.

pozdrawiam

frania-ania

Awatar użytkownika
haniutek
Posty: 1429
Rejestracja: 2008-04-07, 08:43
Lokalizacja: spod dachu nieba

Postautor: haniutek » 2014-02-22, 11:39

Również dokonałam zakupu Sativexu,w innej części Polski, w takiej cenie jak frania-ania. Pozytywne strony: istotne zmniejszenie spastyki i siły skurczów. Przekłada się to na poprawę mobilności a przy okazji możliwości przeprowadzenia rehabilitacji, kolejne plusy to poprawa jakości snu i komfortu funkcjonowania prawie bezbólowo. Niestety nie stosuję Sativexu w monoterapii, nadal zażywam w/w leki p/spastyczne a podjęte próby zmniejszenia dawek spełzły na niczym :-| . Najczęściej stosuję 4 rozpylenia na dobę, powyżej 5 nie stosuję ze względu objawy niepożądane. Zaobserwowane, nie do zaakceptowania w życiu codziennym i zawodowym symptomy to: nasilenie zawrotów głowy, problemy z równowagą, uczucia pustki w głowie, trudność w koncentracji, zwolnienie toku myślenia, najgorsze dla mnie było uczucie "zapadania się w nicość"- całkowita utraty kontroli nad ciałem i zmysłami-nieprzyjemne, wywołujące u mnie lęk odurzenie :1: . Pomiędzy kolejnymi pojemnikami robię przerwy ok. 3 tygodnie, stosując zasadę powolnego zwiększania i zmniejszania dawki.
<center> <i>"Idź dalej niezłomnie,(...)Nic nie jest stracone, skończone też nie "</i> </center>

ela60
Posty: 1
Rejestracja: 2014-06-21, 13:05
Lokalizacja: szczecin

Marihuana lek na Sm

Postautor: ela60 » 2014-06-21, 13:18

Mam 63 lata. Zachorowałam na Sm 3 lata temu. Doszły mnie słuchy, że marihuana pomaga. Czy ktoś coś wie na ten temat ? Lub leczył się tym i czy to pomaga ? Lekarze nie chcą mi nic powiedzieć i proszę was o opinie . :)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez ela60, łącznie zmieniany 1 raz.

santa
Posty: 45
Rejestracja: 2012-09-01, 09:30
Lokalizacja: Słupsk
Kontaktowanie:

Postautor: santa » 2014-06-21, 17:07

Witaj

Na spastykę na pewno co do samego spowalniania postępu choroby to nie jestem przekonany do tej tezy ale kto wie może =]] aczykolwiek mi bardzo pomaga przy łagodzeniu (praktycznie w 100% je eliminuje) skutków ubocznych leczeniem interferonem ale nie ma co się dziwić na zachodzie jest ona przypisywana przy tego typu terapiach w Polsce niestety wolą byś wrzucał w siebie cała armię specyfików przeciwbólowych, nasennych, antydepresyjnych, na spastykę i oczywiście coś na wątrobę bo po takiej ilości farmacetyków jest ona bardzo obciążona nie wspominają już że sam interferon jej nie służy za dobrze.
Zycie w kraju gdzie trawka to narkomania a tolerancja na alkohol przekracza granice zdrowego rozsadku

Przemekamsterda
Posty: 2
Rejestracja: 2015-04-28, 11:39
Lokalizacja: Amsterdam

Postautor: Przemekamsterda » 2015-04-28, 13:23

Witam

Chcialem powiedziec cos na temat Sativexu, jedno opakowanie zawiera w sobie mniej wiecej tyle cannabinoidow ile jeden gram marihuany z apteki lub coffee shopu w Holandii. Roznica jest jednak w cenie bo gram marihuany kosztuje 8euro/32zl a Sativex 2500zl.


Wróć do „Leczenie alternatywne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości