PLASTRY japońskie

Medycyna niekonwencjonalna, dieta, suplementy itp.

Moderator: Beata:)

Waldziu
Posty: 391
Rejestracja: 2007-12-27, 13:54
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: Waldziu » 2008-08-28, 13:05

OK. MYŚLę, że zbytnio odbiehliśmy od tematu wątku.

Awatar użytkownika
Myszona
Posty: 1494
Rejestracja: 2007-10-17, 18:17
Lokalizacja: Łódż

Postautor: Myszona » 2008-08-28, 17:42

Ponoć wiara czyni cuda, ale mimo to, ja nie mogę się przestawić na działanie "cud-specyfików"Uwazam,ze coś, co działa na wszystko,tak naprawdę, działa na drenaż naszych portfeli, dlatego nie zdecydowała bym się na owe plastry, ale jeśli ktoś głęboko wierzy......
"Nie zawsze jest miło...ale ja się nie poddaję!"

kati
Posty: 347
Rejestracja: 2008-02-26, 13:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: kati » 2008-08-28, 17:54

Jak wy wszyscy chyba wiecie, są trzy główne czynniki mogące powodować nasilenie negatywnych objawów w sm - stres, słońce i stany zapalne. U mnie np. tak było. A reklama plastrów właśnie zobaczyłam - pojawiła się u góry tej strony. :5:
"Wszystko ma swój czas, każda sprawa pod niebem ma swoją porę".

Wiesia
Posty: 2429
Rejestracja: 2008-05-22, 12:09
Lokalizacja: Chojnice

Postautor: Wiesia » 2008-08-28, 18:09

Myszono,nie tak dawno zupełnie tak samo pisałam o soku noni,jeśli dobry na wszystko to na nic nie pomoże.Ja nie wierzę w te wszystkie nowości
Wiesia żyj w zgodzie z sm

Awatar użytkownika
krzyn
Posty: 1742
Rejestracja: 2007-06-23, 21:14
Kontaktowanie:

Postautor: krzyn » 2008-08-28, 21:19

moja babcia .. pamiętam robiła sobie okłady z liści chrzanu ,ale na co to jej miało pomóc nie pamiętam. Wszystko na sprzedaż .

Awatar użytkownika
Calhir
Posty: 440
Rejestracja: 2008-06-10, 10:10
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: Calhir » 2008-08-28, 21:25

:mrgreen:

Adria
Posty: 586
Rejestracja: 2007-07-12, 23:28
Lokalizacja: :)

Postautor: Adria » 2008-08-29, 13:50

Moja znajoma używa tych plastrów i podobno jest z nich zadowolona. Te plastry ogólnie oczyszczają organizm z toksyn. Ja zamiast tych plastrów inną kurację przechodziłam oczyszczającą.
Ja powiem tak, wszystko 'to' w jakiś sposób wpływa na organizm, ale cudu nie należy się spodziewać :-P
Każdy dzień jest zaproszeniem do szczęścia...
Obrazek

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2008-08-29, 15:38

Ale nikt tu nie mowi , ze owe plastry maja pomagac w SM!! czego nie mozna powiedziec o innych specyfikach jak noni, tylko , ze te plastry oczyszczaja organizm i to kazdy nie tylko SMowcow, codziennie zjadamy takie ilosci roznych szkodliwych substancji, ze jesli cos te plastry z nas wyciagna napewno to pomoze a nie zaszkodzi, bierzemy wiele roznych lekow ktore pozostawiaja np w watrobie szkodliwe substancje wiec trzeba pomoc sie jej zregenerowac, przeciez wiekszosc lekow na watrobe to sa roslinne wyciagi ktore łykamy w tabletkach, a w plastrach sa one sproszkowane i przylozone tam gdzie toksyny lubia sie zbierac, czyli dół naszych stop. A czy one az tak dobrze dzialaja tego nikt dokladnie nie wie moze to sila sugesti, ale to nie wazne abysmy sie leiej czuli.
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

Waldziu
Posty: 391
Rejestracja: 2007-12-27, 13:54
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: Waldziu » 2008-08-29, 15:47

Ircek jeśli wierzysz w to co piszesz to CIę podziwiam.

Adria
Posty: 586
Rejestracja: 2007-07-12, 23:28
Lokalizacja: :)

Postautor: Adria » 2008-08-29, 15:58

ircek pisze:Ale nikt tu nie mowi , ze owe plastry maja pomagac w SM!!


tak, tylko oczyszczanie i to bardziej wygodne w stosowaniu, ale cena jest ogromniasta

Ircek, ja napisałam mając na uwadze te wszystkie 'specyfiki' a w tym również noni, że

wszystko 'to' w jakiś sposób wpływa na organizm, ale cudu nie należy się spodziewać
Każdy dzień jest zaproszeniem do szczęścia...
Obrazek

Awatar użytkownika
Myszona
Posty: 1494
Rejestracja: 2007-10-17, 18:17
Lokalizacja: Łódż

Postautor: Myszona » 2008-08-30, 13:32

Gdybym jednak zdecydowała sie na jakies okłady, to (uklony dla babci Krzyna)wybrałabymm jednak l ście chrzanu, bo po pierwsze-napewno wiem, czym sie okładam, po drugie znacznie tańsze, tylko zaczaić si.e przy czyimś ogródku.Ha ha :-P Pozdrawiam
"Nie zawsze jest miło...ale ja się nie poddaję!"

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2008-08-30, 23:01

Waldziu pisze:rcek jeśli wierzysz w to co piszesz to CIę podziwiam.


A czy ja powiedziałem, ze trzeba używać i aby kazdy sobie kupił!, kazdy bierze co uważa i na ile go stac, za długo juz jestem chory aby brac sie na rozne sztuczki z super lekami na SM bo takowych nie ma!!! a plastry wyprobowałem z racji kuracji przy boreliozie , gdzie organizm jest strasznie zatruty przez zabijane bakterie i toksyny jakie z nich sie wydostaja, jakbys czuł sie tak jak ja tez bys cos probował aby tego sie pozbyc, a tonący brzytwy się łapie,
Napewno nie wierze lekarzom (nie wszytkim, trafiaja sie z powołania), gdyz oni nie sa lepsi od tych naciagaczy sprzedajacych rózne specyfiki tylko oni legalnie i niby według standardów leczenia, wciskaja nam rózne leki ktore tylko nas zatruwaja a oni w zamian jezdza na "sympozja" inna wersja wczasy,a to zwykła zapłata za to aby nam to przepisywali,
Uwazam ze wszystko jest dobre co komu pomaga i nie wazne czy to bedzie plaster, noni czy tabletka witaminyC w duzej mierze zalezy to od nas jak do tego podejdziemy, siła wiary jest tu najwazniejsza a nie to co łykamy.

Myszona pisze:Gdybym jednak zdecydowała sie na jakies okłady, to (uklony dla babci Krzyna)wybrałabymm jednak l ście chrzanu, bo po pierwsze-napewno wiem, czym sie okładam


A wiesz dokładnie jakie działanie ma lisc chrzanu?? moze to gorzej szkodliwe niz cos innego, a ze babcia kiedys stosowała nie oznacza ze dobrze robiła,nie wszystko na wszystko pomaga, nieraz nawet rozsliny bywaja zabujcze :) jednak uwazam , ze kazdy lek lub sposob naturalny o ile działa jest zawsze lepszy od tych chemicznych, a wiemy jak koncerny farmaceutyczne robia wszystko aby tylko miec zysk, wiec okładajmy sie chrzanem pijmy noni, przyklejajmy plastry aby nam to na zdrowie wyszło :)
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

kati
Posty: 347
Rejestracja: 2008-02-26, 13:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: kati » 2008-09-02, 13:04

Już nie będę pisać o plastrach, ale pewne zdarzenie, a raczej fakt pokazał mi naocznie jak bardzo dużo toksycznych substancji musi znajdować się w moim organizmie. Tuż przed wyjazdem na wesele na którym niedawno byłam zobaczyłam stoisko z biżuterią z naturalnych kamieni. Były prawdziwe i piękne. Szczególnie spodobał mi się jeden naszyjnik - z kryształu górskiego jodowanego. Był tak śnieżnobiało-przezroczysty, że nawet ciężko to opisać. No i ubrałam go na wesele. Następnego ranka, kiedy go ściągnęłam, zobaczyłam że już nie jest taki przezroczysty i olśniewający - był zwyczajnie matowy, a próby mycia czy czyszczenia spełzły na niczym. Nie znaczy to oczywiście, że zdetoksykowało to mój organizm, jedynie zniszczyło mój piękny naszyjnik! :2:

Wiem, że niektórzy to potwierdzą, a inni temu zaprzeczą, ale ludzie są tylko ludźmi... Nigdy przedtem nie miałam korali z naturalnych kamieni (dodam).
"Wszystko ma swój czas, każda sprawa pod niebem ma swoją porę".

Awatar użytkownika
krzyn
Posty: 1742
Rejestracja: 2007-06-23, 21:14
Kontaktowanie:

Postautor: krzyn » 2008-09-02, 18:27

ircek, sprawdziłem babcię ;-)

Reumatyzm i bóle reumatyczne
Potłuc tłuczkiem liście chrzanu przykładać na noc na obolałe miejsca. Korzenie i liście chrzanu zawierają więcej witaminy C niż cytryny. Są bogate w witaminy z grupy B, karoten, wapń, potas, fosfor.
Pozytywne działanie lecznicze chrzanu, przede wszystkim kontaktowe na skórę, jest często podkreślane przez lekarzy naturoterapeutów i radiestetów. Niektórzy z nich zalecają, aby w schorzeniach układu krążenia nosić w płóciennych woreczkach na piersiach czyste, oskrobane, małe kawałeczki chrzanu.
Dolne długie liście chrzanu ułożone na głowie i przewiązane płócienną chustką chronią skutecznie w upalne dni przed porażeniem słonecznym. Uśmierzają również ból głowy. Były i nadal są często używane na wsiach przez kobiety pracujące w polu jako ochrona głowy przed słońcem.


Jak mocno chrzan zakorzeniony jest w polskiej tradycji świadczy wiersz J. Brzechwy:

Płacze chrzan na salaterce,
Aż się wszystkim kraje serce.
"Panie chrzanie,
Niech pan przestanie!"

Chudy seler płacze także,
Mówiąc czule: "Panie szwagrze,
Panie chrzanie,
Niech pan przestanie!"

Rozpłakała się włoszczyzna:
"Jak to można? Pan mężczyzna,
Panie chrzanie,
Niech pan przestanie!"

Pochlipuje bochen chleba:
"No, już dosyć! No, nie trzeba!
Panie chrzanie,
Niech pan przestanie!"

Ścierka łka nad salaterką:
"Niechże pan nie będzie ścierką,
Panie chrzanie,
Niech pan przestanie!"

Wszystkich żal ogarnął wielki,
Płaczą rondle i rondelki:
"Panie chrzanie,
Niech pan przestanie!"

A chrzan na to: "Wolne żarty,
Płaczę tak, bo jestem tarty,
Lecz mi nie żal tego stanu,
A łzy wasze są do chrzanu!"

kati
Posty: 347
Rejestracja: 2008-02-26, 13:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: kati » 2008-09-02, 18:33

Pięknie przygotowany materiał. :-)
"Wszystko ma swój czas, każda sprawa pod niebem ma swoją porę".


Wróć do „Leczenie alternatywne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 110 gości