Olej lniany - cudowne uzdrowienie?

Medycyna niekonwencjonalna, dieta, suplementy itp.

Moderator: Beata:)

aloen
Posty: 183
Rejestracja: 2009-05-25, 12:59
Lokalizacja: Pyrlandia

Postautor: aloen » 2009-09-27, 20:05

Od niecałych 2 miesięcy staram się regularnie spożywac olej lniany zmieszany z chudym białym serem i mielonym siemieniem lnianym. Odczuwam poprawę działania przewodu pokarmowego (a to jedna z moich najbardziej dokuczliwych dolegliwości SMowych). Zmniejszyła mi się waga ciała, bo nie jem pieczywa, gdy zjadam w/w mieszaninę.
Główną jednak motywacją jedzenia tego było to, iż zawarte w oleju składniki dobrze działają (podobno) na odbudowę mieliny. Tego nie sprawdzę w tej chwili, ale może cos sie poprawi przy nastepnym rezonansie. Na chwilę obecna i tak jestem zadowolony z oddziaływania oleju na mnie.
Ludzie mądrzeją z wiekiem, przeważnie jest to wieko od trumny.

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2009-09-27, 20:06

Tu troszkę pisaliśmy na ten temat:

http://stwardnieniesmrozsiane.ok1.pl/vi ... ght=#24192
Obrazek

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2009-09-27, 20:14

aloen mam pytanko.... Skąd bierzesz olej? Czy mógłbyś podać namiar?

Super, że czujesz się lepiej, oby - mam taką nadzieję, że będzie widoczna poprawa w MRI. :-)

Ania vel Rysiek
Posty: 221
Rejestracja: 2008-12-02, 14:18
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ania vel Rysiek » 2009-09-27, 21:44

ja zakupilam na allegro, mozna tez bezposrednio u producenta. nie wierze w cuda, ale wiem, ze olej ten jest piekielnie zdrowy, wiec na bank nie zaszkodzi.

Ile oleju na ile twarogu stosujesz? Miksujesz, czy tylko mieszasz widelcem;)
P.S. zabrzmialo jak kącik kulinarny:))
pozdrawiam,
Ania

aloen
Posty: 183
Rejestracja: 2009-05-25, 12:59
Lokalizacja: Pyrlandia

Postautor: aloen » 2009-09-28, 00:59

Mam to szczęście, iz w Poznaniu na Uniwersytecie Przyrodniczym jest Instytut Włókien Naturalnych. Tam każdy może sie zaopatrzyć w olej lniany "Staropolski" oraz prażone siemię lniane. Mail www.inf.poznan.pl Telefon do dr Jadwigi Kozłowskiej 061 8474695.
Olej lniany Staropolski kosztuje 50 zl za 1 litr (są też tańsze) a siemię 8 zł za 200 g.
http://shop.inf.poznan.pl/go/_info/?user_id=430&lang=pl

Co do pasty z sera to nie trzymam się stałej receptury. Biorę około 150-200 g chudego białego sera i dodaję dwie stołowe łyżki oleju oraz trzy łyżeczki zmielonego siemienia. Dodaję sól i pieprz. Ubijam to widelcem, aż masa będzie jednolita. Zjadam najczęściej z połową pokrojonego na małe kawałki pomidora. To jako śniadanie i spokojnie mnie to trzyma do obiadu.
Ludzie mądrzeją z wiekiem, przeważnie jest to wieko od trumny.

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2009-09-28, 07:57

Dzięki za linki aloen.

Przejrzałam linki i okazuje się, że można zakupić w sklepiku internetowym. :-D
Przyznam się, że kiedyś stosowałam olej. Dostawałam od pani po mastektomii piersi. Niestety już nie mam dojścia. :-(
A serek z olejem jest nawet smaczny na śniadanie. Można też 3x dziennie olej nalać na łyżkę i wypić "duszkiem".

Jestem jednak ciekawa czy więcej forumowiczów stosuje olej, jak długo i jakie są efekty?

Pozdrawiam.

primosz
Posty: 375
Rejestracja: 2009-09-21, 13:42
Lokalizacja: LBN
Kontaktowanie:

Postautor: primosz » 2009-09-28, 18:49

od jakiegos czasu ztosuje ten olej ale przyznaje,ze ostatnio niezbyt regularnie.dodaje go np do gotowanego ryzu/kaszy/etc...suplementuje sie tez kwasami omega 3 6 i 9 (sa do kupienia nawet w jednej kapsulce ale firmy chyba nie moge podac-na W). co do serka mam przepis,by ok pol kostki dokladnie zmiksowac (kilka min) z 2 lyzkami oleju.powstanie jakby taka papka-jednolita masa (chodzi o dokladne polaczenie bialka sera z olejem,ktorego bedzie ono nosnikiem)... nastepnie jugurt naturalny (ilosc indywidualnie-do pozadanej konsystencji). dodatki moga byc naprawe rozne: szpinak,warzywa jak do twarozku,owoce,ziola,przyprawy.wazne jest,by nie mieszac produktow bialkowych z weglowodanowymi (to budulec masy).dla zainteresowanych moge odgrzebac dokladny przepis na ten serek.nie wiem,czy jest jakos szczegolnie skuteczny-olej niewatpliwie ma wlasciwosci prozdrowotne ale nalezy pamietac o tzw efekcie placebo,no i samym olejem nie wyleczy sie choroby.wazna jest cala dieta,sposob zycia etc... olej kupuje bez problemow w sklepie ze zdrowa zywnoscia
p.s.: przepraszam za tak dlugi post :-|

tereniaa
Posty: 224
Rejestracja: 2009-02-18, 13:27
Lokalizacja: lubelskie
Kontaktowanie:

Postautor: tereniaa » 2009-09-28, 19:21

Ja pije olej jak likierek hihi mały kieliszeczek codziennie :lol: :lol: Trzymacie olej w lodówce ?

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2009-09-28, 19:35

Nie wątpię w pozytywne działanie oleju lnianego ale dla mnie jest nie do przełknięcia :-/

primosz
Posty: 375
Rejestracja: 2009-09-21, 13:42
Lokalizacja: LBN
Kontaktowanie:

Postautor: primosz » 2009-09-28, 20:52

dla tych,ktorzy nie moga zniesc smaku oleju polecam:
-dodawc lyzke do np gotowanego ryzu (osobiscie uwielbiam z brazowym)...troche zmieni smak ale dacie rade
-wymieszanie z serem ale max 2 lyzki itd (posty wyzej) nie zmienia smaku
-mozna tez odawac np do pomidorow... ja wymyslilem tak: po lyzce oleju lnianego,rzepakowego i z pestek winogron.lyzka soku z cytryny,utarty maly zabek czosnku,sol i pieprz (do smaku)... serwowalem to kilku osobom i nie zglaszaly obiekcji

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2009-09-29, 08:20

Spróbóję, ale z duużym ząbkiem czosnku, może pokona ten zapach :roll:

primosz
Posty: 375
Rejestracja: 2009-09-21, 13:42
Lokalizacja: LBN
Kontaktowanie:

Postautor: primosz » 2009-09-29, 09:58

no to moze spinacz do bielizny ;-) moj olej nie ma szczegolnie przykrego zapachu ale moze nie dodajesz zbyt wielu przypraw lub za duzo oleju dajesz i dlatego.jego smak i zapach 'zabijaj' dodatkami :-D powodzenia :lol:

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2009-09-29, 12:46

Niestety ja już tak mam. Niektóre zapachy wyczuwam chyba tak dobrze jak pies. Co gorsza, sa to zapachy, których nie lubię.

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2009-09-29, 13:22

Halina pisze:Niestety ja już tak mam. Niektóre zapachy wyczuwam chyba tak dobrze jak pies. Co gorsza, sa to zapachy, których nie lubię.


To możemy sobie Halina podać ręce.... ;-) Ja od niektórych zapachów dostaję mdłości.

Chyba znowu zacznę stosować olej. Wcale nie jest taki trudny do zdobycia. Jest w sklepach ze zdrowa żywnością. :-)

W ogóle nam olej są wskazane, zamiast słonecznikowego do sałatek można stosować olej rzepakowy. Tylko hehe najgorzej zmienić stare nawyki żywieniowe.

primosz
Posty: 375
Rejestracja: 2009-09-21, 13:42
Lokalizacja: LBN
Kontaktowanie:

Postautor: primosz » 2009-09-29, 15:09

Halina pisze:Co gorsza, sa to zapachy, których nie lubię.

rozumiem-ja tak mam ze sledziami :roll:

Ania W. pisze:W ogóle nam olej są wskazane, zamiast słonecznikowego do sałatek można stosować olej rzepakowy. Tylko hehe najgorzej zmienić stare nawyki żywieniowe.

nam generalnie oleje wystepujace np w tlustych morskich rybach a ogolnie oleje tloczone na zimno sluza kazdemu czlowiekowi.jakiego oleju uzywasz :?: na jaki chcesz zmienic :?: chodzi mi o konkretna nazwe


Wróć do „Leczenie alternatywne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 120 gości