Mleko a SM

Medycyna niekonwencjonalna, dieta, suplementy itp.

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Postautor: Jukka » 2014-09-09, 19:46

ana-fana pisze:Gdy przypomnę sobie te szystkie żołądkowe przygody wolę nie tykać nabiału. Wiem, że będą skutki uboczne, osteoporoza itp. , ale to wszystko było makabryczne :-/

Wiesz, z tą osteoporozą to ja nie wiem dokładnie jak jest, bo czytałam informacje zarówno o tym, że mleko i jego przetwory to źródła najlepiej przyswajalnego wapnia, jak i informacje mówiące coś wręcz przeciwnego - że wapń z mleka nie tylko się źle przyswaja ale że picie mleka powoduje wypłukiwanie wapnia z organizmu, bo prowadzi do osteoporozy. Więc jeśli boisz się tej choroby szukaj informacji o produktach zawierających wapń na stronach wegan.

Niby mam nietolerancję mleka, ale i tak trudno mi wyobrazić sobie funkcjonowanie bez przetworów mlecznych. Ale ja nie mam sensacji żołądkowych po mleku. Ja mam po nim wyrzuty. Na twarzy, nie sumienia. A czy picie mleka w ilościach hurtowych w wieku szczenięcym mogło mieć wpływ na moje zachorowanie na SM? Wedle jednej z hipotez dot. przyczyn stwardnienia, właśnie spożywanie produktów, na które się ma alergię czy nietolerancję może być taką przyczyną. Ale to tylko hipotezy...

ana-fana
Posty: 82
Rejestracja: 2013-05-26, 21:54
Lokalizacja: Braniewo
Kontaktowanie:

Postautor: ana-fana » 2014-09-10, 19:20

Właśnie, w innych produktach wapń też jest. Wiem że jest go sporo w sardynkach, a ja je lubię :-)

Katee
Posty: 211
Rejestracja: 2014-02-14, 18:46
Lokalizacja: Polska

Postautor: Katee » 2014-09-12, 18:59

Andrzej_wawa pisze:Ja od dzieciństwa mleka nie znosiłem, ale jogurty, kefiry i serki jadłem.
W tym roku robiłem badania, okazało się, że nie mam uczulenia na mleko, ale w następnym badaniu stwierdzono nietolerancję laktozy. Uzgodniłem z lekarzem, że na kilka tygodni wyłączę z diety produkty zawierające laktozę i zobaczymy, czy to coś u mnie zmieni :)

Kefir laktozy nie zawiera w ogóle, a wręcz ma właściwości takie (podobno), że łagodzi objawy nietolerancji.
Podejrzewam, że jest Ci ciężko wyłączyć całkowicie laktozę z diety, bo chyba jest wszędzie ;)


Wróć do „Leczenie alternatywne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 192 gości