Leczenie wg dr. Terry Wahls

Medycyna niekonwencjonalna, dieta, suplementy itp.

Moderator: Beata:)

weluncia
Posty: 96
Rejestracja: 2012-01-31, 15:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: weluncia » 2013-03-03, 13:51

Ok Quba to czekamy na wieści :-)
Ela

weluncia
Posty: 96
Rejestracja: 2012-01-31, 15:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: weluncia » 2013-03-04, 16:00

Raczej niewiele osób jest zainteresowanych tą dietą ale jeżeli ktoś jest to znalazłam jeszcze coś takiego
http://translate.googleusercontent.com/ ... qRDPnecJow
Ela

quba
Posty: 454
Rejestracja: 2008-04-30, 13:04
Lokalizacja: hm

Postautor: quba » 2013-03-05, 06:02

Chyba obserwuję pewien przełom. Po kilku tygodniach diety zaczęły się lepsze dni. Wczoraj chodzenie widocznie się poprawiło. Podczas rehabilitacji, ćwiczenia które 5 dni temu było cieżko powtórzyć 5x, wczoraj dało się zrobić 50x.
Może to tylko lepszy dzień, a może efekt diety antyoksydacyjnej i eliminującej potencjalne alergeny.
Oczywiscie dalej laska, a na zewnątrz 2, ale moc jest zdecydowanie wieksza.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez quba, łącznie zmieniany 1 raz.

weluncia
Posty: 96
Rejestracja: 2012-01-31, 15:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: weluncia » 2013-03-05, 16:21

Hej Quba u mnie dieta na razie dopiero tydzień , ale chyba się oczyszczam, bo pierwszy raz od ponad 10-ciu lat mam katar taki,że chusteczek brakuje. Dzisiaj pierwszy dzień rehabilitacji - właśnie wróciłam Ja mam niedowład lewostronny i dowiedziałam się,że muszę ćwiczyć prawą stronę, żeby lewa nauczyła się chodzić.No dobra niech i tak będzie ja się na tym nie znam.Quba ucieszyłam się,że u Wahls mięsko można jeść.Tylko w jej przepisach widziałam taki fajnie wysmażony boczuś ale nie jestem jeszcze pewna czy można.
Ela
Ela

AlicjaXYZ
Posty: 262
Rejestracja: 2012-12-27, 22:03
Lokalizacja: Kalisz

Postautor: AlicjaXYZ » 2013-03-05, 19:45

weluncia pisze: chyba się oczyszczam, bo pierwszy raz od ponad 10-ciu lat mam katar taki,że chusteczek brakuje.

Elu to normalne z tym katarem? A może to alergia na któryś produkt hyhy

weluncia
Posty: 96
Rejestracja: 2012-01-31, 15:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: weluncia » 2013-03-05, 20:18

Raczej tak. To cytat z diety Dąbrowskiej.
" Organizm oczyszcza się także też przez wydalanie śluzu, czego wyrazem może być przejściowe pojawienie się kataru, śluzu w stolcu, czy w moczu. Zatoki oczyszczają się przez obfite spływanie śluzowo – ropnej wydzieliny, a nawet z domieszką krwi."
Ja przez prawie tydzień byłam na diecie Dąbrowskiej, teraz stopniowo przechodzę na Terry Wahls - jakoś bardziej mi pasuje. A w domu nie mam nic nowego co mogłoby uczulać i nie miałam się gdzie przeziębić ani od kogo się zarazić. Jak rozmawiałyśmy to słyszałaś , że mam zawalony nos, no chrypa to wiadomo od czego ;-)
Ela

AlicjaXYZ
Posty: 262
Rejestracja: 2012-12-27, 22:03
Lokalizacja: Kalisz

Postautor: AlicjaXYZ » 2013-03-05, 22:21

;)
Powiem tak wkurzam się, że nie ma 1 gwarantującej zdrowie diety :/
Ułożylam sobie zatem afirmację:
<Wszystko, co jem, piję, czym się leczę, co zażywam , co robię, jak robię przyczynia się do poprawy mojej sprawności fizycznej – przyczynia się do zdrowia>
I za każdym razem kiedy jem śniadanie, obiad, kolację to sobie powtarzam ;)
Zresztą wierzę, że żółtka jaj taką właśnie moc mają.
Heh chyba nie jestem az tak zdesperowana ????
Ela jutro dryndnę do Ciebie po południu ;)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez AlicjaXYZ, łącznie zmieniany 1 raz.

marta 79
Posty: 4
Rejestracja: 2013-03-05, 21:44
Lokalizacja: woj.chelmskie

Postautor: marta 79 » 2013-03-05, 23:11

dieta dr. Roy Swank ;-)

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2013-03-05, 23:21

marta 79 pisze:dieta dr. Roy Swank ;-)
?
Marta, ale co? Jesteśmy w temacie, który dotyczy diety dr.T. Wahls.

quba
Posty: 454
Rejestracja: 2008-04-30, 13:04
Lokalizacja: hm

Postautor: quba » 2013-03-09, 21:06

3 tyg diety, pewnie za krotko by cos wiecej powiedziec, ale znajomi mowia, ze chodzenie zdecydowanie lepiej. Psychicznie naprawde ok.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez quba, łącznie zmieniany 1 raz.

Magda76
Posty: 14
Rejestracja: 2013-03-11, 17:32
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Magda76 » 2013-03-11, 18:09

beta13, ta dieta dr Wahls to jest dieta paleo czyli człowieka pierwotnego, łowiectwo-zbieractwo i znam kilka osób które ją stosują. Kierujesz się prosta zasadą, czego człowiek pierwotny nie mógł jeść ty też nie możesz czyli tylko to co można upolować, złowić, zebrać. Zboża, mleko, serki, cukier itp są całkowicie zabronione.
Ma to sens bo gluten, białko mleczne i cukier są toksyczne dla naszego organizmu i powodują utajone zapalenia co prowokuje system immunologiczny do objadania naszych biednych komórek nerwowych. Wyeliminowanie tych produktów wycisza nas system immunologiczny.
Ja osobiście natychmiast po diagnozie, dzięki znajomej z Londynu chorej na sm przeszłam na dietę mix - dr. Swank / dieta MS dla kobiet. Tu w obrazkach co można śmiało jeść: http://pinterest.com/msdietforwomen/ms- ... o-embrace/
Wyeliminowałam z diety gluten, całe białko zwierzęce oprócz ryb, cukier.
Za krótko jestem na diecie (3 mies) żeby powiedzieć czy wpływa pozytywnie na SM ale na moje samopoczucie super. Schudłam 5 kg, cera mi się poprawiła od ilości warzyw i ryb które wsuwam i mam niesamowitą energię.
Myślałam że będzie mi ciężko się przestawić ale jest ok. Jedyny problem to wydatki na jedzenie. Ta dieta jest po prostu DROGA. Wydaję ok 30% więcej na zakupy bo te wszystkie zdrowe rzeczy strasznie dużo kosztują.
a tu jeszcze czego nie jem : http://pinterest.com/msdietforwomen/ms- ... s-to-avoid :)
Magi na zakręcie.

tomakin
Posty: 316
Rejestracja: 2008-12-08, 09:18
Lokalizacja: jelenia góra
Kontaktowanie:

Postautor: tomakin » 2013-03-15, 00:58

"człowiek pierwotny" żył góra 30 lat, potem umierał na skutek przede wszystkim niedożywienia. Stosowanie jego diety ma tyle sensu, co stosowanie pierwotnej higieny czy pierwotnego trybu życia (spanie na dworze w zimie). Fakt, że pokarmy wysoko przetworzone (cukry, zboża, wszystkie w zasadzie mięsa, nabiał) są szkodliwe i faktem jest, że na diecie dr Dąbrowskiej (głównie surowe warzywa i owoce) można spodziewać się cudów, ale akurat dieta "paleo" jest dość sporym błędem - miesza ona rzeczy korzystne z niekorzystnymi.

Twoja dieta, Magda76 wygląda OK - jest bardzo zbliżona do tego, co zalecam na mojej stronce i co zalecam też ludziom z innymi chorobami auto, jedna kobieta z reumatoidalnym zapaleniem stawów (choroba gdzie bardzo wyraźnie widać rzuty) powiedziała, że ta dieta to prawdziwy cud - kilka dni przestrzegania i rzut znika jak ręką odjął. Jakbyś jeszcze wyeliminowała warzywa psiankowate byłoby już zupełnie idealnie. Ale nie przypomina ona tego, co ludzie na diecie "paleo" zjadają na co dzień. Innymi słowy, nie masz typowej diety "paleo" i dobrze by było to podkreślić - jeśli ktoś teraz usłyszy od Ciebie że "paleo pomaga", zajrzy do internetu i zacznie objadać się tym co często jest zalecane, dość szybko doprowadzi się do problemów zdrowotnych.

co do terapii z pierwszego postu - brzmi nieźle, brakuje tam kilku rzeczy które bym dołożył, jest kilka których nie wypisałem na mojej stronce z uwagi na cenę i dostępność w kraju (np metylowana forma kwasu foliowego) albo brak badań które wykazały jakieś działania pozytywne, ale poza tym - jak nietrudno zauważyć - większość tamtych suplementów pokrywa się z tym, co jest wypisane na mojej stronce (link w podpisie).

quba
Posty: 454
Rejestracja: 2008-04-30, 13:04
Lokalizacja: hm

Postautor: quba » 2013-03-15, 06:34

napisz co niekorzystnego jest w diecie paleo? magda faktycznie nie do konca dobrze ja stosuje. np mieso jest jak najbardziej ok. codzienie powinno sie je jesc. nie tylko ryby. jest zrodlem wit b... za to ograniczone powinny byc orzechy migdaly kasze.

tomakin
Posty: 316
Rejestracja: 2008-12-08, 09:18
Lokalizacja: jelenia góra
Kontaktowanie:

Postautor: tomakin » 2013-03-15, 13:59

Badania na grupach populacji dość jasno pokazują, że jedzenie mięsa tak ma się do stwardnienia rozsianego, jak palenie papierosów do raka płuc, z kolei orzechy są jednym z najsilniej chroniących pokarmów. To samo dotyczy nowotworów, chorób serca czy osteoporozy - w zasadzie większości tych wszystkich "nowych" chorób które teraz się namnożyły. Jedz dalej codziennie mięso, orzechów unikaj, daleko zajedziesz...

//edit aby nie być gołosłownym:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/3638477

Magda76
Posty: 14
Rejestracja: 2013-03-11, 17:32
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Magda76 » 2013-03-15, 15:03

lol Ja nigdzie nie napisałam że stosuję dietę paleo tylko mix dr Swanka z dietą MS dla kobiet :
to co należy:
http://pinterest.com/msdietforwomen/ms- ... o-embrace/
i to czego nie należy jeść:
http://pinterest.com/msdietforwomen/ms- ... -to-avoid/
ułożoną zresztą przez genialną dietetyczkę zajmującą się chorobami autoimmunologicznymi - Mary-Ann Shearer.

Zgadzam się z Tomakin , odkąd wyrzuciłam mięso z jadłospisu czuję się dużo lepiej.
Orzechy poza ziemnymi są bardzo zdrowe SZCZEGÓLNIE WŁOSKIE, a kasza jaglana jest jak najbardziej wskazana.
http://www.livestrong.com/article/47981 ... llet-seed/
Ja jem jeszcze komosę ryżową i brązowy ryż.
Swoją dietę konsultowałam też z profesorem, który wszystkie zalecenia mojej dietetyczki potwierdził i uważa że jem bardzo zdrowo i antyzapaleniowo :)

Co do diety paleo to nie zdecyduję się na nią właśnie ze względu na obecność mięsa. Ale spierać się nie,że jest do niczego bo będę bo podobno wielu ludziom pomogła. Na mnie mięso nie działa dobrze, moja wątroba go nie lubi i już, więc nie będę jej zmuszać :)
xx
Magi na zakręcie.


Wróć do „Leczenie alternatywne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 225 gości