Witamina E

Medycyna niekonwencjonalna, dieta, suplementy itp.

Moderator: Beata:)

Arturo
Posty: 158
Rejestracja: 2007-07-22, 14:23
Lokalizacja: Mielec
Kontaktowanie:

Witamina E

Postautor: Arturo » 2007-07-24, 13:57

W ostatnich latach coraz częściej naukowcy donoszą o bardzo kożystnym działaniu witaminy E. Bardzo prawdopodobne ze ma ona bardzo silne dzialanie ochronne na nasz mózg. Jest ona bardzo silnym przeciwutleniaczem, ktory chroni nasz organizm przed szkodliwymi wolnymi rodnikami. Poza tym wpływa ona hamująco na procesy umierania(apoptozy) komórek nerwowych. Obje te właściwości mogą hamować także inne choroby neurodegeneracyjne jak ALS, zespół Huntingtona, choroba Alzheimera, zespol Parkinsona. Dodatkowo witamina E wykazuje dzialanie przeciwnowotworowe i chroni przed miażdżycą i chorobami serca.
Niestety jest pewien problem, pod nazwą Wit. E rozumiemy az 8 rożnych związków. Cztery tokoferole i cztery tokotrieny. Witamina E przyjmowana w tabletkach to glownie tokoferole, natomiast w ostatnich latach okazalo sie ze najlepsze wlasciwosci maja tokotrieny, zwlaszcza alfa-tokotrieny, ktore niedostepne sa w tabletkach. Ich zawartosc w roslinach jest duzo mniejsza a co za tym idzie pozyskiwanie trudniejsze. Firmy farmaceutyczne dopiero zaczynaja orientowac sie w tym. Duzo tokotrienow jest natomiast w olejach z palmy kokosowej.

Nalezy tez pamietac ze wit. E jest rozpuszczalna w tluszczach co wiaze sie z tym ze moze ona zostac przedawkowana, co moze byc szkodliwe.

Informacje ktore podaje, sa narazie czysto teoretyczne, nie zaczalem sie jeszcze niczym leczyc. Dopiero zbieram wiedze na ten temat i przygotowuje sie do wojny z SM. 8-)

Awatar użytkownika
krzyn
Posty: 1742
Rejestracja: 2007-06-23, 21:14
Kontaktowanie:

Postautor: krzyn » 2007-07-26, 19:47

Ho ho życzę powodzenia ,daj znać nawet jeśli rezultatem wojenki będzie wojna pozycyjna .

wojtaszek
Posty: 30
Rejestracja: 2008-01-03, 00:07
Lokalizacja: trojmiasto

Postautor: wojtaszek » 2008-01-06, 14:28

Ten prof. Selmaj tez mi powiedzial ze moge ja brac.

Arturo
Posty: 158
Rejestracja: 2007-07-22, 14:23
Lokalizacja: Mielec
Kontaktowanie:

Postautor: Arturo » 2008-01-06, 18:36

Ciesze sie ze prof. Selmaj sie ze mna zgadza:D

lina
Posty: 327
Rejestracja: 2007-08-30, 23:14
Lokalizacja: a gdzietam
Kontaktowanie:

Postautor: lina » 2008-02-12, 17:20

tran, lecytyna i wit E :-)
to mam brać
eh :]

aura
Posty: 1185
Rejestracja: 2008-01-11, 05:35
Lokalizacja: Koszalinskie
Kontaktowanie:

Postautor: aura » 2008-02-12, 21:08

OLEJ LNIANY szklanka dziennie :-/ jedno jajo na tydzien
(tzn ze zero ciasta zero wszystkiego co ma jaj w sobie )surowki mięsko raz w tygodniu minimalna dawka (jak dla odchudzającego się )pieczywo czarne z ziarenkami roznymi
itp itd można wtedy jakoś funkcjonowac aaa i ryby w codziennej diecie

A gdzie można dostac olej z palmy kokosowej?
Głównym źródłem cierpienia są wspomnienia. - Sigmund Frend

inka
Posty: 742
Rejestracja: 2008-03-31, 15:11
Lokalizacja: Krk
Kontaktowanie:

Postautor: inka » 2008-04-01, 20:58

eeej :shock: powiedzcie mi że to nieprawda ze przy sm trzeba ograniczać jajka i mięso (ja dopiero od miesiąca jestem w temacie i jeszcze o tym nie słyszałam - a to moje główne źródła pożywienia...)


aura pisze:OLEJ LNIANY szklanka dziennie :-/ jedno jajo na tydzien
(tzn ze zero ciasta zero wszystkiego co ma jaj w sobie )surowki mięsko raz w tygodniu minimalna dawka (jak dla odchudzającego się )pieczywo czarne z ziarenkami roznymi
itp itd można wtedy jakoś funkcjonowac aaa i ryby w codziennej diecie

A gdzie można dostac olej z palmy kokosowej?

Arturo
Posty: 158
Rejestracja: 2007-07-22, 14:23
Lokalizacja: Mielec
Kontaktowanie:

Postautor: Arturo » 2008-04-02, 00:06

Nie trzeba ;)


Wróć do „Leczenie alternatywne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 245 gości