Terapia energotonowa

Medycyna niekonwencjonalna, dieta, suplementy itp.

Moderator: Beata:)

arronia
Posty: 240
Rejestracja: 2011-06-11, 11:06
Lokalizacja: Warszawa

Terapia energotonowa

Postautor: arronia » 2012-01-05, 18:10

Nie mam pojęcia, czy to jest konwencjonalne czy alternatywne.
I w ogóle nie do końca wiem, czym to się je.

Ktoś ma pojęcie o terapii energotonowej (HiTop)? Albo wie, gdzie o tym poczytać?
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez arronia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2012-01-05, 22:08

arronia pisze: czy to jest konwencjonalne czy alternatywne

Zdecydowanie alternatywne.
arronia pisze:Ktoś ma pojęcie o terapii energotonowej (HiTop)? Albo wie, gdzie o tym poczytać?

Nie stosowałam, ale znalazłam kilka informacji. Wynika z nich, że zaszkodzić - pewnie nie zaszkodzi. Czy może pomóc - nie wiem.
Poczytać można :arrow: tutaj lub np. tutaj. Generalnie sporo można znaleźć na ten temat ;-) Zapewne ta terapia jest jedną z wielu, które mamy do wyboru przy określonych dolegliwościach.
Obrazek

Lidia
Posty: 2
Rejestracja: 2015-10-30, 12:35

Terapia energotonowa

Postautor: Lidia » 2015-11-01, 17:33

Terapia energotonowa należy do jednej z nowych metod alternatywnych, której zastosowanie prowadzi do złagodzenia deficytów neurologicznych powstałych na skutek choroby. W Niemczech jak również w Polsce prowadzone są badania kliniczne nad wykorzystaniem tej terapii do leczenia szeregu chorób w tym SM. Ostatnio zespół pracowników Uniwersytetu Medycznego w Łodzi z Kliniki Rehabilitacji i Medycyny Fizykalnej USK im. WAM, Kierunek Fizjoterapii Wydziału Wojskowo-Lekarskiego przeprowadził badanie, którego celem była ocena skuteczności terapii energotonowej i ćwiczeń z zakresu kinezyterapii na stan funkcjonalny chorych na stwardnienie rozsiane.
Wyniki badania opisane w pracy Wpływ terapii energotonowej na stan funkcjonalny chorych na stwardnienie rozsiane dostępne są w Internecie pod adresem http://medpress.com.pl/shop/index.php?i ... &id_lang=2

Wnioski z przeprowadzonego badania są obiecujące, jak piszą autorzy: „terapia energotonowa korzystnie wpływa na stan funkcjonalny chorych na stwardnienie rozsiane. Uzyskanie efektów w zakresie wielu badanych parametrów pozwala na stosowanie tej terapii w kompleksowym usprawnianiu chorych na stwardnienie rozsiane. (…) . W żadnej grupie nie zaobserwowano działań niepożądanych.”
W Warszawie w Metamorphosis Holistycznej Oazie Estetyki i Zdrowia na Ursynowie poddano dwutygodniowej kuracji terapią energotonową chorego na stwardnienie rozsiane – efekt niesamowity, ale lepiej oddać głos samemu choremu, który opisał swój przypadek i efekty zastosowania terapii energotonowej można to znaleźć pod adresem http://holistycznaoaza.pl/index.php/akt ... o-pacjenta

Lidia


Lidia

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Terapia energotonowa

Postautor: Beata:) » 2015-11-02, 00:00

Witaj Lidia na Forum,

kim jesteś? Pracownikiem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi z Kliniki Rehabilitacji i Medycyny Fizykalnej USK im. WAM, czy może prędzej, Metamorphosis Holistycznej Oazie Estetyki i Zdrowia na Ursynowie ? Skąd masz wiedzę na ten temat? Z cytatów, które podałaś?

Pozdrawiam
Obrazek

Lidia
Posty: 2
Rejestracja: 2015-10-30, 12:35

Terapia energotonowa

Postautor: Lidia » 2015-11-02, 22:26

Jestem psychologiem zdrowia i psychodietetykiem wymyśliłam i prowadzę Holistyczną Oazę. Od siedmiu lat wykorzystuję w swojej pracy z pacjentami terapię energotonową, której spektrum oddziaływania jest bardzo szerokie. Ja stosowałam ją z bardzo dobrym skutkiem począwszy od rehabilitacji (z czego jest w Polsce najbardziej znana) poprzez wykorzystanie w leczeniu cukrzycy, depresji, bezpłodności, otyłości a ostatnio stwardnienia rozsianego. Z racji mojej specjalizacji i podejścia holistycznego które stosuję, zawsze staram się łączyć terapię energotonową z autorskim indywidualnie dostosowanym programem odżywiania oraz indywidualnie dobranymi ćwiczeniami i aktywnością fizyczną. Ze względu na spektakularny efekt zastosowania terapii energotonowej i dietoterapii w przypadku chorego na SM mojego pacjenta ( p. Mariana), uznałam, że warto się tym szerzej podzielić i rozpropagować tę metodę leczenia. Tym bardziej, że jest coraz więcej badań klinicznych potwierdzających skuteczność terapii energotonowej w rożnych jej zastosowaniach. I właśnie badanie nad skutecznością TE w leczeniu SM prowadzone w Łodzi i kontakt z jednym z lekarzy autorów tego badania, zainspirowało mnie do zastosowania go w połączeniu z dietoterpią w przypadku p. Mariana, który w liście (zlinkowanym do mojego wpisu) opisał swoją historię.
Jeśli ktoś ma jakieś pytania chętnie odpowiem
Pozdrawiam Lidia

kamilakonieczna
Posty: 43
Rejestracja: 2016-05-09, 10:13

Terapia energotonowa

Postautor: kamilakonieczna » 2016-11-02, 08:08

Szerokim łukiem bardzo szerokim łukiem, myślę że nie muszę dodawać nic więcej
Immunomodulin od (8.11.2016) :serce:


Wróć do „Leczenie alternatywne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości