Strona podsumowująca wiedzę na temat metod alternatywnych

Medycyna niekonwencjonalna, dieta, suplementy itp.

Moderator: Beata:)

tomakin
Posty: 316
Rejestracja: 2008-12-08, 09:18
Lokalizacja: jelenia góra
Kontaktowanie:

Strona podsumowująca wiedzę na temat metod alternatywnych

Postautor: tomakin » 2012-11-12, 14:38

Myślę, że każdy znajdzie tam wiele dla siebie - wszystko poparte sporą dawką teorii. Dlaczego olej z wiesiołka jest tak skuteczny, jakie działanie miał lit w badaniach na zwierzętach, co jest potrzebne organizmowi do regeneracji mieliny, jaką dietę mieli ludzie którzy najczęściej zachorowali, co ze stwardnieniem rozsianym mają wspólnego metale ciężkie - i wiele, wiele innych.

Stronka nie jest w żadnym wypadku komercyjna ani farmaceutyczna, nic nie sprzedaje, nie zachęca do konkretnych produktów konkretnych firm - jedyne "leki" jakie opisuje to omega 3, witamina D i tym podobne, naturalne substancje. Mam więc nadzieję, że nie łamie regulaminu.

http://www.stwardnienie.naturalneleczenie.com.pl/

Z chęcią odpowiem na wszelkie pytania.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez tomakin, łącznie zmieniany 2 razy.

tomakin
Posty: 316
Rejestracja: 2008-12-08, 09:18
Lokalizacja: jelenia góra
Kontaktowanie:

Postautor: tomakin » 2012-11-15, 00:06

Taka prośba do ludzi, którzy piszą mi na PM pytając, jakie suplementy kupić - pytajcie w tym temacie, raz że inni będą mogli skorzystać, dwa - głupio się czuję wysyłając na prywatną wiadomość link do konkretnego produktu (za bardzo to pachnie reklamą), trzy - jak ktoś będzie wiedział o tańszym, lepszym zamienniku to mnie poprawi, na PM nie będzie tej szansy.

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Postautor: anula;) » 2012-11-15, 09:28

Przyznam szczerze, że aż zgłupiałam spojrzawszy na datę rejestracji na forum ...4 lata :-)
A już pierwszy post napisany ...4 dni temu spowodował, że czytam...i czytam ..."stronę o ..." z duuużą przyjemnością :-) Ciekawe, przejrzyście usystematyzowane informacje o suplementacji ... Zazdraszczam wiedzy :oops: echhh - i któryż to już raz... jakże na miejscu wydaje się być stara... a mądra sentencja "jesteś tym co jesz" ...
Pozdrawiam i ... dziękuję za pojawienie się na forum :-)
Oczywiście.. przewiduję pojawienie się pytań z mojej strony, ale nie chcę wyjść na głąba, jeżeli zapytam o coś, na co odpowiedź już jest, a wystarczyło tylko poszukać :lol:
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez anula;), łącznie zmieniany 1 raz.
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

tomakin
Posty: 316
Rejestracja: 2008-12-08, 09:18
Lokalizacja: jelenia góra
Kontaktowanie:

Postautor: tomakin » 2012-11-15, 11:06

Nawet jeśli jest gdzieś schowana odpowiedź i "wystarczy poszukać", to lepiej zapytać, żeby wszystko było w jednym, podsumowującym temacie, tak aby każdy mógł bez problemu znaleźć. A 4 lata temu wklejałem linka do poprzedniej strony o SM, która jednak dotyczyła wyłącznie badania na oleju z ogórecznika. I dostałem wtedy opieprz za wklejanie linków, był inny regulamin na forum :D

axl
Posty: 92
Rejestracja: 2012-03-21, 14:19
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: axl » 2012-11-15, 14:22

Ja mam taką małą sugestię. Może dałoby radę stworzyć taki mały harmonogram dnia z podanymi porami i dawkami? Taką ściągawkę:) Sam miałem ostatnio nie lada problem, gdy dobierałem suplementy do antybiotykoterapii. Okazuje się, że jednego nie można brać z drugim albo trzeba brać w jakimś odstępie czasowym itp., itd.

tomakin
Posty: 316
Rejestracja: 2008-12-08, 09:18
Lokalizacja: jelenia góra
Kontaktowanie:

Postautor: tomakin » 2012-11-15, 17:13

W sumie dobry pomysł, tylko jedno malutkie ale - suplementy powinno się dobierać pod kątem własnej sytuacji. Jak ktoś ma bardzo wysoki poziom B12 i niski homocysteiny, można podejrzewać, że przebieg cyklu metylacji jest OK i z większości supli skierowanych na jego wzmocnienie można spokojnie zrezygnować. Jak ktoś pracował w hucie czy nawet np bardzo dużo pracował z lutownicą, wiadomo, że najważniejsze będzie oczyszczenie z metali ciężkich.

Ale z drugiej strony - 90% ludzi nie jest w stanie ocenić, czego im brakuje i czego mają za dużo, więc są niejako skazani na wszystkie suplementy, pomimo tego, że część z nich będzie zapewne zupełnie niepotrzebna. Z odbudową mieliny jest ten problem, że wystarczy niedobór JEDNEGO koniecznego składnika, a cały plan się wali. Zawsze tutaj robiłem porównanie do samochodu - żeby jechał potrzebne jest nadwozie, koła, silnik, paliwo, opony, kierowca - starczy że jednej z tych rzeczy zabraknie i nawet jeśli będziemy mieli 20 kierowców i 4 silniki, ale nie będzie kół - nie przejedziemy ani metra. Faktycznie więc lepiej na wszelki wypadek ładować wszystko. No i niestety, nie jestem w stanie zagwarantować, że wymieniłem wszystkie konieczne elementy.

Raphael
Posty: 91
Rejestracja: 2012-04-28, 23:05
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Raphael » 2012-11-26, 21:53

Właśnie dzisiaj otrzymałem paczkę z USA z Litem i K2. UPS dolicza cło w wysokości 50zl. Czyste złodziejstwo.

tomakin
Posty: 316
Rejestracja: 2008-12-08, 09:18
Lokalizacja: jelenia góra
Kontaktowanie:

Postautor: tomakin » 2012-11-26, 22:00

Heh, wziąłeś przez UPS? Kurcze, chciałem nawet napisać na stronce, żeby z Iherb nie zamawiać przez UPS tylko zwykłą wysyłką, ale bałem się, że za bardzo będzie to przypominało namawianie do korzystania z tej konkretnej witryny.

Mi UPS kiedyś doliczyło prawie 100 zł - cło, opłaty, upoważnienie... pierwszy i ostatni raz gdy pozwoliłem sobie na taką "przyjemność". I jeszcze kumpel mnie wyśmiał, żebym na drugi raz czytał regulamin - ale jak słowo daję, nic tam nie widziałem o dodatkowych opłatach przy odbiorze przesyłki.

Jak masz "zespół niespokojnych nóg" to napisz jutro w temacie, czy lit pomógł - u mnie efekty są w zasadzie natychmiastowe.

Raphael
Posty: 91
Rejestracja: 2012-04-28, 23:05
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Raphael » 2012-11-26, 22:09

Zespół niespokojnych nóg tzn. co konkretnie? Coś mi się kiedyś o uszy obiło, ale nie pamiętam dokładnie. Napisałeś mi, że DHL dolicza 100zł to pomyślałem, że UPS może jest tańszy, ale przynajmniej szybko doszło dokładnie w 7 dni.

tomakin
Posty: 316
Rejestracja: 2008-12-08, 09:18
Lokalizacja: jelenia góra
Kontaktowanie:

Postautor: tomakin » 2012-11-26, 22:18

a może to był UPS nie DHL u mnie, już nie pamiętam. Wiem, że skusiłem się na taką droższą opcję wysyłki, bo zamawiałem za ponad 120 zł i się pojawiła ze zniżką. Najtańsza kosztuje około 20 zł i praktycznie zawsze dochodzi.

Zespół niespokojnych nóg to takie BARDZO wkurzające uczucie - chcesz zasnąć, a w łydkach czujesz jakby swędzenie, musisz nogami poruszyć, ponaciągać - potrafi totalnie zatruć życie. Myślałem, że lit zamawiasz właśnie po to - sporo o nim mówiliśmy w temacie "zespół niespokojnych nóg" w dziale "bez diagnozy". Najlepsze, że medycyna w ogóle nie zna na to lekarstwa, nie ma nawet pojęcia skąd to się bierze (czasami pomagają psychotropy, ale z takimi skutkami ubocznymi że lepiej chyba nie wysypiać się...), a po małych dawkach litu znikło mi w ten sam dzień.

Sabri
Posty: 560
Rejestracja: 2011-02-28, 14:29
Wiek: 41
Lokalizacja: Sosnowiec

Postautor: Sabri » 2012-11-27, 09:13

Raphael,
Mam prośbę daj znać o efektach.
Mam rodzinę w USA i Niemczech i nie miałam bym problemu,żeby coś mi przesłali.Zastanawia mnie tylko czy jest sens zawracania komuś głowy.
Ciotka ,która jest chemikiem i pracuje w tym zawodzie w USA , MOCNO przestrzegła mnie tylko przed interferonami.Zaproponowała lisinopril,ale to już inna historia.
Nic nie mówiła o jakiś "dziwnych" suplementach.
tomakin, Na jakiej zasadzie działa ten lit?Co powoduje w naszym organizmie?
Jakie mogą być ewentualne skutki uboczne?

Co mogłbyś mi zaproponować z suplementów i medycyny naturalnej na wysychającą śluzówke w gardle i 'suche oko'?
Obrazek

tomakin
Posty: 316
Rejestracja: 2008-12-08, 09:18
Lokalizacja: jelenia góra
Kontaktowanie:

Postautor: tomakin » 2012-11-27, 14:35

Lit po prostu... uzupełnia niedobory litu. W psychiatrii wykorzystuje się go do maskowania objawów bodajże bipolar i niekiedy depresji, ale w dawkach setki albo i tysiące razy większych - jest to wtedy zupełnie inna sytuacja, ludzie mogą Cię przestrzegać przed litem bo chodzą plotki że jest szkodliwy, ale to dotyczy własnie takich ultrawysokich dawek.

Jak działa? Raczej jakie ma funkcje, czyli czym może skończyć się jego niedobór. Lit wydaje się niezbędny do prawidłowej pracy mózgu - bez niego nie ma możliwości budowy osłonek mielinowych, następują zmiany w samopoczuciu i samej strukturze mózgu. Efekty niedoborów pokarmowych litu są na tyle silne, że badając stężenie tego pierwiastka w wodzie pitnej można przewidzieć, jak wysoka będzie przestępczość w danym regionie i ile będzie samobójstw. W Niemczech psychiatrzy postulują dodawanie go do wodociągów, aby zmniejszyć ilość takich przypadków. No i dwie najważniejsze rzeczy - mysz, u której wywołano sztucznie stwardnienie rozsiane a następnie podano lit, odzyskała zdrowie, a u chorych ze stwardnieniem rozsianym we krwi jest średnio zaledwie połowa tego litu, co wśród średniej populacji.

A na śluzówkę przede wszystkim omega 3, są też niezbędne do prawidłowej pracy mózgu i regeneracji mieliny, więc podwójna korzyść. Dodatkowo oczywiście witamina D i można też olej z wiesiołka - wszystko jest omówione na mojej stronce, wszystko w badaniach przynajmniej zmniejszało liczbę rzutów.

Sabri
Posty: 560
Rejestracja: 2011-02-28, 14:29
Wiek: 41
Lokalizacja: Sosnowiec

Postautor: Sabri » 2012-11-27, 15:30

tomakin,Dzięki
Nie mam SM póki co,ale męczą mnie inne rzeczy min. zespól niespokojnych nóg.Chętnie bym spróbowała ,ale jedynie gotowego suplementu.
Czy znasz jakąś nazwę takowego w Niemczech?

Pytałam o działanie litu,bo jeśli go stosuje się go w psychiatrii do jakiś manii to jakieś musi chyba mieć.....no nie wiem
Ja bardzo żle reaguje na jakiekolwiek uspokajacze,nawet w na melise ;-)
Po niektórych, tych nawet bez recepty miałam wrażenie upadania i światełka w tunelu :lol: Dlatego ewentualne skutki uboczne są dla mnie ważne.

Wit d właśnie biorę ,omega 3 biorę seriami,wiesiołka i a +e przerobiłam
Obrazek

Awatar użytkownika
sylseb
Posty: 1412
Rejestracja: 2012-02-16, 13:27
Wiek: 54
Lokalizacja: Łódź

Postautor: sylseb » 2012-11-27, 16:18

Sabri pisze:Pytałam o działanie litu,bo jeśli go stosuje się go w psychiatrii do jakiś manii to jakieś musi chyba mieć.....

Tak jak wspominał ktoś wcześniej, na pewno stosuje się go w leczeniu psychiatrycznym, mój były teść miał chorobę dwubiegunową i na pewno podawano mu lit, nie mam pojęcia w jakich dawkach. Przypuszczam, że musiały być duże, bo zastrzyki dostawał rzadko (jeśli oczywiście czegoś nie pokręciłam, ale tak coś pamiętam).
Oczywiście, żeby nie było, powyższym nie włączam się w dyskusję uzupełniania niedoborów :lol: (to co proponuje tomakin), bo nie mam o tym pojęcia
Pozdrawiam
SylwiU

tomakin
Posty: 316
Rejestracja: 2008-12-08, 09:18
Lokalizacja: jelenia góra
Kontaktowanie:

Postautor: tomakin » 2012-11-27, 16:53

wiesiołek zaczyna działać po kilku miesiącach i jego działanie utrzymuje się całe lata po odstawieniu - na dodatek działa tylko przy stosowaniu odpowiednio wysokich dawek. Prawdopodobnie nie miałaś odpowiednich więc nie miałaś szansy poczuć jego działania. Podobnie omega 3, jeśli nie stosujesz odpowiedniej dawki, nie zadziała - albo zadziała po np roku suplementacji.

Lit można kupić wysyłkowo na ebay (dużo droższy) albo na iherb, nie mam pojęcia czy jest i pod jaką nazwą jest sprzedawany w Niemczech. Mogę jedynie powiedzieć, jakie działanie wywarł na mnie - po pierwsze błyskawicznie, po kilku godzinach znikł zespół niespokojnych nóg, po drugie - ponoć jestem dużo spokojniejszy i "milszy" w obyciu, a po trzecie - co jest już wadą - jestem bardziej senny. Podobno ta zwiększona senność to objaw regeneracji układu nerwowego i mija po pewnym czasie (u osób stosujących lit stwierdzono zwiększanie się szarej masy w mózgu - po prostu mózg się regenerował, co uznawane było do niedawna za rzecz niemożliwą). Ten w psychiatrii działa całkowicie inaczej - bardzo wysokie dawki (tuż pod granicą zatrucia, regularnie mierzy się poziom litu we krwi celując w taki tuż poniżej wywołującego ciężką chorobę) blokują po prostu niektóre funkcje w organizmie, "zalewając" neuroprzekaźniki, wypierając inne pierwiastki i robiąc wiele innych, nie do końca poznanych rzeczy. Małe dawki mają totalnie inne działanie, więc porównywanie tego mija się z celem.


Wróć do „Leczenie alternatywne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 123 gości