"Marysia"

Medycyna niekonwencjonalna, dieta, suplementy itp.

Moderator: Beata:)

tomcio
Posty: 98
Rejestracja: 2009-06-23, 20:04
Lokalizacja: Iława
Kontaktowanie:

Postautor: tomcio » 2009-07-17, 17:27

Temat maryski w przypadku SM jest w/g mnei bardzo ciakawy i godny blizszego przyjrzenia sie. Moja sytuacja wyglada tak ironicznie, ze podejrzenie SM wystapilo u mnie zaledwie nei wiele ponad miesiac temu, a mary jane byla nieodlacznym elementem mojego zycia przez ponad 11 lat... jaki paradoks! - przestalem palic okolo roku temu, pod wplywem pogarszajacych sie u mnie efektow palenia oraz pod wplywem "wykladu Bodka"

WYKLAD O NARKOTYKACH

A tu nagle dopada mnie SM i dowiaduje sie, ze tylu ludzi zachwala sobie zbawienne wlasciwosci maryski.... Tylko ze ja po swoich niestety negatywnych doswiadczenaich z "ziolem" (problemy z pamiecia, koncentracja, stany lękowe, depresyjne, fobia spoleczna itp ird - jako efekty wieloletniego palenia) mialbym teraz spory dylemat zanim zdecydowalbym sie znowu palic....

Musze jednak podkreslic, ze istnieje roznica miedzy dzialaniem czystej, naturalnej konopii a jej chemicznymi, sztucznie modyfikowanymi odmianami (skun) a ja niestety wlasnie ta druga wersje urzytkowalem... mozliwe wiec, ze wlasnie dlatego mam tak negatywne skutki...
Kiedys wszystkie wielkie rzeczy i tak straca sens, wiec cieszmy sie z tych malutkich

maria_xx
Posty: 776
Rejestracja: 2008-02-21, 14:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: maria_xx » 2009-07-17, 18:26

Co spojrzę na temat wątku, myślę, że to o mnie, wchodzę, a tu o zioło chodzi . Nie można zmienić na 'marycha'??

nati_1978
Posty: 2484
Rejestracja: 2009-03-12, 19:59
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: nati_1978 » 2009-07-17, 19:23

maria_xx pisze:Co spojrzę na temat wątku, myślę, że to o mnie, wchodzę, a tu o zioło chodzi . Nie można zmienić na 'marycha'??


:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D


A co sądzicie o masełku??Stosował ktoś kiedyś???
Nadzieja umiera ostatnia ...

tomcio
Posty: 98
Rejestracja: 2009-06-23, 20:04
Lokalizacja: Iława
Kontaktowanie:

Postautor: tomcio » 2009-07-17, 22:10

maria_xx jak na kobiete w Twoim wieku to mnie zaskoczylas, robisz wrazenie niezle zorientowanej w temacie hihi :]
Kiedys wszystkie wielkie rzeczy i tak straca sens, wiec cieszmy sie z tych malutkich

Squart
Posty: 8
Rejestracja: 2009-02-28, 19:07
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Squart » 2009-07-28, 16:00

Artykuł o szkodliwości na DNA jest nieco zakłamany, na DNA szkodzi dym, a nie marihuana. Szkodzi tak zarówno dym z papierosów jak i palonych skrętów....

Polecam artykuł na temat nowych leków na bazie konopii w Europie
http://www.konopialeczy.lua.pl/readarti ... icle_id=68

Niedługo zdobędziemy i podamy namiary na lekarzy w Niemczech, którzy mogą wystawiać recepty na Bedrocan. Firma jednak nie zgodzi się na wysyłkę do kraju w którym leczenie przy pomocy konopi nie jest jasno prawnie uregulowane, dlatego trzeba by odbierać w Niemczech lub Czechach, albo znaleźć pośrednika.

Badrocan używany jest w Niemczech, Francji, Anglii, Finlandii, Holandii i Belgii oraz Czechach....

Firma oferuje trzy specyfiki, jeden dostępny w postaci standaryzowanego suszu, pozostałe to granulat i tabletki.

Co spojrzę na temat wątku, myślę, że to o mnie, wchodzę, a tu o zioło chodzi . Nie można zmienić na 'marycha'??


Ja bym postulował o zmianę na jakoś poważnie brzmiący typu 'Konopie' albo 'Marihuana'...



Pamiętajcie, że wg. raportu WHO marihuana jest mniej szkodliwa od alkoholu i nikotyny, marihuana przyjmowana w sposób inny niż palenie nie szkodzi praktycznie wcale...
Raport ten jest wynikiem 15 lat badań prowadzonych nad w/w używkami, całość przeczytać można na stronie...
Jest jeszcze The Lancet (renomowane pismo medyczne poważane na całym świecie), który również zakwalifikował marię jako mniej szkodliwą od alkoholu i nikotyny....

;-)

aloen
Posty: 183
Rejestracja: 2009-05-25, 12:59
Lokalizacja: Pyrlandia

Postautor: aloen » 2009-07-28, 16:50

Nie próbowałem palić maryśki i nie zamierzam. Z doświadczeń innych chorych na sm, którzy palili wiem, iz rozluźnienie jest czasowe i to krótkie, a później jest jeszcze gorzej jak było.
Ludzie mądrzeją z wiekiem, przeważnie jest to wieko od trumny.

Squart
Posty: 8
Rejestracja: 2009-02-28, 19:07
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Squart » 2009-08-01, 14:10

Dłuższe efekty osiąga się przy podaniu doustnym....
Wciąż piszecie palić, palić....... zrozumcie, że przy użyciu medycznym palenie to najgorszy ze sposobów przyjmowania....

Byłbym niezmiernie wdzięczny gdyby ktoś zechciał sie podzielić swoimi (nie muszą być pozytywne) doświadczeniami związanymi z użyciem marihuany w chorobie SM - mój mail: konopialeczy(at)o2.pl*

*(at) zastąp znakiem @

aloen
Posty: 183
Rejestracja: 2009-05-25, 12:59
Lokalizacja: Pyrlandia

Postautor: aloen » 2009-08-01, 15:27

Squart pisze:Dłuższe efekty osiąga się przy podaniu doustnym....

nie sadzę by ludzie, z którymi rozmawiałem maryśkę brali w czopkach :mrgreen:
Ludzie mądrzeją z wiekiem, przeważnie jest to wieko od trumny.

tomcio
Posty: 98
Rejestracja: 2009-06-23, 20:04
Lokalizacja: Iława
Kontaktowanie:

Postautor: tomcio » 2009-08-01, 18:19

Hehehe... to byloby ciekawe :)
Kiedys wszystkie wielkie rzeczy i tak straca sens, wiec cieszmy sie z tych malutkich

Squart
Posty: 8
Rejestracja: 2009-02-28, 19:07
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Squart » 2009-08-02, 08:22

Dla celów medycznych najlepsza jest waporyzacja albo zjedzenie potrawy zawierającej THC i inne składniki aktywne (doskonale rozpuszczają się one w tłuszczach - stąd łatwo zrobić sobie marihuanowe mleko czy ciasteczka....)

Waporyzacja wciąż wymaga niemałej inwestycji w waporyzer.... Ale wciągać powietrze zamiast dymu chyba każdy by wolał ;)

:-D

tomcio
Posty: 98
Rejestracja: 2009-06-23, 20:04
Lokalizacja: Iława
Kontaktowanie:

Postautor: tomcio » 2009-08-02, 12:47

Fajnie by bylo takie zielone powietrze :] mogloby zmienic swiat n alepszy :P
Kiedys wszystkie wielkie rzeczy i tak straca sens, wiec cieszmy sie z tych malutkich

Squart
Posty: 8
Rejestracja: 2009-02-28, 19:07
Lokalizacja: Warszawa

Bedrocan - legalna medyczna marihuana

Postautor: Squart » 2009-09-30, 14:03

Lek Bedrocan jest produkowany przez belgijski koncern Fargon w Holandii. Jest to standaryzowany susz żeńskich kwiatostanów konopi indyjskiej tzw. marihuana w opakowaniach 5g. Lek produkowany jest w rygorystycznych, sterylnych warunkach laboratoryjnych - inaczej nie zostałby dopuszczony do obrotu. A został dopuszczony do obrotu w Finlandii, Belgii, Holandii, Niemczech, Czechach oraz Szwajcarii.

Medyczna marihuana może być zastosowana przy wielu schorzeniach, między innymi przy stwardnieniu rozsianym, kacheksji, anoreksji, epilepsji, astmie, jaskrze, chorobie Alzheimera oraz Parkinsona, w zespole Touretta, w chorobach nowotworowych, w AIDS i wielu, wielu innych...
Spis niemal 100 chorób przy których konopia jest pomocna i dodatkowe informacje:
http://www.konopialeczy.lua.pl/readarti ... icle_id=42

Lekarz ma prawo wystąpić o import docelowy leku, o stosowanie leku bez dopuszczenia do obrotu w Polsce (zgodnie z ustawą o Prawie Farmaceutycznym art. 4 ust.1) lub rozpocząć procedurę dopuszczenia leku do obrotu w Polsce.
Powyższe działania ma prawo zainicjować lekarz specjalista.

Więcej informacji:
www.bedrocan.nl - strona producenta, brak polskiej wersji
http://www.konopialeczy.lua.pl/readarti ... icle_id=68 - informacje w języku polskim

Konopia jest wspaniałą alternatywą dla wielu szkodliwych, chemicznych, sztucznych leków. Zaleca się jej stosowanie poprzez waporyzację (inhalacja bezdymna) lub spożywanie. Nie zaleca się palenia - dym palonej marihuany jest rakotwórczy.
Najczęściej używana jest do leczenia bólu, braku łaknienia, wymiotów i nudności oraz spastyczności mięśni i problemy z koordynacją ruchową...

tomcio
Posty: 98
Rejestracja: 2009-06-23, 20:04
Lokalizacja: Iława
Kontaktowanie:

Postautor: tomcio » 2009-09-30, 15:36

Fajnie :]
Kiedys wszystkie wielkie rzeczy i tak straca sens, wiec cieszmy sie z tych malutkich

rob
Posty: 597
Rejestracja: 2007-08-08, 09:50
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Bedrocan - legalna medyczna marihuana

Postautor: rob » 2009-09-30, 20:56

Squart pisze:Lekarz ma prawo wystąpić o import docelowy leku, o stosowanie leku bez dopuszczenia do obrotu w Polsce (zgodnie z ustawą o Prawie Farmaceutycznym art. 4 ust.1) lub rozpocząć procedurę dopuszczenia leku do obrotu w Polsce.
Powyższe działania ma prawo zainicjować lekarz specjalista



Powiem tylko tyle że o ile sprowadzenie leku w imporcie docelowym jest mało prawdopodobne to rozpoczęcie procedury dopuszczenia leku do obrotu w Polsce przez lekarza to obecnie kosmos. Proszę sprawdzić odpowiednie procedury, ból głowy zapewniony. Ale jeżeli ktoś ma ochotę spróbować to życzę powodzenia :-) :-P.

Gobio
Posty: 286
Rejestracja: 2008-09-22, 19:14
Lokalizacja: Podlaskie
Kontaktowanie:

Postautor: Gobio » 2009-10-03, 16:20

ja to chętnie bym się poleczył maryśką, ale mnie z programu wypieprzą jak we krwi znajdą thc.


Wróć do „Leczenie alternatywne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 106 gości