Suplementacja - pomożecie ?

Medycyna niekonwencjonalna, dieta, suplementy itp.

Moderator: Beata:)

aura
Posty: 1185
Rejestracja: 2008-01-11, 05:35
Lokalizacja: Koszalinskie
Kontaktowanie:

Postautor: aura » 2015-01-07, 19:49

aaaa dzięki
Głównym źródłem cierpienia są wspomnienia. - Sigmund Frend

wojtek883
Posty: 22
Rejestracja: 2011-10-11, 23:25
Lokalizacja: Derby UK

Postautor: wojtek883 » 2015-03-11, 00:07

Hejka. A słyszał ktoś o oleju z Cannabis ?
Pozdrawiam.

PawełłewaP
Posty: 2
Rejestracja: 2015-04-07, 15:05
Lokalizacja: Katowice

Postautor: PawełłewaP » 2015-04-07, 15:15

Ja słyszałem ale nie próbowałem, znalazłem nawet taki olejek na sklepie internetowym
lionweed.pl

zak855155
Posty: 10
Rejestracja: 2016-01-16, 15:05

Suplementacja - pomożecie ?

Postautor: zak855155 » 2016-01-17, 21:13

To ja się wypowiem troszeczkę jak to wygląda u mnie.
Witamina D. 5000 jm. bez przerwy przez cały rok. Okresowo nawet 10000 jm. dziennie. Wyniki krwi dużo powyżej normy i żyje, bez skutków ubocznych.
K2 MK7. 100 lub 200 mcg. W zależności od zasobności portfela haha.
Magnez. 400 mg dziennie w formie chelatowanej.
Dobra multiwitamina. Czyli witaminy, minerały. Przede wszystkim witaminy z grupy B - 100 mg dziennie.
Dotatkowo B12 podjezykowo. Minimum 5000 mcg do 10000 mcg.
Benfotiamina. 300 mg.
MSM. 6000 mg.
To jest podstawa. Niestety robie sobie przerwy w suplementacji bo mój portfel tego nie wytrzymuje ale w miarę możliwości staram się to wszystko brać regularnie.

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Poza tym zaopatruje się na iherb.com wiec jakby ktoś miał jakieś pytania odnośnie sposobu zamawiania oraz konkretnych specyfików chętnie pomogę podpowiem w miarę możliwości. Pomimo kursu dolara i tak się bardziej opłaca niż w Polsce... Pomijając fakt jakości i wyboru suplementów...

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Zgredzia
Posty: 378
Rejestracja: 2016-01-18, 15:36
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Suplementacja - pomożecie ?

Postautor: Zgredzia » 2016-01-21, 11:19

Mam pytanie odnośnie suplementacji witaminą D3. Czytam Wasze posty i zastanawia mnie czy takie duże dawki zlecił Wam lekarz ? Mój poziom we krwi to 5.08 i kazano mi przyjmować 2000 jm. Powiem szczerze, że trochę boję się zwiększyć dawkę.

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 60
Lokalizacja: Podkarpacie

Suplementacja - pomożecie ?

Postautor: homag » 2016-01-21, 16:34

Zgredzia pisze:Source of the post Powiem szczerze, że trochę boję się zwiększyć dawkę.

Ja łykam 5000, a czasem i 10 000. Według tego co można przeczytać w fachowej prasie, wszyscy mamy dużo, za niski poziom tej witaminy.
Spokojnie możesz zwiększyć dawkę, bo ciężko jest przedawkować wit D3.
W pierwszym badaniu tej witaminy mój wynik oscylował bodajże poniżej 20 ng/ml. Po chyba roku brania 5000 jednostek codziennie wynik brzmiał już około 80 ng/ml, a ponoć przy sm powinien być powyżej 100 ng/ml.
Na forum jest o wit D3.
Wojtek

Awatar użytkownika
joanna_nick
Posty: 912
Rejestracja: 2013-03-19, 22:06
Lokalizacja: Warszawa

Suplementacja - pomożecie ?

Postautor: joanna_nick » 2016-01-22, 12:45

Zgredzia pisze:Source of the post Mam pytanie odnośnie suplementacji witaminą D3. Czytam Wasze posty i zastanawia mnie czy takie duże dawki zlecił Wam lekarz ? Mój poziom we krwi to 5.08 i kazano mi przyjmować 2000 jm. Powiem szczerze, że trochę boję się zwiększyć dawkę.

Kinga - poziom 5,08? to tragicznie mało - moim zdaniem 2000 jm. to mało, żeby w miarę szybko uzupełnić poziom D3 - ja biorę 2000 jm. od 3 lat - niestety nie wiem, jaki poziom miałam przed suplementacją (nie miałam kasy na badanie), ale po 3 latach suplementacji mam ok. 40 - a to wcale nie za dużo :).
Kinga - pierwsze, co koniecznie musisz zrobić to podnieść poziom D3 na jakiś względnie możliwy - przynajmniej te min. 25 - moim zdaniem powinnaś skonsultować jeszcze z lekarzem dlaczego tylko 2000 jm. Ci zalecił - być może z uwagi na zalecenia Komisji Europejskiej: Komitet Naukowy Komisji Europejskiej wypracował dokument –
„Opinion of the Scientific Committee on Food on the Tolerable Upper Intake Level of Vitamin D”
dotyczący bezpieczeństwa długotrwałego stosowania witaminy D i określił bezpieczne jej poziomy (Upper Level – UL), co zestawiono w tabeli: (...) Dorośli 50 (2000 j.m.)
Ale: "Pojawiają się także doniesienia, że dzienna podaż witaminy D na poziomie 25 μg-100 μg (1000 jm-4000 jm) powinna być korzystna dla 99 proc. populacji europejskiej
calość tu: http://www.kwadryga.pl/upload/Dokumenty ... 2_2011.pdf

i jeszcze z netu: " Myśląc o witaminie D musimy pamiętać również o jednym – to nie tylko witamina, która odpowiada za mineralizację naszego kośćca, ale również czynnik, którego niedobory mogą być przyczyną poważnych zaburzeń neurologicznych. Dostarczanie organizmowi odpowiedniej dawki witaminy D to więc także ochrona przed możliwymi, poważnymi schorzeniami, w tym chorobami układu nerwowego" źródło: http://www.ukladneurologiczny.pl/witamina-d

Te bezpiecznie dawki dotyczą jednak suplementacji długotrwałej - natomiast Ty masz b. b. niski poziom D3 - i mnie by sie wydawało, że to trzeba szybko podnieść, a potem przejśc na te 2000 j.m. - tyle, że ja oczywiście nie jestem lekarzem, więc to tylko moje osobiste przekonanie...

Reasumując: może wcale nie masz borelki, tylko "banalny", ale znaczący w skutkach niedobór D3 - i po jego uzupełnieniu neurologia się poprawi??? czego Ci życzę z całego serducha :serce:
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie ... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu. Vivian Greene

Awatar użytkownika
Zgredzia
Posty: 378
Rejestracja: 2016-01-18, 15:36
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Suplementacja - pomożecie ?

Postautor: Zgredzia » 2016-01-22, 15:47

joanna_nick pisze:
Zgredzia pisze:Source of the post Mam pytanie odnośnie suplementacji witaminą D3. Czytam Wasze posty i zastanawia mnie czy takie duże dawki zlecił Wam lekarz ? Mój poziom we krwi to 5.08 i kazano mi przyjmować 2000 jm. Powiem szczerze, że trochę boję się zwiększyć dawkę.

Kinga - poziom 5,08? to tragicznie mało - moim zdaniem 2000 jm. to mało, żeby w miarę szybko uzupełnić poziom D3 - ja biorę 2000 jm. od 3 lat - niestety nie wiem, jaki poziom miałam przed suplementacją (nie miałam kasy na badanie), ale po 3 latach suplementacji mam ok. 40 - a to wcale nie za dużo :).
Kinga - pierwsze, co koniecznie musisz zrobić to podnieść poziom D3 na jakiś względnie możliwy - przynajmniej te min. 25 - moim zdaniem powinnaś skonsultować jeszcze z lekarzem dlaczego tylko 2000 jm. Ci zalecił - być może z uwagi na zalecenia Komisji Europejskiej: Komitet Naukowy Komisji Europejskiej wypracował dokument –
„Opinion of the Scientific Committee on Food on the Tolerable Upper Intake Level of Vitamin D”
dotyczący bezpieczeństwa długotrwałego stosowania witaminy D i określił bezpieczne jej poziomy (Upper Level – UL), co zestawiono w tabeli: (...) Dorośli 50 (2000 j.m.)
Ale: "Pojawiają się także doniesienia, że dzienna podaż witaminy D na poziomie 25 μg-100 μg (1000 jm-4000 jm) powinna być korzystna dla 99 proc. populacji europejskiej
calość tu: http://www.kwadryga.pl/upload/Dokumenty ... 2_2011.pdf

i jeszcze z netu: " Myśląc o witaminie D musimy pamiętać również o jednym – to nie tylko witamina, która odpowiada za mineralizację naszego kośćca, ale również czynnik, którego niedobory mogą być przyczyną poważnych zaburzeń neurologicznych. Dostarczanie organizmowi odpowiedniej dawki witaminy D to więc także ochrona przed możliwymi, poważnymi schorzeniami, w tym chorobami układu nerwowego" źródło: http://www.ukladneurologiczny.pl/witamina-d

Te bezpiecznie dawki dotyczą jednak suplementacji długotrwałej - natomiast Ty masz b. b. niski poziom D3 - i mnie by sie wydawało, że to trzeba szybko podnieść, a potem przejśc na te 2000 j.m. - tyle, że ja oczywiście nie jestem lekarzem, więc to tylko moje osobiste przekonanie...

Reasumując: może wcale nie masz borelki, tylko "banalny", ale znaczący w skutkach niedobór D3 - i po jego uzupełnieniu neurologia się poprawi??? czego Ci życzę z całego serducha :serce:


Dziękuję za informację. Chyba znalazłam, dzięki Tobie, odpowiedź na moje dolegliwości :Okazuje się, że wit. D jest czynnikiem chroniącym komórki nerwowe w demencji starczej oraz na jej wczesnym etapie, tzw. MCI. Niski poziom wit. D może powodować demencję poprzez zaburzanie zdolności poznawczych, zaburzenia przyswajania faktów oraz uszkodzenia mózgu,
Badanie miałam robione w sierpniu. Jeśli w sierpniu wynik był taki niski, to jaki musiał być zimą? Neurolog stwierdziła, że w swojej praktyce lekarskiej nie spotkała się jeszcze z tak niskim wynikiem. Nie wiem tez dlaczego ustaliła taką dawkę? Wspomniała coś takiego : "żeby nie przesadzić". Teraz nie sprawdzałam poziomu, bo też z kasą licho. Większość wizyt i badań prywatnie. Dziś zwiększyłam dawkę. Może dzięki Wam wrócę do pełnej sprawności. :) Serdeczne dzięki za dobre rady :)

zak855155
Posty: 10
Rejestracja: 2016-01-16, 15:05

Suplementacja - pomożecie ?

Postautor: zak855155 » 2016-01-23, 00:53

Z własnego doświadczenia wiem że dawki rzędu 5000 i więcej nie są brane pod uwagę i traktowane są jako toksyczne, wręcz niebezpieczne dla zdrowia. Mowa oczywiście o Polsce. Istnieje szereg badań w których suplementacja tego typu dawkami, dochodzącymi do 10800 jm przynosiła bardzo dobre rezultaty. Najważniejsze że nie wykazano skutków ubocznych. Oczywiście przy zażywania D3 w takich dawkach należy pamiętać o dwóch podstawowych rzeczach... Dużo magnezu i koniecznie K2 najlepiej forma MK7.
Zgredzia Twój poziom D jest zatrważająco niski i obawiam się że 2000 dziennie w Twoim przypadku to troszeczkę za mało...

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Zgredzia
Posty: 378
Rejestracja: 2016-01-18, 15:36
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Suplementacja - pomożecie ?

Postautor: Zgredzia » 2016-01-23, 11:26

zak855155 pisze:Source of the post Z własnego doświadczenia wiem że dawki rzędu 5000 i więcej nie są brane pod uwagę i traktowane są jako toksyczne, wręcz niebezpieczne dla zdrowia. Mowa oczywiście o Polsce. Istnieje szereg badań w których suplementacja tego typu dawkami, dochodzącymi do 10800 jm przynosiła bardzo dobre rezultaty. Najważniejsze że nie wykazano skutków ubocznych. Oczywiście przy zażywania D3 w takich dawkach należy pamiętać o dwóch podstawowych rzeczach... Dużo magnezu i koniecznie K2 najlepiej forma MK7.
Zgredzia Twój poziom D jest zatrważająco niski i obawiam się że 2000 dziennie w Twoim przypadku to troszeczkę za mało...

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


To czego ewentualnie można się spodziewać przy przedawkowaniu D3 ?

Awatar użytkownika
joanna_nick
Posty: 912
Rejestracja: 2013-03-19, 22:06
Lokalizacja: Warszawa

Suplementacja - pomożecie ?

Postautor: joanna_nick » 2016-01-23, 13:06

Zgredzia pisze:To czego ewentualnie można się spodziewać przy przedawkowaniu D3 ?

Kinga w Twoim przypadku to cięzko spodziewać się, że ja przedawkujesz - objawy przedawkowanie są niezwykle rzadkie, niektóre źródla wręcz mówią, że nie można przedawkować D3 (przynajmniej biorąc ja w dawce do 10.000 jm. dziennie).
z netu:
Czy można przedawkować witaminę D3?

Obecnie mamy do czynienia z dużymi niedoborami witaminy D3 w populacji, dlatego lekarze rekomendują codzienną suplementację tej witaminy. Polskie zalecenia mówią o dawce 800-1000 IU/d witaminy D3, natomiast eksperci światowi propagują dzienną dawkę min. 2000 IU witaminy D3. Zatrucia witaminą D3 są niezmiernie rzadkie. W badaniu przeprowadzonym przez Vieth-a i współpracowników, podawano 10 000 IU witaminy D3/dobę przez okres 5 miesięcy bez objawów toksyczności. Spośród danych opublikowanych dotychczas przypadków przedawkowania witaminy D i objawów hiperwitaminozy wynika, że poziom tej witaminy w organizmie nie powinien przekraczać 100 ng/ml. Obecnie większość z nas ma poziom nieprzekraczający 30 ng/ml (poziom zalecany to 30-80 ng/ml).


czyli dopiero gdy poziom D3 przekroczyłby u Ciebie 100, to mogłabyś zacząć się martwić... póki co masz tragicznie mało tej witaminy - z 5 do 100 to cholernie daleka droga, nawet nie wiem czy cel jest osiągalny w przewidywalnej czasowo perspektywie... przecież jest jakiś powód tak niskiego poziomu, co sugeruje, ze uzupełnić do odpowiedniego nie będzie łatwo....
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie ... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu. Vivian Greene

zak855155
Posty: 10
Rejestracja: 2016-01-16, 15:05

Suplementacja - pomożecie ?

Postautor: zak855155 » 2016-01-24, 11:55

Jeśli chodzi o normy we krwi i ta rzekoma granice bezpieczeństwa wynoszącą 100 ng to tak informacyjnie max poziom wynosił u mnie 129 ng. Bez objawów niepożądanych, przynajmniej tych odczuwalnych. W niektórych populacjach spozywajacych dużo D3 wraz z pożywieniem max poziomy we krwi wynosiły powyżej 350 ng !!! Również bez odnotowanych skutków negatywnych.

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

zak855155
Posty: 10
Rejestracja: 2016-01-16, 15:05

Suplementacja - pomożecie ?

Postautor: zak855155 » 2016-01-24, 13:53

Oczywiście nikogo nie namawiam do osiągania takich wyników. Każdy jest odpowiedzialny za swoje zdrowie. A odnośnie tych wspomnianych wcześniej wyników 350 ng + chodziło bodajże o ludy ktore spożywają dużo m.in. ryb które to stanowią podstawę diety... Chodziło chyba m.in. o Eskimoskow?

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Adria
Posty: 586
Rejestracja: 2007-07-12, 23:28
Lokalizacja: :)

Suplementacja - pomożecie ?

Postautor: Adria » 2016-02-11, 12:20

zak855155 pisze:Source of the postMSM. 6000 mg.

Kto Ci polecił tę siarkę organiczną? Czy zauważyłeś jakieś skutki uboczne po stosowaniu tego preparatu?
Każdy dzień jest zaproszeniem do szczęścia...
Obrazek

zak855155
Posty: 10
Rejestracja: 2016-01-16, 15:05

Suplementacja - pomożecie ?

Postautor: zak855155 » 2016-02-13, 14:57

Czytałem zagraniczne opracowania plus fora dyskusyjne i w sumie ludzie bardzo chwalili działanie. W pewnych momentach dawki dochodziły nawet do 20 g dziennie bez skutków ubocznych. U mnie przy aktualnym dawkowanie 3 x 3 g zdecydowanie więcej energii i całkowite zniwelowanie bólu nóg, który nekal mnie często. Oczywiście do takich dawek dochodzimy powoli. Zaczynamy powiedzmy od 1 g, obserwujemy reakcje i zwiększamy co tydzień. Górna granice ciężko określić... ze skutków ubocznych przy zwiększaniu dawek okazjonalny ból głowy - spowodowany pewnie procesem odtruwania organizmu oraz problemy żołądkowe - przy zbyt szybkim zwiększaniu dawek. Aktualnie 0 skutków ubocznych, ostatecznie dojdę do dawkowania 3 x 5 g.

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


Wróć do „Leczenie alternatywne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości