Suplementacja - pomożecie ?

Medycyna niekonwencjonalna, dieta, suplementy itp.

Moderator: Beata:)

weluncia
Posty: 96
Rejestracja: 2012-01-31, 15:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: weluncia » 2013-04-11, 18:16

No jak widzisz ja też :-) i jestem nadal głupia, ale już chyba bliżej jak dalej. Ja staram się potwierdzać informacje z forum i na rożnych stronach w necie i u znajomego lekarza i np. z lecytyną obawiałam się, że to co tomakin pisze to trochę dużo ,ale okazuje się, że leczniczo bierze się 3 x 2 tabletki(1200mg) tuż prze posiłkiem. Tak samo jak się bierze cynk to trzeba uzupełnić miedź.
Ela

weluncia
Posty: 96
Rejestracja: 2012-01-31, 15:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: weluncia » 2013-04-13, 08:53

Mam pytanie techniczne.Proszę tylko nie śmiać się. :-) Nie potrafię łykać dużych tabletek :2:
Czy mogę tabletkę MSM rozkruszyć?, bo w całości nie przełknę.Druga tabletka to Lecytyna- czy można wycisnąć płyn z żelowej osłonki?
Ela

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2013-04-13, 15:48

weluncia pisze:Czy mogę tabletkę MSM rozkruszyć?,

Elu pewnie że możesz. A lecytyna/żel bez osłonki ma pasudny smak i , tylko po to ta osłonka. Smacznego :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Marika
Posty: 137
Rejestracja: 2013-03-24, 19:34
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: Marika » 2013-04-13, 19:18

Mam pytanie do tomakina - zamówiłam przez neta Spirulinę Pacifica 500mg - czy zastąpi ona urydynę, która polecasz? jakie dawki spiruliny są niezbędne przy leczeniu SM dietą?
Z góry dziękuję za odpowiedź. pozdrawiam

tomakin
Posty: 316
Rejestracja: 2008-12-08, 09:18
Lokalizacja: jelenia góra
Kontaktowanie:

Postautor: tomakin » 2013-04-14, 05:14

weluncia pisze:Mam pytanie techniczne.Proszę tylko nie śmiać się. :-) Nie potrafię łykać dużych tabletek :2:
Czy mogę tabletkę MSM rozkruszyć?, bo w całości nie przełknę.Druga tabletka to Lecytyna- czy można wycisnąć płyn z żelowej osłonki?


MSM spokojnie można kruszyć, ja mam w proszku - kupione na grosze w sklepie zoologicznym, oryginalnie przeznaczone dla koni - bardzo ładnie działa na stawy.

Lecytynę możesz kupić w proszku, jest nawet skuteczniejsza i sporo tańsza od tabletek - ale smak... ehhh :D

Możesz też kupić dwuwinian choliny, który ma słabsze działanie od lecytyny, ale dużo łatwiej się go konsumuje.

tomakin
Posty: 316
Rejestracja: 2008-12-08, 09:18
Lokalizacja: jelenia góra
Kontaktowanie:

Postautor: tomakin » 2013-04-14, 05:23

Marika pisze:Mam pytanie do tomakina - zamówiłam przez neta Spirulinę Pacifica 500mg - czy zastąpi ona urydynę, która polecasz? jakie dawki spiruliny są niezbędne przy leczeniu SM dietą?
Z góry dziękuję za odpowiedź. pozdrawiam


Wbrew pozorom, ta najtańsza spirulina może być najlepsza przy SM - jest hodowana w zbiornikach śródlądowych, więc nie zawiera jodu. Bardzo wiele osób z SM ma jednocześnie chorobę Hashimoto, przy której jod jest niewskazany.

Spirulina nie tyle "zastępuje" urydynę, co po prostu ją zawiera. Ale ile jej powinno się brać - to jest prawdziwa zagadka.

Nikt nigdy nie prowadził konkretnych badań, do tej pory jedynie podali małpom mieszankę urydyny, omega 3 i choliny (czyli lecytyny) - i zaobserwowano potężną regenerację tkanki mózgowej. Ale podawano im urydynę w formie syntetycznej, taka też jest zresztą z reguły testowana w badaniach. Można ją kupić, ale niestety chyba tylko w USA - i jest ryzyko, że przesyłka trafi na cło.

Można tu się pokusić o dedukcję - mnóstwo ludzi stosuje urydynę w formie syntetyku i ma NIESAMOWITĄ poprawę stanu układu nerwowego - tu jest link do dyskusji na anglojęzycznym forum, gdzie jest wrzucone już chyba kilkaset badań nad urydyną (między innymi zatrzymanie choroby Parkinsona) i opisy jak ludziom pomagała

http://www.longecity.org/forum/topic/51 ... idine-dha/

Wiadomo, że spirulina ma jakieś 5% urydyny w masie suchej. Wiadomo, że w badaniach (i na forum) stosowano dawki około 500 mg urydyny. Z tego wynika, że jedząc 10 gramów (20 tabletek) spiruliny dziennie, będziesz dostarczać pi razy drzwi tyle urydyny, ile stosuje się w formie syntetycznej. Ale nie wiemy, o ile gorzej wchłonie się to z wodorostów - zazwyczaj ludzie biorą syntetyczną urydynę pod język co znacznie zwiększa przyswajalność.

Nie wiem, na ile pomogłem :D Pewnie niewiele, no cóż, poruszamy się na tak niepewnym gruncie, że o bardzo wielu rzeczach musisz sama zdecydować.

Marika
Posty: 137
Rejestracja: 2013-03-24, 19:34
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: Marika » 2013-04-14, 10:23

tomakin - bardzo serdecznie dziękuję za szybką i wyczerpującą odpowiedź. Zużyję spirulinę , którą zamówiłam - opakowanie wystarczy tylko na 9 dni (180 tabletek)- jest dość droga 86 PLN- pomyślę więc o drożdżach piekarskich :-? :-?

weluncia
Posty: 96
Rejestracja: 2012-01-31, 15:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: weluncia » 2013-04-14, 10:28

tomakin pisze:Lecytynę możesz kupić w proszku, jest nawet skuteczniejsza i sporo tańsza od tabletek - ale smak... ehhh :D

Tomakin ok :-) ale ja już kupiłam w kapsułkach i to dużo po tym jak mi napisałeś, żeby lecytynę zwiększyć 15 razy.No i stąd pytanie czy mogę wcisnąć z kapsułki. Ale myślę, że skoro jest lecytyna w proszku bez osłonki , to jeżeli wycisnę tą z kapsułki to nic mi się nie stanie :?: :?: :-D
MSM już rozkruszony na miał, no i teraz to mogę łykać :-D
Ela

dareczek705
Posty: 437
Rejestracja: 2011-08-01, 16:14
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Postautor: dareczek705 » 2013-04-14, 10:33

Tomakin kupiłem sobie suplement o nazwie powergrape wyciąg z francuskich winogron.Jedna kapsułka dziennie daje nieziemskiego kopa.Czuję się ze dwa razy żwawszy.Co o tym sądzisz?

weluncia
Posty: 96
Rejestracja: 2012-01-31, 15:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: weluncia » 2013-04-14, 11:16

tomakin pisze:- lecytyna nie podziała (albo podziała ledwo - ledwo) jeśli nie będzie równolegle zarówno omega 3 w odpowiedniej formie i dawce, jak i urydyny - czy to z drożdży, czy ze spiruliny

Pytanie- czy taka spirulina jest ok?

http://allegro.pl/spirulina-premium-w-proszku1kg-certyfikat-analiza-i3170779493.html

I jak dobrze doczytałam się trzeba 10gram dziennie
Ela

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Postautor: Jukka » 2013-04-14, 11:23

Też taką kupiłam. nie wiem czy dam radę 10 g dziennie, bo to jest lekkie, więc tych 10 g to objętościowo trochę jest, a smak... hmm, jak dodam trochę (ale tylko trochę) do sałatki, koktajlu owocowego czy ryżu z warzywami to da się jeść, jak dam za dużo - to jednak coś na kształt odruchu wymiotnego się pojawia.
No to jak mi jeszcze dojdzie do tego lecytyna w proszku (bo taką zamówiłam) to chyba zrezygnuję z suplementacji ;-)
Ale łykam tyle pigułek dziennie, że obawiam się, że jak dojdą jeszcze jakieś, to mi żołądek nie wytrzyma

Marika
Posty: 137
Rejestracja: 2013-03-24, 19:34
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: Marika » 2013-04-14, 11:24

Elu - po pierwsze witam się i po drugie dołączam do Twojego pytania - może uda mi się zrezygnować z drożdży(brrr)

mariposa
Posty: 64
Rejestracja: 2012-03-08, 12:58
Lokalizacja: Japonia
Kontaktowanie:

Postautor: mariposa » 2013-04-14, 13:22

Tomakin co sądzisz o takiej urydynie?
http://www.iherb.com/Cardiovascular-Res ... ules/42569

znalazłam to na iherb.

tomakin
Posty: 316
Rejestracja: 2008-12-08, 09:18
Lokalizacja: jelenia góra
Kontaktowanie:

Postautor: tomakin » 2013-04-14, 15:07

@Mariposa

koszmarne :D

musiałabyś brać chyba 10 takich kapsułek dziennie, żeby mieć niską dawkę urydyny w suplemencie. Nie chce mi się teraz obliczać, ale możliwe, że w całym opakowaniu tych tabletek jest tyle urydyny, co w jednym garnku pasty drożdżowej - albo w paru kilogramach brokułów. Na dodatek jest tam jakaś dziwna forma, nie wiadomo czy w ogóle przyswajalna.

http://www.ebay.pl/itm/Uridine-Monophos ... _782wt_847

tak wygląda "normalna" urydyna, masz tutaj 25 gramów - odpowiednik tysiąca kapsułek takich, jak w Twoim linku. Taka ilość starczy na nieco ponad miesiąc, więc naprawdę warto skusić się na źródła naturalne - spirulina wychodzi taniej, a dodatkowo ma dziesiątki składników odżywczych - witaminy, kwas gamma linolenowy, antyoksydanty, wartościowe proteiny, minerały...

@pozostali - spirulinę, o czym już chyba gdzieś pisałem, powinno się kupować w tabletkach. Połyka się bez problemu, tej w proszku faktycznie nie da się nijak skonsumować. Można próbować rozpuszczać w wodzie czy coś, ale..... ehhh, lepiej nie mówić :D

tomakin
Posty: 316
Rejestracja: 2008-12-08, 09:18
Lokalizacja: jelenia góra
Kontaktowanie:

Postautor: tomakin » 2013-04-14, 15:11

dareczek705 pisze:Tomakin kupiłem sobie suplement o nazwie powergrape wyciąg z francuskich winogron.Jedna kapsułka dziennie daje nieziemskiego kopa.Czuję się ze dwa razy żwawszy.Co o tym sądzisz?


resweratrol, prawdopodobnie - dobrze mówię? Czy dodali tam coś jeszcze?

Nie mam pojęcia, jaki jest wpływ resweratrolu na stwardnienie, na wszystko inne jest bardzo pozytywny i jest to bardzo zdrowy suplement. Wpisz to w google, wpisz też w google inne składniki dodając "sclerosis multiple" i jeśli coś jest odradzane, wyskoczy na pierwszej stronie wyników.


Wróć do „Leczenie alternatywne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości