Pszeniczny brzuch

Medycyna niekonwencjonalna, dieta, suplementy itp.

Moderator: Beata:)

Jaga2013
Posty: 55
Rejestracja: 2013-01-31, 21:55
Lokalizacja: Katowice

Pszeniczny brzuch

Postautor: Jaga2013 » 2013-02-24, 18:48

http://www.empik.com/dieta-bez-pszenicy ... ,ksiazka-p

Opis książki
http://nowadebata.pl/2011/10/13/buszujacy-w-pszenicy/

Mowa o tym jak pszenica jest szkodliwa dla ludzi. Może komuś się przyda.

AlicjaXYZ
Posty: 262
Rejestracja: 2012-12-27, 22:03
Lokalizacja: Kalisz

Postautor: AlicjaXYZ » 2013-02-25, 18:15

Mhm w sumie ja coś po pszennych p-roduktach odczuwam senność; właściwie nie mogę ich za dużo zjeść na raz. Opieram się o książkę "Życie bez pieczywa" lub żywienie optymalne dra Kwaśniewskiego, czyli jak wysoki poziom spożywanych węglowodanów negatywnie wpływa na zdrowie lub jest nawet przyczyną chorób cywilizacyjnych. Fakt nie przesadzam z węglowodanami i na pewno nie z tymi w słodyczach.
Z drugiej strony żywność modyfikowana tu zboża oprócz nadmiaru węglowodanów dodaje chemii hyh. Tak czy owak jedno czy drugie zniechęca, więc w konkluzji warto odpuścić.

axl
Posty: 92
Rejestracja: 2012-03-21, 14:19
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: axl » 2013-02-25, 18:52

Dodam tylko cytat z tej recenzji, aby zachęcić do zainteresowania się tematem :)
TN: Porozmawiajmy o konkretnych schorzeniach, które pszenica wywołuje lub pogarsza. Jeden z czytelników mojego bloga pisał o swojej siostrze, która wyzdrowiała ze stwardznienia rozsianego po odstawieniu pszenicy. Inni opowiadali mi o wyzdrowieniu z fibromialgii , ADD oraz depresji. Czy wszyscy oni to „świry”, czy może „zdrowe produkty pełnoziarniste” mają związek z tymi schorzeniami?

WD: Mimo że w ostatnich kilkunastu latach osobiście widziałem niewiarygodną poprawę zdrowia po odstawieniu pszenicy u tysięcy pacjentów, to wciąż dowiaduję się o coraz to nowych korzyściach. Niemal co tydzień ktoś do mnie pisze o tym, jak poprawiło się jego zdrowie po rezygnacji z pszenicy.

Słyszałem również o wielu przypadkach poprawy, a czasami wręcz wyleczeniu z fibromialgii , ADD lub depresji. Jeśli chodzi o MS, widziałem poprawę tylko w dwóch przypadkach. Jest to stosunkowo rzadka choroba i nie spotykam się z nią często jako kardiolog. Niemniej biorąc pod uwagę siłę oddziaływania pszenicy na różne aspekty zdrowia człowieka, nie zdziwiłbym się, widząc remisję również i tej choroby, zwłaszcza że składniki pszenicy wywołują stany zapalne w obrębie centralnego układu nerwowego.


Wróć do „Leczenie alternatywne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości