Przydatne badania krwi.

Medycyna niekonwencjonalna, dieta, suplementy itp.

Moderator: Beata:)

julia67
Posty: 7
Rejestracja: 2012-01-08, 16:30
Lokalizacja: Chorzów

Przydatne badania krwi.

Postautor: julia67 » 2012-02-05, 20:16

Szukałam czy na forum nie ma takich informacji od poziomie np. potasu czy magnezu, ale nie znalazłam. Chciałabym sprawdzić czy mi niczego w organiźmie nie brakuje. Witamin, minerałów i tak wogóle. Czy lekarz może mi takie badanie zlecić? Proszę o wszelkie uwagi na ten temat.
Choruję od 2003r. nie jestem leczona żadnymi lekami na SM ale łykam tyle innych leków i suplementów że nie wiem czy mi to nie szkodzi. Od roku ciągle jestem przeziębiona, zasmarkana i kaszląca więc pewnie coś jest nie tak, ale jak to sprawdzić?
Julcia67

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2012-02-05, 21:12

julia67 pisze:Czy lekarz może mi takie badanie zlecić?

Oczywiście, że może. Biochemia to podstawa ;-) Mg, Fe i TIBC, czyli całkowita zdolność wiązania żelaza. Poza tym Jonogram, czyli poziom K, Na, Cl. Czy poziom Wit B12 mieści się w normach, również można sprawdzić:
Jak badać poziom witaminy B12 w naszym organizmie
Poziom witaminy B12 może być zbadany na kilka sposobów, np.

- sprawdzenie poziomu kwasu metylmalonowego w moczu. Podwyższony poziom oznacza niedobór tej witaminy (niewydolność nerek i zmniejszenie objętości wewnątrznaczyniowej mają również wpływ na poziom tego kwasu).
- pomiar B12 w surowicy krwi. Są przynajmniej dwa testy, które mogą być używane do pomiaru poziomu B12 w surowicy krwi: analiza radioimmunologiczna i analiza mikrobiotyczna. Analiza radioimmunologiczna często może pokazać fałszywy pozytywny wynik, tylko dlatego, że mierzy ona nie tylko aktywne ale również nieaktywne rodzaje witaminy B12.
- pośrednio oceniony po pomiarze homocystyny we krwi. Podniesiony poziom homocystyny może oznaczać niedobór witaminy B12,„ kwasu foliowego albo witaminy B1. W takim przypadku są przeprowadzane dodatkowe testy.

Wystarczy poprosić o skierowanie, no i jeszcze powinny towarzyszyć temu niepokojące objawy, dające prawdopodobieństwo niedoboru. Zawsze można też zlecić takie badania prywatnie i wówczas o powód nikt się nie zapyta. ;-)
Pozdrawiam serdecznie.


Źródło: Witaminy zdrowia
Ostatnio zmieniony 2012-02-05, 21:44 przez Beata:), łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2012-02-05, 21:23

Raz do roku powinnaś dostać skierowanie na morfologię, próby wątrobowe, potas, sód. Przy wynikach podawany jest dla porównania poziom prawidłowy więc nie widzę sensu podawania tych liczb. Jeśli masz problem z uzyskaniem skierowania, możesz te badania wykonać prywatnie i powinnaś się zmieścić w kwocie ok. 40 PLN.

julia67
Posty: 7
Rejestracja: 2012-01-08, 16:30
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: julia67 » 2012-02-06, 18:05

Bardzo dziękuję za wyczerpujące informacje. Zaraz jutro poproszę o skierowanie do laboratorium na morfologię i te dodatkowe badania. :23:
Julcia67

julia67
Posty: 7
Rejestracja: 2012-01-08, 16:30
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: julia67 » 2012-02-10, 21:16

Byłam u lekarza po skierowanie na te badania krwi. Lekarka tylko się za głowę złapała co też mi się chce, to przecież nie koncert życzeń, tak że wszystkie badania będę musiała zrobić prywatnie. I po to płacę składki na fundusz zdrowia. Żeby w Polsce chorować to trzeba mieć "końskie zdrowie" :22:
Julcia67

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2012-02-10, 21:50

:lol: Zacytuję słowa z mojego poprzedniego postu
Zawsze można też zlecić takie badania prywatnie i wówczas o powód nikt się nie zapyta. ;-)

Reakcje niektórych lekarzy bywają właśnie takie i wówczas jest to pierwszy znak, że ...trzeba zmienić lekarza ;-)
julia67 pisze:to przecież nie koncert życzeń,

I owszem, to powinien być koncert życzeń.
Trzymaj się Julcia :-)
Obrazek

Iwona333
Posty: 981
Rejestracja: 2010-05-04, 19:17
Lokalizacja: Wielkopolska

Postautor: Iwona333 » 2012-02-10, 23:05

To zależy na jakiego lekarza się trafirzeczywiście-siostra po usunięciu tarczycy i po porodzie gorzej sie poczuła i chciała skierowanie na hormony tarczycy to lekarka powiedziała,ze nie widzi takiej potrzeby i jej nie dała.Ja natomiast byłam prywatnie u gastroentrologa od którego dostałam ze stronę badań które miałam wykonać prywatnie i poszłam do mojej rodzinnej i te które można było zrobić za darmo-przepisała.Powiedziałam wprost,ze zapłaciłam 200zł za lekarza kolejne 200 za leki i nie mam kolejnych 200 żeby zrobic te wyniki.Trochę dobrej woli ;-)


Wróć do „Leczenie alternatywne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości