Strona 1 z 1

Oliwka magnezowa

: 2017-02-21, 21:15
autor: Katee
Czy słyszał ktoś może o suplementowaniu magnezu przez skórę? Przeszłam niedawno rzut, poprzedzony fatalnym samopoczuciem i w mojej ocenie dużymi niedoborami różnych rzeczy i stwierdziłam, że magnez nigdy nie zaszkodzi. Przygotowałam sobie oliwkę magnezową złożoną pół na pół z chlorku magnezu i wody destylowanej. Użyłam tego dopiero raz i ciężko mi ocenić efekt, zważywszy na to, że i tak czuję się fatalnie po rzucie. Może ktoś stosował i mógłby się podzielić efektami, a może natchnęłam kogoś do spróbowania tej formy suplementacji magnezem :)

Oliwka magnezowa

: 2017-02-26, 01:35
autor: Jukka
Słyszeć to nie słyszałam, ale gdzieś czytałam. Tyle że z uwagi na to, że ja się nie kąpię to niezbyt wnikliwie to czytałam. Masz linkę, jak przetestujesz, daj znać... chociaż z uwagi na stan moich żył i tak wątpię, bym chciała zażywać kąpieli ale jak powiadają: nigdy nie mów nigdy. Więc masz i testuj http://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa/

Oliwka magnezowa

: 2017-03-31, 13:36
autor: hayley
Nie wiem, czy temat aktualny, ale może się przyda. Tak, siarczan magnezu w kąpieli naprawdę jest skuteczny i jest ponoć jednym z lepszych sposobów suplementacji magnezu.
W Anglii nazywa się to sól z Epsom i jest tradycyjnym, babcinym lekiem na wszystko:) Można go pić na zatwardzenia (ale tu się nie wypowiadam, nie znam dawki, nie próbowałam) ale kąpiele czy moczenie nog w tej soli podobno bardzo pomaga na bóle mięśni, stawów, sztywnosc i inne " nasze miłe" objawy.
Czytałam, że gwiazdy przed wielkimi imprezami zażywaja takie kąpiele, żeby lepiej i szczuplej wyglądać:)

Oliwka magnezowa

: 2017-04-07, 21:10
autor: joanna_nick
Sporo osób z boreliozą suplementuje w ten sposób magnez i bardzo sobie chwali. Ja dopiero dzisiaj zrobiłam oliwkę - tylko o nieco innych proporcjach 50 mg chlorku i 100 ml wody destylowanej - taka jest łagodniejsza, jeśli ma się delikatną skórę (nadwrażliwą, a taką posiadam), ale co do zasady oba stężenia są stosowane. Aha - taka jak moja podobno znakomicie pełni role dezodorantu (deo powinno być nieco łagodniejsze, bo skóra delikatniejsza). Nie wolno używać prosto po depilacji - może nie zaszkodzi, ale będzie szczypać i podrażniać.
Dzisiaj wyczytałam, że przy hashimoto nie powinno się używać chlorku magnezu, tylko siarczan, czyli sól epsom - niestety nie było info dlaczego... jeszcze pozgłębiam temat.