Suplementacja - pomożecie ?

Medycyna niekonwencjonalna, dieta, suplementy itp.

Moderator: Beata:)

tomakin
Posty: 316
Rejestracja: 2008-12-08, 09:18
Lokalizacja: jelenia góra
Kontaktowanie:

Postautor: tomakin » 2013-04-14, 15:13

Marika pisze:tomakin - bardzo serdecznie dziękuję za szybką i wyczerpującą odpowiedź. Zużyję spirulinę , którą zamówiłam - opakowanie wystarczy tylko na 9 dni (180 tabletek)- jest dość droga 86 PLN- pomyślę więc o drożdżach piekarskich :-? :-?


http://allegro.pl/spirulina-premium-1kg ... 74392.html

pierwszy dosłownie link z allegro, 2 razy droższe, ale ma prawie 20 razy tyle tabletek. Te chińskie spiruliny czasem są lekko zanieczyszczone, ale ilość tych zanieczyszczeń jest dość symboliczna.

tomakin
Posty: 316
Rejestracja: 2008-12-08, 09:18
Lokalizacja: jelenia góra
Kontaktowanie:

Postautor: tomakin » 2013-04-14, 15:17

weluncia pisze:
tomakin pisze:Lecytynę możesz kupić w proszku, jest nawet skuteczniejsza i sporo tańsza od tabletek - ale smak... ehhh :D

Tomakin ok :-) ale ja już kupiłam w kapsułkach i to dużo po tym jak mi napisałeś, żeby lecytynę zwiększyć 15 razy.No i stąd pytanie czy mogę wcisnąć z kapsułki. Ale myślę, że skoro jest lecytyna w proszku bez osłonki , to jeżeli wycisnę tą z kapsułki to nic mi się nie stanie :?: :?: :-D
MSM już rozkruszony na miał, no i teraz to mogę łykać :-D


Możesz wycisnąć, ale spróbuj wycisnąć jedno - i zobacz, czy dasz radę to połknąć. Jeśli ma taki smak jak proszek, to może być ciężko... dwa razy kupiłem lecytynę w proszku, dwa razy wyrzucałem napoczęte opakowanie, heh.

A MSM właśnie naprawiło mi kolana - mam rozwalone od dzieciństw i czasem jak się przetrenuję, parę tygodni mam problemy z wchodzeniem po schodach, wstawaniem i w ogóle wszystkimi czynnościami. Wczoraj wziąłem większe dawki tego proszku i bums - kolana jak nowe. Zdziwiło mnie to, bo kiedyś na kolana nie pomogło w ogóle.

weluncia
Posty: 96
Rejestracja: 2012-01-31, 15:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: weluncia » 2013-04-14, 16:21

tomakin pisze:Możesz wycisnąć, ale spróbuj wycisnąć jedno - i zobacz, czy dasz radę to połknąć. Jeśli ma taki smak jak proszek, to może być ciężko... dwa razy kupiłem lecytynę w proszku, dwa razy wyrzucałem napoczęte opakowanie, heh.


Właśnie jestem po zażyciu dwóch wyciśniętych kapsułek lecytyny,żyję :23: a smak jest jak najbardziej do przyjęcia, oleista ciecz, smaczniejsza od oleju lnianego,kolor bursztynowy, wycisnęłam na łyżkę i popiłam letnią wodą.
Ela

Awatar użytkownika
malina :/
Posty: 2026
Rejestracja: 2009-05-23, 22:49
Wiek: 38
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postautor: malina :/ » 2013-05-01, 20:03

W końcu usiadłam i mam zamiar pozamawiać co nie co :)
i myślę o tym :)

Wit. D3
http://allegro.pl/witamina-d-d-3-5000-i ... 92358.html

Magnez
http://allegro.pl/olimp-chela-mag-b6-ma ... 09824.html

Liść oliwny
http://allegro.pl/swanson-lisc-oliwny-5 ... 74037.html

spirulina
http://allegro.pl/spirulina-premium-120 ... 20779.html

i mam do Was pytanie odnośnie wapnia i potasu. Jakie najlepsze tableteczki aby zawierały odpowiednią ilość pierwiastka???
Olej z wiesiołka kupię sobie w aptece bo na allegro to full tabletek a ja wolałabym do picia. A i co z omega 3, koenzym Q10 takie z apteki czy może są jakieś lepsze. No i oczywiście wit. C starczy z apteki???

Nio i na moje zapominalstwo myślałam takze o lecytynie
http://allegro.pl/olimp-gold-lecytyna-1 ... 73178.html



Taki zestaw supli mi wystarczy czy coś jeszcze dorzucić ??? Dziękuję za pomoc :588:
...bo trzeba się śmiać, wariata grać, szczęśliwym być i z życia drwić...

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Postautor: Jukka » 2013-05-01, 20:46

Co do omega 3 - olej budwigowy ew. siemię lniane i ryby.
Magnez i wit. d - biorę te same, liścia oliwnego nie biorę wcale, spirulinę mam w proszku, takoż lecytynę sojową i biorę w mniejszych ilościach niż sugerowane przez Tomakina.

tomakin
Posty: 316
Rejestracja: 2008-12-08, 09:18
Lokalizacja: jelenia góra
Kontaktowanie:

Postautor: tomakin » 2013-05-02, 04:02

Olej z wiesiołka o wiele taniej kupisz jednak na allegro - i to będzie ponad dwa razy taniej.

http://allegro.pl/olej-z-wiesiolka-300m ... 81351.html

chyba że w aptece mają tańszy, ale naprawdę nie sądzę.

Potas - ja bym po prostu kupił czysty farmaceutyczny chlorek potasu. Zresztą kupiłem kiedyś kilogram za chyba 20 zł, po roku mam jeszcze ponad połowę. Podobnie wapń - kupiłem kilogram czystego farmaceutycznego węglanu wapnia, mieszam go w wodzie z kwaskiem cytrynowym, w efekcie reakcji chemicznej mam cytrynian wapnia, najlepiej przyswajalna formę, który w aptece czy na allegro kosztuje majątek.

Jak wolisz w tabletkach to chyba nie ma co doradzać, bierz co tańsze, ewentualnie szukaj cytrynianu wapnia, który jest o wiele lepszy od węglanu.

Omega 3 - są lepsze, ale dużo, dużo droższe, z kryla. Nie są dużo lepsze, za to kosztują mały majątek, zakładam, że nie stać Cię na takie przepłacanie :D

Koenzym - stanowczo na allegro albo ewentualnie w Iherb, wyjdzie dosłownie kilka razy taniej niż w aptece.

Witamina C - również można na allegro kupić za kilkanaście zł pół kilograma, gdyby policzyć ile byś zapłaciła za taką ilość tabletek - wyszłoby kilkaset zł. Ale jak nie lubisz proszków albo nie ufasz allegro - kupuj dowolną witaminę C, byle bez słodzików (aspartamów i całej reszty).

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2013-05-02, 08:27

Malinko, ja wit D3 kupiłam na allegro ale taniej, mniej więcej tyle dałam za 200szt. też 5000 IU. Liść oliwny za tyle samo. Magnez , potas i omega 3 kupiłam w aptece, witaminę C też. Dokupuję jak się skończą. Na lato myślałam kupić sobie wit D3 1000 IU, myślę, że zjedzone 200 sztuk po 5000 uzupełniło niedobory a teraz 1000 IU i słońce wystarczy. :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Awatar użytkownika
malina :/
Posty: 2026
Rejestracja: 2009-05-23, 22:49
Wiek: 38
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postautor: malina :/ » 2013-05-02, 13:36

tomakin pisze:Potas - ja bym po prostu kupił czysty farmaceutyczny chlorek potasu. Zresztą kupiłem kiedyś kilogram za chyba 20 zł, po roku mam jeszcze ponad połowę. Podobnie wapń - kupiłem kilogram czystego farmaceutycznego węglanu wapnia, mieszam go w wodzie z kwaskiem cytrynowym, w efekcie reakcji chemicznej mam cytrynian wapnia, najlepiej przyswajalna formę, który w aptece czy na allegro kosztuje majątek.
Witamina C - również można na allegro kupić za kilkanaście zł pół kilograma, gdyby policzyć ile byś zapłaciła za taką ilość tabletek - wyszłoby kilkaset zł.

i kupię taki jak proponujesz bo najbardziej się opłaca tylko napisz mi proszę jak to jeść z czym rozpuszczać i jakie dokładne ilości :D Bo wagę mam dosyć dokładną więc spokojnie mogę sobie odważać odpowiednie ilości tylko muszę wiedzieć ile i z czym :D

renia1286 pisze: Na lato myślałam kupić sobie wit D3 1000 IU, myślę, że zjedzone 200 sztuk po 5000 uzupełniło niedobory a teraz 1000 IU i słońce wystarczy. :-)
ja zacznę sobie od 5000 bo coś słońca nie widać hehe

dziękuję :*
...bo trzeba się śmiać, wariata grać, szczęśliwym być i z życia drwić...

tomakin
Posty: 316
Rejestracja: 2008-12-08, 09:18
Lokalizacja: jelenia góra
Kontaktowanie:

Postautor: tomakin » 2013-05-08, 03:38

Hmm, jak i z czym... ja już nawet nie ważę, tylko sypię łyżkę, do wody, mieszam i chlup. Jesteś pewna, że potrzebujesz potasu? Najlepszym źródłem są warzywa i owoce, które dodatkowo zawierają mnóstwo innych, bezcennych składników. Pożywienie zawiera tysiące, dziesiątki tysięcy różnych minerałów, witamin, polifenoli i tak dalej, a suplementami można uzupełnić najwyżej kilkanaście. Potas raczej nie jest jednym z nich, jego bez problemu można uzupełnić zdrową dietą. Co innego witamina D3 czy B12, które trzeba przyjmować przez jakiś czas w kolosalnych ilościach, jeśli chce się przeciwdziałać wieloletnim, nawarstwiającym się niedoborom, albo lit, którego po prostu czasami nie ma w glebie i w wodzie, ale potas? Jego suplementacja jest OK dla ludzi, którzy nie mają czasu dbać o dietę, ale Ty, jako chora na SM, z diety powinnaś zrobić priorytet.

No ale odpowiadając wprost na pytanie: jeden gram chlorku potasu zawiera około 520 mg jonów potasu (mniej więcej tyle, co jeden banan). Człowiek powinien dzienne spożywać około 4500 mg jonów potasu. Jeśli BARDZO Ci zależy na uzupełnieniu niedoborów (jesteś pewna że masz duże) i chcesz stosować wysokie dawki, to możesz stosować do 5000 mg jonów dziennie, rozbite na porcje, plus to co w pożywieniu. W ciągu góra miesiąca niedobory zostaną uzupełnione i spokojnie można zejść do 1500-2000 mg, plus to co w diecie. Ideałem jest jednak dieta z dużą zawartością potasu.

Aha, słońce (nawet bardzo delikatne oparzenie słoneczne) może u chorych na SM spowodować aktywację immunologiczną, co może skutkować rzutem. Nie zawsze, ale jest taka możliwość. Z drugiej strony, słońce to nie tylko D, ale dosłownie kilkaset innych reakcji zachodzących w skórze. Na dwoje babcia wróżyła. Ja bym się opalał, ale unikał jak ognia oparzeń słonecznych.

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2013-05-08, 08:28

tomakin pisze:Jeśli BARDZO Ci zależy na uzupełnieniu niedoborów (jesteś pewna że masz duże) i chcesz stosować wysokie dawki, to możesz stosować do 5000 mg jonów dziennie, rozbite na porcje, plus to co w pożywieniu.

Ja to bym radziła sprawdzić poziom potasu laboratoryjnie ( to tylko ok.6 PLN), bo jakby co to za dużo też nie zdrowo.

zagoplanka
Posty: 55
Rejestracja: 2013-04-17, 15:18
Lokalizacja: kruszwica

Postautor: zagoplanka » 2013-05-10, 14:33

Ratując swoje zdrowie starajmy się korzystać z dobrodziejstw natury ziólka czy olej lniany,jeśli chodzi o suplementy w tabletkach to polecam neo-mag skurcz (magnez z potasem) dzięki temu pozbyłam się nocnych skurczów. Dodatkowo jeszcze witamina D3. Nie ma co przesadzać z tymi suplementami, zdrowa dieta to podstawa.
zagoplanka

Awatar użytkownika
malina :/
Posty: 2026
Rejestracja: 2009-05-23, 22:49
Wiek: 38
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postautor: malina :/ » 2013-05-12, 19:11

Zakończyłam zakupy i zacznę zażywać, a posiadam:
- wit. D3 5000 UI
- spirulinę hawajską
- CoQ10
- liść oliwny
- Chela- Mag B6
- lecytynę 1200 mg
- cytrynian wapnia 200 mg,
- omega 3, 1000 mg
i jeszcze kupię w aptece wit. C

a olej z wiesiołka to zacznę jesienią pić ;)

jak zakończę antybiotyki to zaczynam łykać wszystkie te suple:D

ale tak sobie myślę jak będę łykała te wszystkie tableteczki to co z %%% hmm czy łykając suplementy można spożywać alkohol :oops: ???
...bo trzeba się śmiać, wariata grać, szczęśliwym być i z życia drwić...

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Postautor: Jukka » 2013-05-12, 19:20

malina :/ pisze:i jeszcze kupię w aptece wit. C

kup sobie na allegro kwas l-askrobinowy w proszku. Bez żadnych dodatkowych substancji, czysta witamina C, ładnie się rozpuszcza w wodzie czy soku, ładnie zakwasza, co latem ładnie orzeźwia. No i żołądka tak nie obciąża jak jakakolwiek pastylka.

Spożywając alkohol warto łykać suplementy, bo alkohol dużo rzeczy wypłukuje ;-) A wit. C na kaca jak znalazł :-D

Awatar użytkownika
malina :/
Posty: 2026
Rejestracja: 2009-05-23, 22:49
Wiek: 38
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postautor: malina :/ » 2013-05-12, 20:22

takie coś mam kupić np.:
http://allegro.pl/kwas-l-askorbinowy-sp ... 55655.html
i ile tego jeść ???
...bo trzeba się śmiać, wariata grać, szczęśliwym być i z życia drwić...

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Postautor: Jukka » 2013-05-12, 20:50

Niezupełnie, raczej coś takiego:
http://allegro.pl/witamina-c-100-wit-c- ... 17599.html

Dawkowanie może Ci Tomakin rozpisze ;-)
W książce Od lekarza do grabarza (ale to nie jest o SMach) Maslanky pisze, że przy niedoborach to łyżeczka dziennie, profilaktycznie 1/4 łyżeczki, rozpuszczone w kranówie... przefiltrowanej. I mniej więcej tego się trzymam. Z tym że do zielonej herbaty sobie tego sypnę, dzieciom do soczku (naturalnego owocowego z sokowirówki, albo pasteryzowanego zrobionego przez babcię)


Wróć do „Leczenie alternatywne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 316 gości