SM i stres oksydacyjny

Medycyna niekonwencjonalna, dieta, suplementy itp.

Moderator: Beata:)

jolantal
Posty: 1
Rejestracja: 2012-07-23, 13:23
Lokalizacja: Zalesie Górne
Kontaktowanie:

SM i stres oksydacyjny

Postautor: jolantal » 2012-07-23, 14:38

Warto ,żeby Ci którzy chcą poszukiwać i są otwarci wymienili się informacjami co wiedzą o związku stresu oksydacyjnego i SM.
Osłonki mielinowe niszczone w przebiegu SM utworzone są z substancji bardzo wrażliwych na procesy oksydacyjne.Okazuje się że my mamy system obrony ,trzeba go tylko usprawnić (wyposażyć wzmocnić,oczyścić).
Podstawowym "narzędziem" do walki ze stresem oksydacyjnym jest Glutation (substancja ,którą organizm sam wytwarza,jest silnym antyoksydantem i to on aktywizuje inne anyoksydanty przyjmowane przez organizm).Możemy stymulować organizm do wytwarzania Glutationu np. dostarczając mu selen,ostropest plamisty (nie z każdego zródła ,nie każdy zawiera właściwą ilość silimarolu)Możemy stymulować wytwarzanie Glutationu stosując nowoczesną technologię,gdzie wykorzystano osiągnięcia nanotechnologii medycznej i akupunktury "akupunktura bez igieł ,są to nanoplastry glutation ,więcej o nich poczytasz na http://jlenart.pl/oczyszczenie-organizmu-z-toksyn/#more.
Można również systematycznie przyjmować produkty o dużej zawartości Glutationu.
Są zastrzyki z Glutationem,kuracja droga
Suplementacja jest najmniej efektywna bo przyswajalność zależna od stanu przewodu pokarmowego.
Powinniśmy też unikać promieniowania mikrofalowego bo to też zwiększa stres oksydacyjny,więc maksymalnie ograniczyć używanie telefonów komórkowych,WiFi i telefonów bezprzewodowych.Wszyscy którzy wypowiadają się ,że promieniowanie mikrofalowe nie szkodzi są albo niekompetentni,albo stronniczy.Trochę na ten temat czytałam i wiem,że naukowcy którzy badali szkodliwośc promieniowania mikrofalowego byli narażeni na straszne szykany (pamiętajmy ,że 50 lat trzeba było ,żeby oficjalnie ogłoszono szkodliwość papierosów,a aż 80 lat na stwierdzenie oficjalne szkodliwości ołowiu itd).
Ważnym elementem w walce ze stresem oksydacyjnym jest również woda,ja osobiście znam wodę która spełnia 4 warunki wody idealnej.
Ja jestem przzekonana,że jeśli jstnieją narzędzia dla zapobiegania przyczyną to trzeba je maksymalnie wykorzystywać ,bo dla mnie to jest podstawa to jest stawianie zdrowych fundamentów

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2012-07-23, 15:13

Tak wypada, więc może najpierw się przywitam.
Witaj na forum Sm Jolantal.
Długo chorowałaś na Sm? Pytam w czasie przeszłym, bo rozumiem, że polepszyłaś sobie stan psychofizyczny.

Ok, mamy się pozbyć lub ograniczyć
jolantal pisze:używanie telefonów komórkowych,WiFi i telefonów bezprzewodowych.

.. a co tym razem mamy kupić, oprócz picia m.in. serwatki bogatej w Glutation oczywiście? Nie wspomnę nawet o brokułach, brukselce, czosnku czy cebuli. I jak się ma do tego Melatonina, która podobno działa przeciwutleniająco ponad dwukrotnie silniej, niż witamina E i pięciokrotnie silniej niż glutation ?
jolantal pisze:ja osobiście znam wodę która spełnia 4 warunki wody idealnej.

Czyli rozumiem ..... Wodę? Czy może podane wyżej nanoplastry? :-D
Tak pytam, z ciekawości :-D
Obrazek

jaszczurka
Posty: 588
Rejestracja: 2009-01-25, 00:37
Lokalizacja: chwilowo ok.Rabki

Postautor: jaszczurka » 2012-07-23, 19:10

A ja usilnie poszukuję remedium skutecznego w walce z procesem utleniania się kaski z mojego portfela-cierpi on na silny,chroniczny stres oksydacyjny ...ale tu chyba cudowna woda nie pomoże...lub wręcz może zaszkodzić.Proszę nie gniewać się na tę frywolną uszczypliwość,ale mam dzisiaj taki dzień,że nie mogę się powstrzymać.

elka
Posty: 170
Rejestracja: 2010-08-18, 19:15
Lokalizacja: Polska

Postautor: elka » 2012-07-24, 11:49

Żywność bogata w glutation to: awokado, szparagi, brokuły, brukselka, czosnek, cebula, kapusta ( żródło : Wikipedia )

dareczek705
Posty: 437
Rejestracja: 2011-08-01, 16:14
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Postautor: dareczek705 » 2012-07-24, 12:18

Może to nie chodzi o wodę.Tylko o alkohol jak to mówią wóda czyni cuda.


Wróć do „Leczenie alternatywne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości