Wapń zjonizowany

Medycyna niekonwencjonalna, dieta, suplementy itp.

Moderator: Beata:)

MALWINA279
Posty: 183
Rejestracja: 2013-03-03, 11:20
Lokalizacja: poznań

Wapń zjonizowany

Postautor: MALWINA279 » 2013-05-08, 10:44

Przeniosłam się do tego działu z prośbą do Was :-)

Mój wynik wapnia zjonizowanego jest poniżej normy a dokładnie 1,1 norma 1,17-1,29

Wszystkie inne badania jakie wykonałam mam w normie(magnez,wapń,alubina,sód potas,chlorki,kreatynina,bilirubina)

WYNIK TSH jest powyżej normy,mam 5,09 a norma jest 0,27-4,20

Generalnie zastanawiam się nad niedoborem wapnia zjonizowanego,a dokładniej czy jego niedobór może tak namieszać w organizmie tzn czy może wywoływać takie objawy jakie mam?

Mrowienia
drętwienia kończyn
ucisk na twarzy
ból głowy jakby ktoś ją ściskał
dzwonienie w uchu
drżenia ciała




Jeśli napisałam nowy wątek w złym dziale,proszę o jego przeniesienie.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez MALWINA279, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
joanna_nick
Posty: 912
Rejestracja: 2013-03-19, 22:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wapń zjonizowany

Postautor: joanna_nick » 2013-05-08, 22:28

MALWINA279 pisze:

Mój wynik wapnia zjonizowanego jest poniżej normy a dokładnie 1,1 norma 1,17-1,29

WYNIK TSH jest powyżej normy,mam 5,09 a norma jest 0,27-4,20

Generalnie zastanawiam się nad niedoborem wapnia zjonizowanego,a dokładniej czy jego niedobór może tak namieszać w organizmie tzn czy może wywoływać takie objawy jakie mam?

Mrowienia
drętwienia kończyn
ucisk na twarzy
ból głowy jakby ktoś ją ściskał
dzwonienie w uchu
drżenia ciała

Malwinko - a dlaczego zastanawiasz sie nad niedoborem wapnia [niewielkim, ale często współwystępującym przy problemach z tarczycą], a nie zajmiesz się ewidentnie podwyższonym TSH??? Czy zrobiłaś dokładniejszą diagnostykę tarczycy? Niedoczynność może dawać 3 z Twoich objawów:
Mrowienia
drętwienia kończyn
ból głowy jakby ktoś ją ściskał

A wynik TSH powyżej 5, szczególnie w Twoim wieku, jest wskazaniem do przyjrzenia się pracy tarczycy.

Fragment artykułu mojej pierwszej endo z roku 2008 - dzisiaj wyglada to jeszcze bardziej rygorystycznie [znaczy sie obniżenie normy]:

"Obowiązujący obecnie zakres normy TSH mieści się w przedziale wartości od 0,2-0,4 do 4,0-4,5 mIU/l. W ostatnim czasie wielu autorów kontestuje górny zakres normy TSH, uważając, że powinien być obniżony (2, 3, 4). Amerykańska Narodowa Akademia Biochemii Klinicznej (NACB – National Academy of Clinical Biochemistry) postuluje aby górna norma TSH wynosiła w przyszłości 2,5 mIU/l, powołując się na fakt, że ponad 95% zdrowych ochotników bez osobistych i rodzinnych wywiadów choroby tarczycy, wola, seronegatywnych dla przeciwciał antyperoksydazowych (a-TPO; anti-thyroperoxidase antibodies) i antytyreoglobulinowych (a-Tg; anti - thyroglobulin antibodies) oraz nie zażywających leków, ma stężenie TSH w przedziale wartości 0,4-2,5 mIU/l (5).

Wydaje się zatem, że w wielu przypadkach stężenie TSH powyżej 2,5 mIU/l wskazuje na obecność utajonej choroby tarczycy, np. zapalenia typu Hashimoto. Słuszność takiego stanowiska zdają się potwierdzać wyniki badania Whickham (6), w którym prowadzono prospektywną 20-letnią obserwację liczącej 2779 osób dorosłej populacji angielskiej. Wykazano, że wartość TSH powyżej 2,0 mU/L jest związana ze zwiększonym ryzykiem rozwoju niedoczynności tarczycy w ciągu 20 lat.
Z kolei w badaniu HUNT (The Health Study of Nord-Trondelag) prowadzonym w latach 1995-97 na liczącej 94 009 osób populacji norweskiej okręgu Nord-Trondelag (7) wykazano zależność pomiędzy wartością TSH a obecnością a-TPO. Dodatnie stężenie a-TPO stwierdzono u 20% kobiet i u 10% mężczyzn z TSH w przedziale wartości 2,1-4,0 mU/L oraz u 40% kobiet i u 20% mężczyzn z TSH w przedziale wartości 4,1-5,0 mU/L."

Małgorzata Gietka-Czernel
Postępy w laboratoryjnej diagnostyce czynności tarczycy

- www.czytelniamedyczna.pl/postepy_nauk_medycznych-139
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie ... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu. Vivian Greene

arronia
Posty: 240
Rejestracja: 2011-06-11, 11:06
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: arronia » 2013-05-09, 01:22

Można by jeszcze dorzucić taką ankietę: http://www.chorobytarczycy.eu/test#0
Warto spojrzeć, jakie jeszcze objawy mogą się łączyć z niedoczynnością tarczycy.

elka
Posty: 170
Rejestracja: 2010-08-18, 19:15
Lokalizacja: Polska

Postautor: elka » 2013-05-09, 08:02

Akurat wczoraj czytałam opracowanie na temat równowagi wodno-elektrolitowej organizmu. Na podstawie tej lektury można stwierdzić, że właściwe stężenie wapnia, potasu i sodu ma szczególne znaczenie dla poprawnego metabolicznego funkcjonowania organizmu. Jony wapnia są cząstkami informacyjnymi (wtórnymi przekaźnikami w działaniu hormonów), uczestniczą w różnorodnych procesach sygnalizacji wewnątrzkomórkowej. Wobec tego na pewno warto zapewnić sobie właściwy poziom wspomnianych pierwiastków ( niezależnie od zadbania o tarczycę ).

MALWINA279
Posty: 183
Rejestracja: 2013-03-03, 11:20
Lokalizacja: poznań

Postautor: MALWINA279 » 2013-05-09, 11:02

Nie wykonałam jeszcze badań odnośnie tarczycy.Nie chcę już wykonywać badań na własny koszt (za dużo ich było).Czekam za wizytą u endokrynologa.

Dlaczego akurat zastanawiam się nad wapniem zjonizowanym?,dlatego że czytałam o nim w internecie.Mianowicie jego niedobór może oddziaływać na cały organizm, również na układ nerwowy,może również dawać mnóstwo objawów.

Jego niedobór może też uczestniczyć w tężyczce.

leonardo
Posty: 128
Rejestracja: 2012-03-14, 20:29
Lokalizacja: Ww

Postautor: leonardo » 2013-05-13, 22:06

MALWINA279 pisze:Nie wykonałam jeszcze badań odnośnie tarczycy.Nie chcę już wykonywać badań na własny koszt (za dużo ich było).Czekam za wizytą u endokrynologa.

Dlaczego akurat zastanawiam się nad wapniem zjonizowanym?,dlatego że czytałam o nim w internecie.Mianowicie jego niedobór może oddziaływać na cały organizm, również na układ nerwowy,może również dawać mnóstwo objawów.

Jego niedobór może też uczestniczyć w tężyczce.


prawda jest taka że niedobór każdego pierwiastka lub witaminy zwali cię z nóg i mogą występować różne objawy i ja bym zbytnio sie tym nie sugerował. Nie uważam że wynik 1.1 przy normie od 1.17 jest jakiś bardzo zły, różni są ludzie....
stosujesz witamine D?

MALWINA279
Posty: 183
Rejestracja: 2013-03-03, 11:20
Lokalizacja: poznań

Postautor: MALWINA279 » 2013-05-14, 10:19

leonardo,
Nie stosuję witaminy D,nie chce stosować żadnych witamin w ciemno.
Zamierzam wykonać badanie również w tym kierunku-odnośnie tejże witaminy.

Piszesz że niedobór witaminy może sporo namieszać w organizmie i również jestem tego samego zdania.
Każdy organizm jest inny i inaczej może funkcjonować na niedobory,
czy niedobor wit.jest mniejszy czy większy to i tak brakuje go w organizmie.

Odnośnie witaminy D sądzę że mam go za mało w organizmie,ponieważ pracuję w pomieszczeniu gdzie brakuje naszego naturalnego słoneczka.

MALWINA279
Posty: 183
Rejestracja: 2013-03-03, 11:20
Lokalizacja: poznań

Postautor: MALWINA279 » 2013-07-25, 16:30

Co mam stosować aby poziom mojego wapnia zjonizowanego się podniósł?


Wróć do „Leczenie alternatywne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 141 gości