Olej lniany - cudowne uzdrowienie?

Medycyna niekonwencjonalna, dieta, suplementy itp.

Moderator: Beata:)

AlicjaXYZ
Posty: 262
Rejestracja: 2012-12-27, 22:03
Lokalizacja: Kalisz

Postautor: AlicjaXYZ » 2013-05-01, 19:49

quba pisze:owoce natomiast, są słodkie, by zachęcić do ich zjedzenia i rozniesienia nasion - pestek, które nie są trawione, tylko wydalane.

i te jeść należy, bo jedzone były przez miliony lat ku obopólnej korzyści.


I właśnie chcę ale się boję :-/ mam na myśli fakt sypania owoców i to naszych sezonowych. Truskawek nie tykam chyba, że b.małe ilości.
Ale nasze polskie winogrono to mogę zjeść kg i nic mi nie dolega ;) co świadczy o braku chemii, bo nikt nie pryska winogron w ogródku.
Ja zresztą obsesyjnie patrzę na ulotki produktów spożywczych i się załamuję... Staram się jak najmniej jednak tej chemii dobierać, ale eh, szkoda gadać.

quba
Posty: 454
Rejestracja: 2008-04-30, 13:04
Lokalizacja: hm

Postautor: quba » 2013-05-01, 20:31

etykiety trzeba czytac a owoce i warz. poza sezonem jesc glownie mrozone.
warto unikac chemii. ale z drugiej strony mamy samobojcza sklonnosc do jej zazywania za ciezkie pieniadze:
http://stwardnieniesmrozsiane.ok1.pl/vi ... 028#178028
dla mnie szok.choc chyba kazdy przez to przechodzi.najpierw trujemy sie interferonami. by porzycic je dla kilogramow supli.

za pieniadze na nie wydane lepiej byloby kupic lososia.

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Postautor: Jukka » 2013-05-01, 20:41

quba, proszę nie pisz mi o łososiach. Ze względu na dużą zawartość rtęci odradza się je kobietom planującym ciążę, ciężarnym, karmiącym piersiom i dzieciom do bodaj 5. roku życia. Podobnie jak i tuńczyki i inne duże ryby morskie. Więc wolę niektóre suple (czyszczony olej rybi, tran etc.). Może jak mi Młodsza skończy te 5 lat to od czasu do czasu będzie ten łosoś, bo lubię, ale jeszcze nie teraz i na pewno nie dużo.

AlicjaXYZ
Posty: 262
Rejestracja: 2012-12-27, 22:03
Lokalizacja: Kalisz

Postautor: AlicjaXYZ » 2013-05-01, 20:46

A ja tam jem łososia zamiast wędliny i rtęć mi nie przeszkadza. Polecam z Biedronki bo nie jest aż tak słony.

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Postautor: Jukka » 2013-05-01, 20:48

No ja kupowałam surowe łososie w sklepach rybnych albo świeżo wędzone jak byłam w Kątach Rybackich, innych wolałam nie ruszać.

quba
Posty: 454
Rejestracja: 2008-04-30, 13:04
Lokalizacja: hm

Postautor: quba » 2013-05-01, 22:21

dziwne.ze te zalecenia. kolejny mit. ryb sie nie odradza.wrecz przeciwnie. zaleca. odradza sie jedzenie owocow morza.bo moga byc zakazone listerioza a ta jest smiertelna dla plodu.
czyli dan surlwych i o krotkiej obrobce termicznej.
a zanim zaczniesz martwic sie o zanieczyszczenie rtecia ryb. zobacz czy nie masz amalgmatow. i znow klopot.bo ich wymiana jest bardzo toksyczna.jesli jest robiona nieprawidlowo.

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Postautor: Jukka » 2013-05-01, 23:34

Zanim zaczęłam się martwić rtęcią u ryb wiedziałam już, że nie mam amalgamatów. Wszystkie zdążyły wcześniej wypaść i zostały zastąpione materiałem światłoutwardzalnym.

A nie tyle "ryb się nie odradza" co odradza się duże ryby morskie jak )najczęściej wymieniane): tuńczyk i łosoś. I są zanieczyszczone, i to coraz bardziej, bo dokładnie wszystkie wody są zanieczyszczone. Dlatego jadam ryby słodkowodne i małe morskie.

Tymczasem znów zbaczamy z tematu oleju lnianego.

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Postautor: anula;) » 2013-05-02, 01:28

To tak znowu-poza tematem,a jednak ...zawsze te tematy diet wszelakich się zazębiają..
Terry Wahls w swojej diecie poleca wodorosty ( ja kupuję glony wakame) .Zawierają jod i selen niezbędny do "produkcji "mieliny,ale także "wymiatają " rtęć ,ołów - metale ciężkie.
Stosować tylko raz w tygodniu ze względu na dużą zawartość jodu .
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

tomakin
Posty: 316
Rejestracja: 2008-12-08, 09:18
Lokalizacja: jelenia góra
Kontaktowanie:

Postautor: tomakin » 2013-05-02, 04:15

jezusmaria, jakie broscience... sorki, dopóki wątek nie zostanie przeniesiony do tematu dietetycznego nie będę się udzielał, ale sprostuję tylko - u Eskimosów odżywiających się tradycyjnie rak kosił ludzi równo, jednego po drugim. Ktoś tam kiedyś sobie napisał, że Eskimosi nie umierają na raka - i teraz wszyscy zwolennicy obżerania się smalcem to powtarzają, ale to było tylko spostrzeżenie jakiegoś nawiedzonego kolesia, a nie badanie. Badania wykazały coś zupełnie innego. Eskimosi, którzy na swojej cudownej diecie jakimś cudem dożyli 50 roku życia, padali na raka mniej więcej tak samo często, jak ludzie żyjący w środku miasta.

@anula - glony nie tyle wymiatają metale ciężkie, co wmiatają do organizmu, w dużych dawkach. Mocno bym z tym uważał. Są równie niewskazane, jak ryby. Owszem, jod i selen jest ważny, ale można to zdobyć z innych źródeł, bez rtęci, fluoru, bromu czy arsenu.

quba
Posty: 454
Rejestracja: 2008-04-30, 13:04
Lokalizacja: hm

Postautor: quba » 2013-05-02, 06:36

tomakin.pokaz linki do tych badan o smiertelnosxi eskimosow. twoja ignorancja zagraza ciezko chorym ludziom. czesc wierzy w twoje brednie. ci ktorym bardzo zaszkodzily twoje rady cicho siedza. ale dobrze zebys mial pojecie jak ludziom szkodzisz.
jakie masz wyksztalcenie. jaki dorobek naukowy. bo z bredni ktore wypisujesz wyglada.ze byc moze masz tylko mature.
dobrze.ze przestaniesz tu pisac.bo szkodzisz i bawisz sie kosztem c8ezko chorych ludzi.

beta13
Posty: 131
Rejestracja: 2012-08-05, 21:58
Lokalizacja: Kraków

Postautor: beta13 » 2013-05-02, 20:47

Tomakin ....********************************
*****************************************

Post usunięty. Beta, to co zrobiłaś jest niedopuszczalne.
Film z YT ? Informacje z życia prywatnego?? BEZ KOMENTARZA.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez beta13, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2013-05-02, 22:00

Beta, kolejny post skasowałam i drugie ostrzeżenie. OT. To nie jest temat, który dotyczy rodzaju wyższego wykształcenia Tomakina, czy miejsce do wstawiania filmu z Jego życia.

quba
Posty: 454
Rejestracja: 2008-04-30, 13:04
Lokalizacja: hm

Postautor: quba » 2013-05-03, 05:16

Beata chyba czas zrezygnowac z moderowania. Nie nadajesz sie na te funkcje. Skasowalas mi post o LDN-ie twerdzac, ze robisz to w interesie chorych, zeby nie zaszkodzili sobie lekami poza obrotem aptecznym.
Teraz kasujesz posty demaskujace oszusta, ktory miesza w glowach ludzim na roznych forach. Nie martwisz sie juz o chorych?
Zobacz ile osob wierzy w jego "madrosci".
Ilu chorych musi zaszkodzic sobie po jego radach bys przejrzala na oczy?
Beta jest biologiem z doktoratem, ja mam rowniez przyrodnicze wyksztalcenie i takze doktorat.
Twoj wybor czy chcesz miec na forum ludzi takich jak my, czy nawiedzonych szarlatanow, ktorych jedyna zaleta jest to, ze brednie o oleju pisza w watku o oleju, a brednie o suplementach w watku o suplementach.
Ostatnio zmieniony 2013-05-03, 12:02 przez quba, łącznie zmieniany 1 raz.

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 60
Lokalizacja: Podkarpacie

Postautor: homag » 2013-05-03, 08:41

quba pisze:beata cchyba czas zrezygnowac z moderowania.

Są rzeczy, o których nie dowiesz się na studiach czy też mając swój doktorat.
Quba, nie zauważyłem, by Beata jako Administrator, w jakimkolwiek miejscu zachowała się nieodpowiednio. Więc nie pisz tego typu własnych pomysłów, bo nie wiesz o czym piszesz.
Pozdrawiam i przepraszam, że nie na temat.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez homag, łącznie zmieniany 1 raz.
Wojtek

quba
Posty: 454
Rejestracja: 2008-04-30, 13:04
Lokalizacja: hm

Postautor: quba » 2013-05-03, 10:36

Są rzeczy, których nie potrafisz zauwazyc, a studia warto kończyć a nie krytykować, bo jak raz dowiesz się na nich więcej, niż na nie jednym forum, więc bądź łaskaw, nie oceniaj mojego wykształcenia, bo nie masz pojęcia o czym piszesz.
Studia dają narzędzia niezbędne do oceny takich amatorów jak tomakin, a praca naukowa tym bardziej pozwala ocenić co warte są jego wypociny.

Skoro nie potrafisz ocenić merytorycznej jakości postów, to doceń, że inni robią to za Ciebie i wykazują bzdury jakie wypisuje ten człowiek. Doceń to, że czytamy literaturę, która dla wiekszości forumowiczów jest niedostępna z powodu braku znajomosci angielskiego, kosztów książek i przede wszystkim umiejętności niezbędnych do przekazania w zrozumiały sposób treści tam zawartych.

Zauważ, że moje posty oparte są nie o własne wymysły, tylko na wiedzy i doświadczeniu mądrzejszych ode mnie.
I zamiast karać nas, Beata powinna wyrzucić tomakina z forum.
Ale ona sama tego nie rozumie i trzyma się sztywno litery regulaminu.
Na nieszczęście nie ma w regulaminie punktu, "wszelkie posty, które propagują szkodliwe dla zdrowia działania będą usuwane". Gdyby taki punkt był, to Beata pierwsza gorliwie usunęłaby jego posty.
Inna sprawa, czy jest w stanie je ocenić.

Mi się już nie chce pisać, więc spadam z tego forum. Nie mam ochoty na dyskusję z człowiekiem, który szkodzi ciężko chorym ludziom, na którego brednie nie ma żadnych reakcji ze strony Beaty.
Trujcie się sami.

papa.
Ostatnio zmieniony 2013-05-03, 12:05 przez quba, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Leczenie alternatywne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości