Czystek

Medycyna niekonwencjonalna, dieta, suplementy itp.

Moderator: Beata:)

Katee
Posty: 211
Rejestracja: 2014-02-14, 18:46
Lokalizacja: Polska

Czystek

Postautor: Katee » 2014-08-29, 10:32

Hej! Czy słyszał ktoś może o ziele, które nazywa się czystek? Tutaj parę informacji: http://www.planetazdrowie.pl/index.php? ... Itemid=226

U mnie w pracy ostatnio jest szał na to. Nie wierzę cudowną moc uzdrawiającą ziół, ale wiem, że mogą wpływać korzystnie na zdrowie. Ktoś pije/pijał czystka albo wie coś nie coś na temat tej rośliny?

lilianka
Posty: 296
Rejestracja: 2009-12-02, 18:01
Lokalizacja: poznań

Postautor: lilianka » 2014-09-02, 09:15

Hej, ja to piję, bo mama mi karze i wierzy w cudowną moc uzdrawiającą tego zioła :D
Ja jestem sceptyczna i jakoś trudno mi uwierzyć żeby taka herbatka mnie wyleczyła. Abstrakcja jakaś.
Piłam czystek wiosną, latem przestałam i teraz znowu zacznę bo sezon na ciepłe herbatki znowu się zaczął.
Nie wiem czy coś to pomoże, ale nie zaszkodzi i nawet smaczne to :)
"Większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę." Frank Zappa

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Postautor: Jukka » 2014-09-02, 14:11

Też piję, bo ciągle zmęczona jestem i miałam nadzieję, że dzięki temu ograniczę ilość kaw pitych w ciągu dnia. Nie ograniczyłam, ale zawsze to jakieś urozmaicenie. W dodatku z racji że można jedną porcję zaparzać parę razy to nawet ekonomiczne. A czy od tego lepiej się czuję? Po pierwsze - czytałam, że to dopiero po paru miesiącach stosowania znać efekt, a aż tak długo bez przerw to ja tego nie piłam, po drugie - łykam jeszcze parę (garści) pastylek: za żyły, na żołądek, na wątrobę i to co mi neuro zapisze, więc nie wiem co mi pomaga. Fakt, że przy ostatniej wizycie neuro uznał mój stan neurologiczny za bardzo dobry.

Katee
Posty: 211
Rejestracja: 2014-02-14, 18:46
Lokalizacja: Polska

Postautor: Katee » 2014-09-08, 21:43

Jutro zaczynam regularne picie czystka, też chciałabym ograniczyć kawę, a właściwie to całkowicie z niej zrezygnować. Herbata też najzdrowsza nie jest, a ja tak bardzo lubię popijać coś ciepłego w pracy! Dam znać za jakiś czas czy odczuwam jakieś efekty czystka, trochę się to pokrywa z rozpoczęciem leczenia interferonem, więc proszę się nie przejmować ewentualną złą opinią na temat czystka ;)

Casey
Posty: 1050
Rejestracja: 2008-08-29, 21:56
Lokalizacja: tutejsza

Postautor: Casey » 2014-11-05, 19:21

Piję czystek ponad rok. Regularnie rano. Najpierw kupowałam pudełko z jakiejś niemieckiej firmy od sprzedawcy, który czystek rozprowadzał za 70 złotych. I tak trwało parę miesięcy... Teraz już drugi raz kupiłam polski czystek za ok. 20 złotych w sklepie ze zdrową żywnością i smak wcale się nie różni od tego niemieckiego.
Efekt:
schudłam 6 kg (ale stosować zaczęłam dietę nie łączenia)
ostatni raz w szpitalu byłam w lutym 2014, a zazwyczaj miałam rzuty co 3-4 miesiące :lol:
Co nas nie zabije to nas wzmocni
------------------------------------------
Ale i tak najbardziej nam do twarzy z uśmiechem!

tatolka72
Posty: 124
Rejestracja: 2009-05-06, 11:33
Lokalizacja: łódz

Postautor: tatolka72 » 2015-01-02, 11:38

Ja też piję czystek ok.1.5 roku może 2 lata i w tym okresie nie chorowałam nawet katar czy ból garda mijał po 2,3 dniach .Pozostałe objawy bez zmian.Latem zmniejszyło się ugryzienie komarów ,kleszcza nie miałam wcale,ale to lato było wyjątkowo suche. <mikolaj>

Zajcu
Posty: 43
Rejestracja: 2014-08-14, 15:19
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:

Postautor: Zajcu » 2015-01-16, 19:57

A czy łączenie czystka z interferonem nie zaszkodzi? Pytam bo juz wszystko mi sie miesza :p

Katee
Posty: 211
Rejestracja: 2014-02-14, 18:46
Lokalizacja: Polska

Postautor: Katee » 2015-01-26, 20:47

Oczywiście moje regularne picie czystka skończyło się po kilku dniach... :wpale:
Niedługo kolejne podejście. Nie wiem czy czystek może mieć jakiś wpływ na leczenie interferonem. Z tego co piszą, to jego działanie jest bardzo szerokie, może jakoś wpływa na leczenie... :8:

kamilakonieczna
Posty: 43
Rejestracja: 2016-05-09, 10:13

Czystek

Postautor: kamilakonieczna » 2016-11-02, 08:13

Kiedyś bardzo dużo czytałam na temat czystka w leczeniu chorób autoimmunologicznych i muszę powiedzieć że jest to jedna z niewielu ziół które regularnie popijemy w kuracji alternatywnej mojego stwardnienia rozsianego i muszę powiedzieć że rzeczywiście czystek daje rezultaty przeciwzapalne i bez względu na wszystko warto go stosować
Immunomodulin od (8.11.2016) :serce:

Awatar użytkownika
Bynik
Posty: 5714
Rejestracja: 2008-04-20, 20:49
Wiek: 59
Lokalizacja: zza winkla

Czystek

Postautor: Bynik » 2016-11-02, 10:47

Czystek popijam od jakichś dwóch tygodni. Zacząłem nie wiedząc co to. Czasem coś mi się obiło o ucho, ale z rzadka i niewiele. Będąc więc (nie na początku zdania :yahoo: ) zielony jak herbatka, której nie lubię, zacząłem pić dwa kubki dziennie, mając nadzieję, sugerując się nazwą na poprawę w temacie drugim Obrazek . Po kilku dniach zrozumiałem swój błąd, ale piłem dalej. Zauważyłem jeden pozytywny skutek popijania rzeczonego specyfiku - Od kilku miesięcy przez większość dnia czułem nieprzyjemny posmak w ustach. A zdarzało się i w oddechu wyczuwać pewną dozę nieświeżości. I tu informacja dla zniesmaczonych ewentualnych dowcipasów - zęby, które udało mi się ukryć przed moją dentystką, myję i płuczę regularnie. W każdym razie po jakimś okresie popijania dziwny chuch zniknął i obecnie cieszę się oddechem jak nie przymierzając po domestosie lub co najmniej ambipurze :ciepło:
Aktualnie mykam dziennie ok. 1 litra czerwonej herbaty i dwa kubasy czystka. Pociągnę temat kilka miesięcy, może coś się jeszcze wykluje.
Obrazek

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Czystek

Postautor: zosiako » 2016-11-02, 20:16

wg mojego dietetyka należy uważać z czystkiem ponieważ jest to bardzo mocne ziele. On podobnie jak przy ostropeście zaleca min miesięczną przerwę po kuracji, która wg niego nie powinna trwać dłużej niż 2-3 miesiące. Decyzja należy oczywiście do Was :)
ja zamiast czystka stosuję koci pazur - oczywiście wg zaleceń dietetyka :yes:
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
Ema
Posty: 26
Rejestracja: 2016-10-09, 22:29
Lokalizacja: Wawa

Czystek

Postautor: Ema » 2016-11-03, 00:13

Ja popijałam czystek, ale nieregularnie i tylko przez chwilę. Teraz do niego znowu wróciłam. A od dwóch dni do np.zup dodaje ostropest. Wiec dopiero zaczęłam stosować zioła i wierzę , że regularne ich stosowanie ale i z umiarem daje efekt :)
"(...)życie ma sens tylko wtedy, gdy robimy to, co kochamy." Melissa Darwood


Wróć do „Leczenie alternatywne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości